Косата ми спря да пада

  • 81 389
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
То не бяха маски на Деси, то не бяха чудеса. Нищо не помогна. Косата ми падаше на кичури  #Cussing out , докато една моя приятелка не ми сподели една простичка рецепта - 1 кофичка кисело мляко се смесва с 1 пакетче желатин. След като престои 1-2 часа се изяжда. И така един месец. При мен имаше ефект дано да помогне и на вас  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Или просто вече е дошъл момента сам да си спре косопада.

Колко време ти падаше косата?

# 2
  • Мнения: 526
 newsm78 А сигурна ли си,че е от това?Може би по-скоро се е изразил най-накрая ефекта от маските...
Само от любопитство:какъв е вкуса на туй нещо Shocked

# 3
  • Мнения: 1 540
Киселото мляко по-скоро помага за заздравяване на ноктите. Аз всеки ден опрасквам по едно и има ефект върху ноктите  Peace
Ама за косата не знам...

# 4
  • Мнения: 2 936

Или просто вече е дошъл момента сам да си спре косопада.


много вероятно да е това  Peace съмнявам се киселото мляко да има принос за спирането на косопада  Rolling Eyes

# 5
az skoro sprqh da kyrmq i sy6to zabelqzvam,4e zavo4va da mi kape kosata..6te se doverq na "kiseloto mlqko"blagodarq newsm78

# 6
  • Мнения: 3 622
Много странно да си хапваш кисело мляко с желатин и да спре да ти пада косата  newsm78 Поне хубаво ли е на вкус и през този месец всеки ден ли хапваш по едно млекце newsm78

# 7
  • Мнения: 3 116
Вчера бях на дерматолог. За косопада ми каза да ям желатин  Peace

# 8
  • Мнения: 6 155
И какъв вкус има желатина?  newsm78

# 9
  • Мнения: 3 886
Вчера бях на дерматолог. За косопада ми каза да ям желатин  Peace
Само желатин ли съвсем обикновен???????? newsm78 newsm78Ще следя че намене понамаля но още ми пада

# 10
  • Мнения: 1 167
Желатина е безвкусен и не променя вкуса на млякото.
Киселото мляко съдържа белтъчини и калции, които действат добре на косата.
Рецептата й е предписана от дерматолог и щом той е казал кисело мляко най-вероятно има защо.
 А на въпроса за маската на Деси- 2 месеца я правих и след всяка маска още повече ми падаше косата, въпреки че махнах газта. Не искам да споря просто при мен подейства млякото с желе  Wink

# 11
  • Мнения: 3 116
Вчера бях на дерматолог. За косопада ми каза да ям желатин  Peace
Само желатин ли съвсем обикновен???????? newsm78 newsm78Ще следя че намене понамаля но още ми пада

Ами да, желатинови кремчета, хем били вкусни, хем работа вършели  Crazy Странно ми се видя, ама то не пречи Simple Smile

# 12
  • Мнения: 211
Аз пък съм чувала, че желатина стимулира естественото произвеждане на колаген от организма, но май няма нищо общо. Както се е споменавало преди аз бих опитала и с кокосово мляко или ленено семе.

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз пък съм чувала, че желатина стимулира естественото произвеждане на колаген от организма, но май няма нищо общо. Както се е споменавало преди аз бих опитала и с кокосово мляко или ленено семе.

Кокосово мляко и ленено семе ли? Я кажи подробности?

# 14
  • Мнения: 211
Ами аз се ровя по много диетични сайтове и напоследък забелязах, че има "бум" в препоръките на кокосово мляко. Богато е на всякакви мазнини, наситени, ненасите и т.н. А в лененото семе има голяма концентрация на омега 3 и омега 6, това са мазнини(които ги има и в кокосовото мляко. По принцип здравословното съотношение на омега 3 и омега 6 е 2 към 1, а хората ги приемат (99%) в съотношение 50-60 към 1. Това определено не е добре за здравето. Лененото семе е полезно за косата и ноктите. Аз например ям от 5-6 месеца всеки ден и косата ми изглежда по-добре от всякога. Имаше такава тема във форума-беше точно за лененото семе. И на мен тривитаминола не ми действа добре, ама хич.

Общи условия

Активация на акаунт