Вярвате ли в суеверия

  • 1 986
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 24
Пускам темата, за да науча дали и други мами вярват на суеверия и какви са те, разбира се ако не е тайна пишете, ако имате желание! newsm78

# 1
  • Мнения: 1 494
Хм, зависи кой какво разбира под суеверия. Това за черната котка и връщането от вратата е проверено и поне аз не съм видяла да е вярно. Но има и друг вид суеверия...

# 2
  • Мнения: 4 447
За някой неща да.

# 3
  • Мнения: 3 537
За някои неща вярвам, да.

# 4
  • Мнения: 2 336
Абе уж не вярвам, ама някой път сама се улавям да се съобразявам в разни странни неща.  newsm78
Днес се тегли лотарията. Стискайте палци!  newsm10

# 5
  • Мнения: 278
Вярвам, суеверна съм, интересна ми е такава литература, търся и чета. Най-интересна ми беше "Златната клонка" на Фрейзър. Само не се научих през кое рамо се хвърля солта.

# 6
  • Мнения: 447
Не не съм суеверна  Wink

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не Peace

# 8
  • Мнения: 75
аз, северна... да, за някои неща съм. е, вече не се връщам, когато черна котко ми мине пътя, защото от време на време храня една такава пред блока на родителите ми, когато им ходя на гости Simple Smile но покнякога много се стряскам. например преди седмица изхвърлих 6 яйца, защото всичките имаха двойни жълтъци. не знам защо ми стана толкова неприятно. не съм сигурна, но си мисля, че яйца с двойни жълтици са лоша полчба и ми се ощя да отвя (не, че това ми е любимо занимание).

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
По принцип не,но когато го свързват с детето ми- да.

# 10
# 11
  • Мнения: 2 270
Аз също не вярвам

# 12
syjalqvam, 4e naru6avam pravilata, no tozi kompiutar nqma kirilica, a i e v ofisa na rabota i ne pipam  tuk Wink

Ne, to i zatova se nari4a sueverie- suetna vqra,  vqra v glupavi ne6ta, ot strah i nerazbirane na  procesite , koito se slu4vat okolo nas.Savetvam  vi da vqrvate v Bog, za6toto samo toi ima silata i vlastta i na nego sa pod4ineni vsi4ki prirodni sili i zakoni.Ako ima6 vqra v Bog/ Sv.Troica/ to nqma da ima ot kakvo da se bezpokoi6, prosto ne si podvlasten na  nikakvi sili i vme6atelstva v jivota si.Az pravq taka i  dosega ne se e nameril 4ovek da uro4asa, omagiosa ili navredi na men i semeistvoto mi.Tova e. Hug

# 13
  • Мнения: 674
ох,аз съм много суеверна и вярвам на всичко което чуя. smile3538

# 14
  • Мнения: 302
Не за всички неща, но за някои да  Peace

# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да,суеверна за много неща, вклю4ително за 6 4увство и особеното усещане за нещо или за сънищата!

# 16
  • Мнения: 433
Преди бях толкова много, сега изобщо. Някакси го преодолях. И определено съм по - щастлива.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм и така живея по-леко, без страх от измислици.

# 18
  • Мнения: 4 300
В общи линии не. Но когато се размина с линейка на улицата усещам страх за хората, които обичам. Във връзка с това си имам ритуал- дръпвам си лекичко ухото и си повтарям, че щом сме от външната страна на линейката нещата са добре. Не знам това дали се брои за суеверие.

# 19
  • Мнения: 1 669
Абееее, не зная дали се брои за суеверие, ама като кажа - скоро не ми е излизала пъпка иии...бам, на другия ден съм вече разкрасена, или пък - тези обувчици дълго ме изкараха... , ииии нали се сещате... Laughing Laughing Laughing, така че гледам дори да не си помислям такива неща...

# 20
  • Мнения: 247
По скоро вярвам отколкото не, вярвам и че понякога сънувам предупредителни сънища, че нещо важно предстои, просто се събуждам с такова усещане.  Crazy

# 21
  • Мнения: 46 508
Уроките и магиите за мен са начин да намерим оправдание, защо не харесваме даден човек. Както и да намираме "обяснение" за разни ежедневни неща- примерно бебето реве- ами реве, защото е бебе- може да е гладно, да го боли коремчето, да му се ака, да му е топло, да му е студено, да му е светло, да му е тъмно, превъзбудено е и т.н. най-лесно е да кажеш- уроки, вместо да намериш причината и да я отстраниш. То ще млъкне все някога и ще заспи уморено, но ако момента съвпадне с някакво баене, ще си кажеш- ето, вярно, че това е било  Laughing или ако му измиеш очите с вода (освежаването по принцип променя настроението), но ако си взела светена вода- ооо, да, точно от нея ще да е  Mr. Green

Всъщност горе имаш , приятно четене   bouquet

За уроки и предпазване от уроки
Как предпазвате децата от уроки?
Относно уроките при децата
Вярвате ли в урочасването?
Въпрос за уроки /урочасване/?

Ето ти малко и за магиите:

Магиите...
Как се маха магия??

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не вярвам и се чувствам прекрасно, спестявам си много ненужни напъни и терзания. Вярвам в еволюцията и не мога да приема, че стълбите са се случили, за да носят лош късмет, ако минеш под тях. Те са полезни и необходими, другото, простете, ама за мен са тъпизми, сътворени от плитки мозъци и предавани през поколенията

# 23
# 24
Аз вообще не вярвам в суеверия, не съм набожен - общо взето пълен ралист (до отегчителност). Но в живота си два пъти ми се случиха странни неща...Веднъж бяхме горе на шуменското плато (аз съм от Шумен). Имаше едно момче и едно момиче, Иван и Иванка да ги наречем, дето се ... чудеха кой да разкрие на другия любовта си първи, абе обичаха се. Този Иван си падаше по такива паранормални неща, беше професор по сатанизъм (според несго си). Та както си стояхме Иван попита Иванка колко е часа (с ехидна усмивка, ясно показваща че има нещо в предвид) и...Иванка само дето не припадна - аз отидох при нея, да видя какво става - стрелката на часовника и се въртеше, ама с бъро, яко бързо...и така да речем минута, после спря и си продължи най-нормално. Така и не разбрах как се получи това - все си мисля че има някакво логично обяснение, но първо Иван беше твърде далеко за д а е видял някак си часовника и да е използвал ситуацията, и второ - после се оказа че часовника е механичен, и от около 5 години не е спирал (откакто го има)....

И второто - нали знаете това че като тръгнеш на път не трябва да се връщаш?
Веднъж трябваше да пътувам от Шумен за София. но така се се случи че като си тръгвах все забравях нещо - и се връщах 3 пъти...накрая ката строфирах.
Е, все още не съм суеверен Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 25
  • Мнения: 13
твърдо НЕ

# 26
  • Мнения: 7 821
Не вярвам, според мен това са бабини деветини.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
'ич Naughty
Хората около мен знаят, че ми е закон като изляза да се върна да взема нещо. Майка ми се ядосваше, че и преди изпити го правех. Е, обикновено си ги взимах доста успешно Laughing
Тъкмо и аз си мислех колко много теми се пускат по тоя въпос... а Никол си е направила труда да изкара някои от тях.

# 28
  • Мнения: 24 467
Който има вяра не е суеверен.

# 29
  • Мнения: 4 668
Не , въобще  Naughty

Но вярвам в лоши мисли - т.е. когато някой ти помисли лошо  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 236
Имам твърде малко време да мисля за подобни неща.
Както и вече, за да разубеждавам други в правотата ми Stop

# 31
Не съм суеверна, но имам силно развито шесто чувство и съм се убедила в това.Вярвам в сънища.
Абееее, не зная дали се брои за суеверие, ама като кажа - скоро не ми е излизала пъпка иии...бам, на другия ден съм вече разкрасена, или пък - тези обувчици дълго ме изкараха... , ииии нали се сещате... Laughing Laughing Laughing, така че гледам дори да не си помислям такива неща...
А това се случва поради закона на Мърфи Laughing......

# 32
  • Мнения: 7 201
Само за някои неща.

# 33
  • Мнения: 4 733
Само в едно-две Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 397
Не съм суеверна, но имам силно развито шесто чувство и съм се убедила в това.Вярвам в сънища.
Абееее, не зная дали се брои за суеверие, ама като кажа - скоро не ми е излизала пъпка иии...бам, на другия ден съм вече разкрасена, или пък - тези обувчици дълго ме изкараха... , ииии нали се сещате... Laughing Laughing Laughing, така че гледам дори да не си помислям такива неща...
А това се случва поради закона на Мърфи Laughing......
Ако това се брои за закон на мърфи-значи не съм суеверна,но този закон важи с пълна сила и за мен.иначе това за двойния жълтък не го знаех и винаги съм се радвала на такива яйца Grinning

# 35
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Старая се да не вярвам в такива неща Peace

# 36
  • Мнения: 1 897
Не вярвам!

# 37
  • Мнения: 490
Вярвам .
Не във всичко обаче.

# 38
  • Мнения: 2 013
Дам, за някои неща съм суеверна. Но аз вярвам в езотериката, та...

# 39

Общи условия

Активация на акаунт