към мамите на деца с небългарски имена

  • 15 270
  • 228
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 401
Видях в темата доста  страхотни звучни небългарски имена.
Няма да казвам как наричам сина си, защото някои от вас може да се посерат от смях.  Sick

# 91
  • Мнения: 819
Видях в темата доста  страхотни звучни небългарски имена.
Няма да казвам как наричам сина си, защото някои от вас може да се посерат от смях.  Sick

Е, кажи как се казва синът ти, вече много ме загриза любопитството /обещавам, няма да се смея...стига да не е Джинджифил /.Моето също не е с българско име.

# 92
  • Мнения: 1 866
Минзухар, и аз чакам вече да кажеш.

А за умалителните на чуждите имена, да, смешно е. Мъжът ми, който всъщност е чужденеца от двама ни и заради него децата ни носят имена типични за неговата страна, казва на сина ни Пиерчо ooooh! Всеки път ми се смешно. Никой друг не го нарича така, дори и баба ми произнася името както си е, а точно мъжът ми го побългари.

# 93
  • Мнения: 4 965
Байбиби, даваш ми страхотна идея отсега да им нямеря бъдещи съпрузи. Т.е. ДА на уговорените бракове, за да няма после разочаровани - важно е да си съвпадат имената, другото ще се напасва в движение  Joy.

Всъщност, моето име не е типично българско (като бях дете изобщо не беше популярно и по-възрастните хора са ме наричали как ли не - Анита, Агнета, Агата и т.н. - аз съм АнЕта). Имала съм досега 3 фамилии - бащината (гръцка), пак бащината (ама в побългарен вариант, като тръгнах на училище) и сега тази на мъжа ми. И в 3-те варианта ми харесва, защото това си е МОЕТО име.
Но наистина се замислих - освен сега лятото, когато идем на Родопите с нашите приятели немци, да започна да подпитвам дали ще вземат щерките ми за снахи (Кристияна Шуле и Ванеса Клаус на мен ми звучи достааа добре). newsm78 Пък поне със сватовете ще се имаме и често ще си ходим на гости (то и сега се виждаме поне веднъж на 2-3 месеца).

# 94
  • Мнения: 2 556
Общо взето, моите са с нестандартни имена. Най-много коментари отнесох за Габи - какво е това име Габриел, трябвало да го кръстя Георги и т.н. Нито за секунда не съм се впечатлила. Габриел ми е любимото мъжко име, а детето си е мое. Страшно му отива и добре, че така го кръстих.

Малката е Карен. Хората явно вече очакваха някаква изненада и не коментираха особено.  Mr. Green Само дето повечето бяха запомнили, че е Карина, а  съседите й викаха Катрин и Кристин. Все пак понеже е с 2 срички и е съвсем кратко, надявам се занапред да няма особени затруднения с него.

Моето име е супер популярно по света и у нас и пак са го бъркали многократно. Абсурд да си нарека децата с идеята да улесня околните да им запомнят имената. Важното е да са хубави и да им отиват.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 421
Сега се сещам нещо смешно - имам един далееечен познат,  който кръсти тримата си сина съответно: Джорджи, Хорхе и Жорж на татко си Георги. Баща му, селски човечец, така и не могъл да свикне с чуждоезичните имена на внуците, та го питал:"Абе, тате, кога ще доведеш малките ГошЕта, та да им се порадваме малко с майка ти?"

  Много сладко!
  Сетих се за моят прадядо(бог да го прости човека). Като се роди брат ми и татко се обадил по телефона да им каже(голяма радост- трето дете и даже се "учелило " момче). Излиза дядо на двора и вика на прабаба ми - Обадиха се, Орланчо се е родил! Да поясня - брат ми е Орлин, но дядо така и не можа да свикне, въпреки, че никога не съм възприемала името като чуждо.
 Съжалявам, че не съм много по темата...

# 96
  • Мнения: 4 965
...Габриел ми е любимото мъжко име, ...

И на мен така. Ако имам момче някой ден, ще носи това име и дано пък някой ден му се смеят хората (да речем като на Ричард Груев) за комбинацията - това ще означава, че ще е достатъчно популярен с името си Mr. Green.

# 97
  • Мнения: 2 051
Имената на децата не се употребяват само от родителите им. Та затова моят принцип на имена на децата ми беше да избера такива, които няма да затрудняват роднини и приятели.

...и други хора, с които детето неизбежно ще общува след като порасне, да добавя още малко...

Избирахме и се спряхме както на много звучни и красиви (и лесно произносими български имена), така и на звучни и красиви (и лесно произносими) имена, които са добили интернационална употреба. Съобразихме се също да няма проблеми с транскрипцията (при няколко от разпространените езици), да не се чуди детето след време как да си изписва името в международни документи заради гражданството.

# 98
  • Мнения: 2 401
Минзухар, и аз чакам вече да кажеш.

А за умалителните на чуждите имена, да, смешно е. Мъжът ми, който всъщност е чужденеца от двама ни и заради него децата ни носят имена типични за неговата страна, казва на сина ни Пиерчо ooooh! Всеки път ми се смешно. Никой друг не го нарича така, дори и баба ми произнася името както си е, а точно мъжът ми го побългари.

Аз го наричам хем съкратено хем слагам -чо. Познавам две смесени семейства, чиито деца са с английски имена и те също ги умаляват с -чо.  не само, че не ми е смешно, но ми е адски сладко.  Познавам и едно дете на което му казват Кай-чо.

# 99
  • Мнения: 3 323
Сетих се и друго...В селото на баба се роди момченцето Джъстин... Дядо му 6 месеца ходеше с бележчица в джоба - не можеше да го запомни, а след втората ракия - ела да видиш, как ли не му викаше! Joy Цялото село им се подиграваше!  И да не мислите, че дъщерката живее в странство -не! Женена е за местния тракторист!

# 100
  • Мнения: 2 401
Сетих се и друго...В селото на баба се роди момченцето Джъстин... Дядо му 6 месеца ходеше с бележчица в джоба - не можеше да го запомни, а след втората ракия - ела да видиш, как ли не му викаше! Joy Цялото село им се подиграваше!  И да не мислите, че дъщерката живее в странство -не! Женена е за местния тракторист!

Ама така е на село, нали?  Wink

# 101
  • Мнения: 728
Сетих се и друго...В селото на баба се роди момченцето Джъстин... Дядо му 6 месеца ходеше с бележчица в джоба - не можеше да го запомни, а след втората ракия - ела да видиш, как ли не му викаше! Joy Цялото село им се подиграваше!  И да не мислите, че дъщерката живее в странство -не! Женена е за местния тракторист!

Ох, смях се на глас. Добре, че детето спи в другата стая.

# 102
  • Мнения: 3 323
Сетих се и друго...В селото на баба се роди момченцето Джъстин... Дядо му 6 месеца ходеше с бележчица в джоба - не можеше да го запомни, а след втората ракия - ела да видиш, как ли не му викаше! Joy Цялото село им се подиграваше!  И да не мислите, че дъщерката живее в странство -не! Женена е за местния тракторист!

Ама така е на село, нали?  Wink

В интерес на истината е град ... от  27 години и то не малък, но аз така си му викам, пък и хората си живеят пак по същия начин...

# 103
  • Мнения: 2 401
Е то и в София има доста от тези дето си живеят по същия начин.  Laughing Laughing  Иначе  темата стана много сладка.

# 104
Не ми се налага да обяснявам, защото знаят, че бащата е чужденец.

Иначе аз лично исках международно име, което да не звучи странно и в България, но не можах да постигна споразумение с бащата. За което малко съжалявам.

Иначе, и да питат, не давам обяснения. Това е много личен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт