как направихте първия рожден ден?

  • 3 362
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 253
Майчета,искам да се посъветвам с вас как направихте първия рожден ден на децата си ? Ние не искаме да правим кръщене,в смисъл да ги кръщаваме в църква,но се чудя как трябва да го организираме - само с най-близките или с други мами и дечица? И в ресторант или в детско заведение? Или вкъщи? Вечерно или дневно парти ? За съжаление в Плевен няма агенции за организиране на детски партита,а и едва ли ще ни стигнат възможностите за такава? Дайте някои идеи и съвети Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 5 079
Празнувахме вкъщи, в тесен кръг, бебчо получи много подаръци и любов от най - близките му хора, които го обичат най - много. Умишлено не канихме гости (деца), защото месец преди нашия първи рожден ден присъствахме на такова парти и ми стана жал за детенцето.  Sick Толкова беше уморено, превъзбудено, изтормозено и разнасяно от кой ли не, все едно не рожден ден имаше, в негова чест, на който трябва да се чувства щастливо и специално, а изтърпяваше някакво наказание...  Confused Вместо С НЕГО да се съобразяват всички, то трябваше да се съобразява с гостите. Тъжна работа. Затова решихме за първия рожден ден по - спокойно и леко, а вече като почне да разбира и да се заиграва повече (на втория, живот и здраве...) да не пропускаме и веселата част, с дечицата! Wink

# 2
  • Мнения: 3 205
През деня почерпихме навън неорганизирано, а вечерта празнувахме вкъщи с двете баби. Тортата я правих аз, за да може все пак и той да опита. Имаше много подаръци, не успя да се преумори (нито пък аз), всичко мина супер.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Много мислих, тук и тема пуснах, майчетата споделиха опит.
Но накрая реших да е в заведението до нас.
Беше изцяло детски РД с 7 майки и 7 деца на възраст колкото Стиви.
Поръчах торта, на обед я взех и я занесох в заведението, надухме към 20 балона, взех лента Честит Рожден Ден. Окрасихме към 16ч и в 16.30 ни дойдоха гостите.
Бях поръчала меню от топли сандвичи и солени палачинки - едни със шунка, майонеза и кис.краставички, другите с пилешко и гъби. Всеки си поръча каквото и колкото искаше да пие.
Пред заведението има люлки и пързалка и децата играеха и там.
Мисля, че добре се получи.
А накрая дори не се наложи да чистя, прибирам и мия чаши и чинии.
Прибрахме се на подредено в къщи - само като си представям как щеше да изглежда у дома след 7 деца току-що проходили.

# 4
  • София
  • Мнения: 167
В ранния следобед дойдоха на гости приятелите на Вики с майките си - на по торта. 7-8 бебета за около 2 часа. Вечерта в тесен семеен кръг. Всичко беше ОК.

# 5
  • Мнения: 294
В Събота ни предстои Simple Smile
Поканила съм 3 семейства с деца на възрастта на Ноам и няколко роднини, на пикник в парка - балони, меню подходящо и за деца и възрастни, аз ще правя торта , ще разпънем одеяла и да си тичкат и пълзят на воля !
Ще разказвам как е минало.

# 6
  • Мнения: 5 183
СПОРЕД МЕН първия рожден ден е нещо много специално и много ли4но. В смисъл 4е самото беб4е още е много лабилно, крехко, раздразнително при много емоции и ококорени хора, около него. Домашната обстановка, с най-близките хора, ми се струва най-уда4на. И разбира се вси4ко съобразено и с режима на детето.
Ние живеем в 4ужбина, нямаме роднини и близки наоколо. Затова поканихме 3 приятелски семейства с малки де4ица на гости следобеда. Рожденика се събуди от следобедния си сън, ококори се, прие подаръците с усмивка, снимахме, поиграха си, хапнахме, духнахме свещите, пак поиграха и рано ве4ерта вси4ко беше приклю4ило.
И въпреки камерния състав и домашната обстановка ... десетина дни след това бяхме с варицела ...

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
У дома с 4 деца на възрастта на дъщеря ми Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 372
У дома с 10на деца и родителите им.Голяма веслба му беше,но не бих повторила повече,заради чистенето след това

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И ние в къщи, с близки роднини!

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
На самият ден/падаше се понеделник/ поканих родата на обяд. А до края на седмицата по 1-2 приятелски семейства всяка вечер, че да не правим калабалък в нас и детето да е по-спокойно.

# 11
  • Мнения: 330
Ще празнуваме в събота - в къщи с бабите и дядовците, а на вън ще почерпя няколко приятелки с дечица.

# 12
  • Мнения: 8 769
И на двамата първите рд ги правихме у дома, само с бабите и дядовците, моите брат и сестра.

# 13
  • Мнения: 1 733
Ние му правихме кръщене в църква на рождения ден, а след това с приятели и роднини бяхме на обяд в едно страхотно ресторантче до нас. Бях извикала един клоун, който забавляваше хлапетата и се получи страхотен купон Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 253
И на мен като че ли ми се иска да почерпя мами и приятелчета някъде навън,защото у дома няма място,а с родата да се съберем отделно,но дали всичко това може да се събере в един ден? Няма ли да се изморят много децата? А и дори и с баби и дядо пак не ми се ще да е вечерен купон,защото ще са уморени и ще го проспят или пък ще се превъзбудят. Освен да разделя празненствата - на единия ден с едните,на другия - с другите.

Общи условия

Активация на акаунт