учителски протести

  • 18 182
  • 524
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
А защо темата я има и в Клю-то, и в Нашите деца?
Защо не се обедини?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 103
Нямам дете, но подкрепям напълно учителите. Работила съм като учител и за себе си установих че не си заслужава да хабя тези нерви за почти символично заплащане. Възхищавам се на хората, които въпреки всичко си вършат съвестно работата и смятам, че имат право на достойно възнаграждение, но и на нещо друго - уважение в обществото, защото никой уважаващ себе си човек не би работил ниско платена и в същото време неоценена работа.

# 17
  • Мнения: 863
добре де,аз съм на 26 години,учителка съм по испански език в гимназия,мога да кажа ,че ми е приятно да работя с деца;когато започнах преди 3 години,бях изключително надъхана и с голямо желание за работа,започнах с 8 клас,тоест подготвителен клас, беше ми страшно интересно,подготвях си материалите с голямо желание,децата го усещаха това и се разбирахме много,наистина ,всичко това за невероятната сума от 270 лева,като за млад специалист,при това  цифра преди облагане с данъци, абе взимах някъде около 230 лева чисто,тогава донякъде ме удовлетворяваха тези пари,учех магистратура,трябваше ми време,през което да мога да ходя и до университета, в последствие се оказа,че свободното време при учителите е някакъв мит,абсолютен мит,за какво свободно време говорим,подготвяш си уроци,проверяваш контролни и класни,и това класно ръководство,да му се не види,мразя го......сума ти време отива в работа по дневник и бележници,за какво свободно време говорим.............
сега 3 години по-късно заплатата ми е 290 лева ,след данъците е някъде към 250 май,налага ми се да влизам в почти половината класове от цялото училище,тъй като страдаме от остър недостиг на учители,от което качеството ми на преподаване спада наполовина,че и повече,защото едно е да преподаваш на начинаещи,друго е на начинаещи,средно напреднали и напреднали.....забравих да кажа,че за това заместване ми дават по 3 и 50 на час,които след данъците стават някъде към 2 лева и нещо си...общо взето в края на месеца при една равносметка излиза,4е си взел 2 пъти повече часове,а парите са 100 лева отгоре ,не повече....

уффф,всичко си казах,мисълта ми беше,че при едно достойно заплащане нещата ще се променят,си мисля аз,ще има повече млади хора,които са готови да дадат много от себе си...дотогава и аз ще се оттегля от преподаването,защото не смятам,че си струва,просто не смятам,че си струва...

# 18
  • Мнения: 1 299
Пристрастна съм по темата - подкрепям ги!!!

# 19
  • Мнения: 2 891
Имено, по тази причина, мисля, че е резонно да протестират хората. Сега, голямата част от преподавателите са възрастни дами, пред пенсия. Съкращават ги поголовни и затварят училища, защото в момента в начален курс са децата на прехода, колкото и малко да са. Представяте ли си, какво ще стане след 5 години, когато няма да има кой да преподава на нашите бебета? Чудно ми е, от къде ще извадят квалифицирани педагози със стаж и къде ще настанят децата ни, при положение, че са закрили и преустроили сградите на училищата?

# 20
  • Мнения: 863
Сега, голямата част от преподавателите са възрастни дами, пред пенсия.

Това е абсолютно вярно, за съжаление. Почти всички в нашето училище са възрастни дами с голям опит и допълнителни квалификации,които наистина не заслужават такова заплащане,но стоят само заради осигуровките и защото им остават няколко години до пенсия . От 30-на учители, само 3-4 сме по-млади,да кажем до 35 години(сега сигурно ще ми се обидят някои Hug ). Догодина ще са още по-малко...

jj okocha , тоз Алехандро така да ми е легнал присърце от 10 клас насам,че просто не знам какво да ти кажа, мислех си ,че единствените фенки в БГ сме му аз и моята приятелка,а то-я виж ,имало и други  bouquet много го любя ,да знаЙш  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 299
Аз подкрепям учителите. На ясно съм какво правят детските учителки и какви мизерни пари получават. До сега протестираха, но все така че родителите да не скочат срещу тях - но резултат няма. Така, че за съжаление, за да ги чуят трябва да предприемат по драстични мерки. Вие едно дете едвам гледате, а представете си 30 по цял ден да ви тичат наоколо, да викат и пищят... И да получавате 230-250 лв??? Ще кажете - на който не му изнася, да смени работата. Да, но тогава кой ще гледа децата? Ще кажете - все ще се намери някой да върши тази работа, за тези пари! Да - но дали ще я върши качествено?
Същото се отнася и за учителите в училищата (само дето те се борят с тийнейджъри  ooooh!)

Ако искаме млади преподаватели, трябва по-добро заплащане ...

тики-так , радвам се, че все още има такива като теб

# 22
  • Мнения: 863


тики-так , радвам се, че все още има такива като теб
ама то няма,разбирате ли,просто няма учители...

# 23
  • Мнения: 3 521
Подкрепям ги, но не виждам какво точно ги топли това  bouquet.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пристрастна съм по темата - подкрепям ги!!!
Аз също.

# 25
  • Мнения: 2 891
ама то няма,разбирате ли,просто няма учители...


Не бой се, ще разберат след 4-5 години  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 1 299


тики-так , радвам се, че все още има такива като теб
ама то няма,разбирате ли,просто няма учители...


Аз разбирам много добре и за това подкрепям. Срамно е хората, които образоват децата ни да получават жълти стотинки  #Cussing out

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ама то няма,разбирате ли,просто няма учители...


Не бой се, ще разберат след 4-5 години  Sunglasses
Мдаа, аз сериозно се оглеждам за по-спокойна и по-доходна работа.

# 28
  • Мнения: 863
когато излязох в майчинство  в края на 2004 година,си мислех,4е като влезем в ЕС,нещата просто няма как да останат така,просто няма как,и след като се върна в училище в началото на 2007,поне малко ще са вдигнали заплатите...Е,  вдигнаха ги с 20 лева,от които 7 лева са ми за  3 години стаж по специалността... Абе ,какво да ви разправям,тя не е за разправяне,лошото е,че децата страдат от всичко това,защото те наистина са страхотни,въпреки че са в една малко по-особена  възраст и понякога е наистина трудно да се работи с тях,те са страхотни Wink

# 29
  • Мнения: 2 577
И аз съм учител - задълженията на учителя са доста, а възнаграждението обидно малко. Най-вече - носи отговорност за много деца! Това е много натоварващо ако работиш нещата от сърце. Знаеш, че тези деца зависят от теб. На ден през главата ми и през очите ми минават средно по около125 ученици. 5-6 класа по 22-25 човека. За всеки час получавам 3.50лв - като махнеш данъците - около 2лв.
За 2 лева на час държавата ти дава 25 човека, 25 съдби и ти трябва да се грижиш за тях, да ги възпитаваш, да ги научиш.

Общи условия

Активация на акаунт