Как да не остане белег?

  • 17 340
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
Рибено масло  Peace - пукаш капсулката с игла примерно и мажеш върфу заструпената раничка  Hug е, мирише си и на рибка  Heart Eyes

# 16
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Контратубекс - на лучена основа е и може да се ползва от малки деца. Аз съм го ползвала след операция и съм много доволна, също и малкия и му помогна доста, до момента в който падна и се удари на същото място  и сега пак има белег. Явно му е писано ..... Confused

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Контратубекс е лекарство против белези, но не знам дали може да се ползва от деца ?

Да, може. При мойта щерка сме го прилагали на 1г.и 3мес. по лекарско предписание, след операция.
Но третирането трябва да започне след пълното зарастване на раната и падане на коричката. И за да има ефект мазането трябва да е продължително -  няколко месеца.

# 18
  • Мнения: 95
Ще следя темата.Дъщеря ми има белег на челото, беше го разцепила и го лепиха.
Ох, и аз преди 2 дни преживях този ужас- синът ми е с 2 см разцепено и залепено чело след удар в ръб на желязна порта. И на нас хирургът ни каза, че ще ни изпише кремче за мазане след като раната заздравее напълно, но ми се иска да прочета и вашите мнения за различните мазила.

# 19
  • Мнения: 2 587
Купих Витасин и доста бързо минава от него.Ще пиша пак когато изчезне напълно.
Благодаря на всички за съветите!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще го пробвам този ВИТАСИН при синчето, за да му залича белезите от шарка.
Мерси момичета   bouquet

# 21
  • Мнения: 95
А на нас днес ни предписаха мадекасол- цепнатото чело на синът ми е отпреди 1 седмица, още лепилото не е съвсем изсъхнало и станало на корички, но хирургът каза, че се мажело с мадекасол когато раната е още прясна, защото помагал да се размеква струпчето и да се затвори раната по-добре. Е, утре почваме пък дано помогне, че ме е жал за детенцето- толкова малък, а вече с такава дълбока рана

# 22
  • Мнения: 2 381
Dilyana , каква е цената на Мадекасол-а?И...само за пресни белези ли е?

# 23
  • Мнения: 2 587
Dilyana , каква е цената на Мадекасол-а?И...само за пресни белези ли е?

В нашата аптека е около 7лв. тубичката.Доста се чудех дали него да взема че аптекарката го препоръча,но в листовката не пишеше нищо за деца на годинка и половина.

# 24
  • Мнения: 95
Да, Мадекасол е за пресни белези, т.е. за незарастнали още рани! Аз го взех за 8 лв- започнах да мажа на седмия ден, т.е. когато лепилото засъхна добре и стана на корички. Има добър ефект- веднага започнаха да омекват струпчетата и малко по малко да падат. Сега, 2 седмици след удара, има само едно останало струпче в средата, където е било най-дълбоко цепнато челото. Доволна съм от това лекарство. А за това дали става за малки деца... наистина в листовката не пише от каква възраст е подходящ, но съставките са само на растителна (билкова) основа. На нас ни го предписа хирургът, който залепи челото и при когото ходихме после на контролен преглед.

# 25
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
ПРЕДВАРИТЕЛНО СЕ ИЗВИНЯВАМ, ЗАЩОТО СЕ ГОВОРИ ЗА БЕЛЕЗИТЕ НА ДЕЦАТА, НО... СЛЕД ВТОРО СЕКЦИО /ПРЕДИ 2 МЕСЕЦА/ БЕЛЕГА Е УЖАСЕН. ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ МЕДИКАМЕНТ.

# 26
  • Мнения: 1 817
Контрактубекс! Peace ВЪлшебно кремче...

Общи условия

Активация на акаунт