За кашата

  • 1 248
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 183
Здравейте момичета,малко съм объркана с това захранване,на три месеца и половина захраних с плодови пюрета и сега от една седмица се опитвам и с зеленчукови(давам по три четири лъжички и после давам АМ),сега купих и каша да пробвам,но незнам кога да я давам вечер ли,сутрин ли или на обед?  newsm78 И пак ли така да започна с нея първо с няколко лъжички и после АМ или само кашата да давам?

# 1
  • Мнения: 144
Не знам каква каша си купила но аз давах плодова каша на Слънчо следобед.Пак трябва да захраниш с няколко лъжички първо.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз я давах като следобедна закуска,но става и за сутрешна такава.
Зависи каква ти е кашата,но си е хубаво бавното въвеждане на новите храни.А дали да дохраниш пък зависи бебка колко ще изяде.

# 3
  • Мнения: 1 183
Купила съм оризова каша на Хип такава ми препоръчаха в аптеката  Rolling Eyes

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Давай я следобед PeaceТя е лесносмилаема и я препоръчват като първа храна при захранване!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз я давам като следобедна закуска  Peace

# 6
  • Мнения: 1 183
Мами да ви питам и за зеленчуковите пюрета  newsm78 ,притеснявам се,че Стефи не ги харесва и незнам дали ще свикне с тях,а ако не какво да и давам вместо тях?  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 393
Кашата можеш да я даваш следобяд, поне аз така правя. Ако си захранила с плода, който се съдържа в нея, няма смисъл да въвеждаш.
А относно зеленчуковите пюрета ... аз все още имам такъв проблем, а вече и с месните. Бъди настоятелна, но ако в крайна сметка детенце не ги иска .. можеш да ги смесиш с тиква, защото е сладка. При нас този номер върви, защото иначе не виждам с какво можеш да ги заместиш.

# 8
  • Мнения: 865
Аз я давам като следобедна закуска  Peace
аз дадох първо бананова на Хумана.не съм я въвеждала бавно,защото бях давала вече банан.зеленчуковите пюрета ги харесва без карфиол и броколи и я разбирам  chef.но имам проблем със заешкото-не го иска,както и да го давам.чакам да мине малко време и пак ще пробвам Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 832
Мами да ви питам и за зеленчуковите пюрета  newsm78 ,притеснявам се,че Стефи не ги харесва и незнам дали ще свикне с тях,а ако не какво да и давам вместо тях?  Rolling Eyes

Така е, защото си захранила първо с плодови. Много ясно, че като е опитала сладко, няма да иска след това солено. Купени ли и даваш или ти и правиш. Ако не харесва купените, пробвай да и правиш домашни.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Мами да ви питам и за зеленчуковите пюрета  newsm78 ,притеснявам се,че Стефи не ги харесва и незнам дали ще свикне с тях,а ако не какво да и давам вместо тях?  Rolling Eyes

Така е, защото си захранила първо с плодови. Много ясно, че като е опитала сладко, няма да иска след това солено. Купени ли и даваш или ти и правиш. Ако не харесва купените, пробвай да и правиш домашни.

Подкрепям, при някои деца, захранени първо с плодово после няма проблем със зеленчуковите, но други не ги искат именно защото търсят по-сладко. Опитай с други зеленчукови пюрета, ако трябва смесвай с тиква за сладост и постепенно намалявай тиквата. Можеш да смесиш и с АМ, и о е сладко. Зеленчуците са основна храна и няма с какво да я заместиш, в смисъл да не даваш въобще зеленчукови пюрета. Щом сега въвеждаш зеленчукови, защо бързаш и с кашата, въвеждай по-бавно различните храни.

# 11
  • Мнения: 1 986
  С кашата замествам следобедното хранене Peace
  Относно зеленчуковите пюрета-пробвай с домашно приготвени,и наблегни на тиквата/както са те посъветвали преди мен Wink/-не бързай с въвеждането на много зеленчуци за кратко време PeaceАз,слез като въведох зеленчуковите и плодовите пюрета/в тази последователност/,едва тогава предложих и каша Peace

# 12
  • Мнения: 2 152
Започнала си рано, но пък ти си знаеш най-добре
Кашата се дава следобед,но пък аз съм давала и за обедно хранене в 12ч. Peace

# 13
  • Мнения: 1 183
Мами с кои зеленчукови пюрета започнахте?Аз се опитах да дам морков с картоф и зеленчукова смес ама много се мръщи  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 344
Първо за кашите.Започнах да й давам на Хумана бананова.Дадох я направо без да дохранвам.Тя става за следобедна закуска.Първото зеленчуково пюре беше картоф и морков.Какво марка пюрета й взимаш?В някои няма захар и мойта не ги иска.Аз давам Ганчев и ХИП.Можеш да пробваш ти да й направиш пюре.Мойта от начало не ми ядеше пюретата а само готовите бурканчета.Но всяко дете е различно.Твойто може пък да хареса ти да му готвиш. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт