Отказ да яде и пие друго освен кърма?

  • 945
  • 1
  •   1
Отговори
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Здравейте!
Синът ми е на 8м и половина. Миналата седмица в понеделник вдигна температура и ака доста. След преглед при педиатърката, тя каза че е вирусна ангина. До сряда темературата се движеше между 38 и 39С. в сряда вече ни изписа антибиотик  - далацин Ц. Направихме 4 приема и започна разтройство, а някъде след 6ч след 4 прием му избиха червени петна (не обрив, а само петна) Педиатърката каза, че това е от болестта и много е добре, защото показва, че организма се приборва и каза да спрем антибиотика, като се извини,ч е не е трябвало да го предписва, но я е дострашало да изчака още. Температура нямаше от четвъртък. Няколко дни се борихме с разтроиството (ентерол, хидрасек) Сега изпраженията са нещо като нектар със слуз.  Петната изчезнаха.
Нещото обаче, което ме притеснява сериозно е, че отказва това, което ми препоръчаха да давам - оризова каша, печена ябълка.... (изобщо не можем да му отворим устата, стиска я,л дори плаче със затворена уста, давах му 10 мл 6ипков чай със спринцовка и стискане) и иска само кърма. Вече повече от седмица сме само на кърма... Вчера пак вдигна 37,9С. Водихме го на частен лекар, било още от ангината.
Та въпроса ми е: нормално ли е това неядене на друго (имам чувството, че като види лъжица и се готви за отбрана).
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Нормално е като е болно детето да стане капризно и по-избирателно към храната. Ако приема кърма добре още повече ако имате кърма. Ако не е достатъчна можете да комбинирате храненето с лечебно мляко на Милупа за разтройство. давайте му храната на този етап с биберон щом не желае с лъжица.

Общи условия

Активация на акаунт