Течен пушек

  • 17 152
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 483
Не е химия, казват че е абсолютно безвредно, ако някой се интересува точно как става, ще напиша.

# 16
  • София
  • Мнения: 89
На мен би ми било интересно как се прави като няма химия Simple Smile

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На мен би ми било интересно как се прави като няма химия Simple Smile
И на мен!  Peace
Mama E , може ли на понапишеш малко по темата!  Hug

# 18
  • Мнения: 804
Стана ми много интересно. Дали може повече инфо как се прави и къде в София може да се намери?
А ако дадете и някаква цена,просто ще сте... върха.  Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 526
Ще следя темата и аз за повече инфо Peace

# 20
  • Мнения: 22 867
На мен би ми било интересно как се прави като няма химия Simple Smile

Малко инфо на руски и английски

Накратко за получаването му

Цитат
«Жидкий дым» — это натуральное вещество, получаемое путем вытяжки из древесины, свободное от канцерогенов, продукт легкий и чистый. В 1955 году американский ученый доктор Холленберг обнаружил, что дым, полученный при нагревании опилок до 450 градусов С без доступа воздуха, может реагировать с частицами воды и лишен всяких смол, это было революцией в технологии копчения и привело к появлению целой серии натуральных дымов. По своей сути жидкий дым является водным раствором, который подвергается фильтрации и обрабатывается для получения усовершенствованных ароматов, с удалением 99,99% всех смол. Этот раствор распыляется в печах под большим давлением. Используемые современные технологии поддерживают производственные процессы в гармонии с окружающей средой. По мнению Управления по санитарному надзору, «жидкие дымы» считаются полностью безопасными.

Разбира се, всеки сам решава да използва или не даден продукт.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

Цитат
............
. По мнению Управления по санитарному надзору, «жидкие дымы» считаются полностью безопасными.

Хммм, дали?  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 836
По мнению Управления по санитарному надзору, «жидкие дымы» считаются полностью безопасными.

Хммм, дали?  Crossing Arms

между другото за пушека от скара (истинският) има доста изследвания, които доказват, че е канцерогенен.
вие хапвате ли таквиз работи?  Sunglasses

права е labrex, всеки сам си решава.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
[
между другото за пушека от скара (истинският) има доста изследвания, които доказват, че е канцерогенен.
вие хапвате ли таквиз работи?  Sunglasses


Хапваме! Много са ни вкусни!

Не бях чувала за "течен пушек", но ако видя по магазините бих си купила.... поне за проба

# 24
  • Мнения: 836
Не бях чувала за "течен пушек", но ако видя по магазините бих си купила....

и аз, но не съм виждала.

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 447
Не бях чувала за "течен пушек", но ако видя по магазините бих си купила....

и аз, но не съм виждала.


И аз така. Другият път ще поразгледам по-внимателски.

# 26
  • Мнения: 94
За първи път чувам ''течен пушек'',но ми стана интересно.Някой знае ли за още такива странни нещица?  Grinning

# 27
  • Мнения: 483
Munkyy е дала линкове за това как се прави течният пушек.
Също така е вярно че се твърди че всички меса правени на скара с въглища, както и готвенето на високи температури по принцип спомага за образуването на ракови клетки.
След като почетох бая по въпроса стигнах до извода че най- безопасно е да се прави "скара" на грил тиган или домашен електрически грил на ниски температури с течен пушек, а не на стандартната скара/барбекю с въглища.
При процеса на създаване на течния пушек, течността минава през 6-7 различни филтри, почти всички канцерогенни частици се отделят.
Та по тази логика използването на пушека в разумни граници ми звучи приемливо. За сметка на това спирам с консумацията на меса печени на нормален грил с въглища.  Mr. Green

 Hug

# 28
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Аз ползвам тези : http://www.gardenluminary.com/images/P4180046_000.jpg - пресовани пушени стърготини, слагаш 4-5 в пликче от алум. фолио, пробиваш му дупчица и го слагаш в електрическата скара над реотаните. Опушва пържолките и кюфтаците страхотно, все едно са на лагерен огън  Grinning. Комшиите се давят в лиги  Embarassed

# 29
  • Мнения: 804
Е няма ли кой да каже откъде си го купува в София? И за какви пари е?

Общи условия

Активация на акаунт