Спиране на кърмата чрез лекарства

  • 618
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Здравейте на всички, имам следния въпрос:
Пия лекарство за спиране бромокриптин на  кърмата от десетина дни, а от вчера гърдите започнаха да ми сълзят и съответно да ми мокрят блузите. На какво ще се дължи това? И към какъв лекар д асе обърна ,към джипито ли?

# 1
  • Мнения: 14 133
Здравейте на всички, имам следния въпрос:
Пия лекарство за спиране бромокриптин на  кърмата от десетина дни, а от вчера гърдите започнаха да ми сълзят и съответно да ми мокрят блузите. На какво ще се дължи това? И към какъв лекар д асе обърна ,към джипито ли?
А защо ще си спираш кърмата, след като според линийката сладурчето е толкова малко?

# 2
  • Мнения: 2 336
Здравейте на всички, имам следния въпрос:
Пия лекарство за спиране бромокриптин на  кърмата от десетина дни, а от вчера гърдите започнаха да ми сълзят и съответно да ми мокрят блузите. На какво ще се дължи това? И към какъв лекар д асе обърна ,към джипито ли?
А защо ще си спираш кърмата, след като според линийката сладурчето е толкова малко?
По здравословни причини, не е от глезотия. Ако можех щях да си го кръмя с удоволствия. Но така се стичат нещата при мен. Sad

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Пия лекарство за спиране бромокриптин на  кърмата от десетина дни, а от вчера гърдите започнаха да ми сълзят и съответно да ми мокрят блузите. На какво ще се дължи това? И към какъв лекар д асе обърна ,към джипито ли?
Потърси гинеколог и/или мамолог. Бромокриптин, Парлодел са силни хормонални лекарства и се пият задължително под лекарски надзор - т.е. лекарят трябва не само да ти ги изпише, но и да проследи как действат и ако трябва, да коригира дозата.
Можеш да добавиш силна отвара от градински чай и мента 3-4 ч.ч. дневно, също действа потискащо на лактацията и е по-природно средство.
След като окончателно спре кърмата, хубаво е да те види мамолог за всеки случай.
Съжалявам, че имаш здравословни проблеми. Дано всичко се нареди по най-добрия начин.

# 4
  • Мнения: 1 081
Ще следя темата, живо ме интересува!

# 5
  • Мнения: 5 391
И на менс е наложи да си спра кърмата заради операция.
Пих Бромокриптин, спирането ми отне около 3-4 седмици, на 10-я ден нямах сълзене, а изобилие от кърма.
Така че не бива да се притесняваш, процесът е дълъг.

# 6
  • Мнения: 344
Аз си спрях сърмата с Бромокриптин обаче трябва по-продължителна употреба.Също така докато пиех хапчетата се изцеждах.Постепенно намалявах изцеждането и най-накрая престанах да се изцеждам. Simple SmileИзпих две опаковки от хапчетата.Пиех по полувинка на 12 часа.От тях ми падаше кръвното и ми се спеше.От начало спях повече но като свикнах с хапчетата се оправих.Относно кръвното пиех повече кафета. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 336
Продължавам с приемането на Бромокриптина, но продължавам с лекото сълзене. Е не е винаги но като се вгледам в гърдите си се вижда. Избягвам да ги притискам. А що се отнася до лекар, трябва да отида и на контролен преглед но сега всичко живо е в отпуски не знам дали ще издържа до края на август началото на септември. Ще видя как се развиват нещата пък н краен случай ще отида на преглед и тук не в София. Sad

Общи условия

Активация на акаунт