подготвят ми BABY SHOWER,чували ли сте?

  • 2 895
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 050
На 40-тия ден само до гости ти е, честно да ти кажа. Направо супер. Още не знаеш къде се намираш и като ти напъплят из къщата. Бебето пък ако не е на кеф ще ореве орталъка. Абе изобщо - не ти трябва. Аз не правих такова нещо. То и в Бургас не е много популярно. Ще правя прощъпулник.
Американската традиция е много по-добра. Подобна има в доста държави. В Белгия например се канят гости, като им се изпращат покани. На самата покана пишеш в кой магазин си оставила списък с желаните подаръци и всички минават и купуват. А може да нарисуваш малко пликче в долния десен ъгъл на картичката. Това значи, че си искаш подаръците в брой  Laughing

Много по-практично, защото още не си родила и можеш да се позабавляваш. Освен това, ще знаеш какво имаш за бебето и евентуално какво ще ти трябва. А и всички тези бебешки джунджурии ще ти помогнат да се настроиш още повече на бебешка вълна.

А това, че нищо не се купувало предварително даже не знам от кога е, ама е много глупаво. Сигурно е от скоро, защото едно време жените са шили ризи и чаршафчета за детето, докато са били бременни. Някакъв тъп модернизъм ще да е. Не се връзвай. После е много по-трудно да пазаруваш. По-добре всичко да ти е готово.

# 31
  • Мнения: 711
Направо ти завиждам за приятелките, които имаш  Peace Моите повечето май и те страдат от суеверия, пък аз на нито едно не вярвам.  Crossing Arms
Да си изкараш супер на купона!  Hug

# 32
  • Мнения: 1 081
Според мен е по-добрата идея, отколкото да ти идват веднага след раждането, като още не знаеш на кой свят се намираш. Радвай се!

# 33
  • Мнения: 1 312
Аз съм чувала да.Прави се така в Щатите

Много е готино, но щом си суеверна, можете да го направите след раждането.Примерно на 40-ия ден или на 1 месец Grinning

И е весело,и е практично...

Кръц-кръц,мнооого ти е сладък бебока HugДа му гризнеш бузките от мен Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 4 629
Много готина традиция. По-добре е да ти подарят подаръците преди да се роди бебето, отколкото след раждането. С новороденото бебе не ти е много до гости и подаръци.

Няма да разказвам как го правят тук това събиране да не ти развалям изненадата  Grinning

# 35
  • Мнения: 875
на мен ми звучи като страхотна идея. не мисли за глупости, а се отпусни и се забавлявай. много по-практично е да ти подарят нещата сега и ти да си прецениш какво ти остава да си докупиш, защото появи ли се бебчето, в първите седмици едва ли ще ти е до обикаляне по магазините. лека бременност и раждане!  Hug

# 36
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
На мен ми правиха baby shower, когато бях в 7-ми месец. По-принцип майката е нещо като почетен гост и не участва в приготовленията, но на моя и аз помагах. Беше страхотно! Бяхме се регистрирали в 2 магазина с неща, които ни трябваха за бебето и поулчихме много от тях. Някой хора бяха напазарили и допълнително различни работи. По време на партито се играят различни  забавни игри (и се яде доста естествено). На края на партито се отварят подаръците - бяхме направо затрупани до шия. Ако искаш да продължиш американската традиция, накарай някой да записва от кой е всеки подарък, когато ти ги отваряш. Така ще можеш да изпратиш на приятелките си thank you notes и да им благодариш за еди какво си. Много хубав спомен ще ти остане също, ако си приговиш някой красив бележник или дневник и помолиш гостите ти да ти напишат някакво пожелание за бебчо.
Приятно изкарване!!!

  Gift  ura Tada

# 37
  • Мнения: 22 427
О, страхотни приятелки имаш, идеята им е чудесна. ))))
Аз по доста филми съм гледала как правят подобни партита и винаги съм го намирала за очарователно. )))
Много бих искала някой да се сети за мен и да ми направи подобно, но едва ли. )))
Пък мен някак си ме е срам да поканя хората и да ги задължавам едва ли не да ми носят подаръци.
Иначе е чудесно да се съберете и да се позабавлявате. А и на всеки предполагам му прави удоволствие да купува бебешки неща. ))))

# 38
  • Мнения: 9 481
СУПЕР! Hug
Крайно време е да се разчупят нашите "традиции" по въпроса-"когато се роди бебето.."
Май единствено в България битува песимизъм и майката не смее да се зарадва за бъдещото си бебе да не би да предизвика "тъмните сили"..навсякъде по света това е най-радостното събитие и всички се втурват да купуват подаръци и да си правят партита по повода!
Напълно подкрепям идеята!!!
Пожелавам ти весел купон и куп сладки подаръци за бебчето и теб!  bouquet

# 39
  • varna
  • Мнения: 1 012
 много хубаво нещо е това парти ама трябва в 9месец  да се прави тук поне да няма рискове за бебето и мамата,защото тук 80%от лекарите са некадърни и                 по добре да не се случва да разчиташ на тях,че могат да оплескат много нещата,говоря от личен опит.

# 40
  • Мнения: 337
ходила съм на 2 бейби шаур-а ...и на двата майките бяха в девети месец , то е такава и традицията де , и двата бяха организирани от бъдещите майки , бяха си поканили гости , оганизирали мястото менюто , бяха си избрали и подаръците по каталог от бебешки магазин и бих казала , че това е една от малкото традиции тук , която харесвам  и одобрявам . След партито майките бяха напълно оборудвани със всичко необходимо за бебето , козметика ,дрехи , шишета ,аксесоари ,играчки включително легло и количка имаше на единя ...така майката си тръгва от партито напълно обзаведена и подготвена за бебо

# 41
  • Мнения: 2 849
Много хубава традиция ,която е полезна за майката .Купон и много подаръци ... GrinningДано навлезе като мода и в БГ .Разглеждала съм снимки от такива купони ,разказвали са ми ,още не съм ходила .Организира се от близка приятелка и се сервират сандвичи ,сладки .....Има задължително торта от памперси и всичко ,което получи майката ще и е от голяма полза за бебето .

# 42
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Чудесна традиция, после да разказваш!

# 43
  • Мнения: 152
Супер е това!!! Наслаждавай му се и се радвай, че имаш такива приятели!   bouquet

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И на мен тази традиция много ми допада!
В Англия не е популярна, приятелките се изреждат с подаръците първите дни след като родиш. На мен ми беше много тежко, защото ми се спеше, а като дойдат да видят бебето, все пак трябва да почерпя с нещо и да проведа един сносен разговор  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт