Без ваксини, как?

  • 11 439
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 178
Моля, пишете ми на лични къде в София има педиатри (хомеопати), които проявяват гъвкавост към ваксинационните програми и дали някой от вас е успял да направи реално нещо по въпроса с непоставянето на ваксините при здрави деца.   Трябват ми координати, спешно! Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 178
Съдействайте ми, моооооооооооля !!! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 2
  • Мнения: 1 984
гъвкавост трябва да има всеки педиатър. но ваксините са нужни. просто трябва да се прилагат внимателно. ама много.

# 3
  • Мнения: 1 559
гъвкавост трябва да има всеки педиатър. но ваксините са нужни. просто трябва да се прилагат внимателно. ама много.

Тонев, би ли обяснил/а как да се прилагат внимателно ("ама много") ваксините и защо за нужни?

# 4
  • Мнения: 1 559
Додо79, писах ти ЛС.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 200
Dodo79 имунизационният календар е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН за България!!! Освен ако детето няма здравословни проблеми, които не позволяват поставяне на ваксина/и. Понеже непоставянето на ваксини на здрави деца е НЕЗКОННО не знам дали наистина очакваш някой тук да афишира конкретен педиатър! Понеже споменяваш и хомеопат, вече има подфорум хомеопатия. Задай въпроса си и там! Но честно казано се съмнявам някой да се нагърби да носи подобна отговорност публично!

Препоръчвам и да прочетете описанията на двата подфорума преди да възникнат споровете!

# 6
  • Мнения: 1 984
гъвкавост трябва да има всеки педиатър. но ваксините са нужни. просто трябва да се прилагат внимателно. ама много.

Тонев, би ли обяснил/а как да се прилагат внимателно ("ама много") ваксините и защо за нужни?

на въпроса защо са нужни просто няма да отговарям. а как - ами :
1. внимателно се сваля анамнеза, не се претупват и не се пропускат въпроси.
2. внимателно се прави преглед. пълен. особено вкл. на ушичките, кожата.
3. избягва се контакт между туко що ваксинирани деца и болни пациенти. отделя се внимание на всяко дете индивидуално.
няма нищо страшно да се отложи ваксинация, а не -  я таман сте дошли на контролен преглед да направим и 1 полиомиелитче...
могата да се изберат по "нежни" ваксини, да се направят не на 1 път, а последователно и тн. има възможности.
пример - замяната на полиомиелита с инактивиран намали броя на диариите рязко и това за 3 месеца...
съвсем дуг е въпросът за това какви ваксини, как се правят и кога се правят в БГ.   #2gunfire
пп. между другото някои хомеопати много добре тушират страничните ефекти от ваксинация с хомеопатия.

# 7
  • Мнения: 4 150
В момента нали има петиция да се премахнат zадьлжителните ваксинации в БГ.Тук в форума има тема.

По принцип не си дльжна да ваксинираШ детето си дори при "проблемен" педиатьр.Или се подписваШ,че ги откаzваШ или не се подписваШ.Не си дльжна да се подписваШ.
Никой не може да ваксинира детето ти насила.Да ти го вzемат с полиция или от рьцете и да го набоцкат насила.
Каквито и zакончета да стоят zад таzи глупава наредба,има по силни zакони zа човеШки права и тн,които те паzят и ти дават правото като родител да НЕ ваксинираШ ДЕТЕТО СИ.
Така ,че малко по смело и ако си реШила да ги откаzваШ,просто ги откажи.Докато дойде време zа градина и тн...Ще се променят много неЩа.Надявам се. Peace

Тонев,ти студент ли си ?

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
Christian, не подвеждай хората!!!!

ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО

......

Чл. 58. (1) За предпазване на гражданите от заразни болести се правят задължителни имунизации.
(2) Министърът на здравеопазването определя с наредба лицата, които подлежат на имунизации, както и реда, начина и сроковете за извършване на:
1. задължителни планови имунизации и реимунизации, включени в имунизационния календар на Република България;
2. целеви имунизации и реимунизации, които се извършват по специални показания;
3. препоръчителни имунизации.


Така, че по ЗАКОН всеки е ДЛЪЖЕН да ваксинира и децата си и да се яви на съответните реимунизации. Не може да се отказва имунизация. Дори в опредлени случаи не може да се отказва лечение.

http://www.mh.government.bg/norm_acts.php

Друг е въпроса какво е личното ти мнение по въпроса, но фактите са си факти, а какво би могло да се случи вбъдеще си е отделен въпрос и си касае само бъдещето!



# 9
  • Мнения: 4 150
Министърът на здравеопазването определя с наредба

Ваче,трябва да си наясно с основните човеШки права,zа да твьрдиШ,че подвеждам хората.

Има основни zакони и те са по конституция,а не наредби на поредният министьр.
Ако има някой юрист или друг ,който zнае линк на бг еzик,нека ги сложи.Да се zапоzнаеШ и ти с тях,все Ще ти е от полzа някой ден. Peace

Да,фактите са си факти,но трябва наситина да ги zнаеШ и да можеШ да ги раzличаваШ дали са такива.

Ще сложа на друг еzик
http://www.hri.org/docs/ECHR50.html
 

Тук са права на пациента по американският zакон.Но той важи и zа целия ЕС.В момента не мога да си го (линка)намеря в компютьра.
Така като чета обаче,виждам,че в БГ я се спаzва едно,я нито едно...А пьк БГ е в ЕС.Но така е било винаги всьЩност .В БГ мнооооого zакони не се спаzват,отделно хората дори неzнаят,че те сьЩествуват иzобЩо.
http://www.faqs.org/health/topics/73/Patient-s-rights.html

И не ми се спори zа човеШките права.Знам ги наиzуст и до болка.

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 16:14 от Christian

# 10
  • Варна
  • Мнения: 85
Сестра ми отказа ваксинации на абсолютно здравото си 2-ро дете, в Майчин дом я плашеха с глоби, ХЕИ и т.н., нито глоба е платила, нито някой от ХЕИ е дошъл да я търси, аз съм отказала имунизациите на 2-то си дете, просто подписах искане в свободна форма за това, пак  никой нищо не ми каза, голямата ми дъщеря също повече ваксини няма да види, на есен тръгва на училище, ако се повдигне въпроса тогава ще мисля какво да правя, племенника ми големия е без ваксини от 3 годишен, сега ще бъде 2-ри клас, никой не е питал за ваксини. Имам чувството , че вече не дебнат толкова за тези ваксини, имам повече познати които не ваксинират децата си от колкото такива които го правят. Надявам се, ваксинациите официално да станат по желание, за мен това е най разумното решение на проблема.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Christian, не ми се спори с теб! Факт е, че в БГ имунизациите са задължителни! Какъв е проблема, че ги определя в наредба?! Това не противоречи на закона, тъкмо обратното! Не знам къде живееш, дали си в БГ, но тук законите ако някой сметне, че са противоконституционни ги атакува. Аз не знам този да е такъв. За правата на човека си има съд! Който желае може да съди държавата за това, че го задължава да се ваксинира (което, обаче не означава, че се освобождава от имунизации докато съди държавата) Ето затова казвам, че подвеждаш. Не ми пускай линкве как е в другите държави. В тази и сега е така! Това е положението, хубаво, лошо това е! Американският закон не знам да важи тук. Не вярвам да са ми от полза, защото аз живея тук и сега. Ако някога отида в странство ще спазвам техните закони
Подчертавам, че не намесвам мнението си за ваксините, а това че никой педиатър няма публично да огласи, че нарушава закона. Темата така както е зададена е напълно безмислена.

И последно! В БГ не приемат в ясла, градина или училище деца без да са имунизирани или без да имат документ защо не са имунизирани. Не съм чувала да се уважват откази на родители и ще бъда благодарна ако някой от вас ми покаже къде в БЪЛГАРСКОТО законодателство е уреден отказът от ваксини! Ако ми го покажете черно на бяло тогава ще се съглася!

# 12
  • Мнения: 4 150
О,не,иzобЩо не отварям спор.Няма смисьл.
Ето ги бг права,но сайта е на англйиски.  http://www.sharingforaction.med.bg.ac.yu/joint%20patient%20rights.htm
http://www.springerlink.com/content/bl876d0a4bxkb81u/   Като я прочетеШ се включи пак.

И БГ е подписала конвенция 1958 година.И важи и zа теб.А това,че не се спаzва, е друг вьпрос.
А с постинга си потвьрди само,че БГ е в ЕС само на лист хартия.

Иначе си права,да.БГ е друг свят.

BULGARIA
The political criteria for accession to the European Union were laid down by the Copenhagen European Council in June 1993 and require that the candidate country has achieved "stability of institutions guaranteeing democracy, the rule of law, human rights and respect for and protection of minorities."

The European Commission concluded in its 1997 Opinion on Bulgaria’s application for EU membership that Bulgaria had set up democratic institutions and was continuing to respect human rights and freedoms in accordance with Copenhagen political criteria. Police impunity and discrimination against Roma were the main areas of concern. In its 2004 Regular Report the European Commission, along with recognizing Bulgaria’s efforts to guarantee protection of human rights to all individuals under its jurisdiction, continued to highlight outstanding human rights concerns, namely, ill-treatment by the police, conditions of detention and the situation of Roma....
от тук  http://web.amnesty.org/library/Index/ENGEUR020012005?open&of=ENG-2U2


Това имах пред вид.Че ако някоя майка реШи да се "zаяде" с наредбата,Ще спечели делото 100%.

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Christian, не ми се спори с теб! Факт е, че в БГ имунизациите са задължителни! Какъв е проблема, че ги определя в наредба?! Това не противоречи на закона, тъкмо обратното!

аз съм отказвала да ми правят ваксина. преди около 15 години в училище. повикаха, позаплашваха, пък се кротнаха.
нищо не могат да ти направят.нито да те задължат!!!

никой педиатър няма публично да огласи, че нарушава закона. и го покажете черно на бяло тогава ще се съглася!
погледнах дадения от теб линк. в закона за здравето няма думичката ваксина. кой закон нарушава? закон, не наредба.

никой не може да ме накара да си сложа ваксина!!! ако ще и 100 наредби да ми цитира.ако ме принудят, то ми нарушават човешките права.
съгласна съм с Christian.

# 14
  • София
  • Мнения: 13 200

Това имах пред вид.Че ако някоя майка реШи да се "zаяде" с наредбата,Ще спечели делото 100%.



Оооо, не ми се вярва никой досега да не се е сетил да се заяде! Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт