от кога 5 хранения на ден

  • 1 881
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
някой знае ли на каква възраст (или на колко килограма) се намаляват храненията на бебето от 6 пъти дневно на 5?

# 1
  • Мнения: 865
зависи от детето.то ще си покаже,но Дари е на толкова от както си е в къщи

# 2
  • Мнения: 179
Общо взето е много индивидуално, ние минахме много рано на 5 хранения /на АМ сме/ и вече от месец сме на 4 хранения, в началото се притеснявах, че е прекалено малък, обаче по никакъв начин не искаше да хапва на по-къс интервал, а през нощта спи от 22-22 и пол сутрин до 9 - 9 и пол и яде на 4 часа, обаче си е в норма  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 44 024
когато детето си покаже, ние сме на 5 откакто стана на година и 4 месеца някъде....преди това беше на 6, а преди това на около 100 на ден Wink в смисъл посукваше денонощно на често...

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Води се по детето.
Примерно моя син се хранеше 4 пъти на ден, когато беше на 7 месеца, защото спеше много през деня.
На 9 месеца започна да спи по-малко и да вечеря супа, но вечерното мляко си остана и така се храни по 5 пъти на ден.

# 5
  • Мнения: 1 183
Ние сме на 5 хранения още от четвъртия месец.

# 6
  • varna
  • Мнения: 1 012
ние сме на пойскване,но минимум 7-8 хранения дневно самоче са с различен грамаж,незнам кога ще минем на 5 май ще почакаме още Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 111
Детето само ще си аправи прехода - един ден ще спи повече сутринта - пропускаме хранене - друг ден ще се буди пак рано за храна докато свикне с новия режим. Ако не се водите по детето и му налагате режим, то ще плаче за храната си. При всяко дете е различно. При нас прехода 5-6 хранения беше към третия месец, самия преход около седмица.

# 8
  • Мнения: 3 069
По книжка, на 7 месеца трябва се храни по 5 пъти.
Вики обаче си похалваше доста по-често.
Всичко си зависи от детето, то само ще си покаже!

# 9
  • Мнения: 27 524
Не се намаляват от нас, бебето само, когато е готово го прави, ние само го следваме  Hug

# 10
  • Мнения: 1 263
Не се намаляват от нас, бебето само, когато е готово го прави, ние само го следваме  Hug
При нас се доказа същото правило PeaceОпитах да му давам по-голямо количество,за да намалим храненията,но получи колики и пак си беше гладен след 3 часа. newsm78

# 11
  • Мнения: 399
Не се намаляват от нас, бебето само, когато е готово го прави, ние само го следваме  Hug

Бяхме на 5 хранения от самото начало докато спря нощното кърмене т.е.почти до края на 4 -я месец! После премина на 4-кратно хранене. Няколко пъти ме хокаха,че не я събуждам по-рано сутрин да я храня,но аз следвам детенцето! Щом спинка непробудно по 10-12ч през ноща и е веселичко през деня и щом наддава добре - аз съм доволна!
Педито и дружките са добронамерени и дават всякави съвети,но най-важно е ТИ как усещаш нещата!

# 12
  • Мнения: 474
Моят син беше на 5 хранения още от 1-ви месец и бабите изпадаха в ужас. Но като мина консултацията и беше наддал добре - значи всичко е ок. Така изкарахме на 5 хранения до към 6-ти месец и от една нощ внезапно минахме на 6-7-8 хранения. Докат не започнах да му давам "питателна" вечеря от някаква каша.
Детето ще ти показва как и кога какво да правиш!  bowuu Аз не се подвеждам по реплики на майки "ама как така..., той трябва..." Всяко дете е индивидуално в развитието си.

# 13
  • Мнения: 574
Деница е на 5-кратно хранене от края на 3-тия месец, просто тогава спря да се буди през нощта. baby_neutral

# 14
Според педито в петия месец трябва да се премине на 5 хранения,но ние сме така още от четвъртия,защото явно така се чувства по-добре.Няма смисъл да го тъпча. newsm32

Общи условия

Активация на акаунт