Отговори
# 45
  • Мнения: 1 470
   След малко излизам!Никой нищо не казва...Е ще видя тогава какво ще измисля!Но се надявам поне да не си стачкувам сама?!

# 46
  • Мнения: 382
От заглавието на темата ти не става ясно за какво става дума. HugПредсави си човек влиза във форума, иразглежда какво ново има, и какво вижда нещо си там за Варна и София- я влезе, я не .Ако влезе ,чак тогава става ясно,че става дума за организацията на митинг и то съвсем скоро.Незнам колко майки могат да дойдат ,при положение,че трябва да се съобразят с режима на децата си -взимане на храната от кухнятя, обяд ,следобеден сън и страшните жеги в момента, изберете поне някакво по-сенчесто място- например" Южен парк",а мисля,че е и по-добре за децата, ако ще ги влачим с нас.Обявяването само във форума не е достатъчно ,трябва да е на всеки пясъчник и детска пързалка.Дано нещата се подобрят,в яслата не сме приети дано за детската градина се получи. Rolling Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 34
Червена шапчице, няма да си протестираш сама!! Аз също смятат, че е най-добре протестът да е до края на месеца. Може би е добре да направим нещо като шествие с децата от едно място до друго, например от парламента до общината. Ако имам час и дата на протеста мога да кажа в БТА да ни отразят, също може да пуснат предварително съобщение и всички медии абонати на БТА ще знаят, че има такова нещо. Удобен ден за протест е събота или неделя, защото обикновено няма много събития и ще ни обърнат повече внимание журналистите, а също така повече мами ще са свободни. От друга страна пък няма да имаме възможност да се срещнем с представители на общината. Всъщност това може да е последица от протеста и да стане в делничен ден.
Не знам за колко от нас подходящ час е 10 сутринта.

# 48
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Преди обяд към 10-10.30 мисли, че ще е удобно на повечето майки. Идея за място и за дата за съжаление нямам. Като науча кога ще бъде ще се опитам да кажа на повече майки, дано приемат идеята и ни подкрепят.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 23:09 от jakinik

# 49
  • Мнения: 1 470
    Здравейте!!!Днес ми беше кофти ден,и нищо не направих...Но това пък ни дава възможност,да поорганизираме нещата които зависят от нас,съботата и неделята.Та по същество:Кой може за своя район да напише,ксдерокопира,и разлепи за своя сметка примерно такъв призив:
           
                                      Призив
    На.....дата,от.....часа,в....../или пред.....,ще се проведе протестен митинг,организиран от неправителственни организации,и недоволни семейства,в знак на протест срещу затварянето на детските градини през летният сезон,липсата на места в яслите,и недостатъчното работно време,когато градинните работят.
    Призоваваме,всички засегнати от тези проблеми,или солидарни с исканията ни,да дойдат и да ни подкрепят!Нашите деца,са нашето бъдеще,нека защитим правата им!!!

   
    Ако не ви харесва този текст,може да измислите свой,но въпросът е,да бъдат разлепени подобни призиви,възможно на най-много места.Въпросът сега е кой ще се нагърби с подобна задача,аз поемам Горна Баня,Овча Купел,и региона.И когато пусна молбата в понеделник,или вторник,да ксерокопираме и да действаме.
 
     Какво ще кажете да я пусна за петък,примерно от 10часа сутринта,наистина да тръгнем от Пилоните на НДК,по Витошка,и да спрем пред столична община?!Предлагайте!Имате два дни,да решим!В понеделник ще пусна молбата!
   

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 34
Червена шапчице, може би наистина трябва да промениш заглавието на темата, да е по-насочващо и призивно. Струва ми се, че все още много малко майки са ни подкрепили в анкетата. Освен това определено по-малко хора ще могат да дойдат в делничен ден на протест, отколкото през уикенда. Аз в петък съм на работа сутринта, но ще се опитам да се сменя. По въпроса за БТА ще направя всичко каквото мога. ще мога също така да лепна тук там и съобщения за протеста в района на Манастирски ливади и Гоце Делчев.

# 52
  • Мнения: 382
В почивните дни в "Южен парк" има родители с деца от цяла София.Ще са там без да са чели призива и може да се присъединят на място.В анкетата само 30-тина майки са казали че ще дойдат.В призива не е отбелязано за създаването на електронен регистър.

# 53
  • Мнения: 1 321
И аз се присъединявам. Hug
И аз мисля че в Южния парк е най-доброто място.

# 54
  • Мнения: 5 468
И аз мисля че в Южния парк е най-доброто място.
Най-доброто за кого? Защото, за този, който живее в Люлин, Надежда и въобще - западните райони, това място изобщо не е удобно. И като се прави протест, той се прави в центъра, обикновено.
Аз ще пусна сега в Люлинската тема въпрос, дали някой има възможност да направи такива "призиви" за митинг и да ги има в Люлин. Аз нямам принтер, за това и не мога да ги направя, въпреки че имам желание.

Няма да е зле да се пуснат такива призиви и в Отчетните теми, в кварталните софийски теми..., защото много хора влизат само в тях..., особено в Отчетните.

# 55
  • Мнения: 1 470
      Все пак симисля,че е редно протеста да стигне до общината-Софииската,а не някоя малка,защото се надявам наистина да ни чуят,и дори да излязат да поговорим...Та поне да ни излъжат нещо,като за начало!За това предпочитам и да е делничен ден.Знам че много хора няма да могат да дойдат,но пък и повече хора ще ни видят...По това време на годината,уикендите София се опразва...А на който му се ходи на разходка в Южен Парк?!И на мен ми е удобно,но ефекта какъв ще е?!Нали идеята на тези събития,е да съберем медии,да провокираме управляващите да се размърдат,и да покажем че не сме безразлични,към случващото се!
     Ню,истината е че аз влизам само тук...Ако някой е по запознат с останалите теми,ще помоля да пусне там призива!Но нека първо да имаме дата.

# 56
  • Мнения: 1 321
И аз мисля че в Южния парк е най-доброто място.
Най-доброто за кого? Защото, за този, който живее в Люлин, Надежда и въобще - западните райони, това място изобщо не е удобно. И като се прави протест, той се прави в центъра, обикновено.
Аз ще пусна сега в Люлинската тема въпрос, дали някой има възможност да направи такива "призиви" за митинг и да ги има в Люлин. Аз нямам принтер, за това и не мога да ги направя, въпреки че имам желание.

Няма да е зле да се пуснат такива призиви и в Отчетните теми, в кварталните софийски теми..., защото много хора влизат само в тях..., особено в Отчетните.
На мен също не ми е чак толкова близо но все пак там наистина има повече мами и най-вероятно ще е по продуктивен отколкото другаде.Но все пак наистина тези неща се правят на центъра.Не е толкова важно мястото ами това колко хора все пак ще подкрепят протеста и какъв ще е резултата. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 5 468
Ами пуснах това съобщение:
Здравейте!
Моля ви, вижте тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=199154.0;all. Червената шапчица организира митинг (протест). И моли да се разгласи, колкото се може повече, за да има повече народ на митинга. Кой с каквото може - да помогне Wink.

.... в Люлинската тема, в Дружбенската и в тази в центъра. И в Студентски град, и Младост.

# 58
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
Определено подкрепям и ще дойда при възможност.

# 59
  • Мнения: 1 209
моми4ета, съпричастна съм, защото:
-съм запозната с нехайството на кмета на люлин (предполагам, 4е в останалите софийски райони не е по-различно )
-ми приеха детето с 4ист късмет и с добротата на директорката на яслата по никое време, за да се върна на работа, а много мами не могат да се похвалят с това. има толкова места, които са фалшиво пълни.
-съм 4иновник-бюрократ и съм наясно как се прави и харчи бюджет-т.е знам с какво не бива да се оправдават
-има много неща , които могат да се оправят и без толкова средства
-и по още много причини.
така че, ако мога да съм от полза, ще се радвам. за самия митинг имам съмнения- на работа съм .
ПС: не забравяйте комуникация с медиите (тормоз, но 4есто иначе новината трае не пове4е от 3 дни) и официалните писма към СО и СОС.
Дългият път започва с първата кра4ка, нека има разумни приоритетни искания.

Общи условия

Активация на акаунт