Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
На 1.5 - 2 години, не помня точно. Преди това не беше възможно, защото нощем се будеше по 100 пъти и ако не съм там, ставаше революция Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 397
според мен трябва първо да постоите с него в провинцията,за да свикне и после да го оставяте,защото не само бабата,но и мястото има значение.иначе първото го оставях след като спрях да кърмя,но преди това често гостувахме на баба му и на кумата и започнах за по 1 ден и постепенно увеличавах,а второто още не съм го оставяла,защото не мога да го отбия #Cussing out

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 321
На 8 месеца се наложи и от тогава редовно събота и неделя ги редуваме бабите  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 877
e, towa е възможно само ако не се кърми нощно време нали? аз го правя и дотогава няма да стане номера с преспиване на друго място...чувала съм за варианта шише с кърма, но моето ме приема нито биберон, нито шише, когато е раздразнено, така че  ooooh! няма как. няма варианти  в моя случай. чакам да го израсне, дотогава ще си ходя ей така  Tired Crossing Arms  Party , което не ме притеснява кой знае колко (до момента в който не тръгна на работа). дотогава се надявам, че няма  да го имаме проблема. ако да - то значи, че ще има рев няколко нощи, но ако това е цената...  newsm78  Rolling Eyes ще трябва да я платим.

# 19
  • Bapнa
  • Мнения: 762
За цял ден го оставям при бабите и прабаба му още от едномесечен, а сега баща ми като се върна ще го давам на вилата за уикенда  Peace Но той е още малък и няма проблеми. В твоя случай - защо не отидеш за първата вечер да свикне с обстановката и да види, че и ти си там и да му е по-лесно  Peace

# 20
  • Мнения: 473
Снаха ми започна да оставя племенника на 2 години, аз мойто бебе няма да го оставя в никакъв случай, като го няма имам чувството че ще се разболея. Кротичък е и се наспивам и успявам с всичко затова нямам нужда от баби. На свекърва ми няма да го оставя ако ще да рита.

# 21
  • Мнения: 5 362
За първи път оставих Кали при майка ми,с преспиване,на 1 годинка.
След това се е случвало още няколко пъти,но само ако сме имали някакъв ангажимент,и е нямало как да я вземем с нас.

# 22
Незнам за бабите,ама мен ме е страх да си оставя детето дори на мъжа ми.До сега не съм го оставяла никога на никой.Наложи ми се да отида на зъболекар и мъжа ми трябваше да стои с малкия в кабинета(защото от чакалнята не можех да го виждам).Дали някога ще ми премине страха???Понякога се чувствам ужасно уморена и искам поне един ден да поспя и да го дам на бабата и само при мисълта че ще е далеч от мен и се ужасявам.Нямам идея как ще започна работа.Моето е направо параноя.Някой изживял ли го е това и дали минава с времето???

# 23
  • софия
  • Мнения: 757
Беше на 9 месеца, когато го оставихме за една нощ в лелята на съпруга ми. Много се притеснявах...бяхме на банкет с мъжо и звънях на жената сигурно 5 пъти, докато малкия заспи.

# 24
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
В деня, в който моето бебе навършваше 1 месец го оставихме с таткото с преспиване и отидохме на Копривщица с едни приятели.Всичко мина перфектно, аз не спах, разбира се, но само тогава...  Wink Тогава, всъщност, майка ми дойде в къщи и след като се върнахме таткото каза, че купуваме легло и всичко необходимо за при майка ми и оттогава до ден днешен когато и колкото решим я оставяме при нея. Когато малката беше на 4 месеца отидохме за 1 седмица на море в Турция. Постоянно ходим на някъде, взимали сме я с нас, но почти винаги остава при баба си. Все пак си мисля, че си зависи от бабите и от детето. От думите ти разбирам, че все пак имаш доверие на вашата баба - щом има някакво доверие, ще свикнеш, ще се успокоиш, ще видиш, че всичко е наред и ще започнеш да й имаш пълно доверие. Смятам, че отделянето за малко от родителите е само от полза за детето, мисля че и общуването с роднините е важно, но пак казвам, че зависи от хората.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 248
От първия месец ги оставям. Peace

# 26
  • Мнения: 620
Беше на четири месеца, когато трябваше да уча за държавни изпити. Първо извиках бабата вкъщи (понеже тя живее в друг град),
но ученето не потръгна, защото постоянно ми пречеха. Издържах една седмица, видях, че така няма да стане и със свито сърце ги изпратих при бабата, натоварени с памперси и адаптирано мляко. Имах доверие в бабата, но пак ме болеше, просто от раздялата, но нямаше как, трябваше да уча.
но всички мина добре, дъщеря ми се чувстваше чудестно, не ме е забравила Simple Smile, като се върна се адаптира вкъщи много барзо. Тогава аз открих радостта от почивката и от там нататък при всяка възможност я изпращах при едната баба, другата баба, леля ми .... Simple Smile
Така че според мен единствения проблем е кърменето, а ако не кърмиш, на всяка възраст става, ако имаш доверие в човека.

# 27
  • Мнения: 2 672
на около 2 год.

# 28
  • Мнения: 244
Все още не съм го оставяла при бабите с преспиване.ВИжте при майка ми бих го оставила,но при свекито едва ли.

# 29
  • Мнения: 361
Не съм я оставяла за спане още,щото кърмя и няма смисъл да ставам да се цедя,а бебето да не суче.Иначе през деня я оставя най-вече за да домакинствам или евентуално да почивам.Но веднага щом имам възможност да я оставя за малко повече ще се възползвам и така и двете страни ще са щастливи./т.е бабата и дядото и ние с мъжът ми/

Общи условия

Активация на акаунт