Кога пак опит след 3 неуспешни?

  • 859
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Моя близка, на 38 години е, няма дечица все още, но много иска. Има досега три неуспешни бременности - едно раждане на мъртво бебче в 6-ти месец, спонтанен аборт преди трети месец и миналата седмица - кюртаж, заради това, че бебето е със синдром на Даун. Докторите са казали да изчакат 6 месеца и тогава пак опити. Проблеми физически няма никакви, не могат да разберат защо така се получава, правила е всевъзможни изследвания. Трябва ли наистина да чака 6 или може и по-малко? Все пак времето минава и на тази възраст всеки месец е от значение. Някой би ли споделил опит? Благодаря ви  Heart Eyes

П.С. Не знам дали има значение, но и трите бременности са били винаги на всеки 2 години точно...

# 1
  • Мнения: 547
Блонди,според мен трябва да направят имунологични и генетични изследвания.Генетичните задължително и двамата.За имунологичните не знам как се отразява при мъжа ако има такъв проблем.Според това което съм чела препоръчват да се чака от 3-8 месеца,но има случаи в които не чакат много и при следваща бременност всичко е наред,но това когато аборта е в началото.В този случай,щом са махнали бебчето заради синдром на Даун явно е правена амниоцинтеза и бременността е била около 20-21 г.с. т.е. доста напреднала.Нека използват това време за изследвания и доколкото е възможно емоционално съвземане.И на двамата ще им е нужно време предполагам.Желая им успех от сърце!

# 2
  • Мнения: 1 335
Имунологични и генетични трябва да си направят задължително! И двамата. Не са ли консултирани за това досега newsm78
Консултация със специалист и резултатите от изследванията ще им дадат по-точна представа за положението.
Успех на твоята близка!

# 3
  • Мнения: 902
Генетични, имунологични изследвания и тест за фрагментация на ДНК на сперматозоидите (SDI тест). Последното се прави единствено в Плевен. Там е най-доброто място и за имунологични.
Късмет.

# 4
  • Мнения: 27 524
Благодаря, момичета. На нея й направиха всички изследвания, и генетични, и имунологични, всичко. На него обаче не са. Казах вече, че би трябвало, но те ще си решат, разбира се. Той има две деца от предишен брак. В София е правила едната част от изследванията, а имунологичните и генетичните тук, в Брюксел. Казали са, че ставало случайно, нямало проблем. Не са питали за негови изследвания  Confused

Общи условия

Активация на акаунт