Спане на бебето-по гръб не трябвало???

  • 7 018
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте мами,
Знам вее, че бебоците не трябва да спят по корем, а сега ми казаха,че не трябвало и по гръб да спят, а загължително на една страна.
Това за спането не по гръб ми е малко странно-било за да не се задави, ама то пък може ли само настрани...
Как спят вашите бебета и казвали ли са ви нещо такова в родилен дом или на обучения за майки?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 27 524
Уф, поредния спорен въпрос.  Rolling Eyes Аз знаех, че не бива по гръб и все го слагах (и продължих обаче, така ми подсказваше инстинкта - следвам си го  Heart Eyes) И като дойдоха от социалните на проверка как гледаме бебето и бяха ужасени защо спяло настрани. Трябвало по гръб. Ако повръщало, то си извъртало главата настрани, за да не му се стече в гърлото и да не се задуши. Аз обаче винаги си го слагах настрани.  Crossing Arms
Не знам кое е наистина правилното, следвах моето усещане, но не твърдя дали така е редно.

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Слагай го по гръб. Ако го слагаш на една страна го подпри с навито на руло одеалце за да не се обърне по корем.

# 3
  • Мнения: 2 122
Ми моята Стефания откак е изписана от родилното все по гръб спи- даже педиатърката ми каза, че имат вроден рефлекс главата им да е или на ляво или на дясно- нямала съм проблеми за сега.

# 4
  • Мнения: 2 849
Трябва ,не трябва ...Виктор се въртеше от много малък ,аз го слагах настрани и го подпирах с кръгла възглавница .Това за кратко време ,след което започна сам да си ляга по гръб ,с ръце нагоре и главичка настрани .Много майки ,различни мнения .

# 5
  • Мнения: 676
На мен ми казаха, че трябва да спи на една страна и аз така го слагах като въртях единия път наляво другия надясно.Гръбчето му подпирах с навито на руло одеяло, но и с възглавница става.Ти си решаваш как да го слагаш.

# 6
  • Мнения: 35
Моята Габи я слагах само настрани като сменях посоката през 3 часа.След около месец тя сама започна да се обръща накъдето се поиска Laughing

# 7
  • Мнения: 601
На една страна съм ги слагала.Много ме беше страх да не се задавят! Особено Александра - постоянно връщаше мляко. След всяко хранене им сменях страната. Подпираш гърба с малка възглавница.

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз не съм го оставяла по гръб. Постоянно го въртях ту наляво, ту надясно  Laughing

# 9
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
В началото редувах страните-веднъж наляво,веднъж надясно.Сега ако го оставя на една страна,
след малко вече е по гръб,така че вече и не правя опити.Наистина бебетата имат рефлекс да си
обръщат главичката настани(поне такива са наблюденията върху сина ми).

# 10
  • Мнения: 4 111
Ние спим и по корем (с извърната глава настрани) , по гръб, настрани и както му е удобно на  човека. Какви ли пози не съм виждала. Не го оставях по гръб като беше съвсем малко бебе, сега вече позите си ги определя той.

# 11
  • Мнения: 1 273
И аз слагах Боби в началото настрани, като на всеки три часа го въртях, като го подпирах с възглавница. Но всичко това беше до втория месец от тогава е абсурд да го сложа настрани-- върти, суче и пак по гръб си ляга, но винаги си слага главичката настрани.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 877
Колкото и да го слагам на една страна,той все си се извърта по гръб...защо да го насилвам детето?

# 13
  • Мнения: 689
В началото все го слагах на една страна - един път на ляво, един път на дясно. Подпирах го и с възглавница, но бебо все намираше начин да се извърти по гръб. Сега пък, от както се обръща сам по корем спи само така. Даже вечер махам възглавницата, че от време на време забива носа в нея и се притеснявам.
Ето как спим от около 2 седмици:

# 14
  • Мнения: 37
Не мисля, че има проблем да спят по гръб. Още като я донесохме от родилния дом, дъщеря ми започна сама да се обръща по гръб, но главичката й винаги стоеше настрани. И въпреки,че повръщаше насън, не се е задавяла. 

Общи условия

Активация на акаунт