Кръвта вода става ли?

  • 4 606
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 835
...
Обаче, по-трудното е да вървиш до него и да изживяваш и своята голгота, защото хората са порасналите деца и вина има и в родителя. Тя се изкупва с пътя, който изминаваш покрай детето си, а е най-тежка, когато детето ти е отвъд и знаеш, че, може би е изверг, но е твоето с доброто и лошото.

  202uu


 Peace

# 46
  • Мнения: 765
Имам две деца!И двете са момчета... и смятам , че ги възпитавам добре , а ако извършат убийство това означава , че не са моите деца и следователно ще се отдръпна от тях! В противен случай ще означава , че толерирам такова поведение...
Замисли се ако всеки вземе да оправдава и защитава убийците си роднини до къде ще стигнем...!?
Най-накрая ще остане само един - досущ като в "Шотландски боец" нали...
Laughing
Да застанеш зад  някой и да застанеш зад  нещо са различни неща , схващаш ли разликата? Не бих се отказала от детето си , нито от брат си , каквото и да извършат - това не означава , че бих оправдала евентуално убийство , обаче те пак ще са моите най-близки хора . Да се врътнеш и да кажеш "аз не съм ти - оправяй се " е недостойно , защото все нещо ви свързва , защото  и ти би имал вина , ако синът ти убие утре , всъщност най-вече ти .
Това , че децата ти нямали да бъдат твои деца е пресилено и жалко изказване  , надявам се не го мислиш наистина .

# 47
  • Мнения: 87
Колкото и да не ни се иска понякога , кръвта си е кръв...всичко опира до принципи обаче , и моля те недей с тези зарибяванки от рода на "жалко изказване" и прочие ученически лафове от средата на 80-те! Да , ако не съм си свършил работата и задълженията като родител бих имал вина , ама на теб май ти харесва да се хванеш за отделен пасаж в цялата идея и да разсъждаваш в/у него...?!

# 48
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тонколоне, ще кажеш, че обобщавам, ама от ей такова мислене, душата ми е в Рая, по затворите ходят на свиждания майки, пък бащите ги гледаш някъде кършат ръце и се правят на невидими, щото видите ли аз така ги възпитавах, пък тъпата държава какво направи и сега нямам деца.
Какъв ти е проблема, ако някой е в затвора, пък майка му му праща плетени чорапи и писма?  newsm78
Има ли идея какво става, когато роднините зачеркнат такъв човек, в какво се превръща и колко много по-опасен е?

# 49
  • Мнения: 5 370
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking

# 50
  • Мнения: 1 045
Абе едно е да пращаш плетени чорапи и писма друго е да го подкрепяш и едва ли не да се примириш със постъпката му  Rolling Eyes
По темата - трудно решение е това ама ако говорим за извършени убийства , изнасилвания и т.н. смятам че е нормално да се отдръпна  Tired

# 51
  • Мнения: 3 205
Не бих се отдръпнала от брат си, каквото и да е извършил. Той ми е брат. Това изчерпва всичко.

# 52
  • Мнения: 15 619
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Отговорих ти.
В описаната ситуация детето ми е на първо място!!!
И не само в тази!

# 53
  • Мнения: 5 370
Тонколоне, ще кажеш, че обобщавам, ама от ей такова мислене, душата ми е в Рая, по затворите ходят на свиждания майки, пък бащите ги гледаш някъде кършат ръце и се правят на невидими, щото видите ли аз така ги възпитавах, пък тъпата държава какво направи и сега нямам деца.
Какъв ти е проблема, ако някой е в затвора, пък майка му му праща плетени чорапи и писма?  newsm78
Има ли идея какво става, когато роднините зачеркнат такъв човек, в какво се превръща и колко много по-опасен е?
Калина, извинявай, ама плетенето на чорапи въобще не мога да го синонимирам с ПОДКРЕПА. Също и ходенето по свиждания. Тук иде реч за друго....ама както и да е.

# 54
  • Мнения: 87
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Защото умът им не стига толкова надалеч драга...
а моето мнение смятам , че е ясно вече - за мен човек който отнема чужд живот  не трябва да живее та било то и собствения ми син!
На мнение съм , че докато "псевдо" роднинската любов се толерира и то без да се замисляме за какво става въпрос - все нещо няма да ни е наред.
Пак давам за пример как роднини не се поглеждат повече и се хулят един други и то за имот само..., а представи си ако е за нещо друго!

# 55
  • Мнения: 15 619
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Защото умът им не стига толкова надалеч драга...
а моето мнение смятам , че е ясно вече - за мен човек който отнема чужд живот  не трябва да живее та било то и собствения ми син!
На мнение съм , че докато "псевдо" роднинската любов се толерира и то без да се замисляме за какво става въпрос - все нещо няма да ни е наред.
Пак давам за пример как роднини не се поглеждат повече и се хулят един други и то за имот само..., а представи си ако е за нещо друго!
Ако ти изпитваш "псевдо"роднинска любов, то не принизявай и останалите!
Това, че някой има доста по-различно мнение от моето,  не ме кара да пресмятам докъде точно му стига акълът!!!
Обичам детето си. Ако, не дай си Боже, извърши престъпление, аз ще продължа да го обичам, но ще страдам, защото извършеното от него противоречи на веруюто ми.
Толкова ли е сложно за разбиране?!?!

# 56
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре, Баско, добре, Жозефина,
какво правим в тая ситуация, че явно е ултраважно да няма друго мнение освен вашто.
кво прайм? Убиваме?
Може би, а по-скоро не. Тогава става друго и не се правете на малки, че се дразня-имаш приоритети, когато става въпрос, си е за детето, после идва чичото.
А ако детето застреля чичото, кво прайм, бабата се отрича от внучето или майката от детето?
Крал Хуан карлос е застрелял брат си - престолонаследника,дали съжалява-сигурно, но пък гледам семейството му е около него. Баща му е не е казал, аз не съм го възпитавал да бъде престъпно небрежен, отказвам се.
Пфу, значи.
И понеже много мразим черно и бяло, нека Баско и Жозефина си спомнят, че имат и друго освен убийството и то е много повече-кражби, катастрофи, измами.
Пфъх, то направо правосъдието се оказва по-човеколюбиво от хората и не реже така с баданарката както будната форумска съвест

# 57
  • Мнения: 87
...не разбирам защо се разпознаваш някъде в поуста ми , но това си е твоя работа!
И къде точно написах , че мен НЯМА  да ме боли ако се наложи да се откажа от детето си , а?!

# 58
  • Мнения: 1 629
ахаха, Франзело, ако не ги вкараш пътя с мнение, остава ти постоянството. Аз се възъдържам по темата, Кифлова е казала каквото чувствам и мисля и аз, а Франзелова не съмо държи фронта, но и настъпва  Grinning

# 59
  • Мнения: 2 792
ето, сега ще ви хвърля ръкавицата на предизвикателството - акоп собственият ви брат/сестра -ХИПОТЕТИЧНО- стане единствената причина за страданието-да не кажа по-страшната дума-на вашето собствено дете??? На ВАШАТА КРЪВ? Тогава?
Историята помни такива случки - най-баналната е "чичо/леля да покаже на детето " как се шофира безумно. Tired
   Собствените ми сестри, никога не биха били причина за страдание на моите деца, това го знам със сигурност, расла съм с тях, те са същите като мен, за мен те са част от мен имам пълно доверие,подобно "ако" в моя живот спрямо моите сестри е напълно неприложимо.
  А моята работа като родител е да науча децата си защо не се шофира безумно, а не да се надявам някой да не им покаже.

  тонколова басова в пуснатите от теб линкове, самите извършители никога няма да си простят дори и целият свят да им прости, тука не става въпрос за прошка, а за подкрепа, най-лесно е да се фръцнеш.
 

Общи условия

Активация на акаунт