Кръвта вода става ли?

  • 4 597
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
В "Дом и семейство" има пусната тема за това,как един брат е сгафил лошо, сега се  нуждае от помощ и сестра му е готова да му я даде.Че като са наскачали някои потребителки срещу авторката...Те мислят,че тя трябва да се срамува от брат си.И защото аз нямам брат,нито сестра,много ми е интересно да разбера, какво бихте направили за брат си или сестра си.Ако те са ограбили,убили,измамили-бихте ли ги подкрепили?Ще намерите ли пари,адвокати?Ще направите ли всичко по силите си,за да им помогнете?Или ще се срамувате безкрайно от тях и ще им обърнете гръб?

# 1
  • Мнения: 535
Имам брат, който редовно гафи и то доста лошо. И въпреки всичко го обичам страшно много и съм му помагала във всякакви моменти. Давала съм и пари без да очаквам да ми ги върне. Правя всякакви отстъпки, но и знам,че той го оценява. НО това не го променя, на когото му е тръгнало на гафове, така си му и върви в живота...

# 2
  • Мнения: 417
Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.

# 3
  • Мнения: 599
Аз имам 2-ма братя-по-големи от мен.Ако са направили нещо много лошо/да недава Господ/смятам,че трябва да си понесат заслуженото,но в никакъв случай няма да се откажа от тях.Ще помагам с каквото мога.Сигурна съм,че и те така ще постъпят,ако аз имам проблеми.Кръвта не става на вода!!!!!

# 4
  • Мнения: 87
Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.
абсолютно споделям! Трябва да си неземен изрод , за да подкрепяш брат си или сестра си след като са отнели нечий живот или са причинили нещастие на други...
такива тикви не ги разбирам и ако имаше смъртно наказание - щях да искам да застрелят такъв роднина , дори чрез държавен вестник ще се откажа от него!

# 5
  • Мнения: 14 471
Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.
абсолютно споделям! Трябва да си неземен изрод , за да подкрепяш брат си или сестра си след като са отнели нечий живот или са причинили нещастие на други...
такива тикви не ги разбирам и ако имаше смъртно наказание - щях да искам да застрелят такъв роднина , дори чрез държавен вестник ще се откажа от него!

 ooooh! ooooh! ooooh!
а що не си представиш обратната ситуация - ти си убил, ти си ограбил, и не ми казвай това не може да стане, защото няма човек който да е застрахован да извърши такова нещо. дето се казва може да убиеш някого по непредпазливост, или в катастрофа в която ти си бил виновен - е няма ли да ти се иска най-близките ти хора да са до теб и да те подкрепят каквото и да се е случило? ако те не те подкрепят, кой?!?

# 6
  • Мнения: 569
Не бих могла да обърна гръб на сестра си, каквото и да направи аз ще я обичам, дори и любовта ми към нея да се обърне в отчуждение то това пак би било един вид за нейно добро.

# 7
  • Мнения: 1 299
За брат, сестра, братовчеди - никога няма да обърна гръб. Ще помогна с каквото мога.
Ама за убийство или изнасилване не мога да си помисля !!!

# 8
  • Мнения: 599
Я по-леко с изродите!Една подкрепа не се изразява само с ръкопляскания и БРАВО!

# 9
  • Мнения: 1 785
Подкрепям но не на всяка цена.

Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.
абсолютно споделям! Трябва да си неземен изрод , за да подкрепяш брат си или сестра си след като са отнели нечий живот или са причинили нещастие на други...
такива тикви не ги разбирам и ако имаше смъртно наказание - щях да искам да застрелят такъв роднина , дори чрез държавен вестник ще се откажа от него!

Това е и моето мнение.
Понякога съм се питала, ако детето ми направи нещо подобно как ли бих реагирала...
Пропъждам подобни мисли от главата си и се надявам постъпките му да зависят от възпитанието, което му даваме.
Но все пак има едно НО...

# 10
  • Мнения: 3 835
Кръвта вода Не става. И след най-голямото прегрешение на брат ми примерно, пак бих направила всичко за него. Това не означава естествено, че бих оправдала прегрешението, всеки си носи последствията за действията си. Просто, за това са близките, за да са до теб и в най-тежките моменти.

# 11
  • Мнения: 417
УРИЕЛ,аз исках да кажа примерно ако сестра ми хване и гръмне някой съвсем умишлено,тогава няма да и помогна с нищо.Под нищо имама предвит да не наемам адвокати да е оправдават,напротив ще направя всичко възможно да си понесе наказанието.Ще и ходя на свиждане в затвора,хайде от мен да мине Mr. Green
Катастрофите са нещо много по различно. Peace

# 12
  • Мнения: 87
...ако аз извърша убийство (пази Боже от такива ситуации) , ще искам да ме застрелят в главата...
не желая да маскаря семейството си по никакъв начин!
А убийство съм склонен да извърша само в случай , че някой ми е навредил...т.е. зъб за зъб. На мнение съм , че трябва да има възмездие в този живот. Наистина ли след като брат ви или сестра ви е отнел/а живот и вие ще ги подкрепяте?! Ако отговорът ви е да - нуждаете се от психо лечение!

# 13
  • Мнения: 3 740
И защото аз нямам брат,нито сестра,много ми е интересно да разбера, какво бихте направили за брат си или сестра си.Ако те са ограбили,убили,измамили-бихте ли ги подкрепили?Ще намерите ли пари,адвокати?Ще направите ли всичко по силите си,за да им помогнете?Или ще се срамувате безкрайно от тях и ще им обърнете гръб?

Представи си, че в подобно ситуация изпадне детето ти (дано никога не се случва!). Същото е с брата или сестрата.

# 14
  • Мнения: 75
Каквото и прегрешение да има,моята кръв на вода няма да стане!
Може да не го покажа външно,дори на близките си,но това няма да значи,че съм се отказал или се срамувам от нея!
Щом има прегрешение, трябва да има и наказание разбира се!

Общи условия

Активация на акаунт