Кръвта вода става ли?

  • 4 605
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
В "Дом и семейство" има пусната тема за това,как един брат е сгафил лошо, сега се  нуждае от помощ и сестра му е готова да му я даде.Че като са наскачали някои потребителки срещу авторката...Те мислят,че тя трябва да се срамува от брат си.И защото аз нямам брат,нито сестра,много ми е интересно да разбера, какво бихте направили за брат си или сестра си.Ако те са ограбили,убили,измамили-бихте ли ги подкрепили?Ще намерите ли пари,адвокати?Ще направите ли всичко по силите си,за да им помогнете?Или ще се срамувате безкрайно от тях и ще им обърнете гръб?

# 1
  • Мнения: 535
Имам брат, който редовно гафи и то доста лошо. И въпреки всичко го обичам страшно много и съм му помагала във всякакви моменти. Давала съм и пари без да очаквам да ми ги върне. Правя всякакви отстъпки, но и знам,че той го оценява. НО това не го променя, на когото му е тръгнало на гафове, така си му и върви в живота...

# 2
  • Мнения: 417
Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.

# 3
  • Мнения: 599
Аз имам 2-ма братя-по-големи от мен.Ако са направили нещо много лошо/да недава Господ/смятам,че трябва да си понесат заслуженото,но в никакъв случай няма да се откажа от тях.Ще помагам с каквото мога.Сигурна съм,че и те така ще постъпят,ако аз имам проблеми.Кръвта не става на вода!!!!!

# 4
  • Мнения: 87
Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.
абсолютно споделям! Трябва да си неземен изрод , за да подкрепяш брат си или сестра си след като са отнели нечий живот или са причинили нещастие на други...
такива тикви не ги разбирам и ако имаше смъртно наказание - щях да искам да застрелят такъв роднина , дори чрез държавен вестник ще се откажа от него!

# 5
  • Мнения: 14 488
Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.
абсолютно споделям! Трябва да си неземен изрод , за да подкрепяш брат си или сестра си след като са отнели нечий живот или са причинили нещастие на други...
такива тикви не ги разбирам и ако имаше смъртно наказание - щях да искам да застрелят такъв роднина , дори чрез държавен вестник ще се откажа от него!

 ooooh! ooooh! ooooh!
а що не си представиш обратната ситуация - ти си убил, ти си ограбил, и не ми казвай това не може да стане, защото няма човек който да е застрахован да извърши такова нещо. дето се казва може да убиеш някого по непредпазливост, или в катастрофа в която ти си бил виновен - е няма ли да ти се иска най-близките ти хора да са до теб и да те подкрепят каквото и да се е случило? ако те не те подкрепят, кой?!?

# 6
  • Мнения: 569
Не бих могла да обърна гръб на сестра си, каквото и да направи аз ще я обичам, дори и любовта ми към нея да се обърне в отчуждение то това пак би било един вид за нейно добро.

# 7
  • Мнения: 1 299
За брат, сестра, братовчеди - никога няма да обърна гръб. Ще помогна с каквото мога.
Ама за убийство или изнасилване не мога да си помисля !!!

# 8
  • Мнения: 599
Я по-леко с изродите!Една подкрепа не се изразява само с ръкопляскания и БРАВО!

# 9
  • Мнения: 1 797
Подкрепям но не на всяка цена.

Ако са убили,ограбили и т.н. и знам със сигурност,че са те никога няма да им помогна и ще се срамувам от тях.
абсолютно споделям! Трябва да си неземен изрод , за да подкрепяш брат си или сестра си след като са отнели нечий живот или са причинили нещастие на други...
такива тикви не ги разбирам и ако имаше смъртно наказание - щях да искам да застрелят такъв роднина , дори чрез държавен вестник ще се откажа от него!

Това е и моето мнение.
Понякога съм се питала, ако детето ми направи нещо подобно как ли бих реагирала...
Пропъждам подобни мисли от главата си и се надявам постъпките му да зависят от възпитанието, което му даваме.
Но все пак има едно НО...

# 10
  • Мнения: 3 835
Кръвта вода Не става. И след най-голямото прегрешение на брат ми примерно, пак бих направила всичко за него. Това не означава естествено, че бих оправдала прегрешението, всеки си носи последствията за действията си. Просто, за това са близките, за да са до теб и в най-тежките моменти.

# 11
  • Мнения: 417
УРИЕЛ,аз исках да кажа примерно ако сестра ми хване и гръмне някой съвсем умишлено,тогава няма да и помогна с нищо.Под нищо имама предвит да не наемам адвокати да е оправдават,напротив ще направя всичко възможно да си понесе наказанието.Ще и ходя на свиждане в затвора,хайде от мен да мине Mr. Green
Катастрофите са нещо много по различно. Peace

# 12
  • Мнения: 87
...ако аз извърша убийство (пази Боже от такива ситуации) , ще искам да ме застрелят в главата...
не желая да маскаря семейството си по никакъв начин!
А убийство съм склонен да извърша само в случай , че някой ми е навредил...т.е. зъб за зъб. На мнение съм , че трябва да има възмездие в този живот. Наистина ли след като брат ви или сестра ви е отнел/а живот и вие ще ги подкрепяте?! Ако отговорът ви е да - нуждаете се от психо лечение!

# 13
  • Мнения: 3 740
И защото аз нямам брат,нито сестра,много ми е интересно да разбера, какво бихте направили за брат си или сестра си.Ако те са ограбили,убили,измамили-бихте ли ги подкрепили?Ще намерите ли пари,адвокати?Ще направите ли всичко по силите си,за да им помогнете?Или ще се срамувате безкрайно от тях и ще им обърнете гръб?

Представи си, че в подобно ситуация изпадне детето ти (дано никога не се случва!). Същото е с брата или сестрата.

# 14
  • Мнения: 75
Каквото и прегрешение да има,моята кръв на вода няма да стане!
Може да не го покажа външно,дори на близките си,но това няма да значи,че съм се отказал или се срамувам от нея!
Щом има прегрешение, трябва да има и наказание разбира се!

# 15
  • Мнения: 1 080
Ще го подкрепя винаги ,когато има нужда .Много гафове е имал .Обаче кръвта ,вода не става .
тонколона басова , ограничено мислиш - ако извършиш убийство ще маскариш семейството - това ли те притеснява най- вече CrazyЧовек може да извърши какво ли не и ако това е брат ми той ще си остане брат ми ,дори убиец .

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Нямам родни брат и сестра ( от първия брак на баща ми са), след последните случаи, мога смело да кажа, че кръвта става вода. Confused

# 17
  • Мнения: 14 488
А убийство съм склонен да извърша само в случай , че някой ми е навредил...т.е. зъб за зъб. На мнение съм , че трябва да има възмездие в този живот. Наистина ли след като брат ви или сестра ви е отнел/а живот и вие ще ги подкрепяте?! Ако отговорът ви е да - нуждаете се от психо лечение!

значи ти казваш, че може да извършиш убийство щото трябвало да има възмездие и после аз имам нужда от психолечение?!?!? ooooh!

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Кукумицини,  ooooh! ooooh!, срам, пази боже. Не, не сте в час от зорове да я докарате до ССФ-акото ми не мирише.
Аз пък виждам много майки на престъпници как не си оставят децата. Да не дава Господ, но как ще се откажеш от отгледаното си дете, защото трябва да те е срам и пр, и пр. Аман от псевдоморал-един Вальо Топлото се разхожда необезпокояван, а тук разни ще мрат от срам вместо да помагат и да се опитват да върнат обратно заблудената овца. Кукумицини, често, ако и да плаче за бан

# 19
  • Мнения: 87
Ще го подкрепя винаги ,когато има нужда .Много гафове е имал .Обаче кръвта ,вода не става .
тонколона басова , ограничено мислиш - ако извършиш убийство ще маскариш семейството - това ли те притеснява най- вече CrazyЧовек може да извърши какво ли не и ако това е брат ми той ще си остане брат ми ,дори убиец .
май нещо не вдяваш за какво говоря... , аз съм човек на честта и смятам , че всеки е отговорен за простотиите които върши! Сещаш ли се за поговорката "каквото си надробиш - това ще сърбаш" ...
Постави се на мястото на пострадалите- брат ми е убил или изнасили сестра ти (дано никога не се случва , но говорим хипотетично) , в този случай ще искаш ли да го галят с перце или да отърве панделата?!(това е заради ограниченото ми мислене , но мога и още примери да ти дам)
Та мисълта ми е , че не бива да се толерира такова поведение! Знаеш ли защо в нормалните страни обществото функционира? Защото има държавни апарати които следят за такива изстъпления и следва подобаващо наказание , а когато има страх от възмездие - всеки човек се внимава в какво се забърква! А знаеш ли защо тук нямаме гражданско общество? Сигурен съм , че ако прочетеш пак поуста ми и сама ще си отговориш.
В нелепа държава живеем и това се отразява неизбежно и на начина на мислене на хората в нея. Все ми се иска да вярвам , че тази кретения която е обхванала хората ще се стопи някой ден...пак казвам , че НЯМА ДА ПОГЛЕДНА "БРАТ" МИ , АКО ТОЙ Е УБИЕЦ...това дори няма да е брат ми!

# 20
  • Мнения: 87

значи ти казваш, че може да извършиш убийство щото трябвало да има възмездие и после аз имам нужда от психолечение?!?!? ooooh!
защо цитираш само това което ти е удобно?! Наистина ли не видя смисъла в поуста ми?!  newsm78

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Каквото и да направи сестра ми,ще я обичам по същия начин.А аз я обичам много.И ще направя всичко по силите си,за да и помогна.

# 22
  • Мнения: 2 161
По Zone reality гледах едно предаване:момиче убило жестоко друго момиче.дори си взело част от черепа й като сувенир.Майките на двете момичета седят стол до стол,пускат запис от затвора и убийцата се извинява на майката на убитото момиче.А майката казва:Нямам търпение да те сложат на електрическия стол,аз ще дойда и ще нося голяма снимка на дъщеря си,за да я гледаш,докато умираш.Майката на убийцата плаче и казва:Не мога да си представя каква мъка изпитвате и много,много съжалявам за детето ви.Но аз ще се боря с всички средства и начини,за да спася собственото си дете.

# 23
  • Мнения: 1 299
По Zone reality гледах едно предаване:момиче убило жестоко друго момиче.дори си взело част от черепа й като сувенир.Майките на двете момичета седят стол до стол,пускат запис от затвора и убийцата се извинява на майката на убитото момиче.А майката казва:Нямам търпение да те сложат на електрическия стол,аз ще дойда и ще нося голяма снимка на дъщеря си,за да я гледаш,докато умираш.Майката на убийцата плаче и казва:Не мога да си представя каква мъка изпитвате и много,много съжалявам за детето ви.Но аз ще се боря с всички средства и начини,за да спася собственото си дете.

 Shocked Shocked Shocked
Бе какви са тия хора бе...спомен от черепа й  Shocked
Бе що ги гледате тия неща  newsm78 Да позная - действието се развива в Щатите....

# 24
  • Мнения: 1 113
Преди година двама братя, млади момчета на по 25-26 год., са в дискотека, където става побой. Всъщност, по-малкият участва в побоя - затова, че направил забележка на подпийнал мъж да не го блъска. Пияният го хваща за яката, изкарва го навън и заедно с няколко негови приятели започват да го бият. Брат му излиза и се опитва да го измъкне от биячите. Те почват и него. В един момент по-големият вади нож (от тези сгъваемите, дето ги продават по пазарите, не от най-малките) и наръгва един от участващите в мелето (два пъти). След това завлачва брат си от мястото и го прибира вкъщи. На другият ден го арестуват. Намушканият мъж оживя и се възстанови напълно. А на брата с ножа му лепнаха условна присъда.
Тези момчета са братовчеди на мъжа ми. Ние ги подкрепихме.

Аз имам брат. Дано никога не се налага да имам пред себе си такава дилема - да избирам правилното, моралното решение или емоционалното. Не, че ще бъда горда от себе си, но ще се опитам да помогна на брат си.

# 25
  • Мнения: 2 161
По Zone reality гледах едно предаване:момиче убило жестоко друго момиче.дори си взело част от черепа й като сувенир.Майките на двете момичета седят стол до стол,пускат запис от затвора и убийцата се извинява на майката на убитото момиче.А майката казва:Нямам търпение да те сложат на електрическия стол,аз ще дойда и ще нося голяма снимка на дъщеря си,за да я гледаш,докато умираш.Майката на убийцата плаче и казва:Не мога да си представя каква мъка изпитвате и много,много съжалявам за детето ви.Но аз ще се боря с всички средства и начини,за да спася собственото си дете.

 Shocked Shocked Shocked
Бе какви са тия хора бе...спомен от черепа й  Shocked
Бе що ги гледате тия неща  newsm78 Да позная - действието се развива в Щатите....
GrinningВ Щатите,ами!Ние имаме дупки по улиците,те имат психопати.Чиста сметка.

# 26
  • Мнения: 87
тези момчета са се защитавали...съвсем нормално е да използваш всякакъв вариант за да се отървеш от малоумниците дето са те нападнали! В този случай си е нужно да подкрепиш човека , защото той няма вина , а си пати от това! Говорим за случаите когато "шофьор" кара със 150-200 км из града и размазва някого на тротоара...говорим за тези които хващат малко дете и го изнасилват в храсталаците и това дете никога вече няма да е същото..., говоря и за тези които разбиват живота на нечие семейство като обират всичко което това семейство е събирало в продължение на години...!
Ама няма значение - бал съм ги другите , важното е брат ми да е добре...
страхотно общество сме - тънга мънга няма Simple Smile

п.п.- И м/у другото ...всеки казва , че ще обича брат си или сестра си дори да е убиец , обаче интересно ми е къде отива тази любов когато се делят имоти...?! Laughing

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 10:37 от тонколона басова

# 27
  • Мнения: 1 113
Да, но можеше човекът да умре и едно семейство да бъде разбито. За тях оправданието, че е защита нямаше да ги удовлетворява . Искам да кажа, че когато си от едната страна винаги търсиш оправдание, а от другата - винаги виновен.
За мен лично, чувството за "своя кръв" е по-силно от всичко останало. Знам, че не е правилно, но в такъв случай разумът е по-слаб от емоцията.

# 28
  • Мнения: 3 423
Шанел, ако бих била на мястото на
майката на престъпничката, навярно.
Мисля, че любовта към семейството ми е много
по-силна от любовта ми към човечеството.

# 29
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
След родителите ми сестра ми е най близкия ми човек каквото и да стане аз знам че тя винаги ще е до мен, това не са просто думи наистина е така.
Кръвта вода Не става.  Просто, за това са близките, за да са до теб и в най-тежките моменти.
    Напълно съм съгласна с това

# 30
  • Мнения: 87
...принципно си права , но тези дилеми се получават , защото няма ясна концепция кое е добро и кое лошо!Истината е , че онези кретени са били виновни и са потърсили саморазправа , което веднага би трябвало да ти говори , че се налага някой да им набие канчетата...
само в "общество" като нашето панаирджиите , педофилите и убийците на хора и щастие се разминават безнаказано!

# 31
  • Мнения: 15 619
Кръвта вода не става, в смисъл че аз винаги ще обичам най-близките си, винаги!
Но ако някой от тях извърши нещо ужасно /дори не искам да изброявам/, ще се наложи да понесе последствията.
Не бих прикривала престъпление /пази Боже!!!/, но според моите разбирания.
Помагам и бих продължила да помагам ако  някой е в нужда.
 Любовта не се изпарява ей така, точно затова ни боли, ако някой от близките ни тръгне по криви пътечки. Тогава много боли. Не искам да го изпитвам!!!

# 32
  • Мнения: 2 792
 Имам 3 сестри и един брат, ще ги подкрепя и ще съм до тях винаги, дори и да не одобрявам постъпките им. Все пак съм им сестра, а не Бог или някой друг  вездесъжд.

# 33
  • Мнения: 1 113

Не си прав за концепцията. Ясна е, особено когато става дума човек да бъде съдник отстрани. Когато, обаче, по някакъв начин се окажеш въвлечен в подобна ситуация, преставаш да разсъждаваш нормално. И тогава идват на ред всички "да, ама, той/тя ...".
По принцип те подкрепям - всеки трябва да носи последствията от действията си, но само по принцип, докато не съм засегната самата аз. И да ме сочиш с пръст за чувствата, които изпитвам  към брат си/сестра си, ми се струва все едно да ме съдиш защо обичам еди си кой. Просто чувства, по-силни от всичко останало. (Тук не визирам мен и теб, по принцип.)

# 34
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абе, лесно слагаме на пангара, къде отиде Невинен до доказване на противното?
Възможно е, дори и хипотетично, да е бил подведен, да е бил неправилно обвинен...бла-бла такива неща.
Ако се окаже така, какво правим след като сме обърнали гръб на роднината? Е, това е вече срам.
Човек трябва да има подкрепа, защото няма ли, със сигурност ще повтори. И това не противопречи на факта да осъзнаваш вината му, евентуално, мъката на друго семейство и пр.
Май остарявам, вече не мога да се изказвам крайно  newsm78

# 35
  • Мнения: 1 243
тези момчета са се защитавали...съвсем нормално е да използваш всякакъв вариант за да се отървеш от малоумниците дето са те нападнали! В този случай си е нужно да подкрепиш човека , защото той няма вина , а си пати от това! Говорим за случаите когато "шофьор" кара със 150-200 км из града и размазва някого на тротоара...говорим за тези които хващат малко дете и го изнасилват в храсталаците и това дете никога вече няма да е същото..., говоря и за тези които разбиват живота на нечие семейство като обират всичко което това семейство е събирало в продължение на години...!
Ама няма значение - бал съм ги другите , важното е брат ми да е добре...
страхотно общество сме - тънга мънга няма Simple Smile

п.п.- И м/у другото ...всеки казва , че ще обича брат си или сестра си дори да е убиец , обаче интересно ми е къде отива тази любов когато се делят имоти...?! Laughing

 Peace Peace
Да НЕ приемеш страната на роднината си не значи да спреш да го обичаш, а да осъзнаваш грешката му и да считаш, че трябва да си понесе последствията.
Ако аз /недай си Боже/ блъсна дете на улицата заради невниманието ми, ще се чувствам толкова виновна и сама ще се намразя, че едва ли утешителните думи на близките ми ще са ми от полза.

# 36
  • Мнения: 690
Щом има прегрешение, трябва да има и наказание разбира се!
  И прошка.
  

# 37
  • Мнения: 3 835
Щом има прегрешение, трябва да има и наказание разбира се!
  И прошка.
  

Не е задължително да си простил, за да помогнеш. Не е задължително да си разбрал и оправдал, за да помогнеш.

# 38
  • Мнения: 87
Щом има прегрешение, трябва да има и наказание разбира се!
   И прошка.
 

погледни това - предупреждавам те , че не става за гледане ако са ти лабилни нервите и ми кажи ще простиш ли някога на този?!

или на този?

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 14:01 от тонколона басова

# 39
  • Мнения: 765
Брат ми никога не би наранил някой физически , от нас двамата аз съм лошата ,аз вечно обърквам нещата , аз тормозех нашите в пубертета , аз правя по-големите "грешки" , семейството винаги е било на тръни какво ще сътворя аз , а не той  Grinning  .
Той е най-близкият ми човек , обожавам го и бих направила всичко за него . Всичко.
Винаги когато мога му казвам , че го обичам , той е моя опора и аз негова , не мога да си представя да нямам моя брат .
Имам и доведен брат и природена сестра също - обичам ги и тях , но брат ми е на първо място в сърцето ми - факт .

# 40
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тонколоне, колко деца имаш?
Най-лесното е да се откажеш и да кажеш-да си сърба попарата.
Обаче, по-трудното е да вървиш до него и да изживяваш и своята голгота, защото хората са порасналите деца и вина има и в родителя. Тя се изкупва с пътя, който изминаваш покрай детето си, а е най-тежка, когато детето ти е отвъд и знаеш, че, може би е изверг, но е твоето с доброто и лошото.

# 41
  • Мнения: 15 619
...
Обаче, по-трудното е да вървиш до него и да изживяваш и своята голгота, защото хората са порасналите деца и вина има и в родителя. Тя се изкупва с пътя, който изминаваш покрай детето си, а е най-тежка, когато детето ти е отвъд и знаеш, че, може би е изверг, но е твоето с доброто и лошото.

  202uu

# 42
  • Мнения: 5 370
А нали е ясно, че в тази тема всичко е в сферата на теоретизирането??? Никой не може да знае, ако, недай Боже, наистина се случи такава случка, как би реагирал. Дали би протегнал ръка или обратното?
ето, сега ще ви хвърля ръкавицата на предизвикателството - акоп собственият ви брат/сестра -ХИПОТЕТИЧНО- стане единствената причина за страданието-да не кажа по-страшната дума-на вашето собствено дете??? На ВАШАТА КРЪВ? Тогава?
Историята помни такива случки - най-баналната е "чичо/леля да покаже на детето " как се шофира безумно. Tired

# 43
  • Мнения: 87
Имам две деца!И двете са момчета... и смятам , че ги възпитавам добре , а ако извършат убийство това означава , че не са моите деца и следователно ще се отдръпна от тях! В противен случай ще означава , че толерирам такова поведение...
Замисли се ако всеки вземе да оправдава и защитава убийците си роднини до къде ще стигнем...!?
Най-накрая ще остане само един - досущ като в "Шотландски боец" нали...

# 44
  • Мнения: 15 619
Е, тогава, трябва да си голям човеколюбец за да не намразиш роднината заради детето си.
А, такива, въпреки многото приказки, почти няма!!!
Пази Боже!!! Praynig

# 45
  • Мнения: 3 835
...
Обаче, по-трудното е да вървиш до него и да изживяваш и своята голгота, защото хората са порасналите деца и вина има и в родителя. Тя се изкупва с пътя, който изминаваш покрай детето си, а е най-тежка, когато детето ти е отвъд и знаеш, че, може би е изверг, но е твоето с доброто и лошото.

  202uu


 Peace

# 46
  • Мнения: 765
Имам две деца!И двете са момчета... и смятам , че ги възпитавам добре , а ако извършат убийство това означава , че не са моите деца и следователно ще се отдръпна от тях! В противен случай ще означава , че толерирам такова поведение...
Замисли се ако всеки вземе да оправдава и защитава убийците си роднини до къде ще стигнем...!?
Най-накрая ще остане само един - досущ като в "Шотландски боец" нали...
Laughing
Да застанеш зад  някой и да застанеш зад  нещо са различни неща , схващаш ли разликата? Не бих се отказала от детето си , нито от брат си , каквото и да извършат - това не означава , че бих оправдала евентуално убийство , обаче те пак ще са моите най-близки хора . Да се врътнеш и да кажеш "аз не съм ти - оправяй се " е недостойно , защото все нещо ви свързва , защото  и ти би имал вина , ако синът ти убие утре , всъщност най-вече ти .
Това , че децата ти нямали да бъдат твои деца е пресилено и жалко изказване  , надявам се не го мислиш наистина .

# 47
  • Мнения: 87
Колкото и да не ни се иска понякога , кръвта си е кръв...всичко опира до принципи обаче , и моля те недей с тези зарибяванки от рода на "жалко изказване" и прочие ученически лафове от средата на 80-те! Да , ако не съм си свършил работата и задълженията като родител бих имал вина , ама на теб май ти харесва да се хванеш за отделен пасаж в цялата идея и да разсъждаваш в/у него...?!

# 48
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тонколоне, ще кажеш, че обобщавам, ама от ей такова мислене, душата ми е в Рая, по затворите ходят на свиждания майки, пък бащите ги гледаш някъде кършат ръце и се правят на невидими, щото видите ли аз така ги възпитавах, пък тъпата държава какво направи и сега нямам деца.
Какъв ти е проблема, ако някой е в затвора, пък майка му му праща плетени чорапи и писма?  newsm78
Има ли идея какво става, когато роднините зачеркнат такъв човек, в какво се превръща и колко много по-опасен е?

# 49
  • Мнения: 5 370
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking

# 50
  • Мнения: 1 045
Абе едно е да пращаш плетени чорапи и писма друго е да го подкрепяш и едва ли не да се примириш със постъпката му  Rolling Eyes
По темата - трудно решение е това ама ако говорим за извършени убийства , изнасилвания и т.н. смятам че е нормално да се отдръпна  Tired

# 51
  • Мнения: 3 205
Не бих се отдръпнала от брат си, каквото и да е извършил. Той ми е брат. Това изчерпва всичко.

# 52
  • Мнения: 15 619
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Отговорих ти.
В описаната ситуация детето ми е на първо място!!!
И не само в тази!

# 53
  • Мнения: 5 370
Тонколоне, ще кажеш, че обобщавам, ама от ей такова мислене, душата ми е в Рая, по затворите ходят на свиждания майки, пък бащите ги гледаш някъде кършат ръце и се правят на невидими, щото видите ли аз така ги възпитавах, пък тъпата държава какво направи и сега нямам деца.
Какъв ти е проблема, ако някой е в затвора, пък майка му му праща плетени чорапи и писма?  newsm78
Има ли идея какво става, когато роднините зачеркнат такъв човек, в какво се превръща и колко много по-опасен е?
Калина, извинявай, ама плетенето на чорапи въобще не мога да го синонимирам с ПОДКРЕПА. Също и ходенето по свиждания. Тук иде реч за друго....ама както и да е.

# 54
  • Мнения: 87
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Защото умът им не стига толкова надалеч драга...
а моето мнение смятам , че е ясно вече - за мен човек който отнема чужд живот  не трябва да живее та било то и собствения ми син!
На мнение съм , че докато "псевдо" роднинската любов се толерира и то без да се замисляме за какво става въпрос - все нещо няма да ни е наред.
Пак давам за пример как роднини не се поглеждат повече и се хулят един други и то за имот само..., а представи си ако е за нещо друго!

# 55
  • Мнения: 15 619
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Защото умът им не стига толкова надалеч драга...
а моето мнение смятам , че е ясно вече - за мен човек който отнема чужд живот  не трябва да живее та било то и собствения ми син!
На мнение съм , че докато "псевдо" роднинската любов се толерира и то без да се замисляме за какво става въпрос - все нещо няма да ни е наред.
Пак давам за пример как роднини не се поглеждат повече и се хулят един други и то за имот само..., а представи си ако е за нещо друго!
Ако ти изпитваш "псевдо"роднинска любов, то не принизявай и останалите!
Това, че някой има доста по-различно мнение от моето,  не ме кара да пресмятам докъде точно му стига акълът!!!
Обичам детето си. Ако, не дай си Боже, извърши престъпление, аз ще продължа да го обичам, но ще страдам, защото извършеното от него противоречи на веруюто ми.
Толкова ли е сложно за разбиране?!?!

# 56
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре, Баско, добре, Жозефина,
какво правим в тая ситуация, че явно е ултраважно да няма друго мнение освен вашто.
кво прайм? Убиваме?
Може би, а по-скоро не. Тогава става друго и не се правете на малки, че се дразня-имаш приоритети, когато става въпрос, си е за детето, после идва чичото.
А ако детето застреля чичото, кво прайм, бабата се отрича от внучето или майката от детето?
Крал Хуан карлос е застрелял брат си - престолонаследника,дали съжалява-сигурно, но пък гледам семейството му е около него. Баща му е не е казал, аз не съм го възпитавал да бъде престъпно небрежен, отказвам се.
Пфу, значи.
И понеже много мразим черно и бяло, нека Баско и Жозефина си спомнят, че имат и друго освен убийството и то е много повече-кражби, катастрофи, измами.
Пфъх, то направо правосъдието се оказва по-човеколюбиво от хората и не реже така с баданарката както будната форумска съвест

# 57
  • Мнения: 87
...не разбирам защо се разпознаваш някъде в поуста ми , но това си е твоя работа!
И къде точно написах , че мен НЯМА  да ме боли ако се наложи да се откажа от детето си , а?!

# 58
  • Мнения: 1 629
ахаха, Франзело, ако не ги вкараш пътя с мнение, остава ти постоянството. Аз се възъдържам по темата, Кифлова е казала каквото чувствам и мисля и аз, а Франзелова не съмо държи фронта, но и настъпва  Grinning

# 59
  • Мнения: 2 792
ето, сега ще ви хвърля ръкавицата на предизвикателството - акоп собственият ви брат/сестра -ХИПОТЕТИЧНО- стане единствената причина за страданието-да не кажа по-страшната дума-на вашето собствено дете??? На ВАШАТА КРЪВ? Тогава?
Историята помни такива случки - най-баналната е "чичо/леля да покаже на детето " как се шофира безумно. Tired
   Собствените ми сестри, никога не биха били причина за страдание на моите деца, това го знам със сигурност, расла съм с тях, те са същите като мен, за мен те са част от мен имам пълно доверие,подобно "ако" в моя живот спрямо моите сестри е напълно неприложимо.
  А моята работа като родител е да науча децата си защо не се шофира безумно, а не да се надявам някой да не им покаже.

  тонколова басова в пуснатите от теб линкове, самите извършители никога няма да си простят дори и целият свят да им прости, тука не става въпрос за прошка, а за подкрепа, най-лесно е да се фръцнеш.
 

# 60
  • Мнения: 15 619
...не разбирам защо се разпознаваш някъде в поуста ми , но това си е твоя работа!
И къде точно написах , че мен НЯМА  да ме боли ако се наложи да се откажа от детето си , а?!
Защо си мислиш, че аз се разпознавам в твоите квалификации, давани с толкова лека ръка?!?!
И това не е всичко, което съм коментирала!

# 61
  • Мнения: 87
Защо ме вкарваш в някакъв филм  , в който не ми се ще да участвам? Защо смяташ , че  аз не уважавам чуждото мнение? Защо намесваш ситуации които са съвсем различни от тези случващи се в живота на обикновенните хора? Та това което описваш си е политика...и не засяга темата конкретно , а се движи някъде по ръба...

# 62
  • Мнения: 15 619
Защо ме вкарваш в някакъв филм  , в който не ми се ще да участвам? Защо смяташ , че  аз не уважавам чуждото мнение?  ...
Да дам ли цитат?!?!

# 63
  • Мнения: 87
Защо ме вкарваш в някакъв филм  , в който не ми се ще да участвам? Защо смяташ , че  аз не уважавам чуждото мнение?  ...
Да дам ли цитат?!?!
дай ...и го направи на лични ако обичаш , 'щото темата не е за да спорят двама , а да се роди истината като се изтъква кое е правилно и кое не е! (поне предполагам , че това е целата , но може и да съм сгрешил)

# 64
  • Мнения: 5 370
Охххх...писах, писах, и си затрих постинга. Но е за добро. Оставям ви да теоретизирате. И да мислите, че има само бяло и черно.
Смятам да си оползотворя по-приятно остатъка от деня.
П.С. Дано успее някой все пак да ме "вкара в пътя".  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 2 792

... а да се роди истината като се изтъква кое е правилно и кое не е...
Ти си в търсене на еднозначната истина и справедливост, останалите в темата не са, от там идва разминаването на мненията.

# 66
  • Мнения: 583
Никой обаче е отговори на описаната от мене по-горе хипотетична ситуация.
Защо ли? Thinking
Кръвта става на вода - казвам го, и ако трябва да го повторя ще го направя. Както и да си искате и мечтаете да не е истина - е истина. Заради много неща можеш да си отритнат, или ти да отритнеш или се откажеш от роднина(близък). Ще се откажа и от брат и от сестра(нищо че нямам   но имам първи братовчеди ), ако се случи подобно нешо с детето ми. За пари и имоти винаги са се намразвали, че и убивали близки хора. Пример и то истински ще ви дам със себе си - и от страна на майка ми, и  от страна на баща ми първите ми братовчеди са ми вече чужди хора. Ще попитате защо - естествено не аз го исках, а те, защото алчността и злобата човешка няма граници и може така да изроди хората, че просто ви е бедна фантазията. Само този, който го е преживял има право да изказва мнение по този въпрос. И между другото хем е тежко хем ти олеква, защото знаеш, че с такива хора е по- добре да нямаш нищо общо.

# 67
  • Мнения: 6 167
В "Дом и семейство" има пусната тема за това,как един брат е сгафил лошо, сега се  нуждае от помощ и сестра му е готова да му я даде.Че като са наскачали някои потребителки срещу авторката...Те мислят,че тя трябва да се срамува от брат си.И защото аз нямам брат,нито сестра,много ми е интересно да разбера, какво бихте направили за брат си или сестра си.Ако те са ограбили,убили,измамили-бихте ли ги подкрепили?Ще намерите ли пари,адвокати?Ще направите ли всичко по силите си,за да им помогнете?Или ще се срамувате безкрайно от тях и ще им обърнете гръб?

не четох преди мен, но за мен кръвта вода не става.
бих направила абсолютно всичко за брат си и семейството си.
едва ли ще прикривам тежко престъпление, но ще си продам къщата, за да намеря адвокат и тн.
малко ти е краен примера, но горе долу това мисля.

# 68
  • Мнения: 3 835
ахаха, Франзело, ако не ги вкараш пътя с мнение, остава ти постоянството. Аз се възъдържам по темата, Кифлова е казала каквото чувствам и мисля и аз, а Франзелова не съмо държи фронта, но и настъпва  Grinning

 Joy Joy Joy Joy

# 69
  • Мнения: 87

... а да се роди истината като се изтъква кое е правилно и кое не е...
Ти си в търсене на еднозначната истина и справедливост, останалите в темата не са, от там идва разминаването на мненията.

Виж , уважаема "кифла" (звучи супер яко м/у впрочем Wink ) , след този си поуст спирам , за да не се развиднява темата...
Аз не търся еднозначна истина... всъщност нищо не търся , а споделям виждането си по поставения въпрос, защото мнението ми е изградено в/у разсъждения базирани на различни ситуации. За мен  истината е една , и тя е резултат от преценка на всички нюанси от тъмно черното до снежно бялото - разбираш ли за какво говоря!?
Приятен ден на всички и дано никога не ни се налага да попадаме в некви такива шитни!   bouquet

# 70
  • Мнения: 27 524
Много зависи. Не мога да отговоря твърдо и категорично, без да се сблъскам с нещо подобно. Мисля си, че ако цял живот е бил/а нехранимайко, лош, тръгнал по лош път, измамник, убиец, лъжец и винаги така е било... съмнявам се. Това, че ми е рода не го оправдава. За детето ми сигурно бих, да, не знам, но за друг - не. Сложен въпрос е. Има родители, които бият, изнасилват и убиват децата си. Децата тогава да помагат ли на такива родители? И обратното? Не може да се отговори лесно.

# 71
  • Мнения: 2 792
 Блонди в темата според мен се пита за нашето лично отношение към съществуващите ни в момента близки,  демек за Криско, за брат ти/сестра ти (ако ги имаш). Другите да си решават за себе си.

 Басов, прав си да не ни се случва.

# 72
  • Мнения: 459
Как може да се отговори на такъв въпрос като не ти дойде на главата. Много пъти сме свидетели на такива обрати в живота, че просто  ooooh!
Хайде да не сме толкова категорични, това ще направя, онова ще направя. Когато близък човек извърши престъпление, ако наистина ти е близък и го обичаш, просто няма да ти се вярва да го е направил, као ще и 200 адвокати да го докажат, за теб все ще има друго обясняние за случилото се. В същото време по света има много братя, сестри, родители, които не си говорят заради една пуста къща или някакво наследство, или единия не донесъл подарък на другия и т.н

# 73
  • Мнения: 2 755

.... и дано никога не ни се налага да попадаме в некви такива шитни!   bouquet

Дано! Praynig Защото тогава, разсъжденията ни много ще зависят от това от коя страна сме - на потърпевшите или на извършителите. И в двата случая много ще ни боли и ще страдаме ужасно в опит да решим дилемата : Прошка или не. Уви, каквото и да изберем, няма да ни стане по-леко.
Убедена съм, че всеки от нас може да разкаже, какви ли не случаи в защита на своята теза. Аз обаче, не мога да заема крайна позиция по този въпрос, да или не. Доста неща видях и колко ли още ще видя, не знам.

# 74
  • Мнения: 27 524
Блонди в темата според мен се пита за нашето лично отношение към съществуващите ни в момента близки,  демек за Криско, за брат ти/сестра ти (ако ги имаш). Другите да си решават за себе си.

Разбрах, но пак не може да се каже да или не. Имам сестра и близки, но нямаме такива свръхемоции. Засега. Ако стане нещо, то ще е случайно, познавайки ги и тогава, да, разбира се, че бих направила всичко.

"Че като са наскачали някои потребителки срещу авторката..." - това с наскачането е винаги при щекотливи и размити въпроси (под размити визирам спорни). Наскача се, защото перфектните сме прекалено много в този форум, за нас винаги отстрани всичко е лесно, черно и бяло. Но в живота не е така.

# 75
  • Мнения: 690
Щом има прегрешение, трябва да има и наказание разбира се!
   И прошка.
 
 

погледни това - предупреждавам те , че не става за гледане ако са ти лабилни нервите и ми кажи ще простиш ли някога на този?!

или на този?
  Конкретния пример, който си дал, едва ли бих простила! Но  това не значи, че е правилно. newsm78

# 76
  • Мнения: 5 370
Как може да се отговори на такъв въпрос като не ти дойде на главата. Много пъти сме свидетели на такива обрати в живота, че просто  ooooh!
Хайде да не сме толкова категорични, това ще направя, онова ще направя. К
огато близък човек извърши престъпление, ако наистина ти е близък и го обичаш, просто няма да ти се вярва да го е направил, као ще и 200 адвокати да го докажат, за теб все ще има друго обясняние за случилото се. В същото време по света има много братя, сестри, родители, които не си говорят заради една пуста къща или някакво наследство, или единия не донесъл подарък на другия и т.н
И аз това се опитах да попитам маааалко по-горе чрез един пример.
Баба му стара, ще се самоизгоня и самобанна точно от тази тема. Отдавна не се бях връзвала така на тема. ooooh! ooooh!

# 77
  • Мнения: 15 619
Постът на Тонита ме накара да се замисля за прошката...
Тя е необходима, особено ако другият съзнава какво е сторил, и се нуждае от нашата прошка.
Прошката е за него, но и за нас!!! Чудя се за кого е тя по-необходима дори?!?!?!

# 78
  • Мнения: 1 629
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198882.0
Тази тема визираше Шанел във въпроса си. Това, за дамите в чуденка.

# 79
  • Мнения: 3 405
Ще направите ли всичко по силите си,за да им помогнете?

За сестра си ще направя всичко, хич не ми пука какво ще кажат във форума Whistling

# 80
  • Мнения: 75
Щом има прегрешение, трябва да има и наказание разбира се!
   И прошка.
 

погледни това - предупреждавам те , че не става за гледане ако са ти лабилни нервите и ми кажи ще простиш ли някога на този?!

или на този?

Ако пострадалите са децата ми - не бих простил!
Ако виновният е детето ми - не бих простил! Но винаги бих се постарал да му помогна,да го подкрепя,при положение,че е осъзнал простъпката си!

# 81
  • Мнения: 5 370

Ако пострадалите са децата ми - не бих простил!
Ако виновният е детето ми - не бих простил! Но винаги бих се постарал да му помогна,да го подкрепя,при положение,че е осъзнал простъпката си!

Ха!! Евалата, Сторми. 2 мъжки и при това толкова точни изречения.
Благодаря ти.

# 82
  • Мнения: 3 835
............при положение,че е осъзнал простъпката си!

Сторми, а ако не е осъзнал постъпката си, какво ще направиш? И само да попитам, защо говорим за прошка, какво общо има тя с помощта, или с това да си до близкия си, в тежък за всички ви момент?

# 83
  • Мнения: 15 619
............при положение,че е осъзнал простъпката си!

Сторми, а ако не е осъзнал постъпката си, какво ще направиш? И само да попитам, защо говорим за прошка, какво общо има тя с помощта, или с това да си до близкия си, в тежък за всички ви момент?
Не съм много убедена, че ако не простиш, му помагаш наистина... newsm78 newsm78 newsm78

# 84
  • Мнения: 3 835
............при положение,че е осъзнал простъпката си!

Сторми, а ако не е осъзнал постъпката си, какво ще направиш? И само да попитам, защо говорим за прошка, какво общо има тя с помощта, или с това да си до близкия си, в тежък за всички ви момент?
Не съм много убедена, че ако не простиш, му помагаш наистина... newsm78 newsm78 newsm78

Ами вие говорите за някакви страшно тежки престъпления, които едва ли някой би простил така лесно, ако въобще е възможно да простиш подобно нещо. Но аз не намирам връзка м/у прошката и това да съм до близък човек в подобен ужас. Това не означава, че го оправдавам, това означава, че споделям кръста, който носи, споделям го, защото и аз се чувствам отговорна, защото ми е близък и ще ме боли за него. Защото винаги има надежда, и за най-пропадналия, да се изправи.

# 85
  • Мнения: 15 619
Днес не мога да твърдя със сигурност, какво ще кажа утре или вдруги ден.
Всичко се променя.
Обърках се съвсем. Crazy

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 17:09 от luna

# 86
  • Мнения: 3 405
Когато човек е лично засегнат, тогава може да каже. Иначе така си е общи приказки и прекалено много "ако".

# 87
  • Мнения: 1 172
Кръвта става на вода - казвам го, и ако трябва да го повторя ще го направя. Както и да си искате и мечтаете да не е истина - е истина. Заради много неща можеш да си отритнат, или ти да отритнеш или се откажеш от роднина(близък). ... И между другото хем е тежко хем ти олеква, защото знаеш, че с такива хора е по- добре да нямаш нищо общо.
Потвърждавам от позицията на човек, прекъснал отношенията си с родител.

# 88
  • Мнения: 15 619
Има една приказка: " Майка да имаш, майка да не ставаш!"
Мястото й е тука, да се види, да не се избързва със заключенията!
Така ми се струва.
Да скъсаш отношенията с родител  е малко по-лесно,
 отколкото да скъсаш отношенията си с детето си.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 966
Никога няма да го оставя.
Обичам си го и за това му помагам.
Не веднъж е сгафвал/не зная как се пише думата newsm78/

# 90
  • София
  • Мнения: 1 481
Кръвта вода не става, обичам брат си повече от самата себе си и бих направила всичко, за да го защитя, както и да е сгафил.
Все пак се надявам да не се налага.
Той ме подкрепи без да се замисли преди 3 години, когато бях в ужасно тежка ситуация и аз го приех като най-естественото нещо на света.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 999
Сестра ми 'сгафи' по отношение на майка ми - не е извършила престъпление, просто показа отвратително отношение и я постави в безизходица. Помогнах на майка ми, а на сестра ми казах, че повече не желая да я видя - случи се преди близо 2 години и от тогава нито сме се виждали, нито чували /не живее в БГ/. Ако обаче ми се обади за помощ никога не бих й отказала, дори не съм й ядосана вече, просто чакам извинение. Та...може би 'кръвта на става вода' - знам ли?  newsm78

# 92
  • Мнения: 9 865
Аз обичам сестра ми и винаги бих и помогнала (което не е съвсем валидно за други членове на семейството ми). Ако е убила, окрала или нещо такова ще съм първият и обвинител, но и защитник пред другите. Според мен отговорността трябва да се понесе, но да се срамувам от нея - не.

# 93
  • Мнения: 4 076
Кръвта не става на вода,но понякога се разрежда до някаква помия.Да,помагала съм на такъв роднина,разбира се,но неохотно,без желание.Емоционален народ сме,много лесно повишаваме тон и казваме тежки думи,пък трудно се извиняваме,приемаме го за унижение...бедни сме,често гледаме в канчето на другия и съдим кой колко трябва да получи и честно ли е това(според нашите правила)...месим се в живота на близките си,после се възмущаваме какво сме направили за тях,а те-нищо за нас...Напоследък ставам фен на тези"студени"народи,които спазват дистанция и етикет в общуването с близките си,справят се сами,но и търпят по-малко разочарования.Може би периодът ми е такъв.

# 94
  • Мнения: 2 924
Честно казано опитвах се да си представя ,че съм много етична и честна и
как ако сестра ми направи сериозно престъпление бих я оставила на добрия съд.
Ами..не мога..
Каквото и да направи..дори и да убие -с предумисъл -пак бих и помогнала и
 не бих с е отказала от нея.
Това не значи ,че сме много близки-чуваме се от дъжд на вятър- но тя знае ,
че ако има нужда от помощ никога няма да и я откажа.
Но,ако постъпи несправедливо или престъпно  с някой друг член на моето семейство
тогава търпимостта ми би имала измерения.
От което следва ,че виждането ми за добро и лошо е малко неопределено:)

# 95
  • София
  • Мнения: 3 404
Аз съм от хората, които не се интересуват от широките народни маси, за сметка на тесен кръг хора, семейството ми и няколко близки приятели.
Към тях съм изключително лоялна и чисто житейски силно пристрастна.
Което означава, че единствено тяхната гледна точна ме интересува и аз защитавам техните интереси, без да се вълнувам дали са прави или криви.
Естествено, бих дала оценка, но единствено и само между нас, но в никакъв случай това не означава, че не бих подкрепила със всички сили и средства някой, който ми е близък и съм го правила не веднъж.
Естествено разчирам на същото и го получавам.
Когато имам нужда от подкрепа я получавам безусловно.

Общи условия

Активация на акаунт