ревност към бебо

  • 3 092
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 418
Едно е да обичаш детето като баба, друго е да се изживяваш като негова майка ( макар всъщност да си му баба).  Трябва да има разлика и ако някой не я усеща не бих се поколебала да я подчертая.
      Peace
       Точно така!

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Момичета нормално ли е да ревнувам дъщеря си от бабите й
Зависи от отношенията ти с бабите.
Аз ревнувах голямата когато беше бебе от свекърва ми. Но ми мина и сега ми става смешно като се сетя каква съм била ooooh! Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Едно е да обичаш детето като баба, друго е да се изживяваш като негова майка ( макар всъщност да си му баба).  Трябва да има разлика и ако някой не я усеща не бих се поколебала да я подчертая.

Ооо, чакай.. ако бабата се изживява като майка, което е доста голяма рядкост и пак зависи от конкретния човек как вижда дадено отношение... Тогава пак няма да изпитвам ревност. Няма да е точно това чувството. Човек изпитва ревност, когато е несигурен дали чувствата на друг човек няма да се прехвърлят към трети. Това за мъжа ми върви, ама за детето - НЕ. Аз съм и ще си бъда негова майка!!! Ако ще 100 жени да се появят и да се изживяват като майки. Децата знаят и усещат, не могат да бъдат подведени. Та то е имало връзка физическа с мен 9 месеца. Та затова аз не се страхувам, че детето ми ще прехвърли чувствата си към друг човек и респективно не изпитвам ревност.

И пак никой не ми каза дали изпитва ревност към дядовците? Не се заяждам, просто ми стана любопитно да разгадая защо ви вълнува това. не го подценявам и не ви упреквам!  Hug

# 33
  • Мнения: 96
И аз ревнувам от свеки.Понякога си мисля,че не съм права но не мога да се контролирам.А пък и тя е една гадост едвам и изтрайвам превземките.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Често тая ревност се лекува от самосебе си... когато детето проходи и майката има нужда от глъдка спокойствие Mr. Green Все пак няма майка, която да ревнува тинейджърите си от обичта на старата им баба Laughing

# 35
  • Мнения: 4 300
Ще се включа по пълноценно след някой друг месец живот и здраве, иначе сте едни гърди пред мен в спора Mr. Green
По въпроса за дядовците- все пак обикновено мъжете по трудно показват чувствата си, може би това е обяснението. Доста пъти съм чувала деца да се обръщат към бабите си с "мамо Еди-коя-си", но никога към дядо си с "тате ...".
 Иначе Vache-  може би си права, но аз все си мисля че едно малко дете, което има мама и мама Сиси примерно, и тази мама Сиси разваля дисциплината, лигави го и му угажда непрестанно много лесно би я предпочело в определени моменти. Или като нищо да ти сервира " Искам да сме с мама Сиси сега , защото тя ми купува сладолед" ( съвсем произволен пример давам)... върви после обяснявай че си го носила 9 месеца в утробата си и това че му купуваш сладолед е не защото ти е кеф да си зла, а за негово добро.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
И аз ревнувам от свеки.Понякога си мисля,че не съм права но не мога да се контролирам.А пък и тя е една гадост едвам и изтрайвам превземките.
Ама хора, аз подозирам, че не говорите за ревност... Може просто даден човек да ви е неприятен и да не искате да има допир с детето. Може да е свекървата, а може и да е друг. Аз затова си питам... Някоя ревнува ли детето от майка си или просто нещата са насочени към свекървата....

Моята дъщеря се обръща към свекърва ми на име. Не й казва бабо.. бяха имали случай, в който една жена се беше възмутила, че как може детето да не казва на баба си бабо и беше подстрекала Александра да й казва "маминко"  Rolling Eyes От което свекърва ми беше в потрес!!! Аз също не възприемам такова обръщение и щях да реагирам. Между другото самата ми свекърва, която е доста възрастна се е обръщала към баба си и дядо си с "мамА и папА", но не проявява такива щения към внучка си. А и името й е доста особено и тя казва, че по никакъв начин не си го представя с баба отпред...  Grinning Разберете, че е патология ако бабата изпитва майчински чувства към внуците си. Тя несъмнено ги обича като собствени деца, но по различен начин! Според мен тия неща са в ума на майката леко изкривени или просто не понасят свекървите си и реагират, но все пак си мисля, че чувството не  е ревност. Аз също имам индивиди, които не понасям да комуникират с детето ми по най-различни причини, но това ми е чувството.. аз не ги понасям   Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 13 204
Рокси, твоите баби дават ли признази за такъв род обръщения?

# 38
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
На няколко пъти съм се натъквала на такива теми. И честно казано са ми странни. ooooh! Не знам. Не искам да се заричам. Може би, защото все още нямам дете. Но защо да го ревнувам? То си е мое. И никой не може да ми го отнеме това право. Чудно ми се вижда. Може би повечето от вас се дразнят от свекървите си, а не ревнуват.

# 39
  • Мнения: 4 300
Рокси, твоите баби дават ли признази за такъв род обръщения?
Моята майка не дава, но тя по принцип не ми се меси хич, освен това е върл противник на гледане на деца от бабите им- само като факт- през целия ми живот не знам дали съм спала и 5 пъти при баба ми ( нейната майка, с която живеем в един град).
Свекървата в общи линии има страх от мен, така че и да има признаци няма да ги покаже пред мен, тя с мъжа ми си контактува по принцип:)
Аз съм си чешит де, признавам си.
Може пък и ревност да не е точната дума newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат
Може пък и ревност да не е точната дума

И аз до тоя извод стигнах след кратък размисъл  Mr. Green

# 41
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 326
Изобщо не смятам за нормално да се ревнува детето от бабите, направо съм като гръмната. И като гледам това е масово в темата. Че това са най-близките ви хора, вашата кръв и вашето семейство, хората, които са ви родили, гледали, възпитали.Вие сте непоправими егоисти в такъв случай  ooooh! И какво като бабите глезят децата от време на време или им дават шоколад - ми че за децата точно тези моменти остават запомнящи се и носят след години сладката носталгия по отминалото детство (а не безкрайните майчини забрани "Маме не яж това, маме, не пипай онова!" и т.н) И още нещо - децата не ви принадлежат, те са самостойни индивиди, а не ваша движима и недвижима собственост.

А на авторката искам да кажа - Имаш сериозен проблем с маниакалната си привързаност към детето. Визирам и другата тема, която си пуснала, че не искаш да отидеш за 3 седмици на гости при родителите на мъжа ти. Само че там изброяваш други причини затова от сорта, че няма условия и т.н, но никъде не споменаваш, че ревнуваш от свекърва си, което се оказва истинската причина явно. Изобщо не ти прави чест и дано за в бъдеще не станеш една от онези досадни майки, които постоянно обгрижват детето си, придружават го при подаване на документите за кандидат-студентски изпити, звънят му и го проверяват постоянно къде е и с кого е и какво аджеба прави.

# 42
  • Мнения: 95
Ама хора, аз подозирам, че не говорите за ревност... Може просто даден човек да ви е неприятен и да не искате да има допир с детето. Може да е свекървата, а може и да е друг. Аз затова си питам... Някоя ревнува ли детето от майка си или просто нещата са насочени към свекървата....
Напълно съм съгласна с теб. Не е ревност, а това, че човека отсреща ти е неприятен. Поне при мен е така.

Общи условия

Активация на акаунт