Спешно помогнете: Детето ми не спира да плаче при смяната на памперса

  • 8 584
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Моля ви дайте причини и случвало ли ви се е новороденото ви бебе да се скъсва от рев при смяната на памперса и съпътстващите го дейности като почистване с мокри кърпи или измиване и намазване с крем, и обличането след това.Какви са причините според вас.?

Оделно незнам стига ли му кърмата въпреки че след всяко ядене пълни памперса повече или по - малко. В тотален шок съм. Нощем пичти не спи, търси си внимание . Накарая на силите си съм при мисълта че нещо го боли или .....

Помогнете!!!!! Cry

# 1
  • Мнения: 2 388
маме, ако се тревожиш - отивай на лекар. Всяко бебе си е за него си. моят син посиняваше от рев 2 месеца, щом го съблечем за къпане, по време на къпането, мазането и т.н.
После спря да плаче. Според мен беше от страх или студ.

# 2
  • Мнения: 1 273
Първо честито бебе, да  е живо и здраво   bouquet

Повечето бебета в началото, се плашат когато са голички. Чувстват се незащитени и съответно плачат. С течение на времето  свикват и почва даже много да им харесва да са голички   Laughing  Виж за обличането : моя син и до сега не му харесва (5м)  да го обличам и напълно го разбирам, с тия ужасни спарващи памперси  Tired

Нормално е когато е новородено бебчето да пълни памперса на всяко ядене. Веднъж малко друг път повече.
Моят съвет е да го слагаш честичко на гърдата, така хем ще го успокояваш хем ще си и хапва.
 Другото което си мисля, че може да  плаче от колики.
Имай малко търпение, всичко ще се нормализира. Винаги в началото е много трудно.

Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 4 915
Ами да, и двете ми щерки като новородени се деряха при преобличане.  Laughing
Нормална реакция на бебето към непривични и не твърде приятни упражнения. Ако зависеше от него, щеше да е постоянно гушнато и на гърдата.  Wink

Един малък трик: Пускай сешоара да бръмчи, когато реве. Ще го успокоява. Т.нар. "бял шум", който напомня на бебетата звуците от утробата, можеш да постигнеш и с ненастроено радио или работеща прахосмукачка.

А за кърменето - виж в този форум: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0, прочети   тук статиите и питай каквото не ти е ясно.
Има няколко основни и простички правила:

- Кърмиш бебето на поискавне - не под час. Не по-големи интервали от 3,5 часа през деня!
- Кърмиш и нощем поне веднъж, ако се буди по-често- кърмиш;
- не даваш сок, вода и чай - така поне още няколко месеца;
- не дохранваш "за всеки случай";
- почиваш си и спиш с бебето, пиеш повечко течности (вода най-добре);
- не се шашкаш.  Wink

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Всичко което си описала си е напълно нормално.
За малкото бебе е абсолютно непознат допира на въздуха до кожата, разни мокри кърпички, аромати, допир - нормално е всяка емоция да бъде изразена с плач.
Бъди по-спокойна, твоето напрежение се прехвърля върху бебето, то усеща всичко.

# 5
  • Мнения: 4 447
Мамите преди мен много добре са ти го казали. Не се шашкай. Нормално е да си в неведение, но всикчко ще се оправи. Наистина прочетивсичко за кърменето в кърмаческия много ми помогнаха там.

Нашия пък като е гол секефи много. Дай му да серазвява по гол гъз и пишуна и да стреля насамнатам и това е !

И да не забравя - честито съкровище!  bouquet

# 6
  • Мнения: 377
Благодаря ви момичета, искрено се надявам скоро всичко да влезе в ритъм, защото когато той плаче , аз плача също и се чувствам толкомва безпомощна като незнам защо плаче ...... Cry

# 7
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Честито бебче vivian_78!
 Не се тревожи,както са ти написали вече! Не плачи, така само правиш нещата да са още по-трудни.За теб! А и бебчо усеща,че ти си притеснена ! ТАка че с повече търпение и най-вече спокойствие! Успех!Гушкай го повече и не спазвай час за кърмене.Бебето ти преди да се роди не е яло на три часа  Hug

# 8
  • Мнения: 4 447
Благодаря ви момичета, искрено се надявам скоро всичко да влезе в ритъм, защото когато той плаче , аз плача също и се чувствам толкомва безпомощна като незнам защо плаче ...... Cry

Недей даплачеш!
Аз установих,че докато кърмих, и плаках на два пъти -на следвашия ден кърмата много намалява и един отпоследните ми ревове доведе до почти окончателното й спиране.

Недей реви, знам,какво ти е,но потърпи,преглътни,измий си очите,лицето,но недей плачи,моля те
!

# 9
  • България
  • Мнения: 3 620
Здравей, мила Simple Smile
Много добре те разбирам, моята дъщеря също се скъсва да реве след баня . направо е малък ужас докато я намажа , почистя пъпчето и облека. Но последните 2 пъти май е малко по--спокойна . дано скоро премине този страх ли, студ ли и аз ен знам какво е  Laughing
недей да плачеш, радвай се на бебчето, щом пълни памперса, значи му стига кърмата.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами да, и двете ми щерки като новородени се деряха при преобличане.  Laughing
Нормална реакция на бебето към непривични и не твърде приятни упражнения. Ако зависеше от него, щеше да е постоянно гушнато и на гърдата.  Wink

Един малък трик: Пускай сешоара да бръмчи, когато реве. Ще го успокоява. Т.нар. "бял шум", който напомня на бебетата звуците от утробата, можеш да постигнеш и с ненастроено радио или работеща прахосмукачка.

А за кърменето - виж в този форум: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0, прочети   тук статиите и питай каквото не ти е ясно.
Има няколко основни и простички правила:

- Кърмиш бебето на поискавне - не под час. Не по-големи интервали от 3,5 часа през деня!
- Кърмиш и нощем поне веднъж, ако се буди по-често- кърмиш;
- не даваш сок, вода и чай - така поне още няколко месеца;
- не дохранваш "за всеки случай";
- почиваш си и спиш с бебето, пиеш повечко течности (вода най-добре);
- не се шашкаш.  Wink


Абсолютно подкрепям и няма какво да добавя! Peace

# 11
  • Мнения: 953
Недей да плачеш и да се ядосваш, постарай се да бъдеш по-спокойна защото предаваш твоето напрежение на бебчо и то се изнервя.
Бебетата не обичат да са голи ( или пък като моето дете искат да бъдат само голи), така че като сменяш памперса, можеш да го покриеш с тензухена пелена отгоре за да му създадеш усещането че не е голичко, същия номер можеш да прилагаш и като мажеш цялото тяло с олио- по малко и начасти например намазваш крачетата  а през това време гърдичките са покрити  после обратното и така..
Създай му атмосфера с не много ярко осветление и бъди по експедитивна, всичко да ти бъде под ръка и му говори спокойно, можеш да му пуснеш и някоя музикална играчка да свири.
Избери си дрешки които се обличат лесно с копченца и не трябва да въртиш много детето.
По принцип препоръчват памперса да се сменя преди хранене, но ако детенцето ти се събуди от глад, мисля че е по-добре първо да го нахраниш за да не плаче толкова при смяната, но внимавай да не повърне не го въртиш много.

# 12
  • Мнения: 1 467
Моето бебе също ненавижда памперса. И е разбираемо. Когато трябва да й го слагам, правя един трик: слагам памперса в леглото и оставям бебето върху него да си ритка доволно. Завивам я, ако е необходимо, отдолу е по голо дупе. После като се унесе да заспива - залепвам памперса.

# 13
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Ами да, и двете ми щерки като новородени се деряха при преобличане.  Laughing
Нормална реакция на бебето към непривични и не твърде приятни упражнения. Ако зависеше от него, щеше да е постоянно гушнато и на гърдата.  Wink

Един малък трик: Пускай сешоара да бръмчи, когато реве. Ще го успокоява. Т.нар. "бял шум", който напомня на бебетата звуците от утробата, можеш да постигнеш и с ненастроено радио или работеща прахосмукачка.

А за кърменето - виж в този форум: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0, прочети   тук статиите и питай каквото не ти е ясно.
Има няколко основни и простички правила:

- Кърмиш бебето на поискавне - не под час. Не по-големи интервали от 3,5 часа през деня!
- Кърмиш и нощем поне веднъж, ако се буди по-често- кърмиш;
- не даваш сок, вода и чай - така поне още няколко месеца;
- не дохранваш "за всеки случай";
- почиваш си и спиш с бебето, пиеш повечко течности (вода най-добре);
- не се шашкаш.  Wink


Абсолютно подкрепям и няма какво да добавя! Peace
newsm10 newsm10 newsm10

# 14
  • Мнения: 2 467
Пробвай когато сменяш памперса, загърни с пеленка горната част на тялото. Така ще се чувства по-сигурно. Пей му, говори му. Когато ти плачеш, бебчето усеща, така, че пей по -добре весели детски песнички.

И честито бебче   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт