нервна криза

  • 25 081
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,
От няколко дни имам силно сърцебиене, изтръпват ми ръцете, чувствам се мн странно. Преди 4-5 месеца имах същите симптоми- изследваха ми всичко и казаха че съм получила нервна криза.
Някой имал ли е такива симптоми? Как се лекувате?
Моля споделете!

# 1
  • Мнения: 255
И при мен много често се е получавало да имам сърцебиене.И на мен ми казаха от нервите.Понякога си взимам мента глог и валериан на сироп и пия по една лъжичка.Сега забелязвам,че от жегите ми става така.Пробвай с чай.Аз си купувам успокоителен чай така пише на опаковката.Продават го в аптеките и по магазините.Струва 0.65 или 0.70лв. на мен доста ми помага пия га 2 пъти на ден.Според мен има ефект.Пробвай и успех.

# 2
много благодаря, аз пих сега мента, глог и валериан и съм малко по добре. Ще купя после и чай.

# 3
  • Мнения: 511
често ми се случва.пия мента глог и валериян

# 4
а знаете ли колко е нормалния пулс?

# 5
  • Мнения: 1 428
а знаете ли колко е нормалния пулс?
от






От 70 до 80 е нормалнит пулс,а твоя колко е?

# 6
# 7
  • Мнения: 3 367
"нервна криза" не е медиц.диагноза; много вероятно се касае за пани4еско разстройство,идете да ви види психиатър,има редица медикаменти и техники които помагат;
може и друго е да е,разбира се,но аз не бих го оставила на глог и валериан по никакъв на4ин..

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да от нервите е. И кокото повече се замисляш за това, толкова по-зле ще ти става. Мента, глог, валериана, повече разходки на открито и отвличане на мислите с работа.
Само за сведение - винаги съм била с пулс над 90, но никога не ми е пречило. Само когато се замисля за това ме хваща страх и се учестява, като стига до 160. Е тогава и крака  и ръце и глава ми изтръпва.

# 9
като ходих на лекар ми казаха точно така- нервна криза. Тъкмо тогава сменях работата си.

# 10
  • Мнения: 2 401
Да, точно нервна криза е това.  Пследния път като я получих ми изтръпнаха крайниците за по-дълго от обикновено. Ядосах се за глупост разбира се. Но това изтръпване ме уплаши и си казах, че вече никога няма да допусна да направя пак криза.  Вече почти 10 год. не се еслучвало.  Демек - самоконтрол му е майката.

# 11
  • Мнения: 255
Права си самоконтрола е много важен но това напрегнато ежедневие често излизаме извън релси.Но чайчето наистина помага ставам една такава спокоиничка...........

# 12
  • Мнения: 836
Отиди на невролог, защото може да е вегетативна дистония и да ти трябва професионална помощ.

# 13
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Вижте, тези състояния не ни спохождат просто, защото сме...нервни. Разходки на чист въздух не решават проблема, защото ако не се обърне внимание на сигналите които дават тези симптоми в един момент даже няма да можете и да се разхождате, защото ще ви е страх да излизате навън.
Аз бих посъветвала всеки , който не се чувства добре да потърси консултация с психотерапевт.
Казвам го от опит!
Ментата, глога, валеряна и валидола само ще притъпят симтомите ви за час-два.

# 14
  • Мнения: 2 401
Вижте, тези състояния не ни спохождат просто, защото сме...нервни. Разходки на чист въздух не решават проблема, защото ако не се обърне внимание на сигналите които дават тези симптоми в един момент даже няма да можете и да се разхождате, защото ще ви е страх да излизате навън.
Аз бих посъветвала всеки , който не се чувства добре да потърси консултация с психотерапевт.
Казвам го от опит!
Ментата, глога, валеряна и валидола само ще притъпят симтомите ви за час-два.

Представа си нямаш какво могат да направят разходките на чист въздух.

Общи условия

Активация на акаунт