питане за меда

  • 2 762
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 082
момичета,истинският мед нали е захаросан.само,че аз си го втечнявам на водна баня.искам да попитам дали това загряване на меда ,разваля неговите качества,защото съм чувала,че не трябва да се слага в горещ чай например... има ли пчеларки   Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз съм чувала това за чая и като правя на баткото чай винаги го чакам леко да изстине преди да сложа меда.А него(меда)си го ползвам захаросан,не го втечнявам.

# 2
  • Мнения: 27 524
Развлят се да, не бива да се подлага на високи температури. Истинският мед не се ли захаросва с времето, а не че задължително е захаросан?  Thinking И аз си го ползвам захаросан, като стане.

# 3
  • Мнения: 2 082
захаросан,но аз не го обичам така и когато мажа филии ми е по-лесно,ако е втечнен.

# 4
  • Мнения: 22 867
момичета,истинският мед нали е захаросан.само,че аз си го втечнявам на водна баня.искам да попитам дали това загряване на меда ,разваля неговите качества,защото съм чувала,че не трябва да се слага в горещ чай например... има ли пчеларки   Simple Smile

Погледни в пчеларския форум, темата е кратичка.

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 716
истинският мед почти винаги е захаросан. разтопявай го на водна баня, за да не завира, ако го обичаш течен.

# 6
  • Мнения: 430
и аз го разтопявам на водна баня не ми харесва захаросан

# 7
  • Мнения: 27 524
истинският мед почти винаги е захаросан.

Искате да кажете, че се вади от кошерите захаросан, така ли? Аз не съм забелязала да е така. Или може би зависи от вида мед  Thinking

# 8
  • Мнения: 22 867
Не, не се вади никога захаросан, течен е, а се захаросва с времето, ако е истински мед. Не се захаросва акациевият мед, или доста дълго издържа незахаросан.

# 9
  • Мнения: 27 524
И аз така знаех. Мерси.  Simple Smile

# 10
  • все тук
  • Мнения: 1 716
За това защо се захаросва - имам приятели, които гледат пчели. Та от тях знам, че само около празника на един светия (не помня кой) сега някъде по това реме, ако се извади мед - не се захаросва. не знам защо.

# 11
  • Мнения: 867
Температурата, на която се загрява медът на водна баня, не трябва да надвишава 40градуса, иначе всички полезни вещества се губят. Това го бях чела някъде, но не си спомням откъде.

# 12
  • Мнения: 4 380
Ако идете на пчеларско изложение, със сигурност ще си купите незахаросан мед. Медът който се произвежда за износ минава през филтри които препятстват захаросването и убиват бактерии и дрожди. В западен магазин на щанда за мед няма да намерите нито един буркан със захаросан. Медът който е предназначен за продажба в магазини минава през специални камери за разкристализация където се поддържа температура 35-39 град. и в течение на 2 денонощия медът се разкристализира.
Мразех мед докато ми носеха само някакви захаросани и никога не купувам захаросан мед както и който да ме уговаря, че това е признак за истинност. Предпочитам качеството на меда да е доказано със съответните сертификати, отколкото с наличие на захар в него.. Sick

Не нагрявайте меда над 40 град за втечняване, т.к. започва да образува канцерогенно вещество оксиметилфурфурол и вместо да е лечебен става по-скоро опасен.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
Температурата, на която се загрява медът на водна баня, не трябва да надвишава 40градуса, иначе всички полезни вещества се губят. Това го бях чела някъде, но не си спомням откъде.

Абсолютно вярно - на не повече от 40градуса! - това обаче означава голямо дебнене на котлона...

# 14
  • София
  • Мнения: 3 816
За да се маже по-лесно на филия,разбърквам в малка чашка мед и масло,става перфектно. Peace

# 15
  • Мнения: 27 524
За да се маже по-лесно на филия,разбърквам в малка чашка мед и масло,става перфектно. Peace

Обожавам тази смес, как ме подсети и как ще си хапна  Grinning

# 16
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
А като се пече с мед Confused? Правя меденки често, моите ги обичат дополовина топнати в шоколад за закуска, канцерогенни ли стават  Tired?

# 17
  • Мнения: 2 082
значи съм яла канцерогенен мед до сега  Sad  другият път ще внимавам,но тези 40 градуса как ще ги меря,не знам...  Ill

# 18
  • Мнения: 1 797
Не го разтопявам. Обичам го захаросан.
Но пък го слагам във врял чай. Явно не трябва така.
Ще си взема бележка.

# 19
  • Мнения: 1 269
Ние произвеждаме мед от 5 години. Пресния пчелен мед е с консистенцията на гъсто олио. С промените в сезоните и съответно температурата меда става все по гъст и се захаросва. Оставяли сме мед на вилата, която е на височина 1500м надморско равнище и там захаросването р почти като фин крем и аромата на билките е още по- силен. Наистина не е желателно да се разтопява. На водна баня  и то на не повече от телесна температура, иначе се губавят полезните съставки. Дали става вреден не знам.

# 20
  • Мнения: 4 380
За да се маже по-лесно на филия,разбърквам в малка чашка мед и масло,става перфектно. Peace

Обожавам тази смес, как ме подсети и как ще си хапна  Grinning

Ще ви подсетя за още по-калорична, но още по-вкусна смес. Мед+тахан.  Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
За да се маже по-лесно на филия,разбърквам в малка чашка мед и масло,става перфектно. Peace

Обожавам тази смес, как ме подсети и как ще си хапна  Grinning

Ще ви подсетя за още по-калорична, но още по-вкусна смес. Мед+тахан.  Heart Eyes

И аз обичам така,но дъщеря ми не го накусва тахана.Но мед обожава,което много ме радва,куса го с лъжичка,пие го в чай и го яде  на филия.

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Мисля, че истинския мед се захаросва с времето, т.е. не се вади захаросан от питата. Яла съм мед от пита директно с восъка и там каквото друго има (прополис ала-бала  Crazy) - ммммм  Mr. Green
Най-обичам акациев мед, незнам някой спомена че не се захаросва, това не е вярно, захаросва се обаче става много светъл почти бял, по това и се познава, че е акациев  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 160
много обичам мед.слагам го в микровълновата на най-ниската степен с една чинийка отгоре и така го разтопявам, като непрекъснато отварям вратичката и проверявам.незная каква е температурата но като го извадя  буркана не е топъл и след това с лъжицата го доразбивам.
имам питане към всички -къде в София може да се купи чист мед от производител?  bouquet

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Температурата, на която се загрява медът на водна баня, не трябва да надвишава 40градуса, иначе всички полезни вещества се губят. Това го бях чела някъде, но не си спомням откъде.
Точно така е!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт