Как сервирате за гости?

  • 4 799
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 958
Сипвам на всеки в чиния, но има и неща които са общо на масата и всеки си слага и от тях, ако иска...  Peace

# 16
  • Мнения: 732
Слагам всичко на масата и всеки си сипва колкото и каквото поиска  Grinning

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Всеки да си сервира сам.

Така избягвам хвърлянето на много храна, а това е от нещата, които ненавиждам.

# 18
  • Мнения: 7 914
всеки сам да си сипва Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Каквото и да сервирам го слагам на масата и всеки да си сипва каквото и колкото иска.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Всичко е на масата, всеки си сипва. Срамежливите не мога да ги мисля, да си ядат в тях  smile3513

# 21
  • София
  • Мнения: 722
В повечето случаи си сипват сами.

# 22
  • Мнения: 27 524
Срамежливите не мога да ги мисля, да си ядат в тях  smile3513

 Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 1 797
В средата. Кой превари, яде, кой не - вкъщи дояжда.
Майтапът настрана.
Няма срамежливи сред нашите гости.
Свикнали сме си, така че всичко на масата и всеки се обслужва.
Като аз подканям. И ако все пак някой е на диета, държа да му я разваля, като му сипя лично след неколкократно припомняне да го направи сам.

# 24
  • Мнения: 811
И аз гласувах с опция 2  Wink.Така и ядене не се изхвърля ,ако остане  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 436
Сервирам. Но нашата маса е малка и като седнат 4ма, няма място за почти нищо в средата. А пък да карам гостите да стават от масата да си сервират от плота, не ми се вижда възпитано  Wink

# 26
  • Мнения: 899
Предпочитам аз да го сипвам, защото ми харесва да аранжирам порциите Simple Smile А и като каня гости се съобразявам с вкусовете им, тъй че храна не остава.

# 27
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Всичко е на масата, всеки си сипва. Срамежливите не мога да ги мисля, да си ядат в тях  smile3513

И аз така мисля. Ами ако отидат на шведска маса, само ще гледат ли горкошинките  smile3518
Колкото до аранжирането, това го правя с поднасянето на храната, но не и по чиниите. Аз ям по малко наведнъж и ако някой ми насипе в чинията, ще трябва доста да постоя, за да го изконсумирам. Изпитвам уважение към труда на домакинята и към храната въобще, самата аз не обичам да изхвърлям храна.

# 28
  • Мнения: 1 951
Всичко в средата на масата и всеки е свободен да яде каквото и колкото поиска.
Да правя порции на всеки не ми се вижда удачно. Все едно им казвам "ето това ще хапнете и толкоз"  Crazy

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Принципно залагам всеки да си сервира - обаче съм забелязала следното неудобство (независимо дали са ми на гости или аз съм госта) ако масата е голяма, не всички имат достъп до централното блюдо , затова насипвам в две примерно. Друго - ако съм решила индивидуално да аранжирам чиниите с украса и ала-бала сервирам директно порция и без това на всички са еднакви, няма какво толкова да си избират  hahaha
и сега какво с двете опции ли да гласувам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт