Не, за нищо не съжалявам!

  • 3 096
  • 52
  •   1
Отговори

Анкета

За кого се отнася тази фраза?

Опции:

  • Мнения: 1 100
 Докато търсех информация за Едит Пиаф попаднах на един блог, в който авторът беше писал следното:

Non, Je Ne Regrette Rien.  Не, за нищо не съжалявам.
За щастливите хора ли или за нещастните  е в по-голяма степен присъщ този израз?



Замислих се ...
Случвало ли ви се е да го казвате?

# 1
  • Мнения: 1 312
Не веднъж!
Но не и прекалено често.
Смятам се за щастлив човек.Не търся под вола теле,не ровя ненужно в проблемите.Изповядвам истината,че ако нещо се е случило вече няма как да се върнат нещата назад.Тюф(х)кания и главоблъсканици за отминали събития не са ми присъщи.Гледам напред.Всяка грешка е урок.Всяка следваща-натрупан опит!

# 2
  • Мнения: 677
Миракъл, ти и Касиди едно и също ли сте?

# 3
  • Мнения: 3 423
Още чувам гърлената кака.
Здравите, е моят отговор.

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами аз за нищо не съжалявам. Харесвам си живота и винаги съм била на мнение че дори най мъничкото нещо, което ми се е случило, е довело, рано или късно, до други неща, които са ме изградили като човек такава, каквато съм.

# 5
  • Мнения: 620
Случвало ми се е да,и често в момента ,в който го кажа се замислям,че всъщност лъжа.
А иначе мисля,че израза приляга на удовлетворените и щастливи хора.

# 6
  • Мнения: 677
Аз пък съжалявам за хиляди неща! Смешно ми е някой като каже, че не съжалява за нищо. Извратена гордост ми се струва.

# 7
  • Мнения: 3 423
Смешно ми е някой като каже, че не съжалява за нищо.
И да съжаляваш, и да не съжаляваш,
ако нещата са непоправими, е губене на време.
Времето няма кой и как да ти върне.

# 8
  • Мнения: 5 468
Съжалявам за някои неща, за други - не. Много грешки съм допускала... от прибързаност, от гордост, от отегчение, от прямост... Губила съм, какво ли не, заради тези мили качества. Ами съжалявам, де ще ходя. Но има и много неща, за които не съжалявам. Туй то.

# 9
  • Мнения: 1 100
Аз пък съжалявам за хиляди неща! Смешно ми е някой като каже, че не съжалява за нищо. Извратена гордост ми се струва.


Като се замисля... и аз го употребявам този израз в такъв случай.

# 10
  • Мнения: 3 423
А харесва ли ви изразът "Ще те накарам да съжаляваш един ден"?

# 11
  • Мнения: 2 792
   Трябва да вникнеш в идеята, а тя не е щастие от грешките напротив, грешките са кофти, осъзнаваш, че си могъл да вземеш по-добро решение, но не си, за това си си блъскал главата и си се оправял и все пак си успял, излезъл си от ситуацията. Това не е съвет, това е извод, не би трябвало да бъде житейско мото.

# 12
  • Мнения: 677
Лисо, не спами в темата на Миракъл  #2gunfire

# 13
  • Мнения: 3 423
Сопранов, прибери оръжието, щото
ще те накарам да съжаляваш един ден. Joy

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ама защо да съжалявам, миналото няма как да се промени... Кой знае какво би могло да ми се случи, ако нещата за мен бяха протекли различно. Например - закъсняла съм за среща и съжалявам. Имам възможност и върна времето, тръгна по рано и ме блъсне кола. Не е ли по хубаво да закъснея? Или - не съм се регистрирала в Егмонт. На моменти го мразя тоя Егмонт, толкова нерви съм изхабила заради него. Но ако не се бях регистрирала, нямаше да познавам най добрия си приятел, нито повечето ми приятели въобще. Защо да съжалявам?

Общи условия

Активация на акаунт