Какво ви е мнението за детските кухни?

  • 1 659
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Определено аз готвя много по-разнообразна храна.
Сина ми вече яде всички зеленчуци , пилешко, телешко и риба. Така вариантите за готвене са много. За 2 месеца съм повторила 3 яденета само, а в кухнята въртят едно и също меню, само дните са различни. Десертите всеки ден са крем, крем, крем...кисел, мляко с грис, крем, крем...
Готвят с сухо мляко и готово картофено пюре...
Не ми е добро мнението. Времето което мога да чакам на вън, на опашка за кухнята, мога да използвам и да сготвя на детето си.

# 16
  • Мнения: 359
Аз съм за ДК! Частна такава  Peace
Носят ти храната в къщи. Разнообразна е и с гарантирано качество.

Незнам как намирате време да сготвите 3 ястия, пък и вечеря за семейството. Ние като излезнем на разходка се прибираме към 19:30 ч. /лятото, де  Sunglasses/


# 17
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз лично съм много доволна от кухнята в нашият град  Peace Пробвала съм да й готвя когато няма кухня, но определено манджите от кухнята ги харесва много повече Confused Най-лошото е, че ние видяхме голям зор, защото не пожелахме да ядем никакви месни пюрета  Confused Е, като ги опитах си обясних защо  Sick

# 18
  • Мнения: 24 467
Аз съм за ДК! Частна такава  Peace
Носят ти храната в къщи. Разнообразна е и с гарантирано качество.

Незнам как намирате време да сготвите 3 ястия, пък и вечеря за семейството. Ние като излезнем на разходка се прибираме към 19:30 ч. /лятото, де  Sunglasses/




Аз готвя веднъж на ден. Просто сутрин чобекът пие АМ, преди обед яде пасирани пресни плодове. Сготвеното ядене е за обяд, а така или иначе ние сме 4-членно семейство, та и останалите трима се храним. След обяд сме на пюре, крем, грис и т.н, а за вечеря- нощна каша, салата със сирене, овесена каша или от сготвената храна. Знам от кой продукт по колко слагам, знам какво поема детето ми. Като излезем на разходка си носим готово пюре, защото е по- удобно. Когато се появят повече зъбки и дъвкането бъде усвоено като техника още по- добре храненето става още по- лесно.

# 19
  • Мнения: 7 723
И двете ми деца съм ги хранила с храна от ДК.
Супер- доволна съм.
Според мен още ви е рано, най- добре се консултирай с педиатъра,
той най- добре ще прецени откога да започнеш Peace

# 20
  • Мнения: 375
И аз съм за детската кухня-вкусно,разнообразно,лесно

# 21
  • Мнения: 27 524
Мнението ми е отрицателно. Не бих записала детето си, освен ако не е крайно наложително.

# 22
  • Мнения: 1 044
Аз съм за ДК! Частна такава  Peace
Носят ти храната в къщи. Разнообразна е и с гарантирано качество.

Незнам как намирате време да сготвите 3 ястия, пък и вечеря за семейството. Ние като излезнем на разходка се прибираме към 19:30 ч. /лятото, де  Sunglasses/



Аз имах изградена много стройна организация и режим. Докато детето спеше два пъти на ден-до 1г.9м., ми бе супер лесно. Сутрин ставахме в 7.30 часа. Приготвях закуска-овесени ядки, кус-кус,попара,филийка/това става бързо/.После игри, игри - ако е хубаво времето навън, ако е лошо в къщи. В 11.00 предиобеден сън. През това време аз слагам обяда му и докато се готви той, аз чистя. След това обядваме  и излизаме, ако е хубаво времето или игри в къщи. Връщаме се за сън в къщи. Аз готвя и домакинствам-готвенето ми отнемаше около половин час. След обед закусваме и излизаме навън докато издържим- понякога и до 20 часа. След това мляко или плод или и двете, къпане и в леглото.След като започна да спи само по веднъж на обед, започнах да готвя след обед и за следващия ден или вечер,когато тати се върне от работа. Получава се, ако има желание човек, всичко става, само дето се уморявах повечко, но пак казвам заслужава си.

# 23
  • Мнения: 447
Отрицателно.   Twisted Evil
Готвенето в малка тенджерка за детето никога не ми е отнемало повече от половин, в редки случаи един час. Според мен си е чист мързел да не сготвиш на детето си, а да го запишеш на млечна кухня и по никакъв начин не оправдавам майките които го правят.

# 24
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Мисля, че нищо лошо няма в ползването на детска кухня, най-вече е много евтин и лесен вариант. Аз обаче съм работила преди години в една такава и, не ми се изпада в подробности защо, съм си обещала, че ако имам деца, те няма да ядат от ДК. Засега ми е много лесно, приятно и спокойно да готвя сама за детето си. Детските манджи са съвсем прости - режеш разни неща и ги вариш, най-много да се наложи да ги бъркаш няколко минути. Дори отнема по-малко време от ходенето до кухнята Wink

# 25
  • Мнения: 24 467
Точно това се опитвам и аз да обясня, че за мен е по- трудоемко и ангажиращо да бия всеки ден пътя до ДК, в пек, в дъжд, в сняг, при вятър, да се редя на опашка /това ако мога да го избегна, винаги го правя/ и да се връщам у нас след това.
Готвенето само за бебето, преди да започне да се храни от общата храна отнема време точно 10 минути- нарязваш продуктите и вариш в тенджерата под налягане. Варенето въобще не го включвам във времеготвенето, тъй като не изисква моето присъствие. След това само изключвам, чакам да изстине и пасирам за 1 минута. И ядем каквото си искаме.
Затова се чудя на майки, които казват, че ДК пести време. Настрани оставям въпроса какво и как е приготвено там.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И двете ми деца са хранени от ДК. Каката от по-рано, малката - доста по-късно, поради кърменето и късното захранване. И до сега не яде  всичко, но ДК е страшно улеснение, сопоред мен  Peace

# 27
  • Мнения: 1 733
Мнението ми за кухните е положително, но все пак вие сте още малки. Захрани детето първо с всички видове храни и тогава го запиши на кухня.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Колкото и добра готвачка да се правя не мога да сготвя като в детската кухня.Там винаги е разнообразно и съобразено с нуждите на децата.Аз примерно немога да сготвя риба за бебе , лелите знаят как Peace.и три яския за 80 ст никога немога да направя!!!
Абсолютно.

# 29
  • Мнения: 5 362
От 6-я месец тръгнахме на ДК.
Доволна бях.

Общи условия

Активация на акаунт