Много силно подсечено дупе

  • 23 910
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Маминки,моля ви помагайте!
Сина ми от 3 дни е с адска диария, с която почти се преборихме.Благодарение на нея обаче дупето му е зверски зачервено, не дава да го пипнем нито измием само с водичка.Стиска се и реве толкова жално че ми идва да ревна и аз с него.Играе си легнал по корен върху висока възглавница, така и спинка.Мазем го с крема против подсичане  на бубчен при всяко сменяне на памперса.До сега винаги е помагал, което ме навява на мисълта, че обикновен крем няма да помогне ,а може би някаква лечебна козметика...



Моля и ако някоя мама от Варна се включи да ме насочи от къде мога да купя каквото и да било,защото сме във вилната зона на Варна



p.p.Извинете ме за латиницата, пиша от ДЖИ-ес-ем,нямам достът до PC

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 14:18 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 1 733
Има един крем (забравих му името), който ни го изписа педито, когато бяхме в подобна ситуация. Ще потърся и ще ти кажа името. То е лекарство, не козметичен крем и веднага действа.

# 2
  • Мнения: 814
 Пробвай с Универтан-продават го във всяка аптека. Много съм доволна от него Peace

# 3
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Киснахме дупето във вода с тетра 2 пъти дневно и мазах със зехтин с жълт кантарион и задължително го оставях по голо дупе по 20-30 мин - така го "ремонтирах", а неговото дупе беше станало на рани и кремовете, които му нанасях преди това просто не помагаха ... А педито ми беше изписала и Клотримазол ( май така се казваше) Най-добре идете на лекар  Peace
Имам шишенце с готов разтвор зехтин и жълт кантарион, тетра, както и крем против подсичане от аптека "Попова" - ако искаш ще ти дам да пробваш

# 4
  • Мнения: 1 733
Кремчето е Певизон. Можеш да го ползваш не повече от 7 дни, защото е силно, но прочети внимателно листовката, там всичко е описано.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хума ще го излекува със сигурност.
Суха хума от аптеката. След измиване (вода, не кърпички!) дупето се пудри внимателно със суха хума, никакви кремчета, и се слага пампата. Резултатът е бърз и много ефектен. Изпробвано лично със страхотен успех.

# 6
  • Мнения: 463
Хума ще го излекува със сигурност.
Суха хума от аптеката. След измиване (вода, не кърпички!) дупето се пудри внимателно със суха хума, никакви кремчета, и се слага пампата. Резултатът е бърз и много ефектен. Изпробвано лично със страхотен успех.

И аз съм за хумата. Само, че аз я разбърквам със зехтин и така мажа цялото дупе.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 726
аз не бих намазала дупето на някое от децата ми с изброените кремове( Универтан, Певизон, Клотримазол).  Naughty. Противогъбични са и само по лекарко предписание.
Много помага специалния крем на Мустела , от серията лечебна козметика, потърси го в някоя аптека.
http://www.roditeli.info/mustela/dermo-pediatrics/diapers/

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 241
Пробвай да го намажеш с Пиоктанин,при нас имаше ефект.Малко цапа,но лесно се измива ,и ако има ранички на дупето,се  облекчават.

# 9
Пробвай да го намажеш с Пиоктанин,при нас имаше ефект.Малко цапа,но лесно се измива ,и ако има ранички на дупето,се  облекчават.

И при нас това помогна много




--------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 14:20 от Доня Туфиня

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Хума ще го излекува със сигурност.
Суха хума от аптеката. След измиване (вода, не кърпички!) дупето се пудри внимателно със суха хума, никакви кремчета, и се слага пампата. Резултатът е бърз и много ефектен. Изпробвано лично със страхотен успех.
Peace Peace Peace

И при нас пудрта много помага, ама аз с пудра на Бюбхен ползвам, по честа смяна на памперса и често пудрене и минава много бързоо.

# 11
  • Мнения: 1 426
На нас универтана много ни помага, предписвали са ни го. Мисля, че не е против гъбички.

# 12
  • Мнения: 83
Мажех с "Creme nutritive au cold cream" на Klorane. Но най-ефикасно е за няколко часа през деня да седят голички. Така не се запарват, а и сега е лято- на бебетата им е приятно да шляпат голички  Hug Така им минава за 4-5 дена. Сега мажем с преварен зехтин и нямаме проблеми  Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 146
Моят съвет е да влезнеш в първата срещната аптека и да си купиш Цинкова паста - струва по-малко от 5 лева със сигурност. При моят син този проблем се появи когато беше на 9 месеца. Мазах с какво ли не. Бяхме на гости на лелята на мъжа ми - тя е фармацевт, и аз й споменах за нашият проблем тя ми каза за тази паста от тогава винаги имам вкъщи и винаги ни помага. Дано се оправи по-бързо дупенцето, че сигурно му е доста некомфортно.   bouquet

# 14
  • Мнения: 447
Моя  съвет е да махнеш памперсите и да оставиш голото дупе да се ветрее. Преди да почнеш да мажеш с каквото и да е е хубаво дупето да се види от педиатър. При подобен проблем ни бяха изписали "тридерм"...

# 15
  • Мнения: 321
   И аз ползвах козметиката на бюбхен до момента когато видях, че и да мажа с него зачервеното дупе то още повече се зачервяваше.
 При тези ситуации аз ползвам  BABY TAN  не е скъп около 1,5  2,0 лева беше и за няколко дена се оправя. Това е цинкова паста има го във всяка аптека.

# 16
  • Мнения: 473
Дупето на мойто бебче беше силно зачервено и имаше ужасни пъпки. Ревеше непрекъснато от болка. Мазахме с крем Стелактив на Мустела, който е за подобни проблеми и мина бързо.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Пробвай с Универтан-продават го във всяка аптека. Много съм доволна от него Peace

И на малката страшно и помага.  Peace

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 197
При тези неприятни ситуации използвам само Витасин и при всякакви други-стреници,гъбички и т.н.Много съм доволна.Ако искаш си го купи и го използвай. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 790
Седящи бани със смрадлика и после крем Baby Tаn. При нас помогна, дано и при вас да подейства  Hug

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да се включа и аз с една бабина деветина - краве масло! Направо от бучката. Доста облекчава.

А иначе в аптеки, които приготвят лекарства, правят и кремове специално за подсечено дупе. За съжаление не мога да ти кажа състава, но предполагам, че аптекарите ще знаят.

# 21
  • Мнения: 2 652
Лелеее, колко много и разнообразни съвети. Аз не разбрах колко голямо е бебенцето. Моята бебка е на месец и половина и също наскоро имахме подобен проблем - просто е ужасно, поне ден-два ще е така. Аз правих промивки с лайка, водата трябва да е по-хладка, защото топлата много дразни. Слагах пудра, защото я болеше като я мажа. Дано да мине скоро.

# 22
  • Мнения: 8 769
Аз не разбрах колко голямо е бебенцето.
На 1г3м.

Констанс, имах същия проблем със сина ми долу горе на същата възраст. Мазах с Мустела; Правих бани с лайка. После минах на крем невен и баня с лайка.

# 23
  • Мнения: 459
Констанс миличка,  Hug аз имах такъв случай и мазах с УНИВЕРТАН (2 пъти на ден) и поливах обилно със смрадлика за 1 ден изчезна всичко.

Дано се оправи бързо  Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 980
3-4 пъти ни се случи най-накрая разбрахме, че не и понасят портокалите, и докаот не ги спряхме и всичко което ги има, дупето не мина, мокрите рани нищо не ги лови, нито цинкови нито масло, само пудра но и тя пада, затова намазах с крем за разранени зърна ( в случая на авент) крема е лепкав и запечатва раната, винаги е помагало от тогава! Peace

# 25
  • Мнения: 5 026
Купи хума, ръси и мажи с Бочко. Редувай ги. 100% положителен ефект  Peace

# 26
  • Хасково
  • Мнения: 726
На нас универтана много ни помага, предписвали са ни го. Мисля, че не е против гъбички.
за повече информация тук http://www.bda.bg/bdias/5819d.pdf

# 27
  • Мнения: 22 531
Пробвай да го намажеш с Пиоктанин,при нас имаше ефект.Малко цапа,но лесно се измива ,и ако има ранички на дупето,се  облекчават.

И при нас това помогна много




--------------------
Пиши на кирилица!
И на Дани му помага винаги при сериозно подсичане.

# 28
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
Рали като се роди мъж ми беше накупувал сто крема против подсичане. На 10-я ден детето така се беше подсекло, че не й беше останало здраво място по дупето. В една аптека ми казаха да я мажа с бадемово масло на Икаров. Оправи се за 2-3 дни. От тогава сме само с него. На всяка смяна на памперса я мажа и никога повече не се е подсичала.

# 29
  • София
  • Мнения: 43 904
при нас помагаше лансиноха много. И бюбхена за подсечено дупе, иначе знам че по аптеките забъркват някакви много хубави кремчета, но ние не сме стигали до употребата им.

Бочко например на Филип изобщо не му действаше...та си е и до дупе.

# 30
  • Мнения: 512
На нас ни памагаше само седенето по голо дупе (колкото е възможно по-дълго, пък и сега е топло) и мокрене с тампончета, напоени в смрадлика (чайче). Кремовете само го дразниха повече и пречеха на заздравяването. Не използвахме и сапун за миене на дупето - пищеше страховито, само с хладка водичка... Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 6 248
Кремчето е Певизон. Можеш да го ползваш не повече от 7 дни, защото е силно, но прочети внимателно листовката, там всичко е описано.

И при нас този крем реши проблема, 3 седмици се борихе с какво ли не - бочко, бюбхен, мустела лечебния крем, смрадлика и здраве.  ние почнахме с Певизона 2 пъти дневно сутрин и вечер, през останалото време при всяка смяна ня памперса мажа с отвара от смрадлика и крем здраве.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 360
Констанс, минахме през това само преди седмица.
Дадох и череши и в резултат почти диария и дупето в отчайващо състояние. Започнах да я мажа с противогъбични кремчета, но майка ми взе положението в ръце и ме посъветва да я оставям колкото може повече време по голо дупе и да мажа само със "здраве", за да не се овлажнява кожата. За един ден се оправи. Събличай го Тино и го оставяй по дупе, не се засилвай веднага с медикаментозните кремове. Hug

# 33
  • Мнения: 315
Киснахме дупето във вода с тетра 2 пъти дневно и мазах със зехтин с жълт кантарион и задължително го оставях по голо дупе по 20-30 мин - така го "ремонтирах", а неговото дупе беше станало на рани и кремовете, които му нанасях преди това просто не помагаха ... А педито ми беше изписала и Клотримазол ( май така се казваше) ...
Тетрата или още смрадлика, за мен е най- доброто и зехтинчето след това Simple Smile
А за Клотримазола... нямам думи  #Crazy

# 34
  • Мнения: 7
в началото ми се случи 1-2пъти.оправихме се с бочко,оттогава да чукна на дърво не ми се е случвало.

# 35
  • Мнения: 324
Щом сте във Варна, ти препоръчвам да отидеш в аптека "Попова" на ул."27 юли"16. Това е на центъра /от хотел Черно море тръгвате в посока центъра/, срещу църквата "Свети Николай".
Търсите крем за подсечено бебе. Правят го в аптеката.
Това е единствения крем, който е помагал на детето ми мигновено, когато имаше чак рани от подсичане  Tired

# 36
  • Мнения: 54
Пробвай да го намажеш с Пиоктанин,при нас имаше ефект.Малко цапа,но лесно се измива ,и ако има ранички на дупето,се  облекчават.


Много е ефикасен.Опитай!

# 37
  • Мнения: 941
при нас много помага на авент, който е талк но като крем, не мога да се сетя как се казваше, понеже имах мострички и съм ги хвърлила, но наистина прави чудеса

# 38
  • Мнения: 8 769
Konstans, какво стана с дупето? Пробва ли някоя от рецептите? Справихте ли се с проблема?

# 39
  • София
  • Мнения: 580
 Бейби тан при нас веднага даде резултат препоръчвам ти го горещо и е страшно евтин 1.20лв.

# 40
  • Мнения: 7
Хума ще го излекува със сигурност.
Суха хума от аптеката. След измиване (вода, не кърпички!) дупето се пудри внимателно със суха хума, никакви кремчета, и се слага пампата. Резултатът е бърз и много ефектен. Изпробвано лично със страхотен успех.
По дупето на моето бебе имаше рани.Пробвах какво ли не - нищо не помогна.
Хумата го оправи за отрицателно време Hug Удивителен резултат

# 41
  • Мнения: 814
Крем - Linola Fett. Има го по аптеките около 10 лв. Още след 1-вото мазане, даде страхотен резултат. В никакъв случай, обаче не мажи с крем, който има цинк докато не мине разраняването. Успех

# 42
  • Мнения: 139
Бебе-Тан, Клоран вършат много добра работа. Преварен зехтин също помага.

# 43
  • Мнения: 3 499
Ще ти кажа с какво ще му мине за 1 ден - с едно багрило, казва се Фуксин и струва 1 лв, но много цапа. Моника се е подсичала до кръв, с него минава за 1 нощ. После слагаш крем Бочко върху мястото и до още 1-2 дни  ще е минало напълно. Не се притеснявай, че багрилото ще изцапа дупето. След две-три бани ще се измие напълно. Ползвала съм го ужасно много пъти и него и Бочкото. Друг крем не съм слагала. Това за Фуксина го научих в болницата, където в интензивното работеше моя приятелка като акушерка, гледаше бебчетата. Моника беше в кувиоз няколко дни на кислородна палатка и там се подсече зверски по врата. Тогава тя ме помоли да й разреша да намаже с Фуксин, и подсеченото мина за 2 дни. Много е гадно ,цапа, но страшно помага.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 174
Много зависи какво е причинило подсичането.
Магдалена имаше ешерихиа коли (май се оказа че са я заразили в болницата),
която бактерия беше довела до сериозно и уприто подсичане.
Затова единственото, което помогна беше Имазол (съдържа Клотримазол), което е лекарство за гъбични инфекции.

# 45
Видях много отговори, но никъде не срещнах някоя мама да е използвала Ломексин против много подсечено дупе! Кажете моля, дали сте го използвали?

# 46
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Хумата действа безотказно и много бързо. Аз я ползвах като гъста кашичка,разредена с вода (в затворено бурканче може да се съхранява дълго време),или като пудра. Абсолютно безвредна е.
Другото "лекарство" е свалянето на памперса-тъкмо сега,докато е топло, може да се приучи на гърне.

# 47
  • Мнения: 1 672
кремчето за смяна на пелени на Клоран много помага, на нас поне ни помогна



Общи условия

Активация на акаунт