Презервативи??!!

  • 5 175
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108

Здравейте  Wink Не знам дали се повтарям с тази темичка(ако е така съжалявам). Peace
Какво мислите за презервативите и предпазването от нежелана бременност с прекъсване на акта....Мисля,че този въпрос като цяло ще е интересен и полезен!!!!
Как се пазите вие??

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Защо си сложила ядосан емотикон? Сигурно имаш нещо против презервативите  newsm78

# 2
  • Мнения: 108
Грешка...аз го редактирах...не се ли вижда вече??? newsm78

# 3
  • Мнения: 526
Според мен темата е по-скоро за клюкарника,освен ако не разглеждаме презервативите като моден артикул Whistling

# 4
  • Мнения: 27 524
Или ароматен  Joy

# 5
  • Мнения: 2 152
а в зависимост от различните вкусове - директно в Готварския hahaha  chef

# 6
  • Мнения: 108
Не мисля че темата е неподходяща Wink По тази логика темата за противозачатъчните също не бива да е тук........

# 7
  • Мнения: 274
На мен темичката ми харесва Simple Smile с моя прятел не ползваме много често ( караме си е на прекъснат полов акт) иначе от презервативеите единствените които одобрявам са durex- thin или там квито бяха тъмно червената опаковка такива релефни и тн не ги обичам...

# 8
  • Мнения: 108
Да не повярваш има някой който се кефи на темата Hug  Hug  Hug  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 5 919
Ще отговоря по същество: и ние обикновено се пазим с прекъснат акт, макар че е по-ненадежден метод от презервативите. Но с тях никак не ми харесва... Confused

# 10
  • Мнения: 804
Винаги ползваме презери, и на двамата ни е удобно така Peace

# 11
  • Мнения: 108
Презервативите са удобни и сигурни ама кофти е когато стане гаф и Постинори да се пият....
Иначе за прекъснатия акт мен супер много ме е страх....а в същото време мн мои приятелки го правят така...и всичко си е 6... Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 1 128
Допреди бременноста с противозачатъчни.
Действахме с презервативи когато забравях да изпия някой ден таблетката,но са ми доста неудобни......то като се нагорещиш тази техническа спирка доста ми разваля удоволствието.

# 14
  • Мнения: 526
Всъщност,по темата,не ми е приятно с презервативи и изобщо не ги обичам.Ако някой ден реша да ходя на чуждо,може и да ползвам.
За предпазване от бременност винаги съм разчитала на хапчетата.

# 15
  • Мнения: 1 172

Здравейте  Wink Не знам дали се повтарям с тази темичка(ако е така съжалявам). Peace
Какво мислите за презервативите и предпазването от нежелана бременност с прекъсване на акта....Мисля,че този въпрос като цяло ще е интересен и полезен!!!!
Как се пазите вие??
Не знам на колко години си, но въпросът ти звучи доста детински. Какво мислим ние за презервативите, едва ли е от значение в твоя случай. Най-добре посети гинеколога си и заедно определете кой е най-добрия контрацептив за теб.
Ето няколко факта:
- СПИН се предава по полов път и не само. Ако веднага след необезопасен полов акт си направиш изследване, то нямаа да знаеш дали реално си заразена или не,защото има прозоречен период от 3 до 6 месеца според начина, по който те изследват. Същото важи и за партньора ти - ако ти покаже негативен тест от днес, това нищо не означава.
- Чрез презервативите се пазиш не само от бременност. Тук идва въпросът колко доверие имаш на партньора си, и колко е вероятно да лепнеш нещо от него.
- Хората не обичат да си правят често тест за СПИН. Не знам защо, но е факт. Т.е. човекът до теб може да те зарази не защото крие от теб, а защото и той самият не знае

Иначе моето мнение е, че презервативът е задължителен във всеки случай, когато съществува и минимален риск от заразяване. Но всеки сам си преценя доколко може да си позволи да рискува. В крайна сметка рискува единствено собствения си живот и здраве. И не е задължително да ходиш по чуждо, за да пипнеш нещо. Партньорът ти също може да ти донесе болест от ходене по чуждо.

# 16
не ги харесвам предпочитам натуралното,спиралата е идеалния вариант за мен. Е, ако решиш да "кривнеш" е задължителен!

# 17
  • Мнения: 2 336
Аз също не съм им фенка. И ние бяхме на прекъснат полов акт и не сме имали проблем. Но това може да стане като има пълно доверие между партньорите.
Сега сме на непрекъснат.  Laughing

# 18
  • Мнения: 47 890
да бе, с прекъснат полов акт преди 6 години се оказах бременна  Stop
след това ползвах спирала, сега сме на презервативи, вече сме свикнали и е много удобно, евтино е и се чувствам сигурна
един път имаше гаф и пих постинор, ама никой метод не е 100% сигурен, а така поне няма други странични ефекти

# 19
  • София
  • Мнения: 392
Винаги ползваме презери, и на двамата ни е удобно така Peace
също и то започнах след като правих аборт от прекъснат акт.кумата ми пък беше забременяла със спирала,та май нищо не е 100 % сигурно,но с през-ва досега не съм имала проблем.

# 20
  • Мнения: 2 022
Ще отговоря по същество: и ние обикновено се пазим с прекъснат акт, макар че е по-ненадежден метод от презервативите. Но с тях никак не ми харесва... Confused

 Peace

Мразя презервативи.....

# 21
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ние ползваме, че с тия хапчета и с тоя прекъснат полов акт си имаме Вики Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 108

Здравейте  Wink Не знам дали се повтарям с тази темичка(ако е така съжалявам). Peace
Какво мислите за презервативите и предпазването от нежелана бременност с прекъсване на акта....Мисля,че този въпрос като цяло ще е интересен и полезен!!!!
Как се пазите вие??
Не знам на колко години си, но въпросът ти звучи доста детински. Какво мислим ние за презервативите, едва ли е от значение в твоя случай. Най-добре посети гинеколога си и заедно определете кой е най-добрия контрацептив за теб.
Ето няколко факта:
- СПИН се предава по полов път и не само. Ако веднага след необезопасен полов акт си направиш изследване, то нямаа да знаеш дали реално си заразена или не,защото има прозоречен период от 3 до 6 месеца според начина, по който те изследват. Същото важи и за партньора ти - ако ти покаже негативен тест от днес, това нищо не означава.
- Чрез презервативите се пазиш не само от бременност. Тук идва въпросът колко доверие имаш на партньора си, и колко е вероятно да лепнеш нещо от него.
- Хората не обичат да си правят често тест за СПИН. Не знам защо, но е факт. Т.е. човекът до теб може да те зарази не защото крие от теб, а защото и той самият не знае

Иначе моето мнение е, че презервативът е задължителен във всеки случай, когато съществува и минимален риск от заразяване. Но всеки сам си преценя доколко може да си позволи да рискува. В крайна сметка рискува единствено собствения си живот и здраве. И не е задължително да ходиш по чуждо, за да пипнеш нещо. Партньорът ти също може да ти донесе болест от ходене по чуждо.

С всичко това за болестите съм съгласна с теб!Но е много глупаво да ме питаш за години,не смятам че 21 са малко и не мисля че темата не е  подходяща за вече семейни жени,нима вие не правите секс???????
А за въпроса кой на кого може да лепне нещо-срещу това никой няма застраховка!!!А спрямо моята връзка-имам сериозен приятел от 3 години,имам му пълно доверие-Той е страхотен,влюбен до полуда в мен мъж.

# 23
  • Мнения: 364
Дори двама души да си имат доверие, дори да не си изневеряват, пак няма гаранции!
Хламидии можеш да пипнеш от всякъде, после да ги лепнеш на партньора!
Да не говорим, за гъбичките, те могат да се предават до безкрайност!
Някой да е чувал за ХПВ - причинява рак на шийката на матката!

Предпочитам безопасността, която ми осигурява презерватива. Peace

# 24
  • Мнения: 1 172
Но е много глупаво да ме питаш за години,не смятам че 21 са малко и не мисля че темата не е  подходяща за вече семейни жени,нима вие не правите секс???????


А не смяташ ли, че е по-разумно начина за предпазване да го определиш заедно с гинеколога си? Не казвам, че женените не правим секс. Но никога не бих решила как да се пазя, допитвайки се до форума. Удобното за едни е неудобно за други, здравословното за едни е неприемливо за други. Казваш, че връзката ви е от 3 години, което по мое мнение предполага редовен секс, не инцидентни контакти. Съответно и контрацептивите би следвало като защита да отговарят на тази интензивност.
За годините - подозирах, че си около 18-20 годишна, съдейки по обяснението, че приятелките ти разчитали на еди-кво си и нямали никакви проблеми с нежелана бременост и т.н. Сериозно, иди на гинеколог и заедно преценете какъв метод за пазене да използваш. За протокола - на твоята възраст и аз имах вече 4 годишна връзка и ползвах презервативи всеки път. А гинекологът ми тогава беше определил това за най-подходящ за мен контрацептив. Сестра ми пък пиеше хапчета по препоръка на същия лекар. Всичко е много индивидуално и когато става въпрос за здравето и живота ти удобно/неудобно е по-добре да е по-назад в критериите ти при избора.

# 25
  • Мнения: 830
ползвам  Peace

# 26
  • Мнения: 108
И сега май е време вече и аз да кажа.............ние също се пазим със презервативи винаги Simple Smile
Защо пуснах темата?-Наистина исках да видя другите какво биха казали Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Flutter

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
И аз не предпочитам с презервативи.. Sad

# 28
  • Мнения: 219
Аз не съм фен нито на едното,нито на другото.При прекъснатия много рисково ми се струва а за презервативите...ми не ги обичам никак.Спирането да се сложи-дори и за секунди,някак ми променят и чувството-въпреки че един познат твърди,че разликата е във психиката-т.е знаеш,че го има и затова го чувстваш различно,на мен пак си ми  еразлично...
Живи и здрави като родя или ще си пия пак хапчета,или спирала или нещо друго ще мислим.

# 29
  • Мнения: 2 270
Ако не ти харесва с презерватив или се страхуваш от забременяване при прекъснат полов акт, пии хапчета Peace

# 30
  • Мнения: 2 197
Първия път се пазим с прекъсване на акта, а втория с презерватив. предполагам, че няма нужда да обяснявам защо - всеки знае.

# 31
  • Мнения: 139
Ползвам презервативи винаги. Те ми осигуряват психически комфорт, нямат странични ефекти нито за мен, нито за партньора и не може да се намери довод, който да ме убеди в твърдението, че без презерватив било по-хубаво.

# 32
  • DE
  • Мнения: 967
Хапченца!

# 33
  • Мнения: 274
според мен (не че някой ме е питал)  *SV*  пише много полезна информация, и разсъждава доста мъдро,но нали форума е да си пишем разни темички да си каже всеки мнението и тн не е нужно ако някоя тема не ти хареса да опрекваш другите за това,че са писали и тн.

# 34
  • Мнения: 6 991
Прекъснат акт, след тестове за СПИН.
Щото аз искам бебе, той не. Да видим кой е по-късметлия. Засега той Laughing
Преди брака за мен презервативите са били задължителни.

# 35
  • Мнения: 14 654
Предпочитам ги пред всеки друг контрацептив.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 100
не ползваме презервативи, не ми понасят Close

# 37
  • Мнения: 2 035
Преди бебка използвахме главно тях, но сега "страх лозе пази" минах на орални контрацептиви, че голям съм шаш да не се обебя толкова скоро пак  Crazy

# 38
  • Мнения: 46 434
Презервативи.

Преди известно време решихме да не ползваме, демек прекъсване на акта, но толкова ме е страх от бременност, че не ми издържаха нервите, залагам на сигурното  Stop не ни пречи за сега ...

# 39
  • Мнения: 3 674
Не ползваме презервативи..  Sunglasses.

# 40
  • Мнения: 4 546
предпочитам презервативите.
прекъсването на акта не ми допада психически. също, по ТВ веднъж хванах някакъв лекар да обяснява, че прекъснатият акт, ако се практикува в продължение на години, допринася за създаване или задълбочаване на проблеми с простата при мъжете. пък мен мойто мъж си ми е мил, не искам да се поврежда  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 47 890
за презервативите- и на мен н е ми харесва момента със слагането, но толкова ме е страх да не забременея, че като знам че няма презерватив и изобщо не мога да се отпусна и секса просто не се получава, а с презерватив съм спокойна и всичко си е ок
въпрос на психика Peace

# 42
  • Мнения: 253
Не харесваме презервативи, нито аз, нито мъжа ми! И по по най да са, ако можем без тях!Предпочитам други методи - хапчета преди, сега спирала, може  и да се стерилизирам  след няколко години, като реша със сигурност че не искам повече деца. 
Иначе ако не е сигурна връзката, ако има и  дори и най малко съмнение за болест, инфекция, зараза презерватива е единственото решение и съм най големия му поддръжник! Peace

А няма ли в БГ прогестеронови инженкции?
Слагат се муслулно на 8-12 седмици и са 99% сигурни.
Тук са доста разпространени и почти без пари. Държавата плаща за тях, за контролиране на раждаемоста.
В клиниките има и свободно презервативи, всеки да си взема, както и МНОГО информация за СПИН и много други болести предавани по полов път. 

# 43
  • София, център
  • Мнения: 3 455
...нима вие не правите секс???????


ССФ не прави секс  Laughing !

# 44
  • Мнения: 302
Не си падам нещо по презервативите  Peace

# 45
  • Мнения: 1 446
Ще отговоря по същество: и ние обикновено се пазим с прекъснат акт, макар че е по-ненадежден метод от презервативите. Но с тях никак не ми харесва... Confused

Подкрепям. да допълня, че от презервативите получих и някакви гъбички!

# 46
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 797
Не ползваме Blush

# 47
  • София
  • Мнения: 392
Ще отговоря по същество: и ние обикновено се пазим с прекъснат акт, макар че е по-ненадежден метод от презервативите. Но с тях никак не ми харесва... Confused

Подкрепям. да допълня, че от презервативите получих и някакви гъбички!
със сигурност не е било от презервативите,те са стерилни.гъбите си живеят в организма в минимални количества,но при отслабване на имунитета-болест,бременност идр започват да се множат. Peace

# 48
Я, тийнейджърски въпроси! Явно ти е рано за такива работи "за възрастни". За домашно "Мъжът и жената интимно", издание някъде през 80-те години на миналия век. Ако ти е се види дебела, предполагам почти всеги брой на Космополитън/Грация/Коса/Блясък (ненужното да се задраска) съдържа олекотена версия на размисли по тези и други "така наболели проблеми на нашето съвремие".

# 49
  • Мнения: 1 047
Кондомите са задължителни, ако правиш секс навън.
У брачното ложе-натюр.

Що си създавате грижи, бе хора?
Просто спрете секса. Свиква се.

# 50
  • Мнения: 4 965
Дори двама души да си имат доверие, дори да не си изневеряват, пак няма гаранции!
Хламидии можеш да пипнеш от всякъде, после да ги лепнеш на партньора!
Да не говорим, за гъбичките, те могат да се предават до безкрайност!
Някой да е чувал за ХПВ - причинява рак на шийката на матката!

Предпочитам безопасността, която ми осигурява презерватива. Peace

Още повече, че има достатъчно оребрени, релефни и т.н., които увеличават значително приятните усещания и за двамата партньори, а и всичко е сигурно, чисто  Embarassed и не се налага да се прекъсва на най-интересното /както е при пркъснатия полов акт/.
А и от пазене с прекъснат полов акт аз родих двуяйчни близначки, а и четох някаква статистика преди време, че в около 30% от случаите с прекъсване - се стига до бременност.
Спирала не бих си сложила и не бих вземала хапчета, защото имам гинекологични и хормонални проблеми.
И за двамата презервативите са допълнителна екстра.
Просто не си купувайте обикнавени от 20 ст. и ще видите разликата  Crazy.

# 51
  • Мнения: 3 271
Просто не си купувайте обикнавени от 20 ст. и ще видите разликата  Crazy.

 Peace
Това е единственият приемлив за нас вариант на пазене. Но всеки си прави сам избора за себе си, тялото си и партьора си.

# 52
  • Мнения: 1 174
Ползваме презервативи откакто се роди бебка и това е начинът ми за предпазване от втора бременност, засега. Simple Smile
Не желая да пия хапчета.

Искам да попитам всички вас, които се пазите чрез прекъснат полов акт и "мразите" презерватива, как се чувстват партньорите ви и задавали ли сте им някога този въпрос?Не е ли егоистично от страна на жената да разчита на мъжа да я задоволява, разваляйки удоволствието си от секса, чрез прекъсване и изчакване и как бихте се почувствали вие, жени, ако трябва да го правите редовно? Хайде да се поставим и на мястото на партньорите си! Simple Smile

Извинявам се, ако сменям малко посоката на темата.

# 53
  • Мнения: 3 271
Не е ли егоистично от страна на жената да разчита на мъжа да я задоволява, разваляйки удоволствието си от секса, чрез прекъсване и изчакване

Питала съм. Казват ми, че не им прави впечатление, свиква се и т.н. И че с презерватив било по-гадно от това  Wink
Хора разни, разни идеали  Peace

# 54
  • Мнения: 690
С този прекъснат акт, са налице, двете ми щерки Joy. Свикнахме с презервативите и нямаме проблеми Laughing

# 55
  • Мнения: 550
естествено, че се свиква, младото поколение дори не го коментира.... лошото е, че нежеланието да слага презерватив нараства право попорционално със възрастта на партньора (това е мое наблюдение) имам предвид, че "крехкото агнешко" изобщо не коментира, БЕЗ не е опция...(явно сексуалното възпитание си казва думата) с колкото по-възрастни мъже съм била толкова по големи пазарлъци сме правили... това всичко което написах е от гледната точка на несемейна жена... виж като имам постоянен партньор не знам как ще стоят нещатата

# 56
  • Мнения: 1 612
Хич не обичам презервативите.
Добре, че не ми се налага да ги използвам (имаме проблеми със забременяването).
ive преди да разберем, че имаме проблем със забременяването съпругът ми ме пазеше точно с прекъснат полов акт и то ПО НЕГОВО ЖЕЛАНИЕ, з-о не обича презеравитиви. Така, че монетата винаги има две страни.

# 57
  • Мнения: 364
От 9 месеца и ние не използваме презервативи - опитвам се да забременея.
Иначе, изпробвали сме всички видове, които се предлагат на нашия пазар.
Веднъж, съпругът ми беше купил нова марка презервативи. Кой да прочете предназначението им. Изпробвахме ги същата вечер. Оказаха се ментолови! Sick Няма да описвам усещането, отвратително! #Cussing out
 Явно точно този вид е предназначен за орален секс! Ама кой да види! Joy hahaha Joy
От тогава презервативите се подлагаха на щателен преглед! Peace

# 58
  • Мнения: 3 537
Винаги и само с прекъснат акт, с презерватив и на двамата не ни е конфортно.

# 59
  • Мнения: 1 817
Мразим презервативите!  Peace Пазим се с прекъсване на полов акт. За съжаление ни се е налагало да се пазим и с презерватив по медицински причини  Confused .

# 60
  • Мнения: 4 665
Имам спирала. Презервативи не олзвам и не практикувам прекъсване на акта Simple Smile

# 61
  • Мнения: 244
отначало се пазехме чрез прекъсване но после решихме да правим бебе и разбрах какъв е кеф двмата заедно  Mr. Green но като родих..презервативи изпитвам панически страх да не забременя отново  Embarassed

# 62
  • Мнения: 1 152
Мразя презервативи! Прекъснатият полов акт е най-добре за нас!

# 63
  • Мнения: 730
Има вече сигурно десетки такива теми ,което до някъде определя интереса към поредната пусната и не мисля,че ще има еднозначен отговор.За едни е приемлив варианта презерватив,за други-не,но както и да е. Аз ползвам просто защото другите средства са ми противопоказни/хапчета и спирала/.На прекъснатия акт много не вярвам.

# 64
  • София
  • Мнения: 5 651
Не ги харесвам презервативите,губи се част от усещането,според мен  Thinking.

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Мразя презервативи. И двамата ги мразим. Почти винаги сме практикували прекъсването. Откакто правим отново опити за бебе, се родих  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 524
Повече от година съм фен на презервативите, без тях не мога, толкова съм свикнала. Не се губи усещането и е по-хигиенично.

# 67
  • София
  • Мнения: 175
Използваме презервативи в някои дни от месеца. Иначе с прекъсване на акта или просто завършваме орално. Хубавото е, че всичко зависи от моето мнение. Ако реша, че ще се чувствам по-сигурна, мъжът ми ще се съгласи и хич няма да мрънка. Ако пък се появи бебче, ще се справим. Това му е хубавото на връзката, да си спокоен и сигурен в партньора си.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт