Безразсъдното шофиране по пътищата на България

  • 5 340
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Не знам за вас, но в последно време съм просто потресена какво става по пътищата на България......всекидневно ни залива информация в медиите за стотиците безразсъдни или пияни шофьори, самозабравили се че карат кола, не самолет, които сеят смърт на пътя...........Вчера се прибирахме към София по магистралата и се нагледах на такива "смелчаци", които профучават покрай нас.............все едно ще изпуснат нещо...........бързат бързат.............. и накрая едно камъче на пътя или неволно зазяпване в пространството коства не само техния живот, но и на дузина невинни хора. ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ, ИСКАМ ДА ПЪТУВАМ СПОКОЙНО В СОБСТВЕНАТА СИ ДЪРЖАВА, БЕЗ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ, ЧЕ НЯКОЙ ЩЕ ОТНЕСЕ МЕН И СЕМЕЙСТВОТО МИ НЯКЪДЕ ПО ПЪТИЩАТА.................

В България трябва да има твърдо законодателство в тази насока, солидни глоби в ситуации, когато поради небрежност застрашиш живота на други хора.................

# 1
  • Мнения: 68
В четвъртък привечер пътувахме с децата за Пловдив. Към Вакарел имаше задръстване от около 3 км колона с автомобили- нещо необичайно за магистрала "Тракия".  Гледката беше потресаваща- две купчини ламарина, на разстояние 20 м, които  двайсетина минути преди това са представлявали един автомобил, и  в този автомобил са се возили хора. Ужасно действа на психиката такава гледка. Чудо е, че в автобуса не е имало убити.

След като отминах катастрофата, потресена, не съм вдигнала над 120 км/час. Изпревариха ме доста коли, ако съдя по моя километраж и скоростта, с която карах аз, те се движеха поне с 200. Бързат. Докато не дадат и техния автомобил по новините.  Sad

# 2
  • Мнения: 2 292
баба ми, добър шофьор, като я попитах кога ще стигнем , още преди 20 тина години ми каzваше , че като се тръгне на път не се пита кога ще стигнем, а се каzва когато стигнем , но да стигнем живи и zдрави.
Аz нямам часовник в колата, когато се кача zад волана не ме интересува колко важна среща имам. И zа срещи zакъснявам и съм пропускала и съм zакъснявала, но гледам да карам спокойно, дори и да не съм тръгнала навреме.

# 3
  • DE
  • Мнения: 967
Аз пък имам книжка, но не карам кола заради ей такива случаи!

# 4
  • Мнения: 3 521
ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ, ИСКАМ ДА ПЪТУВАМ СПОКОЙНО В СОБСТВЕНАТА СИ ДЪРЖАВА, БЕЗ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ, ЧЕ НЯКОЙ ЩЕ ОТНЕСЕ МЕН И СЕМЕЙСТВОТО МИ НЯКЪДЕ ПО ПЪТИЩАТА.................

И аz искам ама няма, глобите и zаконите според мен няма никого да иzплашат, това са неща, които се градят с въzпитание от родителите, ако на един мъж баща му е раzправял цял живот какъв мъжкар е и как кара "мръсно" шансът той да стане внимателен шофьор клони с малки стъпки към абсолЮтната нула. Лично мнение и наблЮдение.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 817
Трябва ние да започнем от себе си.

Аз например си включих ограничителя на скоростта в колата и сега колкото и да бързам не го изключвам. Минавам по булеварди, където може да се вдигне висока скорост, но максималната ми е 70 км/ч заради бул. България, където е разрешена.

А вие какво правите за да предотвратите войната по пътищата???

# 6
  • Мнения: 8 999
Мамка му! Карам кола като стриктно се придържам към правилата. В резултат на което непрекъснато ме псуват, яростни фарове се забиват в мен и присветват да се отместя, въпреки че карам с максимално разрешената скорост и те явно не би трябвало да ме изпреварват. Усърдно мигам с мигачите, винаги съм със запалени фарове, спирам на пешеходни пътеки, не минавам на жълто, давам предимство, въобще се старая да шофирам цивилизовано, но винаги ме е страх, че ще изям боя накрая. Не знам дали закони ще оправят народопсихология, липса на култура и простотия.

# 7
  • Мнения: 3 521
А вие какво правите за да предотвратите войната по пътищата???

Давам мигачи всеки път, когато zавивам или се престроявам и си полzвам огледалата по преднаzначение. Карам иzправна кола. Не шофирам след пиене, с махмурлук, когато съм преуморена или zа "раzтоварване" след скандал, не смятам, че съм адекватен шофьор в теzи случаи. Naughty

# 8
  • Мнения: 936
Точно липса на култура и простотия.
Помните ли , преди около 5 г, в. "24 часа" показваха на 1 страница жертви на катастрофи. Гледката наистина беше потресаваща. Sick
За нас най-фрапиращия случай беше преди 3 години като пътувахме към морето. Преди Попово ни изпревари един смелчага, нашето комби се разлюля като тревичка на вятър. Тоя същият човек го настигнахме сле 2-3 минути, колата беше в канавката с гумите нагоре.
Иначе аз си карам по правилата, който бърза да минава. Лошото е, че не осъзнава последиците.

# 9
  • Мнения: 3 521
Най_фрапантното беше преди две години по магистралата на път zа Варна от Пловдив, един автобус с мръсна гаz ни настигна и zадмина на една боя. Мъжът ми караше със 120, а пътя беше меко каzано zле. Също и по пътя към Чудните мостове, когато един смолянски мачо(беz да обиждам някой) иzпреварваше всички на zавоите, същия се беше спрял в едно дърво блиzо до Бачково, не съм zлоблива, но тогава подкарах бавно покрай него, попитах го до къде е стигнал с толкова бърzане и му покаzах среден пръст.

# 10
  • Мнения: 86
...........ами този с BMW-то от миналата седмица, която беше меко казано "летял" с 240 км./ч. и се разцепил на две?!!! На пътя има неписано правило - ПАЗИ СЕБЕ СИ И ОКОЛНИТЕ .........както каза една моя колежка днес - ако някой иска да се самоубива, да го прави, но да не застрашава другите......................  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 377

И аz искам ама няма, глобите и zаконите според мен няма никого да иzплашат, това са неща, които се градят с въzпитание от родителите, ако на един мъж баща му е раzправял цял живот какъв мъжкар е и как кара "мръсно" шансът той да стане внимателен шофьор клони с малки стъпки към абсолЮтната нула. Лично мнение и наблЮдение.

Аз пък мисля, че точно глобите и законите ще ни оправят, просто трябва някой да ги налага /доколкото си спомням за миналата година са платени около 10% от наложените глоби/. Имам приятел, които беше 7 години в Берлин, като се прибра спираше на пешеходна пътека и на жълто спираше /то жълтото иначе означавало да дадеш газ, че да минеш по-бързо/, вече не спира.  Rolling Eyes
И по повод на пешеходните пътеки имам пресен случай от петък. На булевард аз съм в средна лента, в дясната има паркирани коли, но все пак и горе-долу място да се мине, спрях на пешеходна пътека, последва свирене на гуми, и двете коли дето бяха зад мен ми минаха единия от ляво, другия от дясно. Направо се почуствах зле, хората дето пресичаха бяха вече пред моята кола, но само за миг си помислих какво щеше да им се случи ако бяха на 2-3 крачки по-напред или по-назад.  Confused

# 12
  • Мнения: 5 468
Въпреки всички случаи, хората не намалят скоростта. Нямаме съзнание. Да се върнат Жигулите и Ладите, и ще спрат катастрофите.
Миналата година, пътувах с автобус за Хасково. На магистрала Тракия преди нас беше станала тежка катастрофа. Не видях колата, но видях трупа на платното. Мъж. В тревата седяха жена и 10 годишно дете - прегърнати (в шок)... били са в колата. На платното лежеше без глава, с оголен задник мъжът и бащата (сигурно) на детето. Бях потресена от видяното и съжалих, че не съм седнала от другата страна в автобуса. Нямаше да видя това, ако не бях на това място. Ревах, та пушек вдигах сума ти километри надолу по пътя. Много ме е страх от катастрофи. А те стават всеки ден.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Болна тема ми е (и аз пусках такава тема преди няколко месеца).
Вчера се прибрахме от Бургас... пътищата са осеяни с некролози и паметни плочи... покрай които хвърчат коли с бясна скорост и създават рискови ситуации. Ще кажеш, че единствената им цел е да изпреварят колата пред тях.

# 14
  • Мнения: 86
Болна тема ми е (и аз пусках такава тема преди няколко месеца).
Вчера се прибрахме от Бургас... пътищата са осеяни с некролози и паметни плочи... покрай които хвърчат коли с бясна скорост и създават рискови ситуации. Ще кажеш, че единствената им цел е да изпреварят колата пред тях.

Но това изглежда прави впечатление само на хора като нас, а тези, които са потенциална опасност на пътя ги подминават с безразличите.............некролозите и паметните плочи са просто част от пейзажа за тях. Всеки път като съм ходила към Банкя и съм се чудела кое е това момиче Ани, чието име е написано върху една от колоните на пътя....................преди няколко месеца прочетох нейната история.................обиковено пътя към Банкя не е натоварен и една вечер тя тръгнала с колата си към София, срещу нея се носел един такъв безразсъдник със зверска скорост (защото тези като видят права отсечка и си мислят че света е техен) и вместо да я заобиколи - челен удар и момичето на място, а той - жив и здрав.............на по-късен етап делото срещу него - потулено. Трябва да има справедливост.........

Общи условия

Активация на акаунт