Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 март 2005, 19:19 ч.

Платен отпуск след 3-те месеца болнични?!

• 1 296
  • 21
  •   1
Отговори
Зная ли някой от вас дали мога да си ползвам малко от платената отпуска след изтичане на 3-те месеца болнични след раждане и след това да излеза в майчинство?

# 1
  • Plovdiv
можеш, не малко, ако искаш и цялата отпуска си ползвай, но по-добре е първо да излезнеш в майчинство, след това да се върнеш 10 дни на работа и тогава да излезеш в отпуска. Така отпуската ти ще се изплаща върху заплатата, а иначе ще я взимаш като процент от болничните

# 2
  • София-Париж-София
Цитат на: Valiare
Зная ли някой от вас дали мога да си ползвам малко от платената отпуска след изтичане на 3-те месеца болнични след раждане и след това да излеза в майчинство?

Излез си спокойно в отпуска! Аз така направих, взимах си цялата сума.

# 3
  • Sofia
Няма значение кога ще я вземеш, базата за плащане е 10 отработени дни в месеца, така че това са 10 дни от последния, отработен месец от теб

# 4
  • София
Точно така е както ти е казала Евпраксия, а не върху болничните (това пък откъде го измислихте Rolling Eyes обезщетение, каквото в случая са болничните не се ползва за база за изчисляване на възнаграждение. Базата ще ти е заплатата,на която си била преди да излезеш в болнични за бременност и раждане иимаш най-малко 10 отработени дни през съответния месец).И още нещо много важно затова ще си позволя да го напиша с червено, че водих 2 месечна битка - През времето на платения отпуск имаш право и на 50% от обезщетението за отглеждане на малко дете т.е. в момента 65 лв. месечно, които се прибавят към заплатата. Който иска да ми пусне на лични мейла си за да му изпратя отговорите от НОИ и Министерството на труда и социалната политика.

# 5
  • Sandhausen, Germany
Е това не го знаех:(
Аз от 10 дена съм в майчинство, дали сега мога да си пусна отпуска?

# 6
  • София
Цитат на: Moni
Е това не го знаех:(
Аз от 10 дена съм в майчинство, дали сега мога да си пусна отпуска?

можеш- прекъсваш си отпуска за отглеждане на малко дете и пускаш платения, после пак за отглеждане и така можеш да си го прекъсваш колкото пъти искаш.
Само искам да кажа за мамите, които ще си гледат децата до 2 години - значи, когато ви свърши платения отпуск за отглеждане на малко дете т.е. с навършването на 2 год на детето и се пуснете тогава платения отпуск си удължавате времето, през което ще сте си в къщи със срока на платения отпуск който не сте използвали преди да родите и за двете години майчиство.
А ако си го пуснете сега за минали периоди не си го удължавате т.е. като навърши 2 години детето се връщате на работа или си пускате само отпуска, които ви се е натрупал по време на майчинството.
Оф, май не го обясних добре -ако не се разбира ще го дам с примерни дати  Embarassed  Embarassed

# 7
  • Sandhausen, Germany
Благодаря:)
Аз съм си позвала всичко за миналата година но може в средата на тази да си взема новата отпуска нали така?

# 8
  • София
а даже ако е свестен можа да ти я даде цялятя и сега в началото на годинана за настоящата година -аз си пуснах 22 дни - 12 от м.г. и 10 дни от тази от 27.01- до 28.02 вкл.

# 9
  • UK/София
Благодарение на Бибинаправих скандал в нашата фирма и ще ми ги платят със стара дата.Добре,че тя ми каза-не знаех.Аз съм в отпуск от декември до май...не са малко парите които са щели да ми спестят Imp
Благодаря още веднъж,Биби!!!!!

# 10
  • Sofia
Цитат на: Moni
Аз съм си позвала всичко за миналата година но може в средата на тази да си взема новата отпуска нали така?

Да! Само че за база ще ползват 130лв. колкото е майчинството. Иначе трябва да се върнеш на работа за 10дни, за да ползваш платен отпуск на база заплата.

Цитат на: biliana333
Аз съм в отпуск от декември до май...не са малко парите които са щели да ми спестят

Нещо не мога да разбера - как от декември до май? Имаш 135дни платен болничен за раждане и отглеждане на дете - тогава не взимаш допълнително 65лв. После като си пуснеш платения отпуск (за годината) получаваш +65 лв.

# 11
  • UK/София
Да,като си в годишен отпуск взимаш +65лв.Аз не съм ползвала отпуск много години,за това имам много месеци.

# 12
  • София
Базата е заплатата, която си получавала през последния месец в който имаш , реално отработени 10 работни дни, а не 130 лв. т.е майчинството, въпреки че отпускът е за текущата година в която си по майчинство.
130 лв. е обезщетение, а обезщетение не се ползва за база за изчисляване на каквото и да било - не пишете неверни неща моля !!!

# 13
Благодаря много за инфото!
Bibi, прати ми, моля те, на имейла закона - vs_stoianovi@abv.bg

# 14
  • Sofia
Цитат на: bibi
Базата е заплатата, която си получавала през последния месец в който имаш , реално отработени 10 работни дни, а не 130 лв. т.е майчинството, въпреки че отпускът е за текущата година в която си по майчинство.
130 лв. е обезщетение, а обезщетение не се ползва за база за изчисляване на каквото и да било - не пишете неверни неща моля !!!

Не знаех, че не е вярно! От службата ми се бяха консултирали с НОИ и така ми обясниха. За това се наложи да се върна за 10 дни на работа! Сега се оказва, че са ме попрецакали, а?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт