раничка на шийката на матката отново

  • 8 723
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 817
Ти от кой град си? Ако си от София, отиди при проф. Карагьозов в МА, който ще ти направи всички необходими изследвания! Струва ми се, че не си попаднала на добур гинеколог до сега, който да разбира от тематиката! Peace
Раничка не съществува. Така я наричат гинеколозите в България. Това са клетки на шийката на матката, който са с променен строеж. Много е важно какъв вид има горният слой на тези клетки и на какво място са променените клетки! Има опасни и не толкова опасни места. Прегледът задължително включва взимане на секрет за микробиология и гъбички, оглеждане на влагалището с просто око, колпоскопски преглед (при него се прави и тест с оцетна киселина, и евентуално с йод)-при него се вижда дали и каква промяна има в клетките и на какви места, взимане на цитонамазка задължително с четцица, а не с памучна клечка! Ако при колпоскопския преглед докторът открие подозрителни участъци, може да вземе биопсия със щипка, за да бъдат изследвани множество клетки. Прави се и изследване за човешки папилома вирус. Желателно е да се спрат противозачатъчните, тъй като е установено, че може да има връзка между хормоните и промяната в клетките. Трябва да се ограничат белтъчните храни до минимум и да се наблегне на растителна храна. Трябва да се спрат цигарите!
Горенето на т.нар. ранички с кремове е острял метод. Доказано е, че при горене с тези кремове се гори само най-горния слой на клетките, но възпалението в дълбочина си остава. За това се появяват от ново. Лечението при всеки е индивидуално. Принципно при нераждали жени се изчаква, ако пап изследването е в рамките. Иначе се гори с метална токова нишка или с лазер.
Цитонамазката може да даде лъжлив резултат! За това, ако се получи много висок или нереален стадий като резултат, изследването се повтаря. Желателно е тези прегледи и изследвания да се направят 3-5 дни след края на менструацията, защото резултатите тогава са най-точни.
И още нещо...преди да се лекува "раничката", се лекуват бактериите и гъбичките, ако има такива.
Промените в клетките на шийката на матката са сериозен проблем! Ходете на лекар, следете се и не подценявайте проблема  Praynig ! Подценяването и нерешаването на този проблем може да ви коства живота!   bouquet
Пожелавам на всички скорошно излекуване! Hug

# 16
не не съм от София.в действителност съм взимала противозачатъчни 2 години и ги спрях преди 2 месеца преди това ми ходене при гинеколожката..ами какво да ви кажа тя ми каза че от раждането сам си го имала и щом имам ПАП2 че няма смисал от колпоскоп и не ми направи.Тя каза че не е проблем и съм напълно здрава...и незнам уж се успокоих ,но така както казвате значи пак не мога да съм сигурна в здравето си...може би трябва да отида при 3-ти лекар?вие какво ще кажете?...и как да намалим белтаците ,те са във всичко  ..и в киселото мляко , а някой беше казал че то е много полезно...някой чувал ли е витамините че помагат?Не е възможно да си живея с раничката без проблеми ,без я лекувам ,ако изобщо може да се излекува?на някой не са ли му казвали че не може да се излекува и че не пречи?

# 17
  • Мнения: 1 817
Здравей отново! Щом не си от София, пусни една тема, за да ти препоръчат момичетата читав гинеколог в твоя град.  Peace
Пап 2 не е страшен, но е редно да ти се направи и колпоскопия. За това те съветвам да идеш при още един лекар!
Аз не казвам да ги изключиш, а да ограничиш тези храни до чаша мляко, парче сирене или кашкавал и още нещо на ден...Киселото мляко, както и всяка друга храна, е полозно, но в ограничени количества!
Аз съм пила витамини и те могат да укрепнат имунната система, но само, ако са медицински и високо дозирани.
Възможно е да живееш с раничка без да я лекуваш и да нямаш проблеми, но както ти е известно има и вероятност тя да се превърне в сериозен проблем! Под лечение лекарите разбират оперирането или горенето на раничката. Но и в двата случая съществува вероятност тя да се образува отново.
Тествали ли са те за човешки папилома вирус?
Успех и дано всичко бъде наред!  Peace Hug  bouquet

# 18
ходих при трети гинеколог-прегледа ме каза ,че това не е истинска раничка просто епитела се вижда  и че е  физиологично.каза това не се лекува както ти казах защото е физиологично и всичко е наред ,много хора го имат.Този път настоях за колпоскоп.той ми каза-няма нужда от него защото твоята раничка се вижда добре ,а колпоскопа е просто за откриване.Зарадвах се.НО понеже му бях казала че ме е сърбяло и затова съм отишла при първия си гинеколог ,той ме пита е сега сърби ли те.казах му-ами сърби ме отвреме на време по малко.и той ми каза-е как,или те сърби или не.казах ами малко отвреме на време. и като ми прави прегледа ми каза ето виж това е течение ,ти имаш течение и затова те сърби.ТОВА УЖАСТНО МЕ учуди ЗАЩОТО ПРИ ПРЕГЛЕДА ОТ ДРУГИТЕ ДВАМА ЛЕКАРИ ,те ми казаха НЯМЯШ ТЕЧЕНИЕ,едната даже каза НЯМЯШ И НЕТРЯБВЯ ДЯ СЕ ЛЕКУВА6. а този ,третият  ми изписа Nizoral fob|предполагам фобу ли ли незнам| и clotrimazol gl(предполагам глобули) и ми каза пиеш ги и след това идваш за микробиологии. и понеже му бях казала, че съм си правила цитонамазка и имах ПАП 2 с обилно левкоцити ,той каза заради течението е това.Не съм почнала да взимам лекарствата защото се чудя ,все пак нямам силен и постоянен сърбеж.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА ИМАМ САМО ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ТЕЧЕНИЕ?някой взимал ли ги е тези лекарства  и какви отзи ви има?

# 19
  • Мнения: 1 817
Не ми е ясно как ти дава да пиеш низорал и да си пъхаш глобули клотримазол без да ти е пуснал микробиология  ooooh! !!! Това са лекарства, които се изписват срещу гъбички! А при пап 2 колпоскопията е наложителна! Независимо дали ти се вижда или не раничката, при колпоскопията се вижда кои клетки и до каква степен са засегнати! Освен да те посъветвам да отидеш при 4ти, не знам друго! А течението може да е заради пап-а, но може да е и от гъбички или бактерии, НО това се разбира едва след като са те изследвали за гъбички и бактерии!  Peace
Защо не погледнеш в белия списък за твоя град-сигурно има кадърни гинеколози, които момичетата са препоръчали!

# 20
  • Мнения: 727
какво е това КОЛПОСКОПИЯ,моля отговорете ми,след цитонамазката имах 3-та степен..с канцерогенни клетки Confused Cry Rolling Eyes,изгориха ми я и това,зарастна си,казаха да отида след година пак Sad Sad,нямам нито кървене,редовен цикъл,нямам течение,нито болка както рпеди но ме интересува какво да предприема ...самоинициативно Rolling Eyes,очаквам съвет

Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 15:57 от anilevi

# 21
  • Мнения: 1 817
Защо трябва да предприемаш самоинициатива? Не разбрах... newsm78

# 22
  • Мнения: 727
Защо трябва да предприемаш самоинициатива? Не разбрах... newsm78
за изследвания......или това е достатъчно Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 817
Контролна цитонамазка на 6 месеца и ако се наложи - колпоскопия.
Обаче как така след изгарянето и зарастването не са ти направили цитонамазка и колпоскопия? newsm78
Цитонамазката да е с четка, а не с памук!

# 24
  • Мнения: 727
Контролна цитонамазка на 6 месеца и ако се наложи - колпоскопия.
Обаче как така след изгарянето и зарастването не са ти направили цитонамазка и колпоскопия? newsm78
Цитонамазката да е с четка, а не с памук!
а какво изследване е колпоскопията????,незнам с какво ми е правена първата цитонамазка,не е направена контролна защото лекарката заминава в чужбина,като се върне отивам Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 817
Кога си горена и кога се връща лекарката? Иначе на контролен преглед може и при друг лекар! Peace
Колпоскопията е нормален преглед, но лекарят ти оглежда шийката на матката с помощта на увеличителна лупа. Ако се наложи, намазва с тампон, натопен в оцетна киселина и евентуално след това с йод. Не боли, може леко да те щипе. Не е страшно! Wink Но когато има проблем, е част от профилактиката!

# 26
  • Мнения: 22 828
Моля,прочетете темите
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24165.0

и

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28968.0

В тези теми има подробна информация за ранички,проблеми с тях и лечение,както и координати на добри гинеколози онколози.Не се доверявайте на прегледи с просто око,без нужните изследвания ЦИТОНАМАЗКА и МИКРОБИОЛОГИЯ.Проблема с раничките може да е много сериозен,ако не му се обърне правилно и адекватно внимание.Успех и да сте здрави.

# 27
все пак нямам силен и постоянен сърбеж.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА ИМАМ САМО ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ТЕЧЕНИЕ?

# 28
  • Мнения: 330
Не зная дали ще ти бъда полезна, но ще ти кажа какво се случи на мен. миналата година по това време на годината след връщане от почивка на море получих сърбежи, парени и течение. Отидох на преглед и се установи, че имам гъбички. Лекуваха ги и аз вече не помня с какво, но важното е че се излекувах. на един от прегледите, мисля че беше втори - контролен след лечението на гъбичките ми откриха Райничка, която на третото ми посещение, което беше след менструация гледаха с колпоскоп /не по мое желание, разбира се/. Гинеколожката ми каза, че проблема с т.нар. раничка не е сериозен и не се налага лечение т.е. нещо от рода че раничката не е голяма.  В по-горните постове са ти обяснили, че това всъщност не са ранички а промени в структурния строеж на клетките на шийката на матката. Иначе и аз съм втора група.
Преди няколко дни отново бях на преглед, /но тази година отидох при друг гинеколог/, защото в началото си бях внушила че имам парене и сърбеж, леко течение и то наистина имах, но след около седмица ми премина мислех, че са гъбички. Така че мисля че е възможно да имаш от време на време течение и сърбеж. Казах и за симптомите и че миналата година съм имала раничка, която не е лекувана. След прегледа се установи, че нямам гъбички, а това течение от време-на врема идвало от раничката. Сега раничката я мажат с ВАГОТИЛ, защото нямало нужда от по-сериозно лекуване, като горене.
На някого намазвали ли са раничка с Ваготил и помогна ли?
Иначе и аз ще те посъветвам да отидеш и при друг гинеколог и да настояваш да ти направят колпоскопия.

# 29
преди години имах раничка, която мазаха с ваготил и години след това нямах никакви  проблеми. сега обаче лекарите предпочитат да ги горят, може би защото е по-бързо и им се плаща по-добре от здравната каса. смятам , че първия метод е по-щадящ организма и оттам по-добър.

Общи условия

Активация на акаунт