Силиконови или каучукови залъгалки?

  • 9 654
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 5 717
Искам да ви питам кое е по добре силиконовите или каучуковите биби както  и на коя марка?
Мисля да купувам тези дни и още не мога да се спра какво да е?  Flutter

# 1
  • Мнения: 344
От начало бяхме с каучукова на Чико с формата на гърда.Сега сме съсд силиконова на Авент.Всяко бебе си има предпочитания.Аз купих сума залъгалки докато й намеря такава която да я иска. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 296
Аз също много смених, сега е с каучукова на nuk.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 717
Мен на Нук ми харесват тези анатомични ли не знам как се казват Embarassed но те са силиконови и са извити и прилепват на небцето и ми казаха че и Чико имат такива! Не знам но каучуковите ми изглеждат много странни  Flutter 

# 4
  • Мнения: 200
нашият е силиконов, който прилепва към непцето.

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
силиконова на нук Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Сменихме незнам колко, не им беше особен привърженик, определено предпочиташе силиконовите. От тях най - много му харесваха тези на Нуби, повече и от Нук-а. Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 765
Първите месеци ползвахме каучукови, после силиконови. Първите са по-меки. Зависи от предпочитанието на бебето.
Каучуковите се скапват по-бързо.

# 8
  • Мнения: 1 233
В началото беше с каучукови на Чико, после със силиконки.

# 9
  • Мнения: 463
Каучуковите се скапват бързо.

# 10
  • bulgaria
  • Мнения: 309
 Peace на Алекс силиконовите биби определено му харесват повече. Любимата биба е на нуби.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 110
Силиконов на Авент. Имахме и друг някакъв на Нук май, но не го ще и го подарих.

# 12
  • Мнения: 509
Каучуковата на Chicco. Peace

# 13
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Нашите са каучукови. Първите две бяха на Чико, след това започнах да взимам Нук. Доволна съм и от двете марки. Взимала съм и силиконова на Чико , но тя я плюеше.

# 14
  • Мнения: 94
Силиконова  Авент и силиконова Чико, но като че ли приедпочита Авент.

# 15
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Всяко бебе има различни предпочитания.Доста залъгалки смених докато уцеля точната-каучукова на Нук.Каучуковите са по-меки,но се сменят по-често,защото започват да лепнат много бързо.

# 16
  • под дъгата
  • Мнения: 630
И аз така купих 6-7, докато улуча. Единствено хареса обикновения каучуков на Чико. Вземи един силиконов и един каучуков, на различни марки, то бебето ще ти покаже.

# 17
  • Мнения: 1 183
Ние сме твърдо за силиконовите на Авент,никакви други не признава  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 423
Силиконова на Авент  Peace
Пробвахме и със силиконова Нук, но бебчо така и не я пожела. 

# 19
  • Мнения: 1 910
Според мен няма значение. Което на бебето му харесва. Само трябва да се сменя от време на време. Wink

# 20
  • Мнения: 339
Сина ми предпочита каучокова ако изобщо ряши да лапне де smile3541, но ако мислиш да кърмиш да ти кажа какво ме посъветва мен консултантката по кърмене в болницата: До навършване поне на един месец по добре да не даваш биберон ако даваш най добре да е по мек каучоков и задължително КРЪГЪЛ като формата на гърдите защото иначе може да усвои погрешна техника на засукване което води до разранени зърна на майката. не че това е гаранция че няма да ти се разранят зърната  де както и обратното не гарантира проблеми с кърменето Wink но вероятноста намалява
желая ти леко раждане и здраво и щастливо бебенце  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 5 717
Roroana  и аз съм чувала така и се надявам да си имам кърма и да изтърпим без бибка Simple Smile поне до първия месец! Благодаря ти за пожеланията! Hug Flutter

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Нашите и двете са силиконови и мишокът си ги харесва.
Каучукови не сме пробвали още. Peace

# 23
  • Мнения: 3 456
Сликонова залъгалка .

# 24
  • Мнения: 1 225
Първо купихме каучукова на Чико. Бебка я плюеше и реших да купя силиконова. Като видях че и нея плюе, разбрах че просто не иска залъгалка Simple Smile
Предпочита да се преспива на гърдите ми Simple Smile

# 25
Каучукова и то само от един вид друга не иска,какви ли не скъпи и прескъпи купих,а той си харесва едни от 40ст.лошото им е че като ги извариш 2-пъти и се развалят.Ама какво да се прави такива си харесва детето. Grinning

# 26
  • Мнения: 2 197
Моето бебе не поиска каучуковите. Караме си със силиконова на Авент с капаче. Страшно удобна е за път.

# 27
  • Мнения: 1 531
каучукова за небцето на чико  Peace

# 28
  • Мнения: 1 733
От начало бяхме с каучукова на Чико с формата на гърда.Сега сме съсд силиконова на Авент.Всяко бебе си има предпочитания.Аз купих сума залъгалки докато й намеря такава която да я иска. Simple Smile
Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 5 717
Аз смятам да си взема комплекта на Авент помпа с 2 шишета и отделно съм си харесала една силиконова бибка на Нуи или Нук беше обаче не се сещам newsm78 която е с извивка и е точно за небцето! Знам че Авент нямат такива! 

# 30
  • Мнения: 27 524
За малките бебенца съм за каучук, защото е много по-мек и заради това ми се струва по-подходящ. За по-големите и силикон е ок.
Купи най-обикновени, дадена марка само вдига цената, няма с какво да са по-хубави. По принцип не харесва ортопедичните и кръглите, взимах и взимам от леко сплесканите, еднакви от двете страни.

# 31
  • Мнения: 3 478
Анатомична силиконова на Нук. Каучукова ползвах само една и то няколко пъти. Много бързо почна да лепне и от тогава се отказах от тях.

# 32
  • Мнения: 140
В началото ползвахме на NUK -анатомични,каучукови,защото са по-меки.Те бързо се раздуват и трябва по-често да се сменят.Мисля,че след 6я месец беше,когато ги смених със силиконови,пак анатомични на NUK.За второто бебче пак така смятам да процедирам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 27 524
Каучукова ползвах само една и то няколко пъти. Много бързо почна да лепне и от тогава се отказах от тях.

Хм, аз взимам на сина ми каучук и по една година ги е смукал, не са мръднали  Thinking

# 34
  • Мнения: 1 269
анатомична силиконова на bebe comfort

# 35
  • София
  • Мнения: 978
Силиконови, каучуковите се скапват след 10-тина стерилизирания

# 36
  • Мнения: 4 111
Каучукова на НУК, много я обича!  smile3504

# 37
  • Мнения: 1 467
Каучукът е естествен материал, бих предпочела него.

# 38
  • Мнения: 125
Силиконови Avent, само тях признава   Rolling Eyes каучуковата чико изобщо не искаше и да я погледне

# 39
  • Мнения: 1 531
За малките бебенца съм за каучук, защото е много по-мек и заради това ми се струва по-подходящ.

това е и моята причина Peace - забравих да се обоснова Blush

# 40
  • Мнения: 2 616
Сина ми предпочита каучокова ако изобщо ряши да лапне де smile3541, но ако мислиш да кърмиш да ти кажа какво ме посъветва мен консултантката по кърмене в болницата: До навършване поне на един месец по добре да не даваш биберон ако даваш най добре да е по мек каучоков и задължително КРЪГЪЛ като формата на гърдите защото иначе може да усвои погрешна техника на засукване което води до разранени зърна на майката. не че това е гаранция че няма да ти се разранят зърната  де както и обратното не гарантира проблеми с кърменето Wink но вероятноста намалява
желая ти леко раждане и здраво и щастливо бебенце  bouquet

Моят мъж затова ли си харесва кръглите биберони, тези тип черешка,  нали? Ние сме с Канпол бебе, понякога успявам да го залъжа с Авентските, но не винаги. Аз се страхувам ако свикне  с биберона, тези "черешковите" да не му изкривят нещо захапката, никъде не пише за тях, че са ортодонтски. Иначе Човекът няма предпочитания относно каучук или силикон, но на мен каучуковите ми изглеждат някак си по-естествени.

Общи условия

Активация на акаунт