На каква програма връткате прането най-често?

  • 13 607
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 035
Въпроса ми е на каква програма перете най-често  newsm78
Защото аз главно използвам най-дългите програми за спалното бельо и цветните дрехи и обикновено пера на 30-40 градуса, а повечето ми познати споделиха че никога почти не ползват тая програма - всичко връткали на кратките и на по високи градуси  Thinking
Та моля споделете вие как процедирате  Hug

п.п. Съжалявам ако темата е разисквана, но не можах да намеря нищо подобно с търсачката  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 12 306
Тази тема е подобна на твоето питане, мисля:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198107.0

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Досега почти винаги - с едно-две изключения, съм пускала съкратената програма за памук на 40 градуса. Всичко пера с нея. Трае малко повече от час.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами честно казано, според това какво и колко има за пране. Действително програмата за памучни тъкани е по-длъжка. Но пък си е специално за това, така че си я ползвам Peace Най-често ползвам кратката програма за смесени цветове - ежедневното пране не е чак толкова мръсно, че да го пера два часа на 60 градуса.

# 4
  • Мнения: 4 546
зависи какво пера. спално бельо и хавлии - на програмата за памук , на 60градуса
почти всичко останало - на програмата за синтетика на 50градуса.
понякога пускам и съкратената програма. тя е на 50градуса

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
На моята пералня са 3 в една програма - пране, плакнене, центрофуга. Всичко това отнема около час и 20 минути пране. Дрехите излизат полусухи след центрофугата. Пералнята ми е Електролукс.

# 6
  • Мнения: 3 322
На моята пералня са 3 в една програма - пране, плакнене, центрофуга. Всичко това отнема около час и 20 минути пране. Дрехите излизат полусухи след центрофугата. Пералнята ми е Електролукс.
Моята има 2 центрофуги на тази програма. 50 градуса. Само завеси и пуловери на щадящата...

# 7
  • Мнения: 1 181
обикновено пера на най-дългата, но без предпране. Имам наблюдение, че на кратките програми не се изпират добре дрехите. А градусите според прането, но най-много до 60.

# 8
  • Мнения: 2 386
Пера си на 40 градуса, програмата е около час и нещо.
Летни и фини материи - на 30, а бельо (спално и ъндъруеар) поне на 50.


Мисля,че е добре да се посочва и вида пералня, за придобиване на по - точна представа. Моята е Индезит ви82.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
Спалното бельо и хавлиите пера на 60градуса, програма за памучни тъкани.
Всичко останало - на 40- 50градуса, на програмата за синтетични тъкани  Peace

# 10
  • Мнения: 1 541
Обикновено пера на кратката програма, но променям градусите според прането. Когато са само бельо и кърпи на спец. програма за това, а когато са дрехи на детето пак на кратка, но и пускам дезинфекциращата опция. Пералнята ми е Samsung Silver Nano.
А сушите ли често в пералнята? Аз винаги суша спалното бельо и кърпите, а понякога и дрехи, но за тях някак ме е жал да ги "пека" често  Thinking

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според дрехите си определям програмата. Изобщо не се интересувам от времетраенето. Спазвам стриктно инструкциите на пералнята ми.

# 12
  • Мнения: 479
Най-често на кратка, на възможно най-високи градуси, доколкото позволяват различните тъкани. НО ВИНАГИ стои включена функцията допълнително изплакване - и за кратка и за нормална програма.

# 13
  • Мнения: 3 537
И аз основно пускам кратката програма на 40 градуса, трае около 45 мин, не повече.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За бяло и детско пускам по- дългата програма, пера на 60 градуса.

Цветното пускам на по- къса програма, на 30- 40 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт