Сметаната в пюретата на Хип - откога?

  • 2 991
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте , дъщеря ми е на 6 и половина месеца и вече сам и давала тиква , картофи , моркови и тиквички , но тя яде само тиквата. Давам от пюретата на Хип и видях че има спанак със сметана , дали може да и давам вече ?

# 1
  • Мнения: 1 986
  И аз купих такива преди време,поради недоглеждане ConfusedМоята дъщеря е на същата възраст като твоята,и мисля да изчакам още 2-3 месеца,преди да й дам сметана ThinkingА и от спанака се въздържам,поне засега newsm78

# 2
  • Мнения: 27 524
Мисля, че са за след 8-ми месец тези пюрета. На бурканчетата какво пише?  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 152
На бурканчетата пише след 4-ия месец.
Аз много се чудих дали да давам, но накрая реших, че щом пише от 4-ия, значи хората са преценили.
Опита ги, когато беше на 6 м.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
На бурканчетата пише след 4-ия месец.
Аз много се чудих дали да давам, но накрая реших, че щом пише от 4-ия, значи хората са преценили.
Опита ги, когато беше на 6 м.

На сина си съм давала от 5м

# 5
  • Мнения: 3 499
да, може

# 6
  • Мнения: 27 524
Хм, тук сметаносъдържащите са след 8-ми, но може и да греша. Иначе спанак може доста по-рано.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 971
Аз бих изчакала още месец-два и то заради спанака, моят опит с него не беше успешен и аз го дадох към 6-7-ят месец (купешко пюре), но синът ми реагира доста остро - температура, а после и леко разстройство. Аз бях много недоверчива, когато GP-то ми обясни, че това е вероятна реакция от нитратите в спанака и след известно време пак дадох спанак - резултатът беше същият.

# 8
  • Мнения: 1 701
Според мен сметаната е за доста по-късно, не гледай какво пише на бурканчетата, то и на месните пише, че са след 4-ти мес.  Crazy Първо въведи пюрета с извара, сирене, масло, сухо мляко и чак тогава сметана. Аз още не съм давала.

# 9
Ами значи ще изчакам с тези пюренца , но проблемът  ми е , че яде само тиква и исках да разнообразя малко.Имате ли идея какво друго зеленчуково можем да пробваме?

# 10
  • Мнения: 1 701
Явно си пада по сладичкото...  Grinning И Калина по едно време само това ядеше и се принудих към всичко да добавям ябълка или да давам плодово-зеленчукови.  Crazy Хип имат морков с ябълка, което се води зеленчуково, пробвай с него.   chef

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Аз съм и давала,много го хареса точно това пюре

# 12
  • Мнения: 393
От два дена я захранвам с точно с това пюре на Хип - спанак и сметана, защото трябва да си вдигаме хемоглобина. Честно да си призная, напоследък доста пришпорвам със захранването. Детето ми досега не е дало никаква алергична реакция. Преди два дена опита и кашите "Лека нощ", с такава охота ги хапва, при все че напоследък е доста злояда, заради жегите и предстоящото вадене на зъби. Днес дадох за първи път сирене - попарата не й хареса, но в зеленчуковото пюре си го хапна. Все си мисля, че бебешките храни, които съдържат млечни продукти, особено тези на Хип, са преценени предварително. Предполагам, че сметаната или пълномасленото мляко съвсем не са като тези, които ние консумираме.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз дадох точно това пюре на Хип спанак със сметана в 7-мия месец. Малкия го хареса и не съм имала проблем.  Peace

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
аз ги дадох на 6 мес и много обича крем зеленуци със сметана

Общи условия

Активация на акаунт