Рецепти за микровълнова печка!

  • 5 035
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 164
Готвите ли на микровълновата печка?Аз я ползвам главно за затопляне, но ми се иска някой път да спестя време и да сложа нещо набързо.Правила съм картофи в йенско тенджере..Чела съм много рецепти ама нещо са ми трудни ooooh!Кажете нещо което сте готвили , вкусно е и лесно.Сега се сетих за една-разрязвам кремвирша в средата и слагам кашкавалче.Като се разтопи е много хубаво Heart Eyes
Чакам идеи!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 431
Ето тук има интересни рецепти  http://culinary.hit.bg/micro/micro.htm
 Ето и една рецепта на
sneji изпробвано е и става много вкусно  Peace  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142128.0. Също така съм правила пил. бяло месо с топено сирене и сметана и гъби  не беше лошо , но като че ли месото стана малко жилаво  Thinking. Правила съм и кекс но става много сух и трябва задължително да се сиропира  Naughty

# 2
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Аз правя ориз в микровълновата.Също и картофки - нарязани,овкусени и заливам с прясно мляко,да се покрият наполовина.Стават супер!
А също така правя и крем карамел,когато бързам и нямам време за стандартното приготвяне във фурната.
Всякакви зеленчуци,задушени,с масълце.
Сирене на филийки,запечено за мезе на бирата.
Хрупки - кубчета стар хляб,омазнени,с много подправки и чесънче.Пак за биричка!
Ако се сетя още ще пиша.

# 3
  • Мнения: 4 546
на мен са ми малко трудни също рецептите в МВ. все едно разтърсване, разбъркване трябва, т.е. все да вися до печката  Confused правя някои неща набързо - гювечета, ориз варя, ако ми трябва за кюфтета примерно, картофи също варя от време на време, правя сандвичи и запечени кремвирши, разстапям маргарин като пека пилешко и направо мажа после месото с разтопения маргарин и подправки вътре. в общи линии - май не готвя, а по-скоро си помагам. мъжо пък казва, че го боли корем като яденето е готвено на МВ /в началото имах мерак да пробвам  Wink/

# 4
  • Мнения: 804
Ето и една рецепта на [/b][/color]sneji изпробвано е и става много вкусно  Peace  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142128.0.
MIMI_DJ,тази рецепта толкова ми хареса,че ще я направя днес за обед. Точно се чудех какво да добавя към тиквичките ми.   bouquet  chef  bouquet

# 5
  • Мнения: 526
Не ми харесва вкуса на приготвеното в микровелето...Но мойта няма опция грил и хич не се и пробвам да готвя нещо по-така.И всички рецепти са по минути,с прекъсване,разбъркване и тем подобни.

# 6
  • Мнения: 3 251
Аз приготвям "Кюфтета по чирпански" и "Мусака" също, "Огретен с картофи", омлети, пиле с ориз и зеленчуци, пиле с гъби и сметана, супи...
Ако се сетя още ще добавя.

# 7
  • Мнения: 5 362
Много рядко ми се случва да готвя в нея.Не ми допада вкуса на яденето,когато е готвено в МВ.

# 8
  • Мнения: 422
Хрупки - кубчета стар хляб,омазнени,с много подправки и чесънче.Пак за биричка!

Ще кажеш ли технологията, че много ги обичкам такива хрупанки,  lina kaz?

# 9
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Хрупки - кубчета стар хляб,омазнени,с много подправки и чесънче.Пак за биричка!

Ще кажеш ли технологията, че много ги обичкам такива хрупанки,  lina kaz?

 Веднага я списвам  bowuu
 Та значи,сухите филийки хляб ги режеш на малки кубчета и ги слагаш в по широка йена или чиния за МВ.Счукваш две скилидки чесън и после разбъркваш с две,три лъжици олио.Изсипваш тази смес върху хляба и хубаво разбъркваш,да се омаслят всички кубчета.След това поръсваш различни подправки,каквито имаш подръка,най-много ми допада с Пикантина или Вегета,но може и само с чубричка,червен и черен пипер.Поставяш в МВ и включваш.Пека на най-голяма мощност,но нямам определени минути,просто стоя до печката и разбърквам през две,три минути.Не ги оставяй много да прегорят,просто да замирише на препечен хляб.Като ги извадиш.докато изстинат и стават корави.А после просто се топят в устата ти...мммм....окапах се.А и колко бира изпивааат.... #Crazy

# 10
  • Мнения: 422
На грила в микрото става на въпрос или на микровълни на пълна мощност?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Най-често правя яйца "на очи" - в йенска тенджерка слагам съвсем малко олио - колкото да намажа дъното, чуквам определн брой яйца в зависимост от порциите, които искам да направя, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пробивам всеки жълтък с вилица или с върха на остър нож, защото иначе гърмят, слагам отгоре бучици масло, сол и подправки по желание и слагам с капак на не най-силната мощност - горе-долу около 400 вата. Наблюдавам ги и когато видя, че вече няма суров /течен/ белтък, значи са готови. След това ги разрязвам с нож и ги слагам в чиниите. Може да им се направи заливка от сос от кисело мляко и чесън.

# 12
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Аз нямам грил,само на обикновената.

# 13
  • Мнения: 814
 lina kaz, тези твои хапки - хрупки звучат много апетитно и ще ги поднеса още  довечера с бирата  Peace!

Ще направя и яйцата на очи на Валя!

Много благодаря за  идеите за вкусотийки,  в момента съм на вълна използване на МВ не само за притопляне на храна, тъй като я имам отскоро и ми е много интересно и любопитно да разуча възможностите й  bouquet!

# 14
  • Мнения: 442
винаги съм била предубедена към готвенето в микровълнова. у дома до тази неделя микровелето служеше само за размразяване, претопляне, кипване на вода за чай, и за пуканки. миналата седмица, обаче попаднах на този сайт. копнах си няколко рецепти за микровълнова и в неделя изпробвах ето тази. стана много бързо /само два пъти се разбърква/ и вкусно. сервирах с картофено пюре и голямата ми дъщеря поиска допълнително. според мъжът ми много прилича на пиле фрикасе.
тази вечер мисля да пробвам друга рецепта за микровълнова.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 15:56 от Maika_Zaika

# 15
  • Мнения: 1 794
Най-често правя яйца "на очи" - в йенска тенджерка слагам съвсем малко олио - колкото да намажа дъното, чуквам определн брой яйца в зависимост от порциите, които искам да направя, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пробивам всеки жълтък с вилица или с върха на остър нож, защото иначе гърмят, слагам отгоре бучици масло, сол и подправки по желание и слагам с капак на не най-силната мощност - горе-долу около 400 вата. Наблюдавам ги и когато видя, че вече няма суров /течен/ белтък, значи са готови. След това ги разрязвам с нож и ги слагам в чиниите. Може да им се направи заливка от сос от кисело мляко и чесън.

Благодаря за рецептата   bouquet

Направих ги, облизахме си пръстите. Ако им се сложи сосчето, си стават яйца по панагюрски. Бях скептично настроена, мислех, че ще станат на каучук, но останах приятно изненадана.
Не сложих масло и подправки. Само яйцата.
Като извадих, настъргах кашкавал и поръсих с червен пипер и шарена сол.
Ето ги:

# 16
  • Мнения: 113
о и аз ще пробвам ,но незнам за различните ястия на колко да ги пускам ,за да не стане някоя беля.
аз само гюведжета съм пробвала.

# 17
  • Мнения: 1 995
МВ използвам основно за притопляне и сандвичи
Нещо не ми харесват манджичките сготвени в нея  Simple Smile
А  да - да не забравя и пуканките,които стават много добре Mr. Green

# 18
  • Мнения: 422
Момичета, яз от две седмици се изтерикатях и вместо да си пържа тиквички или да вклчвам фурната за едни тиквички, ги мятам в микрото с малко сол и олио и пека на пълна мощност за 10 мин, остават хрупкави , но не и сурови.

# 19
  • Мнения: 1 568
Ето една многократно изпробвана рецепта:
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=cooking&id=995

# 20
  • Мнения: 1 794
Не гърмят ли дробчетата?
Имам злощастен опит със свински дроб  Confused

# 21
  • Мнения: 1 568
Никога не са ми гърмяли  Laughing

# 22
  • Мнения: 12 596
Моята микровълнота печка има грил, но не го използвам. Въпреки това, в нея стават някои доста сполучливи вкусотии, а и често се налага да сготвя само две порцийки от нещо и предпочитам да е в нея - за по-бързо. Това, което правя най-често е:

- варени яйца за някоя салата или за сандвичи. стават супер бързо. Ако са за салата, ги слагам в чаша, а ако са за сандвичи - в чиния, за да станат плоски направо. И в двата случая надупчвам жълтъка и пускам на ниска мощност (на размразяване) - някъде по около две минути на яйце или малко повече, ако са много охладени. Мазнина не мажа по съда.

- гъби с масло - нарязвам си ги, слагам масълце или маргарин, слагам сол и черен пипер или някаква готова подправка от рода на Вълшебен вкус със зеленчуци и готвя на пълна мощност, като разбърквам през минута-две. Като станат готови, може да им се настърже кашкавал и да се сложат още малко да се разтопи. Който обича чесън, може да се добави малко за аромат

- пълнени гъби: махам пънчетата на по-едрички печурки, слагам им по-малко сол и масло и ги слагам на пълна мощност до полуготовност. после накълцвам наситно шунка, кашкавал и каквото ми дойде на ум в момента и ги пълня, заедно с накълцаните пънчета и обратно в микрото, докато станат готови. Интересно става също, ако в плънката се сложи и едно разбито яйце. Преди да се напълнят, могат да се наръсят с бяло вино... абе вариациите са според вкуса на всеки.

- зеленчуци за гарнитура:лук, зеле, моркови, грах (слагам го както си е замразен от пакета), печурки накълцвам и слагам наведнъж в съд с капак, добавям масло или маргарин, сол или Вълшебен вкус, похлупвам и слагам на пълна мощност, като разбърквам от време на време, докато преценя, че са готови.

На прима виста това се сещам, но със сигурност има и още неща. Горещо препоръчвам да си вземете от пластмасовите капаци за микровълнова - представляват нещо като полусфера от прозрачна пластмаса, която е с диаметъра на въртящата се стъклена "чиния на печката". Спестяват мноого чистене, понеже не пръска, докато готвите или топлите нещо  Grinning

Уф, спирам да пиша, че ми се приядоха гъби с кашкавал, а съм на диета  Rolling Eyes

# 23
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
natka, би ли казала от къде си купи този капак? Ако е от Габрово, пак ми обясни, имам близки там и мога да го поръчам. И според диаметъра на чинията на МВ-то има различни диаметри пластмасови ли?

# 24
  • Мнения: 12 596
Огледай се в магазините за домашни потреби - напоследък ги виждам почти навсякъде. Гледах ги два размера - по-малкият е нещо от рода на 25см в диаметър, а по-големият явное за по-големи печки. Цените почваха от 2-3лв или нещо от този порядък - то реално не е нищо особено. Явно наскоро са излязли масово по магазините, щото аз имах един, който ме беше подарък, купен извън БГ и дотогава не бях виждала такова нещо. Голямо улеснение е - едно е да го измиеш набързо на чешмата, друго е да търкаш печка  Grinning
Абе ако не стане по друг начин, кажи да взема да го снимам тоя капак и да ти го покажа как изглежда, само ще трябва да минат няколко дни, че половинката е в командировка и взе фотото със себе си.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 23:21 от natka

# 25
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
  bouquet, natka! Ще си потърся тук, не съм знаела. Аз и сега нямам проблем с  МВ-то, използвам 2 капака с различна големина от иенаглас (от комплектите), за да не цапа и не се запотяват стените и тавана,но щом като са измислили хората, ще се огледам. 

# 26
  • Мнения: 1 794
Хмммм, и аз ще потърся такива капаци, въпреки че и аз имам капаци от йенаглас. Предполагам, че, след като са във форма на купол, ще могат да покрият по-големи съдове.
Но аз вчера правих сиренето по шопски без капак и изобщо нямах проблем с пръскането. Оня ден яйца на очи - пак никакъв проблем.
Пръска ми понякога, когато разтапям масло, а веднъж претоплях свински дроб - съветвам ви да не го правите - пръска се като бомба и не искам да обяснявам за каква кочина става въпрос.
С маслото също. И тъй като често разтапям масло, покривам чашата с прозрачно фолио.
И още нещо - забелязала съм, че ако често отварям фурната и разклащам чашата, този проблем с маслото може да се предотврати. За всеки случай обаче - фолио. В краен случай лист домакинска хартия върху чашата също помага.

Общи условия

Активация на акаунт