Моето бебе не си смуче палчето, а ТЯХ!!!

  • 1 651
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
   Моето бебе не си смуче палчето както правят повечето бебоци, а средния и безименния пръст. Ама доста си ги смуче! #Crazy Биберон не иска изобщо. Има ли и други като нас и какво мислите - това по-лошо ли от палчето и доколко би довело до разни деформации на пръстчетата или зъбките? newsm78 Вече не знам какво да я правя, ако имате идеи, давайте!
   

   http://images18.snimka.bg/003209015.jpg

# 1
  • Мнения: 2 891
Те са му по-вкусни  Mr. Green Да ти е живо и здрави бонбончето! Деформация, ако има такава, ще е като при палчето. Съвет не мога да ти дам, защото самата аз съм си смукала пръстите до 2 годишна. Хубава ми е усмивката  Grinning Ще следя темата, може да ми се наложи да прибягвам до идейки, когато дийде второто бебе.

# 2
  • Мнения: 983
Най вероятно, защото му е малък палеца и двата пръста го задоволяват повече  Mr. Green Моя мъник пък често се опитва цялата ръка да си пъха в устата  Crazy

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Е то няма такова правило, че трябва точоно палеца да смуче. Открила е, че има и друго какво да си слага в устата и да суче. Ако въобще има някаква деформация тя няма да е по-голяма от колкото ако смучеше палеца си. Не се тревожи, това е период, ще отмине.

# 4
  • Мнения: 5 362
Няма разлика кой от пръстите си смуче.Ако ще има деформация-ще има.
Според мен това е период,който ще отмине.  Peace

# 5
  • Мнения: 153
Ако това ще те успокои, Марти още от съвсем малък си смучеше палеца на едната ръка и то постоянно. Чакахме доста време, надявайки се че това от само себе си ще отмине, но пръстчето му започна да се деформира и си изкриви едно зъбче. Преди около месец купихме едно лекарство, с което му мажем пръста и ефекта просто е поразителен. Още с първите 3-4 намазвания престана да държи палеца непрекъснато в устата. Сега вече му се случва много рядко  и то е по- скоро облизване, не смучене. Лекарството се казва Daum-exol и се продава в аптеките, мисля че е около10 лв., но определено си заслужава парите!

# 6
  • Мнения: 883
И моето ги смуче същите, пръстите са и подути, боли я, обаче не спира. Напоследък с ужас забелязах, че си гризе ноктите (и те са деформирани от смученето)

# 7
  • Мнения: 8 242


Тука е на няколко часа  Mr. Green Не го е правил редовно, но се е случвало. Смучат каквото налапат  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 819
Децата явно са в Хеви метъл настроение от жегите, не се притеснявайте.  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 273
Децата явно са в Хеви метъл настроение от жегите, не се притеснявайте.  bouquet  bouquet  bouquet

 Joy Joy Joy Joy
Явно, защото до скоро, Боби си смучеше палеца, а сега точно тези два пръста. Даже от две седмици и бибероната си махна. Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Чувала съм,че е по-безопасно да смуче тези двата пръста,отколкото палеца,защото от палеца се получава вакуум в устата,той залепва на небцето и езика и от натиска се получават деформациите. Докато при двата пръста все се промъква по малко възду и не става вкуум.Ние сме от любителите на палците,но когато се случи да напъха някой от другите пръсти пък го навира до гърлото и се дави.Все не си е работа...

# 11
  • Мнения: 19 272
малката смуче каквото успее да налапа.обикновено й давам биба,но като я загуби си лапа точно тези пръсти,че някой път и показалеца.смукала си е и палеца,но още не може да го центрира всеки път и другите са й по-удобни Mr. Green

# 12
  • Мнения: 173
Режи му ноктетата на показалеца и кутрето по-често.

Моят племенник и той беше милия от тази метъл група, като твоето. Сука си ги доста време, ходеше вече и понеже му се карахме се криеше да си цока на спокойствие. Като малко наркоманче.

Няма деформации на зъбките никакви, само дето през цялото време докато сука, в моментите с неизрязани нокти, така си дереше гОркия долните клепачи, че жал да му стане на човек.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Децата явно са в Хеви метъл настроение от жегите, не се притеснявайте.  bouquet  bouquet  bouquet
hahaha  Joy

Не се притеснвявай, сина ми си лапа цялата ръка  Mr. Green А ако имаше начин и крака би си захапал  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 473
Моят бебок си пъха целия юмрук в устата. Един ден даже забелязах че се опитваше да налапа и двата юмрука. Постоянно вадя ръчичките от устата и слагам бибата, той я плюе и пак лапа ръцете, но аз съм неуморна. Няма да го оставя да си яде ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт