Просто да се замислиш

  • 650
  • 9
  •   1
Отговори
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Това е едно от така забравените писма с безкраен получател....което обаче много ме трогна...затова и искам да ви го подаря.
Усмислянето на всичко което пише е може би най-големият подарък който може да получим  Flutter

Цитат
ПРОСТО ДА СЕ ЗАМИСЛИШ


Най добрият ми приятел отвори чекмеджето на скрина на своята съпруга и извади оттам едно опаковано в копринена хартия пакетче. Това не беше просто само пакетче, а едно пакетче с бельо в него. Той захвърли хартията и наблюдаваше с тъга коприната и дантелите. “Това аз й го купих, когато бяхме за първи път в Ню Йорк. От тогава са изминали сигурно 8-9 години. Тя никога не го облече. Искаше да го запази за някакъв особен повод. И сега, аз мисля, че това е точният момент".Той се приближи към леглото и постави бельото до другите неща, които щяха да бъдат взети от погребалната агенция. Неговата съпруга беше починала.

Когато той се обърна към мен, ми каза: “Никога нищо не прибирай за някакъв особен случай. Всеки ден, в който живееш е един особен повод".
Аз винаги си спомням тези думи.
Те промениха моя живот.
Днес аз чета повече от по рано и чистя по малко.
Аз сядам на моята тераса и се наслаждавам на природата без да обръщам внимание на треволяците в градината ми.
Аз прекарвам повече време с моето семейство и с моите приятели и по-малко работя.
Аз разбрах, че животът е една сбирка от опит, който трябва високо да се цени.
От сега нататък нищо повече не прибирам и не пазя. Употребявам всекидневно моите кристални чаши. Ако имам желание дори обличам новото си яке до супермаркета. Употребявам също така и любимите си парфюми, щом имам желание за това.
Фрази, като напр. “Един ден"..... или “На някой от следващите дни...." вече не съществуват за мен и съм ги изхвърлил от моя речник.
Ако си струва, искам да видя нещата тук и сега, да ги чуя, да ги направя.
Не съм съвсем сигурен какво би направила жената на моя приятел, ако тя знаеше, че утре няма да я има вече : едно утре, което ние всички доста лекомислено очакваме.
Аз мисля, че тя би звъннала по телефона на своето семейство и на някои близки приятели. Може би аз също бих позвънил на някои стари приятели за да се сдобря с тях и да се извиня за някои стари пререкания. Мисълта, че тя би поискала да отиде още веднъж да яде по китайски /нейната любима кухня/, ми харесва особено много.
Това са тези малки не извършени неща, които много биха ме смутили, ако знаех, че моите дни са преброени.
Бих се изнервил също така, ако не бях се видял с определени приятели, с които бих искал да се свържа в “някой от следващите дни".
Бих се изнервил също така ако установях, че не съм написал онези писма, които исках да напиша “в някой от следващите дни".
Бих бил изнервен, че не съм казвал често на най близките си колко много ги обичам.
Сега вече нищо няма да пропусна, да отложа за утре или да запазя, ако това би ми донесло радост и смях в моя живот.
Аз си казвам, че всеки ден е нещо особено всеки ден, всеки час, както и всяка минута са нещо особено.

Ако получиш това послание, тогава има някой, който ти желае доброто и ти от своя страна имаш хора, които са ти много скъпи.
Ако си обаче много зает, да се освободиш за няколко минути за да разпратиш това послание до другите и си кажеш: някой ден...." - това утре може да продължи дълго и ти никога да не го направиш...


Тази Тантра идва от Северна Индия.
Дали си суеверен или не, остави си няколко минути, за да го прочетеш, о.к.?
То съдържа няколко послания, които са добре дошли за душата.
Това е една гербова тантра, която носи щастие. Този герб е разпратен. И най малко десет пъти е обиколил светът. Не запазвай посланието за себе си.
Гербовата Тантра трябва да се разпрати през следващите 96 часа.
Разпрати няколко копия и наблюдавай какво ще научиш през следващите дни.
Ако не си суеверен, това ще бъде истина.
Сега останалото: разпрати това послание най-малко на
1 човек : Твоят живот ще се подобри.
2 до 4 човека: Твоят живот значително ще се подобри
5 до 9 човека: Твоят живот ще се подобри и ще се изяснят твоите цели
10 до 14 човека: Ти ще получиш най малко 5 изненади през следващите седмици
15 или повече човека: Твоят живот ще се подобри драстично и всичко за което си мечтаеш, ще започне да придобива форма.
В това е истината!
Нужни са месеци, понякога дори години, за да спечелиш доверието на един човек.
Но, само 30 секунди могат да бъдат достатъчни, за да разрушат всичко.
Казва се, че е необходима 1 минута, за да забележиш един човек, един час, за да го прецениш, 1 ден за да го заобичаш, но ти трябва един цял живот, за да го забравиш отново.
Изпрати тези думи на всички хора, които ти не искаш да забравиш и не забравяй също така и този, който ти го е изпратил.
Едно малко съобщение, за да покажеш, на този човек, че не те е забравил.
Ако не го изпратиш на никой, тогава това ще означава, че ти много си бързал и си забравил твоите приятели.
Вземи си само 1 минута време, или това, което правиш сега ти е по важно.....

# 1
  • Мнения: 5 468
Оооофффф... Боже, Боже, Боже, Боже-....

# 2
  • Мнения: 5 577
Оооофффф... Боже, Боже, Боже, Боже-....

 Embarassed нима го чете?

# 3
  • Мнения: 5 468
Оооофффф... Боже, Боже, Боже, Боже-....

 Embarassed нима го чете?
Отгоре, отгоре...
А теб те е страх да го прочетеш, за да не ти се случи нещастие ли? Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 423
Авторът има занижени изисквания
към собствения си правопис. Не ми
заслужава вниманието. Камо ли пък
да ме трогне. Спам. Изтрий го бързо.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мислете, бре! Защо само четете?  Mr. Green

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
не ми се чете. и не ми се мисли. 32 градуса е Tired

# 7
  • Мнения: 1 113
Някой сбито да преразкаже в две-три изречения, ако може. Ню-ню, плийс  Praynig

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 23:59 от Safo

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Най-най-вкратце: Носете си новите дрехи, момчета.

# 9
  • Мнения: 231
не ми се чете. и не ми се мисли. 32 градуса е Tired
Peace

Общи условия

Активация на акаунт