Нека светът знае какво става в България!!!

  • 2 359
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
                          Полицейско насилие над пенсионери!
  Втори пореден четвъртък полицаи малтретират пенсионери!
 Ето и повече за варварските действия над възрастни, извършени на 7 и на 14.06.2007г, в дните на пенсионерски протести от публикацията в един от тиражните вестници:
.".. На 7. 06 тази година полицаи блъскаха и биха малка група пенсионери, успели да пробият плътния кордон от униформени и да поискат среща с председателя на НС Георги Пирински, който обаче отказа да изслуша представители на протестиращите над 1000 възрастни хора. На помощ на охраняващите Народнто събрание от МВР изпратиха спецотряд за борба с безредиците! Подкреплението разгони пенсионерите като кучета, а двама  арестува и отведе в Пето РПУ. По пътя единият е люто бит, по думите на Трайчо Костов, председател на Движението за социална справедливост. След саморазправа голяма част от останалите пред парламента пенсионери обсадиха  Пето РПУ и    освободиха двамата задържани ..."
 Това, което се случи на 7.06 е скандално и възмутително! В навечерието на посещението на шефа на световния тероризъм г-н Храсталаков властите преминаха всякакви мислими граници в отношението си към народа и то към възрастните хора, изградили материалните активи в страната ни . В самия център на София беше извършен варварски акт-побой и арести на група пенсионери, дошли да предявят своите справедливи социални искания.
 Както подобава единствено на глутница оядени помияри-"любимците" на народа изпратиха полиция, за да бие и разгонва пенсионерите, дошли да протестират заради мизерния живот, който са принудени да водят и които цял живот са се трудили за нашата Родина.
 Седмица по-късно-на 14.06 непосредствено до Софийския университет бе извършена нова полицейска гавра спрямо пенсионерите. Малка група от тях след края на протеста решиха да блокират, пресичайки пешеходната пътека, движението на кръкстовището на булевард Васил Левски и Шипка(където на близо между другото ежедневно шайка циганета тероризира шофьорите на автомобили, миейки най-нагло, но и безнаказано колите им, макар на кръстовището да има кула с катаджия, правещ се на невиждащ...) Но тези действия на малката група възрастни хора дадоха основание за нова полицейска бруталност.  Вместо да избутат пенсионерите встрани, както биха постъпили европейските полицаи навсякъд,е имайки предвид положението и възрастта на хората, полиците най-варварски награбиха пенсионерите и влачейки ги като животни ги натикаха в джиповете и ги откараха към Пето РПУ, където са били държани над 3 часа!
 Същата вечер в телевизионното предаване "Днес" по 7 дни беше гост един от пострадалите-над 70 годишен, страдащ от исхемична болест и много други заболявания. По време на събитията на него му е прилошало и е седнал на земята, а двама униформени са го влачили над 30 метра като парцал до джипката, вследствие на което той е получил множество натъртвания и бъбречни оплаквания.
  Въпреки тази агресия пенсионерските протести ще продължат. "Не искаме милост, а правда" са плакатите, които пенсионерите носят. Протестите ще продължат всеки четвъртък с начален час 11.00 пред храм-паметника "Александър Невски".
   

# 1
  • Мнения: 4 300
Мдаааа...почти като бития журналист, дето после се оказа че не е бит...Да се чудиш де са го намерили тоя пенсионер да го влачат, при положение че на протестите има по максимум 10 души, даже ако не пишеха по вестниците нямаше и да се разбира че на протест са се събрали, а че просто си се припичат пред Църквата.

# 2
  • Мнения: 9 903
тази тема я пусни в чужбинския форум, там съчувстват, а и се възмущават.

# 3
  • Мнения: 2 292
Стига бре, на всякъде се случват такива неща. Какво си се zаоплаквал??? ДА zнаел света. Зане , zнае  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: X
В някои от българските пенсионери живее много младежки и борбен дух....за разлика от доста от по-младите им сънародници.  Wink
Нека се борят за правата си, подкрепям ги. А като се има предвид, че те доведоха днешните управляващи на власт, позорно е такова отношение към тях от същите тези управляващи. Ама то се мисли отрано...   newsm78
Но пък трябва да си много изпаднал да влачиш, удряш и блъскаш 70-80-годишен човек.  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 95
Но пък трябва да си много изпаднал да влачиш, удряш и блъскаш 70-80-годишен човек.  #2gunfire
Peace

# 6
  • Мнения: 690
Живеем в България, това е нормално!

# 7
  • Мнения: 343
                          Полицейско насилие над пенсионери!
  Втори пореден четвъртък полицаи малтретират пенсионери!
 Ето и повече за варварските действия над възрастни, извършени на 7 и на 14.06.2007г, в дните на пенсионерски протести от публикацията в един от тиражните вестници:
.".. На 7. 06 тази година полицаи блъскаха и биха малка група пенсионери, успели да пробият плътния кордон от униформени и да поискат среща с председателя на НС Георги Пирински, който обаче отказа да изслуша представители на протестиращите над 1000 възрастни хора. На помощ на охраняващите Народнто събрание от МВР изпратиха спецотряд за борба с безредиците!
   

И защо да е възмутително това? И как точно се пробива плътен кордон от униформени? Явно доста яки пенсионери има, със склонност към насилие. Аз по принцип смятам, че са на ръба на оцеляването и трябва да им увеличат значително пенсиите, но агресията срещу полицаи не е начинът. Законите важат и за тях, все пак.
Пак в България най-гадно. Ти явно не гледаш международни новини. Виж във Франция какво става в подобни ситуации. Бият и не питат за какво точно е протестът и дали е справедлив.  И хич не ги е срам. Опазват обществения ред хората. Затова им плащат.

# 8
  • Мнения: 335
Мдаааа...почти като бития журналист, дето после се оказа че не е бит...Да се чудиш де са го намерили тоя пенсионер да го влачат, при положение че на протестите има по максимум 10 души, даже ако не пишеха по вестниците нямаше и да се разбира че на протест са се събрали, а че просто си се припичат пред Църквата.

Доста нагло.
Каквато и да си!

Изключително нагло изказване.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Що да е нагло това изказване, питам аз??
И как точно тия немощни хорица пробиха кордона???
И какво значение има кой е отишъл да протестира, щом е проявена агресия?
На протестите на майките миналата година имаше ли влачени и бити майки?
А в Пирогов? А при учителите?

# 10
  • Мнения: 690
Що да е нагло това изказване, питам аз??
И как точно тия немощни хорица пробиха кордона???
И какво значение има кой е отишъл да протестира, щом е проявена агресия?
На протестите на майките миналата година имаше ли влачени и бити майки?
А в Пирогов? А при учителите?
  Нагло е, определено TiredАко сред тези старци беше някой ваш родител, щяхте да пеете друго.
 Нали не мислиш, че тия стари хорица, могат да пробият полицейски кордон. Звучи смешно Joy
 По, вероятно е, да са го заобиколили Joy
  То оставаше и майките да бъдат бити #2gunfire

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 10:10 от Xylometazolin

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ми ха де!!! Пише, че са го пробили??? По същия начин може да се каже-дали наистина е имало бити и влачени пенсионери???

# 12
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Що да е нагло това изказване, питам аз??
И как точно тия немощни хорица пробиха кордона???
И какво значение има кой е отишъл да протестира, щом е проявена агресия?
На протестите на майките миналата година имаше ли влачени и бити майки?
А в Пирогов? А при учителите?
  Нагло е, определено TiredАко сред тези старци беше някой ваш родител, щяхте да пеете друго.
 Нали не мислиш, че тия стари хорица, могат да пробият полицейски кордон. Звучи смешно Joy
 По, вероятно е, да са го заобиколили Joy
  То оставаше и майките да бъдат бити #2gunfire

нагло и грозно. ама някои хора не мислят, 4е един ден и те Ще са пенсионери.
имаШе една приказка за царя и старците, ама сигурно не е модерно ве4е да се 4етат такива патети4ни съ4инения. Thinking

опссс, аз съм от 4ужбинския форум, зна4и, само затова съм възмутена Rolling Eyes

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Напротив, някои хора са достатъчно наясно, че един ден ще са пенсионери. И отсега тренират за яки мускули, да могат да пробиват кордони.

# 14
  • Мнения: 1 299
Айдеее, пак се почна...поредната тема за разправии и заяждане!
Светлозаре, що не си намериш друг форум бе човек Peace

# 15
  • Мнения: 3 423
От цялата изнесена информация най
ме възбуди името на г-н Храсталаков.
А какви са ползите за света, като
знае за България. Нула цяло и нула.

Ланфеар,
драго ми е с теб да се пак
заедно в една манджа. Laughing

# 16
  • Мнения: 1 299
Стига бре, на всякъде се случват такива неща. Какво си се zаоплаквал??? ДА zнаел света. Зане , zнае  Rolling Eyes

Веднъж и аз да се съглася за нещо с vivita  Crazy

# 17
  • Мнения: 9 903
гледах репортаж от един от миналите протести, още през пролетта. Пенсионерите в кабинета на Масларова се скараха помежду си, започнаха да си разменят обидни реплики, върхът беше следното:
"Не прекъсвайте нашия председател!"
"На рамо да си го носите вашия председател!"  ooooh!

# 18
  • Мнения: 343
[
  Нагло е, определено TiredАко сред тези старци беше някой ваш родител, щяхте да пеете друго.
 Нали не мислиш, че тия стари хорица, могат да пробият полицейски кордон. Звучи смешно Joy
 По, вероятно е, да са го заобиколили Joy
  То оставаше и майките да бъдат бити #2gunfire

Хич не звучи смешно за всеки, който си е мерил силите с уж немощните баби в градския транспорт. Joy 
Аз уважавам възрастните хора, но възрастта им не е достатъчно оправдание за изблиците на агресия.

# 19
  • Мнения: 4 300
Кое му е наглото? Вие виждали ли сте въпросния пенсионерски протест? Аз лично нито вярвам че пенсионер може да пробие полицейски кордон, нито вярвам че полицай може да набие пенсионер. Освен това наистина има по десетина човека на тези събирания, иначе принципно нямам нищо против протестите или солидарността. Като следствие от това че са десетина човека няма и полицейски кордони. И заради това не вярвам че някой някого е набил.
Затова дадох и примера с Емил ИВанов, журналиста от Експрес. Тогава пак се вдигна медийна вълна в един-два-три несериозни вестника, изказвания стил Волен Сидеров и накрая се оказа че въпросният младеж изобщо не е бит.
Иначе за протокола- имам си родител пенсионер и две баби пенсионерки. Надявам се че и аз ще доживея до пенсия.
Ама да ни вземат за канарчета...айде моля ви се:)

Всъщност дали тази статия е писана след интервю с пенсионер? Защо няма едно име в нея?

# 20
Мдаааа...почти като бития журналист, дето после се оказа че не е бит...Да се чудиш де са го намерили тоя пенсионер да го влачат, при положение че на протестите има по максимум 10 души, даже ако не пишеха по вестниците нямаше и да се разбира че на протест са се събрали, а че просто си се припичат пред Църквата.
Много неадекватно изказване! За съжаление не е единственото в темата.На протестите за твое уведомление присъстват над 1000 души всеки четвъртък, а малтретирането на пенсионери на пешеходната пътека, беше фотографирано от много ежедневници, потърпевши се изказаха. пред телевизии,травмите им са факт. Или може би те са се влачили сами, така както според твойте думи смазания от бой 55 годишен фотограф сам се е бил?! Много са ми интересни хора, които без да знят, без да са присъствали на нито един митинг говорят наизуст. Все пак Варна е далеч и това донякъде те оправдава, но твоето изказване е напълно в подкрепа на варварските, брутални действия на полицаите над беззащитни старци. Така че ти в момента проявяваш вербален фашизъм,от което трябва да се засрамиш.

# 21
тази тема я пусни в чужбинския форум, там съчувстват, а и се възмущават.
А тук какво прави обществото ни? Пенсионерските организации вече са подготвили жалба до Брюксел и Страсбург. В Европа, а и в Сащ, ако подобно нещо стане се възмущават с право, а не като у нас-да ме съветват да я пусна в"чужбински форуми".
Това престъпление срещу пенсионерите става у нас и засяга нашето общество, което ако е заспало трябва да се пробуди и да поиска възмездие за  извършителите на терора. Ако в Европа полицай посегне на възрастен, бял ден няма да види...

# 22
  • Мнения: 7 837
Не се кахърете, при нас директно разстрелват.
Полицаят вади пистолета...и от упор. няма хън-мън...

# 23
  • Мнения: 278
гледах репортаж от един от миналите протести, още през пролетта. Пенсионерите в кабинета на Масларова се скараха помежду си, започнаха да си разменят обидни реплики, върхът беше следното:
"Не прекъсвайте нашия председател!"
"На рамо да си го носите вашия председател!"  ooooh!

Ха, и в сутрешния блок по Бтв, двама се скараха: Чакай аз да кажа, не чакай аз да кажа и така до края.
Явно Светлозар има близък пенсионер пострадал при "сблъсъците".

# 24
  • Мнения: 9 903
тази тема я пусни в чужбинския форум, там съчувстват, а и се възмущават.
А тук какво прави обществото ни? Пенсионерските организации вече са подготвили жалба до Брюксел и Страсбург. В Европа, а и в Сащ, ако подобно нещо стане се възмущават с право, а не като у нас-да ме съветват да я пусна в"чужбински форуми".
Това престъпление срещу пенсионерите става у нас и засяга нашето общество, което ако е заспало трябва да се пробуди и да поиска възмездие за  извършителите на терора. Ако в Европа полицай посегне на възрастен, бял ден няма да види...

какъв терор, бе човек, сякаш не знам какви откачалки ходят на тези митинги. Имаше един по дребни гащи, пфу.
Не ти е читава историята.
понятието "вербален фашизъм" се употребява често от сподвижниците на Атака, за които просто да не почвам.....
"варварските" действия на полицаите са спазване на задълженията им.

а те пратих в чужбинския форум, понеже заглавието ти е подходящо именно за там.

# 25
  • Мнения: 2 759
Не се кахърете, при нас директно разстрелват. Полицаят вади пистолета...и от упор. няма хън-мън...
                 Туй щях да кажа и аз. Що не пробиха кордона на Буш? Щяхме да се прочуем със застрелян пенсионер. И на всички щеше да им се вижда редно.
                  А пенсионерите не знаят ли, че не трябва да бият и да посягат на полицаи, нито да пробиват кордона?

# 26
  • Мнения: 9 903
и забележете, после пенсионерите обсадили Пето районно и освободили задържаните....

# 27
  • Мнения: 4 300
Понеже не можах да намеря къде е писано за побоя над пенсионерите ще дам един линк към една от многото статии след медицинската експертиза на " брутално бития журналист"
http://209.85.135.104/search?q=cache:4ZD9nd_CZGcJ:www.monitor.bg … mp;cd=2&gl=bg

# 28
                          Полицейско насилие над пенсионери!
  Втори пореден четвъртък полицаи малтретират пенсионери!
 Ето и повече за варварските действия над възрастни, извършени на 7 и на 14.06.2007г, в дните на пенсионерски протести от публикацията в един от тиражните вестници:
.".. На 7. 06 тази година полицаи блъскаха и биха малка група пенсионери, успели да пробият плътния кордон от униформени и да поискат среща с председателя на НС Георги Пирински, който обаче отказа да изслуша представители на протестиращите над 1000 възрастни хора. На помощ на охраняващите Народнто събрание от МВР изпратиха спецотряд за борба с безредиците!
   

И защо да е възмутително това? И как точно се пробива плътен кордон от униформени? Явно доста яки пенсионери има, със склонност към насилие. Аз по принцип смятам, че са на ръба на оцеляването и трябва да им увеличат значително пенсиите, но агресията срещу полицаи не е начинът. Законите важат и за тях, все пак.
Пак в България най-гадно. Ти явно не гледаш международни новини. Виж във Франция какво става в подобни ситуации. Бият и не питат за какво точно е протестът и дали е справедлив.  И хич не ги е срам. Опазват обществения ред хората. Затова им плащат.
Разлика правиш ли между опазване на обществения ред и жесток, престъпен произвол над старци? Гледам международни новини и не съм чул за подобно издевателдтво над пенсионери. Ти още малко ще изкараш битите, тормозени по най-безмилостен начин пенсионери жертви, а истинските агресори-нормално действащи пазители на реда.
Как група старци могат да извършват агресия при законен протест надвъоръжени с палкии пистолети униформени?

# 29
гледах репортаж от един от миналите протести, още през пролетта. Пенсионерите в кабинета на Масларова се скараха помежду си, започнаха да си разменят обидни реплики, върхът беше следното:
"Не прекъсвайте нашия председател!"
"На рамо да си го носите вашия председател!"  ooooh!

Ха, и в сутрешния блок по Бтв, двама се скараха: Чакай аз да кажа, не чакай аз да кажа и така до края.
Явно Светлозар има близък пенсионер пострадал при "сблъсъците".
Не нямам, драга ми защитничке на посегателство над пенсионери. И нужно ли да имам близък, за да проявя нормална човешка солидарност към малтретирането на пенсионерите-най-достойната, но и най-онеправдана част от обществото ни, мъчениците на прехода.

# 30
  • Мнения: 7 837
най-достойната, но и най-онеправдана част от обществото ни, мъчениците на прехода.

Намали малко патетиката  Sunglasses

# 31
и забележете, после пенсионерите обсадили Пето районно и освободили задържаните....
И теб това ли те притеснява? Как не ги е срам пенсионерите да се струпат пред Пето РПУ, където "най-хуманнно" и "законно" над 5 часа са били арестувани двама техни съратници, като по пътя към управлението единият е бил люто бит!

# 32
  • Мнения: 278
Виж какво ще ти кажа Светлозар, и двамата ми родители са пенсионери, но никога не са ходили по митинги да крещят, обиждат и най-вече да се излагат, особено като се появат тв-камери. Мнението ми за цялата тази пенсионерска какафония е че същите тези пенсионери си избраха настоящото правителство, така, че да си затварят устите. Знаеш ли още какво, блазе им, че са се пенсионирали, защото не съм сигурна дали аз ще успея да се порадвам на старините си.

# 33
Що да е нагло това изказване, питам аз??
И как точно тия немощни хорица пробиха кордона???
И какво значение има кой е отишъл да протестира, щом е проявена агресия?
На протестите на майките миналата година имаше ли влачени и бити майки?
А в Пирогов? А при учителите?
Някои хора, на които им харесва малтретиране на пенсионери, май са яли развалени яйца. Повръщанята, която бълват подсказва, че са сериозно настинали.
Пенсионерите ли са най-големите врагове на държавата, за да изпращат срещу тях специализиран отряд за борба с безредиците?

# 34
  • Мнения: 9 903
и забележете, после пенсионерите обсадили Пето районно и освободили задържаните....
И теб това ли те притеснява? Как не ги е срам пенсионерите да се струпат пред Пето РПУ, където "най-хуманнно" и "законно" над 5 часа са били арестувани двама техни съратници, като по пътя към управлението единият е бил люто бит!

не ме притеснява хич. Просто ми е смешно дали и как са освободили задържаните след обсадата. С агресия или не, все пак? нахлули са в полицията и с боен вик са измъкнали своите другари вън от решетките?

кажи сега едно "мерси", че ти държим нелепата тема на първа страница.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Някои хора, на които им харесва малтретиране на пенсионери, май са яли развалени яйца. Повръщанята, която бълват подсказва, че са сериозно настинали.
Пенсионерите ли са най-големите врагове на държавата, за да изпращат срещу тях специализиран отряд за борба с безредиците?
Светлозаре, да те уведомя, не съм настинала и не повръщам. Обаче ти май си слънчасал  Crazy Не ми харесва малтретиране на пенсионери. Но не ми харесва и да ме манипулират. Спец отряд за борба с безредиците, викаш? И немощните хорица ги победиха? А Пето РеПеУ с щурм ли го превзеха? Или с базуки? И не разбрах защо ръсиш обиди по всички, които ти опонират? Май не ти понася истината? Учителите ще ядат ли бой от спец частите? А лекарите от Пирогов? Защо просто не отговориш на въпросите ми?
И последно-над три или над пет часа ги държаха? Я си погледни първия постинг. Не ставаш май за свидетел, разминават ти се показанията.


А...гледам тити ме е изпреварила за бойния вик...

# 36
Виж какво ще ти кажа Светлозар, и двамата ми родители са пенсионери, но никога не са ходили по митинги да крещят, обиждат и най-вече да се излагат, особено като се появат тв-камери. Мнението ми за цялата тази пенсионерска какафония е че същите тези пенсионери си избраха настоящото правителство, така, че да си затварят устите. Знаеш ли още какво, блазе им, че са се пенсионирали, защото не съм сигурна дали аз ще успея да се порадвам на старините си.
Исканията на пенсионерите са социални, икономически, а не политически! И те са в правото си да ги изразяват чрез протести. В момента, с тези равнища на пенсиите-съкратени двойно от кабинета на Костов!, животът на пенсионерите у ужас без край. Точно това трябва да се премахне. Това статукво е гибелно и без всякаква надежда за народа и за пенсионерите най-вече. Днес пенсионерите са най-онеправданата част от населението, живеещи най-бедно, макар техен да е приносът за изгражданено на националните богатства в страната ни след края на Отечествената война.
 Те са мъчениците на прехода, защото са най-големите негови жертви. На техен гръб, на гърба на народа днес неколцина алчни грабители капиталисти живеят като бейове.

# 37
  • Мнения: 599
и забележете, после пенсионерите обсадили Пето районно и освободили задържаните....
[/q
uote]
 Joy Joy Joy Joy Joy

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И още нещо-ти от коя организация си? Някоя комунистическа ли? Вие ли организирахте "протеста на пенсионерите"?

На техен гръб, на гърба на народа днес неколцина алчни грабители капиталисти живеят като бейове.

# 39
  • Мнения: 9 903
стилът му е типичен за онези, дето се правят, че водят предавания в СКАТ - не им помня имената.

# 40
  • Мнения: 278
Олеле, ти не си добре бе човек. Цяла дисертация поднесе на неграмотната младеж. Благодаря за темата, но нали разбра, че стана смешен с патриотичните си изказвания. След малко да не пишеш, че искаш да се върнеш в миналото. Нали се сещаш от къде идват парите за пенсии, хайде да не изпадаме чак в такива подробности.

# 41
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Тити  Peace. Светлозар нещо се е превъзбудил и е решил да натрупа популярност ми се чини. А що се отнася до пенсионерите - честно казано ми писна да слушам за техните проблеми, които биват навирани в очите ни по всякакъв повод и видиш ли ние по-младите трябва да се чувстваме виновни, че можем да си позволим да си купим нещо повече от кисело мляко и хляб. Аман вече!На точно тези пенсионери никак не съчувствам - майката-партия се грижи за тях , после си доведоха на власт социалистчетата, а сега искат от нас да ги доотглеждаме. За работещите няма та как да има за пенсионерите и за тези на социални помощи?!

# 42
  • Мнения: 7 837
Светлозар е член на:
а/ БКП
б/ Атака
с/ Ал Кайда
д/ Грийн Пийс

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Днес слънцето бе силно.
За което се извинявам.
И на пенсионерите се извинявам.
И на полицаите се извинявам.
И на "автора, автора!" се извинявам.
Обаче няма да се обяснявам!
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт