До кога бебето се къпе всяка вечер?

  • 8 059
  • 103
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
 Интересува ме не ,че ми представлява трудност да го къпя,а бях чувала,че е вредно за костите да се къпе всяка вечер,мисля,че беше след 6 месец? Не съм много сигурна затова искам и вашето мнение. БЛАГОДАРЯ!

# 1
  • Мнения: 7 723
По принцип до 6 месеца се къпе бебето всяка вечер.
Аз, обаче продължавам да къпя децата си (на 8г и на 3г) всяка вечер-
не знам дали е вредно, но и самата аз вече 33 години се къпя всеки ден...  Wink

# 2
  • Мнения: 793
Ами това за костите за първи път го чувам Shocked, моята я къпя всяка вечер на 8 месеца сме, племенника ми които е на 2г. и половина и той не пропуска-  всяка вечер, след като аз самата се къпя всеки ден, защо да си лиша детето от това удоволствие  Peace

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моето второ дете се роди в средата на лятото - къпала съм я понякога и по два пъти на ден. Така спеше по-спокойна. Мисля, че е нормално през летните жеги да има освежаващо поливане поне веднъж на ден. Не е задължително да се мие главата.

# 4
  • Мнения: 2 631
Вредно за костите!?!?!? Shocked
През лятото се къпем всяка вечер, ако се омажат много - и по два пъти на ден.
През зимния сезон - по-рядко целите, но дупета - всеки ден.

 Peace

# 5
  • Мнения: 533
Няма правило дали да се къпят всяка вечер и докога  Laughing. Тук например препоръчват да не се прави, но аз също съм я къпала. Е, много често съм заменяла къпането в корито с измиване на мивката.

# 6
  • Мнения: 24 467
Това за костите и аз не съм го чувала, особено когато детето стане на 6 м. и вече костната му система е поукрепнала още по- малка вероятност има нещо да им се случи /говоря за изкривяване/, а за състава на костите и ежедневното къпане никаква логика не виждам. Моят юнак вече превали годинката и пак си го къпя всяка вечер- нали е лято, ние, възрастните как си вземаме всеки ден душ? На бебето също му е приятно- да играе всяка вечер в коритцето си с играчките.
Още месец- два и твоето бебе ще се научи да сяда, тогава и къпането му няма да ти бъде никакъв проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 819
Моето второ дете се роди в средата на лятото - къпала съм я понякога и по два пъти на ден. Така спеше по-спокойна. Мисля, че е нормално през летните жеги да има освежаващо поливане поне веднъж на ден. Не е задължително да се мие главата.

Същото е моето мнение, само че аз съм само с едно дете, пак родено в най-големите жеги през годината. Peace А и след цял ден на детска и после по градинки и площадки как да я сложа да спи толкова мърлява и омацана с какво ли не? Банята е не само удоволствие, но и ХИГИЕНА, това за костите не съм го чувала досега. Peace

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 09:17 от Пети

# 8
  • Мнения: 1 264
Това с костите къде го чу? Честно казано ми се вижда нелогично.
Къпя сина си всяка вечер. А в тези жеги не виждам как да го сложа потен в леглото. Пък и дори да не е толкова топло пак ще го къпя, просто защото му доставя голямо удоволствие.  Peace

# 9
  • Мнения: 5 362
Вредно за костите!?!?!? Shocked
През лятото се къпем всяка вечер, ако се омажат много - и по два пъти на ден.
През зимния сезон - по-рядко целите, но дупета - всеки ден.

 Peace
И ние сме така вкъщи.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Всичко е както сама си прецениш.
Аз не съм спирала нито за ден, дори когато сме били на път съм го къпала.
Сега в жегите го къпя и на обед - малко побързо.
Освен, че се поти, пълзи, върви, цапа се.

И последно, мисля, че така се създават добри хигиенни навици.

# 11
  • Мнения: 4 621
До годинка я къпех всяка вечер Peace

# 12
  • Мнения: 5 401
До 6 месеца мъжи къпа малкия всяка вечер, а след това почна през вечер. Но мисля, че като проходи и почне да се въргаля в мръсотиите, ще се върнем отново към стария режим.

# 13
  • Мнения: 1 233
Всеки ден я къпя, сега понягога и два пъти на ден. Peace

# 14
  • Мнения: 1 733
Всеки ден го къпя и мисля така да продължавам. Аз се къпя и сутрин, и вечер, така че защо да не къпя и детето всеки ден???

# 15
  • Мнения: 7 947
Ние се къпем през ден - имам предвид в коритото, иначе когато се сетя през деня си го обливам с подвижния душ, но без косичката. За костите и аз не съм го чувала, по-скоро за косичката не е хубаво всеки ден.

# 16
  • София
  • Мнения: 819
по-скоро за косичката не е хубаво всеки ден.

Това мисля, че важи и за нас, не само за децата, но за тях май в по-голяма степен.  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 347
Аз пък тепърва почвам да го къпя всеки ден - на годинка и 3 месеца е и започва да се цапа, като играе навън  Grinning Досега изобщо не съм къпала всеки ден. Това с ежедневното къпане и после мазането им с какво ли не определено не го разбирам в българския начин на отглеждане на бебета. Те са си чистички и няма от какво да се цапат (е, дупето може да се мие по-честичко  Laughing ), пък и не се потят като малки. Навсякъде в Западна Европа и Америка се препоръчва къпане веднъж седмично на малки бебета.

# 18
  • Мнения: 1 426
Ами докато стане дете! После къпеш детето всяка вечер.
А може би си искала да кажеш косите, а не костите? Косата наистина в един момент преставаш всеки ден да миеш.

# 19
  • Мнения: 24 467
Ние сега я мием с вода, не всяка вечер шампоан, въпросната коса, но къпането си е кеф за хлапето, пък и го намирам за полезно- всеки ден се поти и цапа, също като нас.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
По принцип до 6 месеца се къпе бебето всяка вечер.
Аз, обаче продължавам да къпя децата си (на 8г и на 3г) всяка вечер-
не знам дали е вредно, но и самата аз вече 33 години се къпя всеки ден...  Wink

Чакай сега да дойде гвардията и да ти разяснят, че е вредно да се къпе всеки ден бебе  Mr. Green

И аз ги къпя всеки ден и двамата   Peace

# 21
  • Мнения: 6 618
Имам намерение да  къпя Саши  всяка вечер докато не започне той да го прави сам.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
Къпането на новороденото в началото е изключително важно за стимулиране на кръвообращението. Защо иначе в родилните домове ги къпят по два пъти децата?!?!

Аз също мисля, че през лятото е напълно нормално да се къпе детето (не само бебето) всеки ден (без главата). И не знам защо властва идеята че бебчетата са мн. чисти, не се цапат, не се потят Shocked. Напротив, правят го Peace.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
До когато искаш!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 405
До ден днешен я къпя ежедневно.

# 25
  • bulgaria
  • Мнения: 309
и го къпя всеки ден Peace
а знаете ли, че германците си къпят децата 2 пъти седмично Shocked ако ни видят какви ги вършим сигурно ще кажат, че сме ку ку Thinking

# 26
  • Монреал
  • Мнения: 631

Чакай сега да дойде гвардията и да ти разяснят, че е вредно да се къпе всеки ден бебе  Mr. Green

И аз ги къпя всеки ден и двамата   Peace

и го къпя всеки ден Peace
а знаете ли, че германците си къпят децата 2 пъти седмично Shocked ако ни видят какви ги вършим сигурно ще кажат, че сме ку ку Thinking

Хи хи, в този евро- и американо-филски форум, направо се чудя как не е дошла още тази гвардия. Обаче ако ставаше въпрос за кърмене и захранване - малииии, не ми се мисли.  Mr. Green

Къпя си децата доста често в жегите. Не смятам, че трябва да взимаме пример от американските майки, който не къпят новородените си бебчета по седмица и дават формулата направо от хладилника.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз я къпя всяка вечер, а в тези жеги и наобяд, преди следобедния сън

# 28
  • Мнения: 46 510
Не до кога, а от кога  Simple Smile
Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва.

Виж тази тема  Peace

# 29
  • Мнения: 2 908
Не мисля да преставам всяка вечер с къпането точно сега-тя се поти ,а и обича ужасно да се къпе вечер,играе си,радва се...

# 30
  • Мнения: 2 849
Продължавам да го къпя всяка вечер,то няма и как да стане да си легне прашен ,кален или потен .Колкото по-големи стават повече се цапат .Не мисля ,че им вреди банята .

# 31
  • Мнения: 46 510
Къпането на новороденото в началото е изключително важно за стимулиране на кръвообращението ...

Как ли никой по света не го е разбрал до сега  Shocked Joy

# 32
  • Мнения: 344
Това за костите за първи път го чувам.Аз Анджи я къпя всеки ден а сега когато са горещините и по два пъти на ден.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 877
Къпането на новороденото в началото е изключително важно за стимулиране на кръвообращението ...

Как ли никой по света не го е разбрал до сега  Shocked Joy


А де?!?! newsm78

# 34
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
До 40 дена е къпана и сутрин и вечер, от тогава до ден днешен я къпем всяка вечер без пропуск. Все едно себе си да не изкъпя ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 555
До към 1г и 2-3 месеца съм го къпала всяка вечер, после през вечер, но задължително дупето го миехме всеки ден ! А ина4е сега през ляотот по 2 пъти на ден !

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Мислех да го къпя всяка вечер до 6 мес., но като ги навърши дойдоха жегите и така продължихме да къпем Марти, докато стана на 10 мес. След това мия дупе , вратле итн. единия ден, на втория във ваничката се къпем без главата, на третия или четвъртия "голямо къпане'. Горе - долу така. Е от известно време си взимаме душ, но нали пораснахме...
При някои дечица, при къпане всеки ден след 6-7 месеца кожата прекалено се изсушава.

# 37
  • Мнения: 46 510

Няма как всички педиатри по света да грешат  Wink проблемът е при нашите Simple Smile моята педиатърка не каза нищо за къпането, чак когато стигнахме до проблеми, тя обясни кое е разрешението- разреждане на къпането  Peace

# 38
  • Мнения: 3 376
Ами аз го къпя всяка вечер,сега и през деня вече.Нали и аз се къпя всеки ден,защо да разреждам къпането на детето? newsm78

# 39
  • Мнения: 46 510
... Нали и аз се къпя всеки ден,защо да разреждам къпането на детето? newsm78

Ти до сега не си била вътре в кочремчето на топло и сигурно  Grinning

... Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва ...

# 40
  • Мнения: 547
Всеки ден го къпя и мисля да продължавам така. На него много му харесва още повече , че в жегите се поти, а и започва да се цапа вече. Но къпането ни е основно с вода. Сапун използвам за ръцете и дупето.

# 41
  • Мнения: 1 044
Къпем се всеки ден. На 2 г.7 м. е вече и се пропускали само, когато са ни били ваксини или има висока температура. При условие, че аз се къпя всеки ден, баща му също, естествено е и той да се къпе така.

# 42
  • Мнения: 344
... Нали и аз се къпя всеки ден,защо да разреждам къпането на детето? newsm78

Ти до сега не си била вътре в кочремчето на топло и сигурно  Grinning

... Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва ...
Защо?До сега не бях чувала.Какво може да му стане на бебока?

# 43
  • Мнения: 3 500
Още я къпем всяка вечер, не знам до кога, но й е приятно, отпуска я и заспива бързо, а и сега в тия жеги...

# 44
  • Bapнa
  • Мнения: 762
По принцип до 6 месеца се къпе бебето всяка вечер.
Аз, обаче продължавам да къпя децата си (на 8г и на 3г) всяка вечер-
не знам дали е вредно, но и самата аз вече 33 години се къпя всеки ден...  Wink

 Joy

"новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва ..."

Новородените не са кучета все пак - не се заяждам, но не споделям мнението "на всички останали педиатри по света, които не грешат" .....

# 45
  • София
  • Мнения: 1 423
Къпя го всеки ден и така ще продължавам. Сега в жегите се поти доста. 

# 46
  • Мнения: 19 296
По принцип до 6 месеца се къпе бебето всяка вечер.

 Joy

"новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва ..."

Новородените не са кучета все пак - не се заяждам, но не споделям мнението "на всички останали педиатри по света, които не грешат" .....
а някой може ли да ми обясни логиката бебето да се къпе до 6месеца всеки ден и след това като по4не да пълзи да се разредят къпанията??поне това е мнението на българските педиатри.
ако имаш дете с АД и се чудиш как да се бориш с екземите,набързо ще се убедиш в мнението на педиатрите по света

# 47
  • Мнения: 361
И аз мисля да си къпя детето всяка вечер,особено в тези жеги.А да не говоря за удоволствието,което изпитва и гимнастиката.

# 48
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
До когато искаш.Аз все още го къпя всеки ден,че някога и по 2 пъти.

# 49
  • Мнения: 27 524
Малкото бебе не се къпе всяка вечер, а на няколко дни веднъж.
Всеки ден се къпе активното и подвижно бебе.
Къпането и костите нямат абсолютно никаква връзка.  Simple Smile

# 50
  • северно море
  • Мнения: 321
Може да ви се стори странно,но нас ни казаха да къпем малката през ден

# 51
  • Мнения: 46 510
... мнението на педиатрите по света

И не само по света. Нашата педиатърка е на същото мнение, за съжаление се сетих да я питам, чак когато се появиха сухи участъци по крачетата. Оправи се веднага, само с разреждане на къпането  Hug

# 52
  • Мнения: 2 407
До 6 месец, но лятото е добре да си го къпете всяка вечер.

# 53
  • Мнения: 948
До сега съм къпала сина си всяка вечер.Той дотолкова е свикнал с къпането, че сам си казва и го иска. Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 393
 И аз къпя сина си всеки ден,но косичката я мием през ден.

# 55
  • Мнения: 291
Този въпрос е равносилен на "Докога ще се къпете всяка вечер?!"  #Crazy #Crazy #Crazy

# 56
  • София
  • Мнения: 5 188
Прочетох внимателно темата и разбрах, че и ний сме дали нещо на света. Все се чудех за тази Система за принудително изсушаване на нежната бебешка кожа и последвалото й замазване с мас и т.н.

Кой ще ме учи, ако в жегата детето ми е потно или мръсно от пясъчника? Аз акъл нямам ли? Или нямам вода?

# 57
  • Мнения: 46 510
... Кой ще ме учи, ако в жегата детето ми е потно или мръсно от пясъчника? Аз акъл нямам ли? Или нямам вода?


А де и аз това се чудя Rolling Eyes на българските бебета им се разрежда къпането точно като започнат да се въргалят по площадките Crazy не мога да си представя дъщеря ми не изкъпана вечер  Stop от вратата директно влиза в банята, за да падне чернилката  Simple Smile

А като са новородени ги къпят всеки ден  ooooh! как пък веднъж не видях едномесечно в пясъчник Mr. Green

# 58
  • Канада
  • Мнения: 494
И ние се къпем всяка вечер.И не мисля да спираме с този "обичай".Ванко си го чака и не заспива без да бъде изкъпан!

# 59
  • София
  • Мнения: 1 877
... Кой ще ме учи, ако в жегата детето ми е потно или мръсно от пясъчника? Аз акъл нямам ли? Или нямам вода?


А де и аз това се чудя Rolling Eyes на българските бебета им се разрежда къпането точно като започнат да се въргалят по площадките Crazy не мога да си представя дъщеря ми не изкъпана вечер  Stop от вратата директно влиза в банята, за да падне чернилката  Simple Smile

А като са новородени ги къпят всеки ден  ooooh! как пък веднъж не видях едномесечно в пясъчник Mr. Green

Никол, вече поне 5 пъти разбрахме, че си против къпането на новородените Mr. Green. Нали сме тук, за да обменяме мнения, а не да ги натрапваме newsm78...

# 60
  • Мнения: 568
не е вредно, но не е и задължително. Може през 2-3 дни. Кожата се изсушава от миещите препарати, затова може само с водичка и веднъж на няколко дни по капка душ гел във водата.
Е-друг е въпроса с дупето там не става без сапунче Simple Smile

# 61
  • Мнения: 46 510
... Никол, вече поне 5 пъти разбрахме, че си против къпането на новородените Mr. Green. Нали сме тук, за да обменяме мнения, а не да ги натрапваме newsm78...

Докато се пускат такива иронични отговори ще "обменям" и моето мнение  Grinning

# 62
  • Мнения: 320
Всеки ден я къпя, сега понягога и два пъти на ден. Peace
и аз така

# 63
  • Мнения: 1 101
Всяка вечер.

# 64
  • Мнения: 5 391
От как се е родил го къпем всяка вечер, сега в жегите започнах и през деня.

# 65
  • Мнения: 2 152
Ами до когато започне сам да се къпе всяка вечер

# 66
  • Мнения: 2 159
сега особено в жегите даже я къпем и следобяд
със сапунче 1 път в седмицата

# 67
  • София
  • Мнения: 3 688
Къпя го преди лягане,случвало се и да пропускам,но си мисля че спи по сладко ако е минал през банята:)

# 68
  • Мнения: 5 468
Къпали сме Гери всеки ден, откакто се роди. Когато поотрасна, взе да ме мързи и се пробвам да прескоча някоя вечер, но малкото не дава. Оглежда се, съблича се голо и влиза в банята. Почва да върти кранчетата на душа и да пищи отвътре: Мамоооо!!!, Татииииии!!! Tired... няма почивка Laughing.
Не пропуска и нашето къпане. Вляза ли аз в банята и тя не спи, тича при мен, чевръсто се съблича и е готова за душ. С баща й се повтаря същата процедура.
Според мен, детето трябва да се къпе всеки ден. Както казвате, спи по-спокойно (както се вика: Като къпано...) и му се създават положителни навици.

# 69
  • Мнения: 1 910
До към 1 година през ден, после всеки ден. Сега се случва и по-често.
Не че ми е тежало и всяка вечер да го правя...и по няколко пъти на ден нямше да ми пречи, но доводите да не го правя са повече от логични.

# 70
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
След като аз се къпя всеки ден, значи и дребният ще бъде къпан всеки ден.

# 71
  • Мнения: 1 919
След като аз се къпя всеки ден, значи и дребният ще бъде къпан всеки ден.

и аз така мисля

# 72
  • Мнения: 476
Никол е права. Педиатрите тук препоръчват веднъж седмично къпане на бебето. Причините са известни на всички ви, нищо, че ги оспорвате.

# 73
  • Плевен
  • Мнения: 973
Къпя всеки ден, а сега и по два пъти на ден. Ние с баща й също се къпем всеки ден и нея ще научим така. Относно изсушаването на кожата, нали затова произвеждат все по-нови продукти за измиване на бебетата - хидратиращи и др.  Peace

# 74
  • Мнения: 476
....Относно изсушаването на кожата, нали затова произвеждат все по-нови продукти за измиване на бебетата - хидратиращи и др.  Peace

Ето тази логика не я разбирам. Защо трябва да му измиеш естествения защитен слой на кожата и после да го наплескаш с най-новото постижение на химията в бебешките продукти.

# 75
  • София
  • Мнения: 10 325
А сега! Пак обърках - къпя дъщеря ми всеки ден, а е на осем месеца, че понякога и по два пъти и три пъти в тези жеги.
А за  теориите на педиатрите на "запад" - полусестра ми е французойка и медицинска сестра и си къпе и тя децата всеки ден от новородени .

# 76
  • Мнения: 217
Аз също го къпя всеки ден - опредлено му е твърде много приятно, но не с шампоани, а си разтривам малко сапунче на ръцете и така леко го намазвем и веднага изплаквам. Предварително си бях решила дане го къпя всеки ден, но като виждам колко му е приятно  Simple Smile
това за изсушаването на кожата - първо всички бебешки кожи са нежни, но не всички са проблеми. За това са майките да мислят и преценяват........
От едно леко намазване и веднага изплакване не може нищо да й стане на кожата, аз като си мия ръцете - нищо не им става, ако обаче съм твръде мръсна и ги насапунисам и търкам хубаво - чак тогава забелелязвам че кожата се изсушава. Въпросът със изсушаването и мазането също е ясен няма нищо лошо в мазането с естествени продукти като зехтина - от векове хората знаят че това е полезно се използва за правене на масажи. Цялата работа се превръща в патология, когато бебето настървено са сапунсва до припадък, а после се плеска цялото именно с "последните постижения на бебешката козметика". Защото тя е така прекрасна на допир, мазане и прочие, защото е просто отровна. За който се съмнява - да се обърне към някой химик да му разясни състава на онова, изписано с най-малките буквички по кремчетата и после да си направи справка из нета за това-онова по въпроса.

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не мога да не го къпя всяка вечер.
Бяга като лудо и се изпотява.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние до годинка го къпехме всяка вечер, без изключение. След като я навърши се е случвало и през вечер (ако е по - хладно), но сега в жегите е престъпление да не го изкъпеш човечето. Не вярвам в тези простотии, че било вредно за кости, за кожа, за коса, че водата ИЗТОЩАВАЛА  #Crazy и пр. бабини деветини. Все пак чистотата е здраве, за каква вреда може да става въпрос??? Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 4 915
Не до кога, а от кога  Simple Smile
Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва.

Виж тази тема  Peace

Подкрепям.   Wink

# 80
  • Мнения: 2 818
Не до кога, а от кога  Simple Smile
Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва.

Виж тази тема  Peace

Подкрепям.   Wink

и аз Peace

# 81
  • Мнения: 127
Лятото къпя всеки ден в пове4ето слу4аи по 2 пъти, зимата мия дупе всеки ден по 2 пъти , а къпя през ден

# 82
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Пълня им корито и на двамата всеки ден, дори  като отидем на гости и го носим и не пропускаме. Сега в жегите и на обяд след разходка за охлаждане.

# 83
  • Мнения: 1 910
Ако се говори за къпане на НОВОРОДЕНО, ми е странна позицията, че ако на "мен нищо ми няма и на бебето няма д а му има". Rolling Eyes
Кожата  ни  е хипопотамска в срванение с бебешката.
По пътя "аз, значи и бебето", излиза, че може да му  се дава и това, което ти ядеш от първия му ден. Така де, на теб нещо да не би да ти става. Може и коктейлчета да му се забъркват, кафенце заедно да пийват (на него нес, че да не му запушва биберона и безкофеиново, та да има време за форума)..Crazy

аз като си мия ръцете - нищо не им става
На мен ми става, напукват се. Хем гледма сапуна да е  щадящ кожата. Може и да си мия много често ръцете, знам ли... Rolling Eyes
А за приравняването на твоята кожа и на новороденото - виж горе.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 17:46 от 7of9

# 84
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Къпем се всеки ден, че и по два пъти понякога, особено като играем в пясъка  Crazy

# 85
  • Мнения: 678
А сега! Пак обърках - къпя дъщеря ми всеки ден, а е на осем месеца, че понякога и по два пъти и три пъти в тези жеги.
А за  теориите на педиатрите на "запад" - полусестра ми е французойка и медицинска сестра и си къпе и тя децата всеки ден от новородени .
тя като е французойка дори и чистокръвна парижанка да е - отговаря за себе си и за детето си.
подкрепям теорията за разредено къпане- дори добавям ,, къпането е вредно '' !
консултирала съм се с кожния лекар на дъщеря ми и това е негова реплика .

# 86
  • София
  • Мнения: 10 325
Отговарях на публикации, че всички педиатри по света препоръчват бебето да не се къпе всеки ден. Аз имам пример от Франция, давам го.
Ясно е, че отговаря всеки за себе си, но защо нещо ми се струва, че се засягаш?  Peace

# 87
  • Мнения: 6 164
Голяма простотия е това, с костите. Crazy Ами нали като почне да ходи и да се въргаля навън в мърсотията всеки ден, не може да го сложиш така да си легне в чаршафите?! Shocked

# 88
  • Мнения: 441
И двете си деца ги къпя всяка вечер.Пълня две корита с топла вода и ги оставям да се забавляват.Със сапун мием ръцете,дупето и краката.Косата  не мия всяка вечер.А в тия жеги съм изнесла коритата на балкона и преди и след обедният сън ги оставям за половин час да си играят там,дори на каката и е забавно  Peace.

# 89
  • Мнения: 1 044
Всяка вечер се къпем.Сега през лятото два пъти - на обед в басейн надуваем и вечер в корито с пяна. През седмицата ходи на детска градина, но и там имат басейн, така че пак два пъти на ден се къпе.

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 213
През лятото го къпя 2 пъти, а през зимата всеки ден, като понякога пропускам косата.

# 91
  • Мнения: 125
Все още се къпем всяка вечер и отделно правим една бърза баня след предобедната разходка, защото в тези жеги се поти и освен това сме в периода когато всичко му е интересно и пипа какво ли не в парка.

# 92
  • Мнения: 1 427
Докогато решите.

# 93
  • Мнения: 2 039
За цял живот  Peace

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Петър е на 6 месеца и половина и още го къпем всеки ден.

# 95
  • Мнения: 1 081
Не мога да се съглася, че е вредно за бебето да се къпе всяка вечер. Това ще е поредната велика мисъл на някой недомислек! Както ти си прецениш. В жегите бебето няма как да не се изкъпе, като е много студено може да пропуснеш вечер или да го правиш през ден. Аз лично ще го къпя до годинката всяка вечер, но не че не сме пропускали, особено като излизаме, не остава ред. При положение, че човек всеки ден си взема душ не мисля, че за бебето трябва да е различно.

# 96
  • Мнения: 68
Изобщо не е вредно да се къпе всяка вечер...В жегите даже го къпи по 2-3 пъти -- на детето му е добре така

# 97
  • Мнения: 4 406
" бебето "  Laughing ми е на 3 години и все още го къпя всяка вечер, а в жегите, даже като новороден, съм го къпала и по- често

# 98
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Нищо вредно няма в къпането,както искаш така къпи бебето,през ден или всеки ден е въпрос на твой личен избор Peace

# 99
  • Мнения: 3 478
Ами все още я къпя всяка вечер, незнам дали ще спра. Все пак трябва да и стане навик. Това за костите не бях го чувала.

# 100
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Доколкото знам през първите 6мес. от живота на детето е не толкова важно къпането, колкото кисненето във вода. Т.е. може без "перилни" препарати. Въпроса е да се накисне заради бъбреците.

# 101
  • Мнения: 19 296
Доколкото знам през първите 6мес. от живота на детето е не толкова важно къпането, колкото кисненето във вода. Т.е. може без "перилни" препарати. Въпроса е да се накисне заради бъбреците.

какво имаш предвид под киснене във вода?банята на бебето не трябва да продължава повече от 5-10мин.какво общо има къпането или кисненето с бъбреците?

# 102
  • Мнения: 473
Аз си мисля, че всяка вечер трябва да се къпе и бебето и детето и големия човек. Като започнем да ходим по пясъчниците кирливо ли да го приспивам?

# 103
  • София
  • Мнения: 10 825
Докато стане достатъчно голямо за да започне да се къпе само всяка вечер Wink

Общи условия

Активация на акаунт