болезнен лимфен възел под мишницата?

  • 56 146
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, имам нужда от съвет, зная, че не сте лекари, но просто предполажения или съвети биха ми били от полза!
 Имам увелечен лимфен възел под мишницата, който започна да ме боли, той си ми е там от доста време, но досега не ме болеше! Доста съм се притеснила, защото миналага година баща ми имаше такъв и се оказа - болеста на Ходжкинс- или -рак на лимфните възли! При него слава богу всичко беше хваното съвсем в началото и се оправи! Но аз сега много се притеснявам, да не е същото, и ако не е това от какво може така да ме боли този лимфен възел и да се подуе!При баща ми беше по същия начин, но него много го болеше и беше доста голяма бучката и не можеше да си движи ръката!Не е от гърдите защото преди 2 месеца ходих на мамограф и нямам никакви проблеми с гърдите!Аз съм на 27г!От какво може да е така подут, ако не е рак!
Много ви моля за съвет, че доста съм се уплашила,на родителите си не смея да кажа, да не ги притесня! Cry

# 1
  • Мнения: 3 116
Аз имах подобен проблем, подутичко и болезнено под едната мишница и много се бях уплашила. Оказа се пренатоварен мускул и затова ме е боляло, а иначе подутината се оказа мускул по-развит на дясната ръка отколкото на лявата Wink

Отиди на лекар, спокойно  Hug

# 2
  • Мнения: 2 082
може да бъде и запушена потна жлеза-например ,ако ползваш мазила под мишниците...все пак трябва да се види от лекар

# 3
  • Мнения: 133
Точно вчера и аз ходих на доктор по тая причина. Каза ми и ми изписа прахче за пиене. Каза ми, че е от кола маската. Запушени и възпалени потни жлези. Много е болезнено и при дишане даже ме боли. Ако скоро си се бръснала под мишниците или си ходила на кола маска -от това е. Поне при мен е така. Всеки индивидуално е и най добре ходи на лекар.

# 4
  • Мнения: 104
И на мен ми се беше случило подобно нещо ,но се оказа възпалена потна жлеза и се наложи да ме цепят.Според мен отиди при личния си лекар и го помоли да те изпрати на хирург или друг специалист.

# 5
  • Мнения: 1 428
И аз имам лимфни възли и под двете мишници от една година вече,но не ме болят.Правих всевъзможни изследвания и нищо не се откри.Аз знам,че при болестта на Хочкин лимфните възли са големи но не болят-чудно защо са го болели на бащати.Колко голям беше неговия,а твоя?

# 6
И аз имам лимфни възли и под двете мишници от една година вече,но не ме болят.Правих всевъзможни изследвания и нищо не се откри.Аз знам,че при болестта на Хочкин лимфните възли са големи но не болят-чудно защо са го болели на бащати.Колко голям беше неговия,а твоя?

лимфния ми възел е колкото малко бобено зърно, поне на такова ми изглежда като го опипвам! И е болезнено, доре като съм с блуза с дълъг ръкав ме дразни, все едно ми закача, пък изобщо не се вижда, че имам подутина!
При баща ми 2 год докато му поставят диагнозата, все не можеха да кажат от какво е, добре че навреме я откриха  и 2 биопсии, като на втората поставиха диагнозата, той целия отичаше едната му половина на тялото и ръката, и неговото беше доста голямо може би колкото орех, защото аз трябваше да нося пробите в Онкологията от болницата,  и видях разрезите Sick  да стане по-бързо!За три седмици в три месеца мине през лъчетерапия и химиотерапия и повече нямаше и помен от болеста и досега е така вече повече от година и половина след терапията!

# 7
  • Мнения: 511
и при мен беше от потта.чудно защо като си ходила на мамограф не са ти казали .аз поради тази причина ходих и ми обясниха че е от изпотяване и от кремообразните мазила затова ми препоръчаха мазане само със спирт и от тогава нямам проблем.

# 8
  • Мнения: 1 428
Направи си изследване на кръвта-ПКК и ДКК .Ако е недай си боже нещо лошо,за което се съмнявам,то резултатите няма да са добри -ДКК със сигурност ще покаже отклонение.
Много ми е чудно как така 2 години не са открили рак на лимфния възел при баща ти.Изследвания не са ли му правили през това време?

# 9
  • Мнения: 4 700
Отивай на лекар и не се бави. Може и да не е ниЩо сериоzно, но може и да е. Щом се е случило на баЩа ти би трябвало да zнаеШ, че  с това Шега не бива. Не искам да те плаШа, но ние тук наистина не можем да ти поставим диагноzа. Успех.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт