Октомврийското мъниче с мама към морето тича!

  • 9 999
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18
mimi_mimi, вирене и повече почивка ти трябва.  yes Ако си повече време седнала или права на ден, това да ти отичат краката е съвсем нормално. Вечер можеш да пробваш и с някое освежаващо кремче, а има такива и за през деня, които предпазват от подуване. Ако продължат отоците можеш и за успокоение да си пуснеш една урина, за да видят дали всичко е ок. Поне аз така направих, за да съм на ясно.  thumbsup

# 31
  • Мнения: 276
Здравейте момичета!Е днеска беше убийственна жега!Та и мойте крачка изглеждаха като полуфтасали козунаци!
polly1234 айде мила още малко остана!gal4eto това за стволовите клетки е много разумно ако се направи но........не можем да се класираме финансово   Cry Абе то да се молим на никой да не му се налага да опира до такова лечение!
Иначе аз отивам в петък до доктора че корема ми е вечно на камък ама и аз не си сядам на дупето!
В момента са ме цанили за бояджийка в новият ни магазин и направо съм се смазала тия 2 дни!
Голяма борба пада с валяка и се катера по една стълба сигурно по 50 пъти на ден!
Е как да не ми е на камък тумбака!
ANETT за сега няма да взимам играчката щото ми се вижда скъпичка така  newsm78
Пък има време...може да намерим и по-хубави!

# 32
  • Мнения: 227
ANETT - newsm10 идеално, щом може да дам пари на майка ти - по- лесно от това няма. Като назрее момента да я купя, ще се уговорим с повече подробности какво ще правим. Надявам се да не ти досаждам или да те затрудня по някакъв начин  Hug Стига дотогава да не свърши в магазините после ще се похваля на всички от форума каква играчка си имам Crazy Понеже сме малко суеверни с моя мъж и ще купуваме всичко в последния момент, пък и по-рано няма как да стане, защото не ни е готова къщата още и няма къде да слагаме нещата за нас, камо ли за бебока  ooooh! Пък току виж уцеля и някоя разпродажба при вас в Испания  newsm53
Надя73 - ако намериш по-евтина и по-хубава може по всяко време да намериш съмишленички за покупка  Twisted Evil
По тоя повод гледах в магазина на Чико, че имаше на подобна основа играчки за креватче, ама някак си по-различни ми се виждат а сумата пари не е много по-малка от тази където Анет казва  Money

# 33
  • Мнения: 276
Зайче Мече надали  ако е по-евтина ще е по-хубава естественно!Просто реших че на тоз етап ми се струва че първо са ми необходими по-важни неща а играчка може и по-натам!Но всеки решава сам за себе си.

# 34
  • Мнения: 22 408


Да ви питам аз сега ,мислили ли сте за замразяване на стволови клетки,трябват ми като че ли малко мнения.Кажете моля ви какво мислите по въпроса.Значи цялата процедура струвала около 3000 лв.,а после по 160 евро на година .Скъпичко ми е малко ама сякаш си заслужава.


Лично аз съм разговаряла с мой близък приятел, който се занимава със всякакви генни изследвания и т.н. от сорта.
Каза, че това със замразяването на стволови клетки в БГ било пълна измама и само си давали парите. Уж ги пращали не знам къде си за замразяване, но ти така или иначе не можеш да разбереш дали са го направили или не.
А и все още нямало наистина научно потвърдени данни, че тези клетки могат да се използват евентуално.
Аз лично доста ценя неговото мнение, така че няма да си давам парите за нещо подобно. По-добре да отидат за нещо друго за бебето.

# 35
  • Мнения: 4 717
Здравейте момичета Hug

Да се разпиша, че всичко е наред и бебето расте, корема ми ме сърби от растежа и се мажа по 2 пъти дневно за да предотвратя стриите, ама на дали... Thinking
От бебешката козметика и аз съм харесала HIPP и SEBAMED ама официално още не съм решила. Какво всъщност ни трябва първоначално - душгел, крем против подсичане, нещо мазничко за тялото след баня и ...?

И тук са едни горещини та не се трае Twisted Evil

mishonka95 - вие да не го поливате нощем туй бебе та е толкоз порасло Joy, браво на вас, нали си чувала, че голямо бебе много лесно се гледа, така че растете си спокойно и си хапвайте, сега ви е паднало Peace

АНЕТ - аз взех играчката с пеперудите на същата висока цена от магазин, явно само в интернет е на такава промоция

Лека нощ момичета, и пазете коремчетата от горещините и от комарите, че като знам колко много ги има в България Sick
Цунки Hug

# 36
  • Мнения: 22 408
Браво на вас, вече и с играчките сте напред. )))
Аз погледнах в 1-2магазина, но все са пластмасови, май ще си поръчвам онлайн. 
Но мисля да поизчакам, може и някой да ми подари. Ако не, тогава ще купувам. ))))

# 37
  • Мнения: 948
записвам се само, да не ви изпусна  Simple Smile

Рали, кажи за Брюксел, пийна ли му една черешова бира тайно  Mr. Green

лека нощ!

# 38
  • Мнения: 1 919
 Whistling аз съм ЗА СРЕЩАТА във ВАРНА тъй , че МАМИ ОТ ВАРНА КАЗВАЙТЕ кога, каде и цъфффффам! Hug

# 39
  • Мнения: 1 593
Лично аз съм разговаряла с мой близък приятел, който се занимава със всякакви генни изследвания и т.н. от сорта.
Каза, че това със замразяването на стволови клетки в БГ било пълна измама и само си давали парите. Уж ги пращали не знам къде си за замразяване, но ти така или иначе не можеш да разбереш дали са го направили или не.
А и все още нямало наистина научно потвърдени данни, че тези клетки могат да се използват евентуално.
Аз лично доста ценя неговото мнение, така че няма да си давам парите за нещо подобно. По-добре да отидат за нещо друго за бебето.

Мирама, точно това щях да кажа и аз. Мислим много с мъжа ми дали да го правим  newsm78, но вероятно любовта ми към парите ще надделее  Embarassed и ще "рискуваме". Ако живеех в България обаче не бих го направила по няколко причини:

- говорим за съхраненение на клетки за десетки години напред? Кой може да ви гарантира в България, че ще бъдат 1) съхранени за ползване от вас/вашето дете  или 2) че ще бъдат съхранени правилно.

Имайте го предвид  Naughty

Иначе другите доводи срещу стволовите клетки, които са валидни и тук и за Щатите са, че
- засега само се "предполага" че тези клетки могат да се ползват за множество заболявания.  
- стволовите клетки не са като костния мозък, т.е. не е нужно перфектно пасване на гените, което значи, че евентуално могат да се ползват и чужди стволови клетки ако се наложи.
- стволовите клетки в пъпната връв обикновено не са достатъчни за лечение на по-едър възрастен т.е. количеството не е достатъчно освен ако не се ползват за дете или за среден размер възрастен.


Анет, ето ти няколко странички за Калу:
http://www.koclicko.com/product/157_3/3834_sleeping_bag_and_bath … en&PRINT=2007

ето повече избор:
http://www.koclicko.com/category/157_3_kaloo.html

тука кликни на всяка колекция да видиш какво предлагат
http://www.bundles-of-joy.co.uk/categories.asp?cat=9

а ето това е главната им страница (на испански). Виждам че имат магазини и в Барселона и в Мадрид
http://www.kaloo.com/spanish-06/home.esp.htm

# 40
  • Мнения: 1 593
Пристигнаха ми две от чувалчетата, направо са ФАНТАЗИЯ  newsm44 newsm68 
Качих снимки в албумчето.

# 41
  • Мнения: 1 305
Добро утро момичета  Hug
Темичката е много хубавка браво на ИВОН   bouquet
Пожелавам ви лек, усмихнат и слънчев ден  Hug

# 42
  • Мнения: 22 408

Мирама, точно това щях да кажа и аз. Мислим много с мъжа ми дали да го правим  newsm78, но вероятно любовта ми към парите ще надделее  Embarassed и ще "рискуваме". Ако живеех в България обаче не бих го направила по няколко причини:

- говорим за съхраненение на клетки за десетки години напред? Кой може да ви гарантира в България, че ще бъдат 1) съхранени за ползване от вас/вашето дете  или 2) че ще бъдат съхранени правилно.

Имайте го предвид  Naughty

Иначе другите доводи срещу стволовите клетки, които са валидни и тук и за Щатите са, че
- засега само се "предполага" че тези клетки могат да се ползват за множество заболявания. 
- стволовите клетки не са като костния мозък, т.е. не е нужно перфектно пасване на гените, което значи, че евентуално могат да се ползват и чужди стволови клетки ако се наложи.
- стволовите клетки в пъпната връв обикновено не са достатъчни за лечение на по-едър възрастен т.е. количеството не е достатъчно освен ако не се ползват за дете или за среден размер възрастен.

Да, за САЩ да речем може да рискува човек и да даде определена сума, но в България просто не си заслужава.
Изтъкнала си причините за това разбира се, но ако някой се интересува по-подробно може да пуснем повечко информация. )

# 43
  • Мнения: 22 408
Пристигнаха ми две от чувалчетата, направо са ФАНТАЗИЯ  newsm44 newsm68 
Качих снимки в албумчето.

Охх, направо като гледам там какви неща се предлагат за бебета как да не се побърка човек при боклуците при нас. )
Е, аз поне мога да използвам от Англия да ми пращат каквото си харесам от тамошни сайтове, но чак от Америка - уви, не. )))

# 44
  • Мнения: 1 572
Здравейте девойкиииииии!

За стволовите клетки мислихме и ние с таткото. Аз като тропнах с крак - ще вземаме и това е! Мъжо обаче лесно не отваря кесията и се гмурна в интернет да се образова по темата.  След много четене стигна до следните изводи:
1. В България наистина нямаш гаранция кой и какво прави с клетките и ако не дай си Боже ти потрябват - дали ще са налични и ползваеми. Това е поради липса на history на банките, може и да са коректни, но са твърде от скоро, за да има "свидетелски показания".
2. В Германия държавата е поела разходите по извличане и съхранение на стволови клетки и имат огромна банка, която може да се използва не само от детето "донор". Тоест може срещу нескромна сума, всяко дете включително и от чужбина да ползва клетки в техните клиники. Както казаха по-горе може да се присаждат и чужди клетки.
3. В чужбина родителите, които не са залазили стволови клетки по една или друга причина, а на детето му потрябват - правят второ дете и при раждането вземат от неговата пъпна връв. При едни и същи родители съвместимостта е пълна. Тук хватката е, че дете не става йок по поръчка и от раз .... точно като ти е спешно, може и да се проточи.

Така че, всеки си решава колко му е дълбок джоба и какво да прави. В нашето семейство мъжа ми е решил да не го правим, а аз съм все още в размисъл - имам 4 месеца и отгоре  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт