Ne iskam bebe... Mai ne sum normalna!

  • 6 106
  • 134
  •   1
Отговори
Здравейте!

Не се шокирайте от заглавието, просто прочетете и споделете дали сте чували за такива случаи... Надявам се да не обидя някого с тази нова тема точно в тази част на форума!  Praynig


Вече съм на 31 (без малко), но никога не съм изпитвала желание да имам дете. Не трябва ли биологичният ми часовник да затиктака, да даде газ или нещо друго?
Не че не обичам децата, просто не искам да имам свои. Или поне засега не искам да имам. Мисля, че светът е твърде лош и не върви към оправяне, та да искам да дам живот на още едно същество, което да се помъчи и да се отчае (понеже планирам да е умно - нали ще прилича на мен  Wink - и да разбере наистина света).

Аз самата не се чувствам отчаяна, де. Всъщност се чувствам много добре. И не ми пречи мисълта, че ще съм по-заета, натоварена, ангажирана или каквато дума трябва да се употреби за майка, която гледа дете и работи. Просто децата не ме вълнуват така, както би трябвало на моята възраст.


Може би съм инфантилна, но пък никой не ми го е казвал...

Въобще - нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?

# 1
  • Мнения: 712
Какво да ти кажа... няма лошо, щом така ти е добре.
ПРОСТО НЕ СИ ЗА ТУК

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Не знам какво да ти кажа и всъщност какво очакваш да чуеш Shocked Ами радвам се, че се чувстваш добре, ама дотам. Пусни си темата в Дом и семейство, тук никой няма да ти ръкопляска, че не искаш дете. Не знам дали си инфантилна, но определено нещо ти липсва, за да пуснеш темата си точно тук Rolling Eyes
П.П. Имаш късмет, днес съм бяла и добра Mr. Green

# 3
Аха - просто да си ходя, че да не ме набиете  Laughing

А иначе питах дали сте чували за такива хора, но кой ли ти чете така задълбочено кво пишат другите.

Останете със здраве в този форум! Стискам палци на всички ви да сбъднете мечтите си!

# 4
Тук въпросът е имаш ли въобще сериозен партньор? И ако да, какво мисли той за твоя "отказ от деца"?

# 5
  • Мнения: 4 324
Valerija ставаш свръх нагла. Питаш във форума „Искам бебе” дали е нормално да НЕ искаш бебе. Не знам колко точно подфорума има в бг-мамма, ама си избрала най-неподходящият за да си зададеш въпроса. Защо първо не помисли какво питаш и кого питаш, та чак после да пишеш.

Премсетих темата ти на много по-подходящо място!

А това

Останете със здраве в този форум!

е просто нямам думи ..........

# 6
  • Мнения: 364
Изтегли си всички сезони на "Сексът и града"! Peace

Хора всякакви, до 35г. може и да поискаш да имаш дете!
Това, което е нормално за някой, може да е ненормално за друг!
Живей си живота, както намериш за добре! Peace


Останете със здраве в този форум!

Ъъъъъъъ, да попитам - Що, ние болни ли сме?! newsm78

# 7
  • Мнения: 2 751
Въобще - нормално ли е в днешно време на 30 години дори да не ти се мисли за деца?
Според мен - НЕ!
Но не се шокирам, че не ти се иска да имаш дете. Хора - всякакви  Peace

Но да пуснеш темата си в подфорум "искам бебе" - виж, от това се шокирам  #Crazy #Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 344
Аха - просто да си ходя, че да не ме набиете  Laughing

А иначе питах дали сте чували за такива хора, но кой ли ти чете така задълбочено кво пишат другите.

Останете със здраве в този форум! Стискам палци на всички ви да сбъднете мечтите си!
Ами това е форум на майки или желаещи да бъдат майки.Ти какъв отговор и подкрепа очакваш точно тук?

# 9
  • Мнения: 25 568
Определено ти е противопоказно да имаш деца! Недей да раждаш!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 733
Нека не нападаме така (темата наистина не е за "Искам Бебе" обаче)! Макар да не споделям светогледа на авторката, мисля че няма нищо ненормално в нея. Всеки човек усеща по определен начин себе си в заобикалящата го действителност. Тя просто не усеща желание за дете и няма нищо лошо в това. Може би приоритетите й в момента са други. Може би не е дорасла (нищо, че е на 30), за да има деца. И това е отговорно! Това, че го осъзнава, защото има много хора, които раждат деца и ги обричат да са нещастни, просто защото не са ги родили в подходящия момент.
Валерия, сигурна съм обаче, че скоро ще промениш мнението си, само да срещнеш подходящия човек, който ще те накара да пожелаеш да станеш майка (поне от поста ти не останах с впечатление, че имаш сериозен партньор). Ако пък си го срещнала, но все още продължаваш да разсъждаваш така - то наистина не ти е дошло времето. За добро или лошо - човек се променя. Каквото и да решиш, каквото и да усетиш - желая ти да си щастлива и много обичана!
Познавам още един човек като теб, но това не го прави по-малко стойностен от другите!

# 11
  • Мнения: 364

Мила, би ли си погледнала пощата? Лимитът ти е изтекъл! Hug

# 12
  • Мнения: 2 908
Хора всякакви,не е ненормално.просто си в по-голяма степен егоист.И аз бях така.Но наистина като пускаш теми мисли точно в кой форум да я пуснеш,че хората се обиждат някъде...

# 13
  • Мнения: 139
Може би жената е пуснала темата в подфорум "искам бебе", защото се притеснява от това, че не иска и може би за да чуе от някого "абе и аз не исках допреди година, а сега правя опити..."
Аз например искам, но не се осмелявам, засега. И ако задам въпросът "А Вие как се осмелихте?" то не бих го направила с цел да обиждам някого, а просто търсейки мнение.
Какво толкова, (освен агресивното поведение) му е шокиращото не ми е ясно.
Нормално е да искаш да имаш деца.
Нормално е да не искаш да имаш деца.
Нормално е да се страхуваш дали ще се справиш.
Нормално е да повярваш, че ще се справиш.
Към авторката  - споко, не си сбъркана, в нормалните европейски страни хората имат деца на 38+ години и какво? По малко хора ли са? Предствители на други етноси в БГ имат деца на 14+....Шарен свят, хора всякакви.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 102
Не знам дали е нормално или не.Разбира се,че мъжа до теб, ако го има, е важен фактор.Но ако ти се прииска след 10 години и повече да имаш бебе - дали пък вече няма да е късно... newsm78.Не ти го пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт