Алтернативи на решетките на първия етаж?

  • 15 342
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 426
Свиква се с решетките... Преставаш да им обръщаш внимание... Че пак могат да те оберат - могат, разбира се, но поне не си в непрекъснат стрес, че някой ще ти се изшмули през балкона...

# 31
  • в семейството
  • Мнения: 404
лято!  Съжалявам за забавянето, но мъжо ми каза, че ще се помъчи да открие телефон на фирмата. Нашите решетки 2бр. бяха за отвор 2/1,3(може да има малка разлика в размерите) и излезнаха 360лв. всяка.

# 32
  • Мнения: 326
В скоро време ще се местим да живеем на ново място - апартамент на първия етаж. Малко съм наплашена от разкази и слухове за крадци, освен всичко друго знам за случаи, когато влизат през нощта, докато хората спят... Та питането ми е - как да се подсигурим? Почти 100% сме решили да си сложим СОТ, но достатъчно ли е това? Особено през лятото, е добре да се спи нощем на отворени прозорци, а как да се опазим от нежелани посещения и изненади?? Имаше предложения за външни щори, но ако те са спуснати, не е ли все същото, като със затворен прозорец?
Много се надявам, ако някой има опит с тези неща, да даде съвет... Rolling Eyes
Ние сме със СОТ от 5 год и няма проблем.
Включваме го и нощем докато спим.
Моя съвет е СОТ.
Успех.

# 33
Малко off, но колко плащате за СОТ-а?

# 34
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Аз имам СОТ, плащам за него 24 лв месечно и съм спокоЙна. Около нас всички апартаменти без СОТ вече ги обраха по веднъж, а някои дори ги "уважиха" по няколко пъти. Ако живеех на първия етаж, бих си сложила и решетки без да се замислям. Могат да се посадят и цветя телефончета, които да се увият около решетките и да цъфтят. Това съм го виждала, изглежда добре. При мен терасата е остъклена и ако някоЙ реши да влиза през прозореца, просто няма къде да стъпи за да започне да разбива. А и отпред е главна улица.
А, имам и куче  Simple Smile Кучето няма да те опази особено, но ще започне да лае, ще вдигне шум и ще те събуди, ако крадците деЙстват през нощта.
Моето мнение е:  СОТ  + решетки +куче  Peace









Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 16:55 от Unknown_lady

# 35
  • Мнения: 3 591
И папагал  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 6 060
Да, та да трябва да го обучавам как да плаши крадците Mr. Green
Идеята с телефончетата ми хареса. Peace  А някой скоро слагал ли е решетки или охранителни ролетки, да ме ориентира за цени?
valeto, някъде четох, че нощем СОТ се задейства и от минаващи нощни пеперуди, вие имате ли такъв проблем?

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Идеята за папагала е добра  Peace Важно е да се вдигне шум в момента когато крадците влизат.

# 38
  • Мнения: 502
нали може и аз да взема отношение, макар че не живеем на първи етаж  Blush
докато четях темата ви се сетих случайно за едни изделия от ковано от желязо, които съм виждала в един магазин - правеха по поръчка от декоративни изделия, та чак до масивни парапети за тераси и стълбища, но много красиви, с орнаменти и джинджифлюшки, а не просто железа  - та, лято!, ако искаш нещо, което хем да пази, хем да не е грозно като затворническа решетка защо не потърсиш  някаква такава фирма - биха могли да направят нещо хем красиво, хем здраво и сигурно

нещо такова имам предвид

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 09:15 от кокошчица

# 39
  • Мнения: 4 965
Удачен вариант е комбинацията от заключващ се комарник + вертикално отварящи се прозорци в горната част (те могат да са отворени постоянно) + алармите за прозорци.
СОТ е подоходящ за времето, когато не сте вкъщи.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 060
azaf, значи и ти си съгласна за комарниците? Simple Smile  Никой не го коментира и бях решила, че е неприложимо...   Hug А какви по-точно са тези аларми за прозорци, към СОТ ли са, или са нещо отделно?
кокошчица, благодаря, и аз мислех, ако се спрем на решетки, да са по-"разкрасени", не съвсем затворнически Laughing
СОТ е на ред тези дни, днес ще идват на оглед, ама много скъпо това включване бе... Tired

# 41
  • Мнения: 4 965
...
А какви по-точно са тези аларми за прозорци, към СОТ ли са, или са нещо отделно?
...

Не, най-обикновени "пищялки", но са супер удобни за времето, когато сте си вкъщи - има ги по домашните потреби и в някои от магазинчетата за 1 лев. Е, не могат да заменят СОТ-а, но няма как някой да влезе, докато сте вкъщи, без да го чуеш (на мен са ми удобни и заради децата - няма опасност да отворят прозорците или външната врата, без да разбера).

Общи условия

Активация на акаунт