Дъщеря ни обича да си причинява болка!?!

  • 3 146
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 109
Здравейте мили мами,
сигурна съм, че Дара не е единственото дете, което нарочно си причинява болка, затова пиша тук! Напоследък започна да го прави - когато й се доспива, когато иска внимание, когато е гладна...блъска си главата в ръба на кошарата или в стената, или с някакъв предмет. Ударите са силни, но тя дори не мигва! Само в краен случай, ако е прекалила започва да хленчи. Съпругът ми също забеляза, че се боде с щипката ми за коса и други подобни.... newsm78.
Трябва ли да се обърна към педиатърката или пак е някакъв странен период и ще чакаме да отмине?
Благодаря вИ!

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравей!
Не съм имала подобни моменти с моето дете, но майка ми ми е разказвала, че дъщерята на съседите /почти на една възраст сме/ като е била малка си е удряла по същия начин главата в цимента пред къщата. Явно си е отминало - днес самата тя си има една палава 7-годишна дъщеря.
Дано и при вас е някакъв период и отмине бързо Peace!

# 2
  • Мнения: 2 011
Здравей,мисля,че няма повод да се притесняваш,не съм се сблъсквала лично с това,но на моя позната детето(по-скоро бебе) като иска внимание си блъска главата където намери,знам,че това е често срещано и отминава без нужда от помощ.

# 3
  • Мнения: 374
Определено мисля, че си търси внимание. Дано по-скоро да отмине този период!

# 4
  • Мнения: 348
Ние още не сме стигнали до там, но имаше цяла тема с подобен проблем и общо взето много мами споделяха, че се минава през този период и после отминава   bouquet

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Чувала съм, че аутистичните деца го правят това. Отиди на лекар за да я преглада и да си спокойна.

# 6
  • Мнения: 4 392
Нормално е. Дъщеря ми е същата мазохистка. По- скоро беше. сега рядко го прави, по- скоро като вид "самонаказание". Confused

# 7
  • Мнения: 109
Добро утро на всички!
Благодаря ви за успокоителните думи!
TarikMom, oтносно аутизъм :
Чувала съм, че аутистичните деца го правят това. Отиди на лекар за да я преглада и да си спокойна.
не съм притеснена защото "познавам" проявите на болестта. За радост Дара няма други симптоми Praynig.Но ако се наложи ще потърся съвет от специалисти.
Нормално е. Дъщеря ми е същата мазохистка. По- скоро беше. сега рядко го прави, по- скоро като вид "самонаказание". Confused
Черешовица, докога беше това при вас? Още колко да страдам....А за какво се самонаказваше вашето момиченце?

Благодаря ви! Пожелавам прекрасен ден! Hug

# 8
  • Мнения: 3 500
Моника имаше такъв период за около месец, в който си блъскаше главата в стената, но отмина. Сега, когато иска да заплаче, за да ми привлече вниманието или за да покаже колко е ядосана ляга и си удря главата от земята или пък се скубе , понякога се щипе, но това не е стил на поведение, просто понякога го прави. Мисля, че е напълно нормално. Сигурна съм че почти всички деца го правят.

# 9
  • Мнения: 3 500
Това не е самонаказване, а опит да привлече внимание.

# 10
  • Мнения: 3 116
Минахме през този период, сравнително бързо.

Според мен няма място за притеснение  Hug

# 11
  • Мнения: 4 392
noneto, все още го прави понякога, но мнооого по- рядко.
Сещам се, че и аз имах големи притеснения, но са били излишни. Peace

Noel , да , не е самонаказване, само така изглежда в контекста на ситуацията.
Наистина е начин за привличане на внимание.
В по- тежките случаи се правех, че не забелязвам, какво става. Просто отивах в другата стая и тя спираше да го прави.
Сега, ако има такъв пристъп, я вземам и я люлея като бебе,мия и лицето, пускам душа в банята и и пея... и прочие хитрости, които сама си измислих,но я успокояват. Peace

# 12
  • Мнения: 4 621
И ние сме имали подобни изпълнения, в опит да приблече внимание. Не се тревожи, нормално е  Hug

# 13
  • Мнения: 1 596
Брат ми който е роден 1969 год. на 1-2 годинки си е удрял силно главата в стената и е повтарял името си. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Сега трябва да ти кажа че е гениален в една област на изкуството. Heart Eyes
Въпреки че не знам дали има нещо общо с удрянето Simple Smile
така че не се тревожи,това може да е някакъв добър знак Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят син си бие шамари по лицето или по главата когато е ядосан  Laughing

# 15
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Чувала съм, че аутистичните деца го правят това. Отиди на лекар за да я преглада и да си спокойна.
Naughty бива ли такова изказване бе мамче. ако не си компетентна по този въпрос, недей да плашиш излишно мамите са такива коментари, нищо ,че с най-добри намерения

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Извинявам се - не ми беше намерението да изплаша жената. Просто по течение на обстоятелствата точно на предния ден бях гледала една програма за едно аутистично детенце и ми беше останала жива картинка в съзнанието. Наистина си помислих, че е по-добре да го споделя - реших че ако ние, недай си Боже, показваме такива признаци веднага щях това да си помисля и да искам да знам всички варианти.
Искрено се извинявам на авторката на темата и всеки друг, който е приел думите ми като зла помисъл.

  bouquet

# 17
  • Мнения: X
Ти сама казваш, че го прави, когато иска внимание, щом и ти си го забелязала, значи знаеш отговора. Няма за какво да се притесняваш. Иван също си блъскаше главата в стената -  отмина и това.

# 18
  • Мнения: 109
Мили момичета, след прочетеното съм доста по-спокойна! Зареждам се с търпение и чакам този период да отмине.... Hug
Благодаря ви!!!

# 19
  • Мнения: 649
Ние нямаме такъв проблем, но по-добре се консултирай с педиатъра. Помня, че брат ми като беше малък (незнам от каква възрас, но спря на 6-7години), много си удряще главата в стената, щом се ядоса или нещо не му е комфортно. Точно по това време получи и тикове на очите, които никой не успя да разбере от какво са и не ги излекуваха  (незнам дали може да се лекуват). Така че за всеки случаи консутираи се с доктор.

# 20
  • Мнения: 91
Искрено се надявам този период да мине бързо поне при вас, защото още нашия не е свършил. Е вече не го прави така често, но се случва.Аз обаче не съм забелязала че иска внимание, защото тя си удря главата по силно и по-силно, докато се разреве. /А сега като се замисля аз отивам и я гушкам, може това да и е целта? / newsm78

# 21
  • Мнения: 109
Аз обаче не съм забелязала че иска внимание, защото тя си удря главата по силно и по-силно, докато се разреве.

точно това прави....иска да се разплаче искрено за да я утеша!!! Вече съм убедена в това - хитруват, но вече са разкрити  Laughing!

# 22
  • Мнения: 990
Най-вероятно си търси внимание. Племеника ми беше така.Спомням си ,как в морската градина се тъшна на земята и започна да си удря главата в земята и да крещи че майка му е лоша и не иска да му купи балонче  ooooh!.Тогава беше на 2 год..
Според мен е период и ще отмине, просто трябва търпение.

# 23
  • Мнения: 1 919
Това не е самонаказване, а опит да привлече внимание.

и аз така мисля

# 24
  • Мнения: 119
I moita divaneska taka se blaska6e samo 4e v oblegalkata na koli4kata...i poneje celia park se pritesniava6e da ne mu stane ne6to na deteto i vseki i kazva6e da ne go pravi ..i az razbira se...tia vse po silno se blaska6e...posle re6ih da vidia ako ne i obra6tam vnimanie v toia moment dali 6te prodalji...spria si za okolo 2 sedmici...no i pomolih drugite maiki da napraviat sa6toto...da ne vi razpraviam vednaj v tramvai i edin edin edinstven patnik-tineijer pankar...v v drudia krai na tramvaia ama vse pak imat vidimost edin kam drug...e kakvo li ne pravi...i nakraia mom4to doide i ia celuna kato sliza6e...pankar i 1-n0 godi6no dete...palna ludnica...niakak go spe4eli... ooooh! Joy

# 25
  • Мнения: 64
Моят син си бие шамари по лицето или по главата когато е ядосан  Laughing
  Моят мъник го прави същото - шамаросва се яката отвреме навреме... Grinning На мен не ми се струва страшно и или не му обръщам внимание или го гушкам и му  минава и в двата случая.

# 26
  • Мнения: 873
аз бих потърсила детски психолог или психиатър Peace

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато синът ми се ядоса, че не е станало по неговото или когато е кисел- спинка му се, нервен е и започва да си блъска главата в пода или в стената! Tired

# 28
  • Мнения: 385
Нормално е. Дъщеря ми е същата мазохистка. По- скоро беше. сега рядко го прави, по- скоро като вид "самонаказание". Confused
И при нас беше така. Когато нещо му се откаже - да вземе или направи нещо, започваше да се удря сам #Crazy. В началото и аз бях притеснена, но бързо отмина. Когато започваше да го прави, го гушвах и спокойно му обяснявах да не прави така. Сега като се ядоса от нещо, започва да се сърди, да хвърля разни предмети, да се кара - в смисъл абсолютно нормална реакция, без да се самонаказва. Hug

# 29
  • Мнения: 385
Не мисля, че чак за психолог проблема.
Според мен просто детето не се е научило как да изразява емоциите и агресията си и ги насочва в неправилна посока - към себе си. Явно това е доста често срещан проблем и бързо отминава, но детето трябва повече да се гушка в тези моменти и да му се обяснява, че не е правилно. Не мисля,че е повод за сериозни притеснения, освен ако не се задълбочи или не продължи твърде дълго.

Съгласна съм с мненията до сега, че детето се опитва да привлече вниманието ви.

# 30
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Определено мисля, че си търси внимание. Дано по-скоро да отмине този период!
Peace
И моята понякога, като иска да я взема се удря в спалнята, в кошарата  Crazy дано наистина бързо отмине  baby_neutral

# 31
  • Мнения: 5 681
Не мисля, че чак за психолог проблема.
Според мен просто детето не се е научило как да изразява емоциите и агресията си и ги насочва в неправилна посока - към себе си. Явно това е доста често срещан проблем и бързо отминава, но детето трябва повече да се гушка в тези моменти и да му се обяснява, че не е правилно. Не мисля,че е повод за сериозни притеснения, освен ако не се задълбочи или не продължи твърде дълго.

Съгласна съм с мненията до сега, че детето се опитва да привлече вниманието ви.
Тъй като видях, че темата е от юни се надявам вече детенцето да е по-спокойно и да не си причинява болка. Но.... се хващам за тези думи /като в никакъв случай не контрирам авторката им/. Защо по принцип трябва да се чака един проблем да се задълбочи или да продължи дълго време за да се вземат мерки? Трябва ли това да става за да се отиде чак тогава на психолог? Моят отговор е не, но го казвам с възгледите си от днешна дата. Според мене ако има такъв проблем трябва да се направи консултация с детски психолог. Тя по никакъв начин не вреди на детето. Напротив. Много хора бъркат психолога с психиатър. Голяяяма грешка. Психолога е по скоро като учител. Моето дете посещава 2 пъти седмично психолог /по съвсем различни причини/ и досега съм видяла само положително от това.

# 32
  • Мнения: 144
Peace НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ,ДЪЩЕРЯТА НА МОЯ БРТОВЧЕДКА ПРАВИ ТАКА,КОГАТО И СЕ СПИ ИЛИ ИСКА НЕЩО (ЗАБРАНЕНО)ИЛИ Е НЕРВНА,НО НЯМА СТРАШНО-МИНАВА  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
Доста деца имат подобен период. Мисля, че е начин да привлекат внимание. ОТ друга страна, никак не е добра идея да смята, че това е добър, още по-лошо - единствен подход към големите или към неприятностите в живота. Ако имате възможност, заведете я на детски психолог.

Общи условия

Активация на акаунт