Балсами за устни...

  • 9 190
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Какви балсами за устни ползвате?
Устните ми често са сухи и напукани, особено след като си измия зъбите. А и сега през лятото слънцето...не ми се мисли  Sad
Използвала съм стикове на Лабелло, Нивеа, Юсерин, но резултатът не е кой знае какъв.
Бихте ли ми казали нещо за Кармекс (Carmex). Една професионална гримьорка ми каза, че това е най-доброто нещо за напукани и сухи устни, но никъде из аптеки, парфюмерии, козметични магазини не мога да го открия  Sad
Ако някой е използвал би ли споделил впечатления?!  Praynig

Или кажете нещо, което наистина Ви е харесало като ефект...

  bouquet

# 1
  • Мнения: 68
Преди време и аз имах проблем с напукани устни. Търсих тогава "Кармекс", но просто го зареждат в нашите магазини (така поне ми казаха). На мен ми го пратиха от Англия, в кутийка, ползвах го доста време. Определено мога да кажа, че няма нищо общо с Нивеа или Лабелло и подобни.  Много съм доволна, ако имаш възможност си го поръчай на някой познат  в чужбина. Тук не вярвам да го намериш.

А обикновения вазелин не ти ли помага?

# 2
  • Мнения: 3 830
Не, обикновеният вазелин ми се разтича извън устните и блестя все едно съм се мазала с олио  Laughing
Освен това има странен вкус и не ми е много приятен...
За съжаление нямам познат извън БГ, когото бих могла да помоля за една кутийка... 

# 3
  • Мнения: 68
Ами аз сега ползвам на Leocrema балсама и съм много доволна.   Wink 

Другиият вариант, който на мен лично ми помага също, е едно червило на Максфактор- води се "дълготрайно"- състои се от 2 части,  първо си слагаш тази  подобна на гланц,след като изсъхне се получава нещо като  много тънка люспа върху усните ти.Именно тя  явно защитава нежната кожа. Втората част е  безцветен балсам, който се подновява няколко пъти на ден, като обикновенно червило и придава еластичност на първия слой. 

# 4
  • София
  • Мнения: 76
Аз предпочитам балсамчетата за уста в бурканче или кутийка пред стикчетата. Любимо ми е това с мед на L'Occitane, но ми идва малко скъпичко - 18 лв.

# 5
  • Мнения: 3 830
Ами аз сега ползвам на Leocrema балсама и съм много доволна.   Wink 

Другиият вариант, който на мен лично ми помага също, е едно червило на Максфактор- води се "дълготрайно"- състои се от 2 части,  първо си слагаш тази  подобна на гланц,след като изсъхне се получава нещо като  много тънка люспа върху усните ти.Именно тя  явно защитава нежната кожа. Втората част е  безцветен балсам, който се подновява няколко пъти на ден, като обикновенно червило и придава еластичност на първия слой. 

уау, за пръв път чувам за такова червило. Непременно ще го потърся! Благодаря!   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 313
най доволна съм от стария меден вазелин.

# 7
  • Мнения: 3 782
най доволна съм от стария меден вазелин.
За напукване на устните наистина вазелин или пък ги мажи с мед.
аз в момента ползвам този и съм много доволна мирише хубаво и прави устните ми меки. Дори и да го изям по тях остава лек гланц.http://www.oriflame.bg/prod/catalog/ProductDetailCategoryCheck.j … &search=false

# 8
  • Мнения: 22 343
За напукани устни най-добре е меден вазелин. Но наистина да е направен от това.
Обикновенно има специализирани магазини за мед в големите градове и там се продават всякакви пчелни продукти, включително и кремове.
Не е толкова мазен, а е изключително добър. Ползваш го вечер, 2-3часа преди да си легнеш.

Другият вариант е в продължение на 1-2седмици да третираш устните със зехтин.
Потапяш памук в зехтин и го притискаш с устните си. Стоиш така около 10мин. След това леко попиваш остатъка от тях.

# 9
  • Мнения: 389
На мен са ми голяма мания балсамите за устни. Все ги губя, та ходя запасена с по 2-3 и си купувам редовно.

Ползвала съм от евтините в аптеките, по около левче, Леокрема, на Нивея всичките, включително и черешата, в която имаше някакъв химически оцветител, който ми правеше устата на маймунско дупИ  Laughing и всякакви други марки ... Еднакво ми действат - докато се клепам редовно, устните ми са меки и дори леко по-плътни, но като дори за час да остана без и ... все едно нищо  Confused

Специалната Нивея за възстановяване е хубава. В момента съм с някакъв супер-мупер-овлажняващ балсам на Ейвън и малка кутийка прасковен балсам за устни на Рефан, която си взех спонтанно докато купувах от сапуните им. Има и лек блясък, сякаш. Ползвам го когато ръцете ми са чисти и мога да бръкна с пръст, иначе ползвам стика на Ейвън.

Мажи се нощем преди да легнеш. За екстремни положения помага бързо.

# 10
  • Мнения: 3 830
На мен са ми голяма мания балсамите за устни. Все ги губя, та ходя запасена с по 2-3 и си купувам редовно.

Ползвала съм от евтините в аптеките, по около левче, Леокрема, на Нивея всичките, включително и черешата, в която имаше някакъв химически оцветител, който ми правеше устата на маймунско дупИ  Laughing и всякакви други марки ... Еднакво ми действат - докато се клепам редовно, устните ми са меки и дори леко по-плътни, но като дори за час да остана без и ... все едно нищо  Confused

Специалната Нивея за възстановяване е хубава. В момента съм с някакъв супер-мупер-овлажняващ балсам на Ейвън и малка кутийка прасковен балсам за устни на Рефан, която си взех спонтанно докато купувах от сапуните им. Има и лек блясък, сякаш. Ползвам го когато ръцете ми са чисти и мога да бръкна с пръст, иначе ползвам стика на Ейвън.

Мажи се нощем преди да легнеш. За екстремни положения помага бързо.

Joy Joy hahaha
Трябва да ме видиш как се изхилих като прочетох това за черешовия балсам за устни. И аз съм го ползвала и ефектът беше същият. Разтичаше ми се, почти до носа ми стигаше. Голям цирк!  Joy
И при мен е така! Щом устните ми останат ненамазани дори за 30 минути и веднага усещам как ми се свиват от сухота. Почват да се цепят, понякога дори до кръв стига  Cry
Този Кармекс, ако мога да намеря само... Видях в един онлайн магазин, ама няма как да поръчам, а и не знам дали имат доставка до БГ.

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
На мен също са ми мания всякакви мазила за устните. Каквото се сетиш от Нивея, Лабело и Леокрема го имам. Гланцове - също. От Ейвън си поръчвам по няколко наведнъж - та с авокадо, с праскова, с незнам си какво. Непрекъснато затривам един , но намирам друг. Имам навсякъде. Последните,които си взех са ПЪПЪШ и НАР на Нивея...доволна съм.

# 12
  • Мнения: 348
Розов Кларинс  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 521
Дъщеря ми е така с устните през зимата.
Веднъж от една аптека ми препоръчаха едно българско балсамче в кутийка само за около 1,20лв  - сега чета от кутийката и пише "Амрита - медно восъчен вазелин" - повярвайте - върши чудеса и е без пари! Съдържа: пчелен восък, течен парафин, вазелин, триетаноламин.
Иначе и Глизолид е добър!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Много зле съм с устните. Без балсамче съм като без въздух. От всички изпробвани най ми харесва Леокрема.   Имала съм розов с перлен блясък, безцветния в синичка опаковка, но като че ли най ми допада сегашния - розов на цвят, но на устните е безцветен, с лек мирис на ягодки. bowuu

Нивеята е  Sick

Общи условия

Активация на акаунт