Балсами за устни...

  • 9 199
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Какви балсами за устни ползвате?
Устните ми често са сухи и напукани, особено след като си измия зъбите. А и сега през лятото слънцето...не ми се мисли  Sad
Използвала съм стикове на Лабелло, Нивеа, Юсерин, но резултатът не е кой знае какъв.
Бихте ли ми казали нещо за Кармекс (Carmex). Една професионална гримьорка ми каза, че това е най-доброто нещо за напукани и сухи устни, но никъде из аптеки, парфюмерии, козметични магазини не мога да го открия  Sad
Ако някой е използвал би ли споделил впечатления?!  Praynig

Или кажете нещо, което наистина Ви е харесало като ефект...

  bouquet

# 1
  • Мнения: 68
Преди време и аз имах проблем с напукани устни. Търсих тогава "Кармекс", но просто го зареждат в нашите магазини (така поне ми казаха). На мен ми го пратиха от Англия, в кутийка, ползвах го доста време. Определено мога да кажа, че няма нищо общо с Нивеа или Лабелло и подобни.  Много съм доволна, ако имаш възможност си го поръчай на някой познат  в чужбина. Тук не вярвам да го намериш.

А обикновения вазелин не ти ли помага?

# 2
  • Мнения: 3 830
Не, обикновеният вазелин ми се разтича извън устните и блестя все едно съм се мазала с олио  Laughing
Освен това има странен вкус и не ми е много приятен...
За съжаление нямам познат извън БГ, когото бих могла да помоля за една кутийка... 

# 3
  • Мнения: 68
Ами аз сега ползвам на Leocrema балсама и съм много доволна.   Wink 

Другиият вариант, който на мен лично ми помага също, е едно червило на Максфактор- води се "дълготрайно"- състои се от 2 части,  първо си слагаш тази  подобна на гланц,след като изсъхне се получава нещо като  много тънка люспа върху усните ти.Именно тя  явно защитава нежната кожа. Втората част е  безцветен балсам, който се подновява няколко пъти на ден, като обикновенно червило и придава еластичност на първия слой. 

# 4
  • София
  • Мнения: 76
Аз предпочитам балсамчетата за уста в бурканче или кутийка пред стикчетата. Любимо ми е това с мед на L'Occitane, но ми идва малко скъпичко - 18 лв.

# 5
  • Мнения: 3 830
Ами аз сега ползвам на Leocrema балсама и съм много доволна.   Wink 

Другиият вариант, който на мен лично ми помага също, е едно червило на Максфактор- води се "дълготрайно"- състои се от 2 части,  първо си слагаш тази  подобна на гланц,след като изсъхне се получава нещо като  много тънка люспа върху усните ти.Именно тя  явно защитава нежната кожа. Втората част е  безцветен балсам, който се подновява няколко пъти на ден, като обикновенно червило и придава еластичност на първия слой. 

уау, за пръв път чувам за такова червило. Непременно ще го потърся! Благодаря!   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 317
най доволна съм от стария меден вазелин.

# 7
  • Мнения: 3 782
най доволна съм от стария меден вазелин.
За напукване на устните наистина вазелин или пък ги мажи с мед.
аз в момента ползвам този и съм много доволна мирише хубаво и прави устните ми меки. Дори и да го изям по тях остава лек гланц.http://www.oriflame.bg/prod/catalog/ProductDetailCategoryCheck.j … &search=false

# 8
  • Мнения: 22 427
За напукани устни най-добре е меден вазелин. Но наистина да е направен от това.
Обикновенно има специализирани магазини за мед в големите градове и там се продават всякакви пчелни продукти, включително и кремове.
Не е толкова мазен, а е изключително добър. Ползваш го вечер, 2-3часа преди да си легнеш.

Другият вариант е в продължение на 1-2седмици да третираш устните със зехтин.
Потапяш памук в зехтин и го притискаш с устните си. Стоиш така около 10мин. След това леко попиваш остатъка от тях.

# 9
  • Мнения: 389
На мен са ми голяма мания балсамите за устни. Все ги губя, та ходя запасена с по 2-3 и си купувам редовно.

Ползвала съм от евтините в аптеките, по около левче, Леокрема, на Нивея всичките, включително и черешата, в която имаше някакъв химически оцветител, който ми правеше устата на маймунско дупИ  Laughing и всякакви други марки ... Еднакво ми действат - докато се клепам редовно, устните ми са меки и дори леко по-плътни, но като дори за час да остана без и ... все едно нищо  Confused

Специалната Нивея за възстановяване е хубава. В момента съм с някакъв супер-мупер-овлажняващ балсам на Ейвън и малка кутийка прасковен балсам за устни на Рефан, която си взех спонтанно докато купувах от сапуните им. Има и лек блясък, сякаш. Ползвам го когато ръцете ми са чисти и мога да бръкна с пръст, иначе ползвам стика на Ейвън.

Мажи се нощем преди да легнеш. За екстремни положения помага бързо.

# 10
  • Мнения: 3 830
На мен са ми голяма мания балсамите за устни. Все ги губя, та ходя запасена с по 2-3 и си купувам редовно.

Ползвала съм от евтините в аптеките, по около левче, Леокрема, на Нивея всичките, включително и черешата, в която имаше някакъв химически оцветител, който ми правеше устата на маймунско дупИ  Laughing и всякакви други марки ... Еднакво ми действат - докато се клепам редовно, устните ми са меки и дори леко по-плътни, но като дори за час да остана без и ... все едно нищо  Confused

Специалната Нивея за възстановяване е хубава. В момента съм с някакъв супер-мупер-овлажняващ балсам на Ейвън и малка кутийка прасковен балсам за устни на Рефан, която си взех спонтанно докато купувах от сапуните им. Има и лек блясък, сякаш. Ползвам го когато ръцете ми са чисти и мога да бръкна с пръст, иначе ползвам стика на Ейвън.

Мажи се нощем преди да легнеш. За екстремни положения помага бързо.

Joy Joy hahaha
Трябва да ме видиш как се изхилих като прочетох това за черешовия балсам за устни. И аз съм го ползвала и ефектът беше същият. Разтичаше ми се, почти до носа ми стигаше. Голям цирк!  Joy
И при мен е така! Щом устните ми останат ненамазани дори за 30 минути и веднага усещам как ми се свиват от сухота. Почват да се цепят, понякога дори до кръв стига  Cry
Този Кармекс, ако мога да намеря само... Видях в един онлайн магазин, ама няма как да поръчам, а и не знам дали имат доставка до БГ.

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
На мен също са ми мания всякакви мазила за устните. Каквото се сетиш от Нивея, Лабело и Леокрема го имам. Гланцове - също. От Ейвън си поръчвам по няколко наведнъж - та с авокадо, с праскова, с незнам си какво. Непрекъснато затривам един , но намирам друг. Имам навсякъде. Последните,които си взех са ПЪПЪШ и НАР на Нивея...доволна съм.

# 12
  • Мнения: 348
Розов Кларинс  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 521
Дъщеря ми е така с устните през зимата.
Веднъж от една аптека ми препоръчаха едно българско балсамче в кутийка само за около 1,20лв  - сега чета от кутийката и пише "Амрита - медно восъчен вазелин" - повярвайте - върши чудеса и е без пари! Съдържа: пчелен восък, течен парафин, вазелин, триетаноламин.
Иначе и Глизолид е добър!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Много зле съм с устните. Без балсамче съм като без въздух. От всички изпробвани най ми харесва Леокрема.   Имала съм розов с перлен блясък, безцветния в синичка опаковка, но като че ли най ми допада сегашния - розов на цвят, но на устните е безцветен, с лек мирис на ягодки. bowuu

Нивеята е  Sick

# 15
  • Мнения: 1 313
Аз предпочитам балсамчетата за уста в бурканче или кутийка пред стикчетата. Любимо ми е това с мед на L'Occitane, но ми идва малко скъпичко - 18 лв.
От всичко изброено, с изключение на вазелина, мисля, че това е най-доброто. Чувала съм, че прекалената употреба на балсами тип Нивея води до допълнителна сухота  на устните.

# 16
  • Мнения: 27 524
Ползвам тези двата -    

Доволна съм, но ги ползвам като заместител на червило. Имам чувството, че тези балсами изсушават още повече и те карат да мажеш още и още и непрекъснато  Tired Пробвала съм много видове, но винаги така става. Вече не ги ползвам по предназначение, а само цветните. Иначе слагам крем нивеа (в синята кутийка) или крем здраве обилно вечер, преди да си легна и помага - на сутринта съм ок.

# 17
  • Мнения: 1 063
Единственият балсам, от който съм много доволна е на Eucerin - медицинска козметика, от аптеката съм го купувала за 3.40 лв.

# 18
  • Мнения: 1 234
И аз съм чувала съм много добри отзиви за медния вазелин,даже мислех него да си взема последния път,не не ми се търсеше и затова на Leocrema си взех,доволна съм от него  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 654
Цялото семейство ползваме вазелинчето с прополис и невен на Лечител.  Peace

# 20
  • Мнения: 9 092
Специално за лекуване на напукани устни вазелинът, колкото и неприятен да е, има най-голям ефект.
Аз лично съм ползвала на Нивеа и Леокрема - нищо особено.
Лабело бяха хубави, но тук не съм виждала, за съжаление...последно си поръчах по една приятелка от Германия да ми донесе Bebe - роза - господи, страхотно е... Blush

# 21
  • Мнения: 3 830
Толкова много различни предпочитания.   bouquet Освен да ги пробвам всичките по ред, които не съм ползвала още. Мдаа, така ще направя. Отивам до аптеката да купя меден вазелин. Пробвала съм обикновен вазелин, но меден не съм Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 228
Като ще пробваш наред, пробвай и този на Avene. Той е и със слънцезащитен фактор. Не е мазен и стои леко бяло, но е много добър - през зимата само той ме спасява.

# 23
  • Мнения: 3 830
Като ще пробваш наред, пробвай и този на Avene. Той е и със слънцезащитен фактор. Не е мазен и стои леко бяло, но е много добър - през зимата само той ме спасява.

Ок, ще го взема и него. Добре е, че е със слънцезащитен фактор  Peace Мерси на всички!   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 063
От този на Avene лично аз не съм доволна. Както и от Леокрема, Нивеа.
В Eucerin има фактор 6, само да си допълня.
Успех в избора. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 830
От този на Avene лично аз не съм доволна. Както и от Леокрема, Нивеа.
В Eucerin има фактор 6, само да си допълня.
Успех в избора. Simple Smile

Ми ще пробвам всички, които не съм пробвала до този момент и ще видим.   bouquet

# 26
  • Мнения: 3 830
От този на Avene лично аз не съм доволна. Както и от Леокрема, Нивеа.
В Eucerin има фактор 6, само да си допълня.
Успех в избора. Simple Smile

Между другото снощи и една комшийка ми каза за този на Eucerin. Ще го купувам и него Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Към всички по-горни мнения само бих добавила и един продукт на Орифлейм - Нежна грижа се казва. Намазваш вечер устните, преди лягане. Много е добър за разранени устни Peace

# 28
  • Мнения: 125
Nivea & Leocrema  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 362
За напукани устни - МЕД.
Мажи се няколко дни подред - веднага ще усетиш разлика Peace

# 30
# 31
  • Мнения: 8 505
Ползвах Лабело,а когато спрях да го намирам,изпробвах много балсами,за да се спра на Юсерин.Нивеа и Леокрема са ми прекалено мазни.

# 32
  • Мнения: 3 356
Единственият балсам, от който съм много доволна е на Eucerin - медицинска козметика, от аптеката съм го купувала за 3.40 лв.
Аз също го ползвам и съм много доволна.И като цяло от козметиката на Eucerin

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Единственият балсам, от който съм много доволна е на Eucerin - медицинска козметика, от аптеката съм го купувала за 3.40 лв.
Аз също го ползвам и съм много доволна.И като цяло от козметиката на Eucerin

Като цена е мн. добре!  newsm78

# 34
  • Мнения: 12 696
В момента използвам тоалетния вазелин на Талодерма и съм много доволна от него. Преди това бях най-довона от едни супер евтини и невзрачни български балсамчета от аптеките, фирмата беше "Хармония" или нещо подобно. Нивеа и Леокрема и на мен не можаха да ми допаднат

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Преди това бях най-довона от едни супер евтини и невзрачни български балсамчета от аптеките, фирмата беше "Хармония" или нещо подобно.

Хармония са балсамчетата, а фирмата-производител е Арома.  Wink

# 36
# 37
  • Мнения: 12 696
Преди това бях най-довона от едни супер евтини и невзрачни български балсамчета от аптеките, фирмата беше "Хармония" или нещо подобно.

Хармония са балсамчетата, а фирмата-производител е Арома.  Wink
Мерси за инфото, не знаех, че са на Арома, а и в сайта им не съм ги мяркала

# 38
  • Мнения: 1 817
Лабело безцветен. В къщи-мазане с мед!  Peace

# 39
  • Мнения: 4 770
   От всичко, кето съм ползвала, най-доволна бях от един вазелин с розов конкреат на Арома - розова кутийка, 15г. Взех си го случайно и повече не съм го намирала. Ако някой знае къде го има или как да си го поръчам...   bouquet

# 40
  • Мнения: 302
най доволна съм от стария меден вазелин.
и аз съм с двете ръце за него

# 41
  • Мнения: 4 770
  Какъв е този меден вазелин (този на Амрита или друг)? Май само аз незнам нищо за него.  Embarassed

# 42
  • Мнения: 302
Един такъв в кутийка,отгоре пише меден козметичен вазелин, обаче каква марка е не се сещам, а сега не съм в къщи

# 43
  • Мнения: 4 770
   Мерси? А от аптека или козметичен магазин?
    Embarassed Embarassed Embarassed Извини ме, много въпроси...

# 44
  • Мнения: 302
Ми аз го купих преди време от козметичен, но сигурно го има и в аптека.
Сега се обаждах на сестра ми,  да я питам не се ли сеща каква беше марката и цената. Каза, че бил на "Прогрес" АД или нещо такова, а цената около 2 лв. Да споделя, че е и доста икономичен. Аз  вече 1 година го ползвам и се мажа всеки ден, докато съм си в къщи, че хич не обичам да са ми сухи устните  и имам още сигурно за половин година.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 15:41 от Dreamlife

# 45
  • Мнения: 4 770
  Благодаря ти, това ще ми е следващата покупка само да се наканя да изляза, че с тоя мързел...  Joy
     bouquet  bouquet  bouquet

# 46
  • Мнения: 302
То мързела как да е всички го имаме, ама в тая жега ужас, направо се чудя как ще се домъкна до в къщи в 5 часа като свърша работа

# 47
  • Мнения: 4 770
    Shocked Shocked Shocked   А ти сега как работиш? Сигурно е доста лека работа...  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 302
Сега малко почивка с кафенце в ръка  Simple Smile

# 49
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз съм доволна само от Еусерин, Виши  и балсамите на Ив Роше. И този меден вазелин, особено за зимата е върха, ма ми идва мазен и се мажа само вечер. 

# 50
  • Мнения: 545
Добър, без натрапчива миризма...


# 51
  • Варна
  • Мнения: 10 789
   От всичко, кето съм ползвала, най-доволна бях от един вазелин с розов конкреат на Арома - розова кутийка, 15г. Взех си го случайно и повече не съм го намирала. Ако някой знае къде го има или как да си го поръчам...   bouquet

Вече не се произвежда.

# 52
  • Мнения: 4 770
      Sad Sad Sad      Cry

# 53
  • Мнения: 12 696

   От всичко, кето съм ползвала, най-доволна бях от един вазелин с розов конкреат на Арома - розова кутийка, 15г. Взех си го случайно и повече не съм го намирала. Ако някой знае къде го има или как да си го поръчам...   bouquet

Този на Талодерма е с розов конкрет, можеш да го пробваш ако искаш. Голям плюс му е, че е в тубичка и не е нужно да бъркаш с пръсти в кутийката (аз съм почти постоянно с дълги нокти и ненавиждам продукти в кутийки)

# 54
  • Мнения: 4 770
  Благодаря ти, ще потърся в темата за талодерма къде ги има продуктите!
    bouquet  bouquet  bouquet

# 55
# 56
  • Мнения: 4 770
  Поръчах си на Талодерма с роза, а меден си взех от аптека - страхотен е!  Peace

# 57
  • Мнения: 341
Единствените, които вършат работа при мен, са Glysolid и Nivea Repair. Glysolid поначало ми е №1 и при кремовете за ръце, освен при балсамите за устни - т.е. винаги, когато има нужда от интензивно спасение за суха кожа. Съдържа 30% глицерин.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз използвам Nivea и Labello и съм доволна. Хидратират доста добре и не са мазни  Peace

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Винаги имам поне 5-6 балсамчета в наличност. Ползвам Нивея и Ейвън.

# 60
  • София
  • Мнения: 847
Днес си купих Avene с 40 фактор (слънцезащита). От едно намазване се почувствах много добре, че нещо ми бяха изпръхнали устните, балсамчето ги омекоти веднага без да оставя мазен слой.

# 61
  • Мнения: 1 299
На Eucerin и Nivea, но пък никога не съм имала проблем с напукани устни (само евентуално от време на време през зимата)....Имах едно време един на Oriflame с някакви парчеьа като от орехови черупки (натрошени) за остъргване на устните. Имаше добър ефект Peace

# 62
  • Cофия
  • Мнения: 1 212


аз се мажа с това и съм много доволна съвсем мъничко е, струва 12 лв почти но се заслужава парите. На Орифлейм е Peace

# 63
  • Мнения: 1 299


аз се мажа с това и съм много доволна съвсем мъничко е, струва 12 лв почти но се заслужава парите. На Орифлейм е Peace
То това и не само за устни става, страхотно е за суха кожа, на лактите например...аз дори при изгаряне съм го изполвала  Hug

# 64
  • Мнения: 9
Какви балсами за устни ползвате?
Устните ми често са сухи и напукани, особено след като си измия зъбите. А и сега през лятото слънцето...не ми се мисли  Sad
Това, което те съветвам да пробваш е Стик за устни - Soin D`Eau
http://209.85.135.104/search?q=cache:Z9SucQtQyiQJ:shop.danet.bg/ … bg&lr=lang_bg
Моите устни също са сухи и напукани целогодишно, а не само през зимата. Този стик ги омекотява, което не наблюдавам при стиковете на Avene, Klorane, Vichy. Още повече при тях ме дразни това, че са бели и си личи като се наслоят в гънки на устните. Този е безцветен, мисля и безвкусен.
Друго, което не беше лошо е стика на D`Oliva, зелен.
Един трик - мажи си устните след измиването на зъбите преди да са изсъхнали.
Надявям се да изпробваш френския стик и да останеш доволна.  Peace

# 65
  • Мнения: 4 770
  За "Нежна грижа" на Орифлейм,който сте показали по-горе съм чувала само хубави неща, но не съм го пробвала - прилича ми на медения вазелин, който между другото вече обожавам... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт