съсипах си прането

  • 10 615
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 84
Ами може да е и от праха.
Тоя Бонукс е голям боклук. Уй купих за цветно пране. До сега перях с Ариел, цветовете си бяха  супер. Пробвах с Бонукс, защотото нямаше в магазина Ариел  и сега хавлиите ми загубиха цветовете.

# 16
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
 Пробвай със SUDE oxigen action energi , за мен е перфектен . Аромата също му е невероятен.
Има и цветоулавящи кърпи ИМПАКТ, български, отзивите за тях също са добри. Успех!

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Токущо направих същия гаф - с едни червени калъфки за възглавници - и хем ми мина през ума мисълта, че ще пуснат, ама...прах цветно - пораженията - една работна тениска на съпруга от жълта вече леко розовее и един бежов потник също има гей-наклонности, както и едни сиви чорапи. Едно зелено потниче на детето също розовее, но всичко прежалвам - все за вкъщи са дрехите и нищо няма да препирам. А калъфките ще ги изхвърля Twisted Evil!

# 18
  • Мнения: 209
Кърпичките са много хубаво нещо. Аз ползвам ето такива:

Има ги в магазините за домашни потреби и се наричат "цветоулавящи кърпички". Слага се една кърпичка в прането, ако имаш съмнения, че нещо може да пусне (ако е червена покривка, слагаш две  Simple Smile). Кърпичката по някакъв начин улавя боята, която пуска текстилът и останалите дрехи не се боядисват.
Една опаковка струва 8 лв. и съдържа 20 кърпички, т.е. за 20 перални стига.
Благодаря ти!   bouquet

# 19
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Опитай да ги изпереш с АПТА - прах за пране, май е френска и е наистина добра  newsm10има я в Пикадили, аз така поправях щетите след като мъжо беше пускал пералня  wash

# 20
  • Мнения: 3 576
40 градуса според мен е много, особено след като си имала съмнения, че ще пусне.
Цветните дрехи ги пера на 30, а ако мисля че има опасност от оцветяване ги пускам без градуси.....

Дано да се оправят нещата със съветите, които са ти дали! Peace

# 21
  • Мнения: 2 591
еми аз се колебаех между 30 и 40  Flutter

ще пробвам с Аче и ще знам вече за тези кърпички! мерси   bouquet

# 22
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Момичета,и аз се каня да си купя от цветоулавящите кърпички.Търсих в Фантастико,Била и ЦБА.Някакви идеи къде другаде newsm78

# 23
  • Мнения: 161

ще пробвам с Аче и ще знам вече за тези кърпички! мерси   bouquet

Един глас и от мен за  АЧЕ.
Обаче синьото, то е за цветно пране.
Абсолюнто безопазсно е за другите дрехи.
Аз една жълта памучна тениска я пуснах с нещо черно и в крайна сметка имах една тениска все едно съм чистила пода с нея.  Накиснах я с АЧЕ-то и пак си имах същата слънчево жълта тениска.

По същия начин съм "оправяла" подобни дефекни и от анцунга ми, който е тъмно син и бяло. Бялото се изчисти, синьото не е пострадало.

Една приятелка с рецептата за АЧЕ  Wink  си оправи бежова синтетична блуза, поела тъмни цветове и станала на петна.  Беше готова да я изхвърли, после беше много щастлива че отново си имаше блузката.

Така че, действай смело.

Хайде после да споделиш с кой препарат си оправила розовите чаршафи.

# 24
  • Мнения: 5 228
Момичета,и аз се каня да си купя от цветоулавящите кърпички.Търсих в Фантастико,Била и ЦБА.Някакви идеи къде другаде newsm78

Аз си ги купувам от кварталните магазинчета за домашни потреби. Във веригите не съм ги виждала.

# 25
  • Мнения: 2 323
Не знам колко силно са се оцветили - аз съм се справяла само като изпера веднага на алко по-високи градуси, ако ще понесат 50-60 пускай пак - без червената покривка, разбира се  Mr. Green

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Момичета,и аз се каня да си купя от цветоулавящите кърпички.Търсих в Фантастико,Била и ЦБА.Някакви идеи къде другаде newsm78

Аз си ги купувам от кварталните магазинчета за домашни потреби. Във веригите не съм ги виждала.



Ами в моя квартал Фантастико и ЦБА са кварталните. Joy Може би трябва да потърся по пазарите,където има магазинчета за перилни препарати.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 692
Дано го оправиш наистина, гледай като простираш да е на пряка слънчева светлина. Слънцето прави чудеса с петната - изчезвали са ми дори петна от морков - при едно условие - да сложиш каквото е там с петно на силна слънчева светлина, докато е мокро още.

Абсолютно подкрепям!Слънцето прави чудеса с петна,които не са се изчистили,третирани с препарат,прани на дълга програма на 50 градуса примерно.

Момичета,и аз се каня да си купя от цветоулавящите кърпички.Търсих в Фантастико,Била и ЦБА.Някакви идеи къде другаде newsm78

Аз си ги купувам от Пикадили,но последно беше преди 2-3 месеца,а също ги има и в Метро.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дано го оправиш наистина, гледай като простираш да е на пряка слънчева светлина. Слънцето прави чудеса с петната - изчезвали са ми дори петна от морков - при едно условие - да сложиш каквото е там с петно на силна слънчева светлина, докато е мокро още.
Peace

# 29
  • Мнения: 428
3 in 1 Entfarber на Dr.BeckmannТова е препарат за обезцветяване на боядисано пране!Супер доволна съм! PeaceА що се отнася за цветоулавящите кърпички-те са необходими ,още преди да си обагрил дрехите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт