За мазането на зърната - преди или след раждането?

  • 10 724
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 225
Аз се мазах с Лансинох (няма нужда от измиване преди кърмене) месец и половина преди да родя - 2 или 3 пъти на ден. После след като родих само през първият месец докато зърната ми си загрубеят от кърменето.

И аз така.  Peace

# 31
  • Мнения: 1 783
И аз съм съгласна - много е важно да засуква детето правилно. Ако захапката не е правилна или ще боли, или няма да суче достатъчно и ще трябва да дохранвате, или ти ще се откажеш, защото боли.
Трябва цялото зърно да е в устата и почти нищо от ареолата да не се показва, устните на детето да са отворени, а не подгънати. И детето и майката се учат, така е. От опит мога да кажа - Мартин беше само на кърма до 6 месец и чудесно си растеше, после го кърмих до година и с изключение на първата седмица не ме е боляло изобщо. Ако всичко е наред, не трябва да боли. Много малко са случаите когато има майката проблеми и не може да кърми и кърмата не достига.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм се мазала с нищо, зърната леко ми се разраниха първите дни с бебо, мазах се с Дефламол и отмивах преди кърмене. Страшно ми помогна, всичко отмина за 3 дни, буквално. Peace

# 33
  • Мнения: 122
аз започнах да се мажа след като родих и то само първия месец.Не сме имали проблеми, а все още се кърмим.За тези двата крема не мога да кажа нищо, аз ползвах Лансинох.Представлява пречистен ланолин,който дори не трябва да се измива преди,кърмене.Аз все пак го измивах,де.Струва колкото Гармастана,но е почти наполовина грамаж.Аз не успях да изразходя и половината от тубичката.Препоръчвам го Peace

# 34
  • Мнения: 1 896
Само след раждането и то Лансинох, защото не съдържа никакви други съставки освен ланолин и не се отмива преди кърмене.
Дали ще се разранят гърдите зависи от това колко време след раждането ще се сложи бебето на гърдата и дали ще засуква правилно - мазането няма никакво значение, а търкането с разни неща си е направо опасно.

# 35
  • Мнения: 521
Аз се мажа с Авент от началото на седмия месец ми каза моят лекар и аз изпълнявам и се надявам да нямам проблеми според мен започни да се мажеш не мисля че ще навреди  Hug

# 36
  • Мнения: 91
Мазала съм се с Гармастан от петия месец на бременността и след това. Ефект никакъв. Убедих се, че е много важно начина по който бебето засуква, а и от типа жени. Аз мисля, че жените с по-слабо изразени зърна имат повече проблеми с рагадите. Но това е мое мнение, може и да има съгласни с мен!

# 37
  • Мнения: 724
От началото на 8-ми месец мажех с Гермастан дори и в болницата и след като се прибрахме.Много съм доволна до сега не съм имала проблем.Наблюденията които имам в болницата всички които мазаха с Авент имаха проблем.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз никога не съм се мазала с каквото е да било

# 39
  • Мнения: 375
Никога не съм ги мазала,нито подготвяла по някакъв начин за кърмене-не съм имала никога проблем

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Мазах се с Гармастан и преди и след раждането-никакъв ефект.Зърната ми се разраниха и умирах от болка.По-скоро ги подготвяй с груба хавлиена кърпа(масажирайки).На мен не ми разрешаваха да го правя,защото бях рискова бременност.

# 41
  • София
  • Мнения: 59
не съм мазала, но последните месеци подготвях гърдите чрез масаж с хавлиена кърпа.
Основно зависи от захапката на бебето. Все още го кърмя и нямам проблем. Винаги, след като се нахрани, оставям гърдите на открито за няколко минути докато изсъхнат, никога не ги оставям мокри в сутиена.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Преди да родя не съм се мазала,но след това се мажех с Лансинокс и облекчението настъпваше бързо.

# 43
  • Мнения: 596
Към края на бременността започнах да си ги мажа с Гармастан.

# 44
  • Мнения: 3 478
Предварителна подготовка и мазане преди раждането не съм правила, тъй като тук не ми го препоръчаха. Имах разранени зърна на втория ден от раждането, но с Лансино ( не се налага отмиване) се оправих за няколко дни и от тогава проблем не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт