Кои ваши навици/гафове смаяха чужденците?

  • 9 203
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Аз сащисвах родата в началото, като се извинявах и ставах от масата, за да си издухам носа.
След два-три месеца се интегрирах... Mr. Green

Но все още ми се обръщат вътрешностите, като чуя някой да надава тръбен звук.

Това ми беше едно от най-отвратителните неща - седиш в аудиторията, професорът приказва и през 2 мин продължително и шумно някой се секне. И ми беше гадно не защото ме е гнус, ами защото го приемах като своего рода неуважение към преподавателя - един вид - говори си, не ми пречиш...
Към това да добавя и яденето по време на лекции Confused

# 31
  • DE
  • Мнения: 521
Излизам с един мой познат на бира. Той е германец. Пихме, пихме, аз се понапих....

Във връзка с твоите 'гафове' - ужасно ми е трудно да преценя дали хората, с които си приказвам биха разбрали моето чувство за хумор (доста извратено понякога) и съответно започвам да се държа сковано, да мълча като някой темерут, да се чудя как да се изразя, за да не бъда погрешно разбрана... гадно е...

# 32
  • Мнения: 1 376
За бавното ядене още ги смайвам.
Като дойдох и след може би седмица се разболях.И сложих едно пакетче захар във фантата за да не е толкова газирана. Гледахе ме  Shocked
Шашнах ги с това ,че пия чай без мляко.

# 33
мартеницата ги смая най-много! мъж ми вече го научих да носи, макар че в началото и тои имаше резерви, но сега даже с удоволствие, но роднините не го приемат и до днес! веднъж един познат белгиец ме видя закичена с една супер мартеница от бг изпратена и ме попита: " ти да не би някакви магии да правиш?!!"   Shocked брей, те и в Белгия разбирали от магии! ама после падна голямо обяснение, без никакъв резултат! много им е чуждо... и тараторът направо ги шашна! ама как можело супа с кисело мляко! освен това съм шампион на ядене на бг сирене и фета, което пак беше възприето за странно!

# 34
  • Мнения: 2 563
Бабешките лекове и всякакви там "Не стой на течение", "Не сядай на камъните" и прочие чудеса, в чиято достоверност в България се кълнем... Но ми свикнаха, даже са ми давали да ги мажа с оцет, когато имаха температура. Аз пък престанах да се тревожа духа ли, гол ли ми е кръстът  и си сядам по трева и камъни с кеф. Grinning

# 35
  • Мнения: 6 390
Мистик
много свежи случки  Joy Joy Joy

Аз освен обратното кимане в началото, се сещам и за чудноватия ми навик според тях да ям първо, второ, трето, или само хляб и всичко да заливам с Татарски сос на Хелманс  Crazy Първите години колко буркани Хелманс са минали през хладилника ми - не е истина  Mr. Green

Но аз до ден днешен, не мога да ям техните сладки основни ястия  Sick

# 36
  • Мнения: 1 299
Аз сразих едни датчани на масата, като им заявих, че "пиле, риба и жена се пипат с ръце" Mr. Green Ми бяха ми сервирали пилешки бутчета с нож и вилица да ги ям ooooh! Ми то и на тях, дето само така го ядат, половината месо им остана по кокъла. Пържените картофи със сирене вече им се виждат нормални... А иначе всяко второ изречение на приятелят ми е - ти си много странна Rolling Eyes Ми не съм бе, нормално си се държа Embarassed
Помня на едно упражнение в университета преподавателят пита: Кой ще излезе да реши задачата на дъската? Аз поклатих глава за "не", а той щастлив дотърча, връчи ми маркера и започна да ме побутва към дъската  Shocked Ходи сега обяснявай, че нямаш сестра дето се казава Sick

# 37
  • Мнения: 3 423
Това, че премивам чинии, изненадва.
Не знам вие как сте, обаче аз подивявам,
като видя всички съдове, накиснати в мивка,
после изваждани и попивани. Трябва вода да
мине отгоде, да скръцнат, тогава са чисти.

Духането на носовете и мен ме побърква все още.
Винаги очаквам да излезе някое черво през носа.

Мъжът ми ми се дразни, като ям филия с масло и пастет.
Изкарвам го от релси. Как съм можела така. Глуха съм в
тоз момент дори, та го оставям да си се пеняви.

Преди пиех кафето винаги след ядене. Сега - по време на ядене.
Усещам се, че съм почнала да ям като прахосмукачка. Паузите ни
бяха все по половин час. Да идеш ли до ресторанта, да поръчаш ли,
да хапнеш ли, да платиш ли. Големи са бързаци.

Чукам на дърво, не си плюя в пазвата.

# 38
  • Мнения: 1 238
Излизам с един мой познат на бира. Той е германец. Пихме, пихме, аз се понапих....

Във връзка с твоите 'гафове' - ужасно ми е трудно да преценя дали хората, с които си приказвам биха разбрали моето чувство за хумор (доста извратено понякога) и съответно започвам да се държа сковано, да мълча като някой темерут, да се чудя как да се изразя, за да не бъда погрешно разбрана... гадно е...

Виж тоз проблем и аз го имам. Незнам защо, но повечето ми колеги и приятели обичат да си правят майтапи с мен. Измайтапя ли аз обаче, веднага се хващат на въдицата и неразбират нищо от хумора ми.....За туй вече си трайкам...или поне се опитвам.

# 39
  • Мнения: 3 521
За чиниите и бебешките принадлежности и аз яхам метлата, когато ги срещна удавени в помия Sick .

И това, че поливам ръцете на детето, когато се е изцапала на вън с вода също сбира погледи Mr. Green .


Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 16:13 от surfline

# 40
  • Мнения: 3 638
Колко свежа темичка!  Simple Smile

Понеже съм свързана с две места ще направя малък списък  Laughing

В Италия същисах мъжа ми в началото като си похапвах моцарела с конфитюр от ягоди - сега вече свикна и с макароните с мляко за закуска  Laughing
Пак там много ми се чудеха като си поръчвах водка в някое заведение, да не говорим че след третата водка от по 30 гр. ме гледаха почти като алкохолик  Embarassed
Не знам защо, но май не е много прието да придружаваш гостите чак до вратата:"какво ходиш по тях все едно ще откраднат нещо!?" - аз обаче не можах да свикна...
В Холандия много странно ме гледаха, когато си берях малини от храстите в квартала - никой не ги пипа!!! Това се отнася и до всякакъв вид плодове, ама нали съм си дивак и най ми е вкусно от клона  Crazy
Пак веднъж шашнах комшиите като ме хванаха да късам листа от къпина - имах някаква алергия и майка ми ме посъветва от България да съм си направила чай от къпинови листа - обясних им го ама много странно ме изгледаха  Shocked
За чукането на дърво сега като се замисля ме гледат малко странно наистина - особено като наблизо няма дърво и си чукна на главата  Simple Smile
Иначе и на двете места най-големия майтап е с мартеничките - аз редовно връзвам бял и червен конец по китките на познати и те много стриктно си го носят до 21 март или докато видят щъркел   Simple Smile явно го възприемат като едва ли не някаква тъмна балканска магия...

# 41
  • Мнения: 1 238
При нас пък е съвсем нормално да изпратиш гостите до вратата- всеки го прави от учтивост.

За късането на плодове например при нас е пълно с черешови дръвчета, но никой не ги бере. Миналата година ги обрах и направих конфитюр. После обаче имахме бригада целият блок, трябваше да почистваме отвън и разни такива и всички взеха единодушно решение да отсечем черешовите дървета. Аз само дето не ревнах. Но аз бях единствената, която беше против. И така, отсякаха ги. За да имало повече място...Още не мога да ги прежаля. Особенно, когато тук едно кило череши струва към 15 евро...


Около нас е пълно и с липи. Да, мнооооооооого странно ме гледаха и ме питаха какво точно събирам от тези дървета. "Ами за липов чай", обяснявам им аз... Все едно че трева събрала за чай. Хич никой не може да го възприеме това. Жалко за тях- те изтърват хубавия чай. Същото и копривата. До нас е пълно! То повече коприва има отколкото трева. Обаче само аз събирам май  Wink Wink Wink Wink Wink

# 42
  • Мнения: 1 909
Аз пък открих около нас огромни количества лапад, който расте като плевел. Макар да обясних на сума ти съседи колко е вкусен и че се готви като спанака, а и го готвих  с агнешко за родата, никой не ми хвана вяра и сега гледам, че са го окосили или изкоренили

# 43
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Като стана вьпрос за миене на чинии - направо припадат като видят колочеството вода което се използва от моя милост. А това води до друг проблем - като ме канят на гости местните и аз си представям как са си измили чиниите преди това, направо ми се отяжда Shocked

# 44
  • Мнения: 1 299
Като стана вьпрос за миене на чинии - направо припадат като видят колочеството вода което се използва от моя милост. А това води до друг проблем - като ме канят на гости местните и аз си представям как са си измили чиниите преди това, направо ми се отяжда Shocked


Бе не ползват ли миялни машини???

Общи условия

Активация на акаунт